Rok 2015 :: Premiera filmu "Dragon Ball Z: Fukkatsu no F" (9 lat temu)

» Dragon Ball wraca do polskiej telewizji

Strony:   1, 2
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.153
Plusy: 73
Posty: 15.252
Skąd: ふざけた時代
Bo lepsze to niż nic. I tak większość z nas pewnie nawet nie ma tej stacji.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.401
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Z ciekawości obejrzałem tego gniota GT, jeden odcinek mi wystarczył. Może i dobrze, że tym razem postarali się i przetłumaczyli tak jak trzeba, chociaż i tak dopatrzyłem się dwóch błędów. Ale tak jak ktoś już wspomniał, zaczęli od d*py strony Szkoda, bo może Dragon Ball zyskałby nowych fanów. Gdyż DB GT jest po prostu okropne, naciągane i brak tam logiki.

Grupa Mirai
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.967
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
DB GT lubią dzieci lubiące Ben 10 i te sprawy

Ogólnie takie z ADHD.

Obraz
matt135
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.902
Posty: 3
Jest to wersja +18 czy także z wycinanymi scenami? .A nie można by się dowiedzieć od tej stacji czy będą kiedyś emitować DB lub DBZ?
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.967
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Napisz do nich maila

Obraz
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.039
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Yasiek, Zettai narzekacie na DB GT, a jak byliście dzieciakami to z uśmiechem na twarzy oglądaliście przygody Goku w tej serii Przynajmniej tak było w moim przypadku. Choć również uważam go za "lekki" niewypał, to jednak cieszę się, że wyszedł. Tym samym mogliśmy uświadczyć dalszych przygód Goku i przyjaciół. Jakie one były każdy, kto oglądał, wie. Jednak uważam, że lepsze DBGT niż nic.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.967
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Też mysle ze lepsze to niż nic. Aczkolwiek seria ta mi sie nie podobała nigdy. Widziałem ja moze 2 razy, kiedy serie pierwszą i drugą po kilkanaście razy. Ostatnia seria nie ma tego klimatu co poprzednie.

Obraz
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.747
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
A być może jest tak, że stacja chce zobaczyć czy Dragon Ball się przyjmie. W końcu nagranie lektora do 64 odcinków to nie dużo. Pierwsza seria i przede wszystkim Zetka mają dużo więcej odcinków i wymagają więcej pracy. Być może wkrótce zobaczymy obie serie.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.732
Plusy: 5
Posty: 2.021
Nie rozumiem zamysłu tego nowego tłumaczenia. Wiadomo, stara licencja RTL7 wygasła, pytanie skąd takie pokrzaczone translacje? Jak już tłumaczą zgodnie z oryginałem, to dlaczego zostawili dawnego Genialnego Żółwia? I czemu, wzorując się na amerykańskim dubbingu pomijają "Son" w "Son Goku". Co stało na przeszkodzie zostawienia imienia Shen Lóng skoro zostawili "Kami"?


Mateusz napisał(a):
DB GT lubią dzieci lubiące Ben 10 i te sprawy
Ogólnie takie z ADHD.
Owszem seria to totalny i tragiczny niewypał, ale proszę cię, nie mieszaj z błotem fanów, tylko dlatego, że im się podoba. Dla tych co nie czytali mangi i nie znają pierwowzoru jest to całkiem dobra seria.

matt135 napisał(a):
Jest to wersja +18 czy także z wycinanymi scenami? .A nie można by się dowiedzieć od tej stacji czy będą kiedyś emitować DB lub DBZ?
W GT to prawie nie ma co cenzurować, może poza nadzianiem Vegety na kolce Yi Xing Lónga i przebicia Siedemnastki przez Goku Ryu-kenem/Pięścią Smoka .
Wracając do cenzury, pierwszy odcinek nie zawiera takowej. Pozbyli się tylko zwiastuna, gdyż te kilkanaście sekund mogłoby sprawić, że zbankrutują, poprzez za długi czas antenowy dla dziwnej chińskiej bajki.

Katz napisał(a):
Ale dekoder powinieneś mieć? bo w sumie już
Póki istnieje kablówka, póty żyję bez dekodera i nie wiem czemu zakładasz, że Shounen "powinien mieć".

Shounen napisał(a):
10 lat.
Jak już się chwalić to ja mam jakoś sprzed 25/26 lat, przywieziony jeszcze z NRD i działa bez zarzutów. Owszem jest kolorowy i jakoś trzydziestocalowy.

Podsumowując nowy Dragon Ball. Lektor okropny, kojarzy mi się z Law and Order z 13th Street , Zbigniew Raćborski był o wiele lepszy. Tłumaczenie dziwne, wiele tekstów pominiętych, a niektóre zastąpione innymi, jakby robili tłumaczenie pod anglojęzyczny dubbing czy coś. Dziwi mnie ta zabawa z terminologią:

Mister Popo - Pan Popo,
Dende - Dende,
Ūb - Ūb,
Shen Lóng - Boski Smok,
Pan - Pan,
Son Gokū - Gokū,
Pilaf-sama - Cesarz Pilaf,
Mai - Mai,
Shū - Shū,
Kamesennin - Genialny Żółw ,


Tak rozmyślając, czy "Genialny Żółw" nie podchodzi pod "ACTĘ", jako że jest to frazes stworzony do francuskiego dubbing, a jako tłumaczenie Żółwiego Pustelnika wypada dość kiepsko...

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.153
Plusy: 73
Posty: 15.252
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Co stało na przeszkodzie zostawienia imienia Shen Lóng skoro zostawili "Kami"?
Może tym się sugerowali:
-> http://www.sjp.pl/kami

"Genialny Żółw" to jedno z niewielu w miarę udanych tłumaczeń z RTL 7, bo oddaje to, co ma oddawać.

A odnośnie dekoderów, to już w TV trąbią, że trzeba będzie kupować.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.881
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
vegeta391 napisał(a):
i nie wiem czemu zakładasz, że Shounen "powinien mieć".
Bo za rok, będziesz musiał mieć czy chcesz czy nie, a po drugie teraz są promocje mi np. w ramach abonamentu "kablówki" za 9.99 dali... więc myslałem, że u innych jest podobnie.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.732
Plusy: 5
Posty: 2.021
Shounen napisał(a):
Może tym się sugerowali:
Coś w tym jest. Ale to tak jak z "hentaiami", kojarzonymi z eroanime tylko poza Japonią . Japoński katolik również modli się do "kamiego", w trójcy jedynego co prawda xD.

Da przykładu tłumaczenie z anglojęzycznego filmu: "Anglikanie wyznają Goda".
Swoją drogą, jestem prawie pewny, że tłumacz doskonale znał znaczenie tego słowa i zastosował taki zabieg żeby uniknąć kłopotów, lub też był zafascynowany kulturą smoczego świata na zachodzie .

Katz napisał(a):
będziesz musiał mieć czy chcesz czy
No właśnie, na razie nie muszę i się tym nie martwię, przyjdzie co do czego, wręczą mi za darmo, jako że jestem stałym klientem kablówki, chyba, że wolą stracić abonenta. Ja tam bez TV mogę żyć, byleby mi neta nie zabrali...

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » Dragon Ball wraca do polskiej telewizji
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook