Forum Dragon Ball Nao

» [PC] The Elder Scrolls V: Skyrim

Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Kolejna gra z serii The Elders Scroll. Poprzednie części to Morrowind i Oblivion. Jeśli ktoś grał w poprzednie i gra obecnie w Skyrim zapraszam do porównywania, komentowania i postowania!

O grze ze strony www.skyrim.pl

The Elder Scrolls V Skyrim to jednoosobowa gra z gatunku action RPG, której premierę Bethesda Softworks zapowiedziała na 11 listopada 2011. Skyrim będzie korzystał z zupełnie nowego silnika Creation Engine, a polskiej lokalizacji gry ponownie podejmie się Cenega Poland, czyli wydawca rodzimej wersji TES IV. Nowa odsłona serii będzie rozgrywać się dwieście lat po wydarzeniach znanych z Obliviona, a polem rozgrywki będzie kolebka pierwszych ludzi Tamriel i zarazem mroźna prowincja Nordów, która staje w obliczu wielkiego kryzysu spowodowanego rozłamem politycznym, oraz czymś znacznie gorszym.. powrotem bestii, o których w świecie Nirnu mogliśmy dotąd jedynie spekulować, czyli smoków !
Zwiastun http://www.youtube.com/watch?v=JSRtYpNRoN0

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Aktualnie 'nabywam'. Za jakieś parę dni dam znać czy fajna. Zobaczę czy te cuda jakie obiecywali wyszły poza papier.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Sciągne, odpalę by zawrzeć związek homoseksualny i dac twórcom radość, że jestem tolerancyjny.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ostatnio mnie jakos nasżło i włączyłem sobie tą grę, chociaż nigdy mnie nie ciągnęło do gier TES.

Gra jest zajebista, świat i możliwości są przeogromne, nie jesteśmy zaszufladkowani do rozwijania konkretnej umiejętności, w każdej chwili możemy rozwijać to co nam się podoba, np. będąc typowym wojownikiem, zawsze możemy odwiedzić Akademię Magów i podszkolić umiejętności magiczne czy też u innych trenerów podnosić inne umiejętności, jak łucznictwo, alchemia, retoryka itp.

Główny wątek fabularny, jest podobno krótki, ale questy poboczne czy też questy 7 gildii sprawiają, że przy grze można spędzić nawet 100 h.

Sporo bestii o róznych właściwościach i umiejętnościach, poziom trudności jest znośny, chociaż jestem jeszcze na początku, mam 8 lvl i nie wyobrażam sobie chodzenia bez Huskarla, bo gdy zaatakuje większa gromada to jest trudno, podobna sprawa ma się ze smokiem, chociaż gdy takowy atakuje jakieś miasto z reguły pomagają nam też siły zbrojne cesarstwa ; p i w tym jest najwspanialszy smaczek gry, albowiem smok może zaatakować w dowolnym miejscu i dowolnym momencie chociaż walka zanim jest trochę za łatwa, bo z moich obserwacji wynika, że trudniej jest zabić mamuta aniżeli smoka, który teoretycznie ma być najpotężniejszą bestią w grze ;p

Ale ogólnie, grę polecam każdemu, zwłaszcza fanom gatunku.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Do tej pory mam przegrane 53 godziny asasynem, stealth na 100, reszty statystyk nie pamiętam, level 20-któryś, a jeśli chodzi o główną fabułę, to dopiero z Whiterun to pchnąłem, choć prawie cały świat zwiedzony,
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
No wreszcie ktoś się zaraził moją ulubioną seria gier : ) Po 120+ godzinach gry wypełnieniu głównego wątku, gildii złodziei ( jedna z najciekawszych), towarzyszy, zabójców (choć w sumie nie wiem czy teraz te misje są z automatu ładowane, podobnie jak towarzyszy), magów nadal jest jeszcze mnóstwo możliwości jak akademia bardów oraz przystąpienie do legionu. Dodatkowe jeszcze smaczki to "unikaty" jak kamienie Barenziah, misje dla deadr czy zdobywanie tytułów tanów.

Największym zaskoczeniem w grze było dla mnie odkrycie lokacji Czarnej Przystani po prostu przez godzinę nie można było nacieszyć przerodzeniem się zwykłego questa typu "plądruj ruiny" w coś o takiej skali Brawa dla grafików i architektów lokacji.

Moja postać to podobnie jak w Oblivionie "kociak" rozwijany na skradanie, lekki pancerz oraz łuk ( w close range walczę tylko mieczem (Światłonoścą) w prawej i sztyletem (szklanym) w lewej. Reszta EQ wraz z wbiciem kowalstwa.


Katz napisał(a):
smok może zaatakować w dowolnym miejscu i dowolnym momencie chociaż walka zanim jest trochę za łatwa, bo z moich obserwacji wynika, że trudniej jest zabić mamuta aniżeli smoka, który teoretycznie ma być najpotężniejszą bestią w grze ;p
W późniejszym czasie gry smoki będą już jednak trudniejsze, po prostu dostaje się pewien poziom trudności wraz z lvl, gdzie w późniejszym czasie gry jeden z takich przeskoków mnie zastopował na pewien czas (nie wiem czy nie była to wina wyboru klasy i pancerza). Dla mnie natomiast malutkim minusem jest poziom uzbrojenia bandytów wraz z rosnącym lvl, gdyż nie może mi już sprostać pewna ich grupa gdzie przebiegam siejąc spustoszenie

Jest jeszcze "fatality" z czego najlepsze jest podrzynanie gardła na skradaniu ze sztyletem. ale jest ich dość sporo w zależności od dzierżonej broni.

Duży plus za ciekawą animacje castowania czarów, gdzie efekt wizualny jest naprawdę imponujący z tym że nie rozwijam postaci w tej gałęzi.

Resztę sami sprawdźcie, bo jest naprawdę sporo przeróżnych rzeczy do odkrycia i możliwości dobrej rozrywki grając w Skyrim. Polecam.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Ja z tytułu, że mam pewne skłonności do chomikowania różnych takich latam w lekkim pancerzu - więcej się upcha. Tym niemniej mam w planach założenie kiedyś smoczej zbroi. Kowalstwo tłukę przy okazji więc są szanse.
Co do postaci to taki asasyno-mago-rąbacz, z czego najłatwiej i najwięcej rozwinęło mi się tych od walki, najmniej zaś magii. Jak zawsze. Ot to co potrzebne to używam. Poziom bodaj koło 30, ale dokładnie nie pamiętam, grało mi się rok temu i muszę ponownie zacząć grać.

A, że w pokoju zimą mam z reguły poniżej 18 stopni to zajebiście idzie się wczuć w klimat

Co do grywalności i poziomu trudności nie umywa się do Morrowinda, ale przynajmniej ładnie rozwija się postać oraz w grze zawsze się znajdzie jakieś uzasadnienie dla rozwijania danego skilla. Chociażby skradanie znacznie przyjemniejsze.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Drakan napisał(a):
A, że w pokoju zimą mam z reguły poniżej 18 stopni to zajebiście idzie się wczuć w klimat
Polecam skórzany pancerz w takim razie

Drakan napisał(a):
Co do grywalności i poziomu trudności nie umywa się do Morrowinda,

Wiadomo tylko że to już staruszek i nawet jak ostatnio ( coś około 8 miechów temu) chciałem odświeżyć sobie tą grę to niestety ze względu na grafikę musiałem odłożyć to tam skąd wygrzebałem. Mimo wszystko Balmora <3.

Nic tak nie poprawia rozgrywki jak "sprzatanie po cichu" całego obozu bez alarmu albo strzał w szyje/głowę z bardzo daleka

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
A mam pytanie, czy graty mogę spokojnie zostawiać w pokojach przyznanych mi w gildii i jak po jakimś czasie wrócę, to one znowu tam będa czu najlepiej kupić dom? ;p

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Z tego co wiem to chyba tylko w domu. Ale dom to grosze jak pograsz trochę.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Ja w gildiach nie zostawiam raczej, gdyż trzymam w Wietrznym Domku i to dość sporo unikatowych i kosztownych rzeczy . Jak na razie nic nie znikło ale czasami się to zdarzało ( jak czytałem na jakiś forach), choć możliwe że już to poprawiono. Może ktoś wstawi screeny postaci skoro już gracie

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Shihouin napisał(a):
Może ktoś wstawi screeny postaci skoro już gracie
sweet focia ze śnieżnym trololollem
Obraz
Trochę zwampirzał
Obraz

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jako że jest tu sporo miłośników, mam pytanie. Dialogi i teksty mówione cały czas pisze to dziecko z downem znające sto słów co w "Morrowindzie" i "Falloucie 3"?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ta, ale w międzyczasie dostało chyba jeszcze udaru.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Skończyłem niedawno Skyrima - byłem nim oczarowany dopóki nie zatłukłem Alduina. W tym momencie cała magia zniknęła. Próbowałem robić jeszcze misje w gildii złodziei, ale porzuciłem to. Nabiłem i tak 60 godzin gry. Podchodziłem do gry tylko raz i na pewno mógłbym wiele rzeczy zrobić lepiej, ale trudno. Przez 1/3 gry mój mag miał zerowe zdolności bojowe. Dopiero ostatnie 10 godzin biegałem bez pomocnika.

Niektórzy nabijają w Skyrimie po 200-1000godzin, ale ja nie dałbym rady. Świat jest jakiś dziwny, po pierwszej euforii zaczęły we mnie uderzać jego ograniczenia i klimat... Za zimno.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Główny wątek o wiele za łatwy, a zmiany poziomu trudności niestety nie ma. Mimo wszystko czasem często wracam by dokończyć misje no i oczywiście znaleźć kamienie Barenziah, które mógłbym wstukać w google, ale po co

Ciekawe co wyjdzie z Tego:

http://elderscrollsonline.com/en/

Graficznie na pewno nie będzie na poziomie Skyrima, ale ważniejsza jest grywalność i zawsze chciałem pograć w MMO gdzie z łuku można strzelać tak samo jak w Oblivion/Skyrim. Poza tym filmiki promujące są dość ładne

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [PC] The Elder Scrolls V: Skyrim
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook