Forum Dragon Ball Nao

» Yaiba - Legendarny Samuraj [DVD Lektor PL] (KryKoz)

krykoz Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.155
Wszystkie 52 odcinki z polskim lektorem w formacie AVI

przykładowy odcinek na MU: http://www.megaupload.com/?d=4YWNOD6W

Całość zajmuję tylko 8,36 GB, a jak na taką jakość to bardzo mało, to tylko 2 płyty DVD (do tego nie całe)

Video:
- mpeg4, yuv420p, 640x480 [4:3], 29.97 Klatek na sekundę
- DVDRip wersja RAW, wersja UNCUT (w wersji polskiej też nie było nic cięte, ale tak dla pewności mówię)
Audio:
- mp3, 44100 Hz, 2 kanały, s16, 128 kb/s
- japoński dubbing, polski lektor

Pliki:
00a Opening
00b Ending
01 Nazywam się Yaiba i jestem samurajem
02 Miecz Szalonego Wiatru
03 Dwa Miecze
04 Kroker atakuje
05 Ostrze Cyklonu
06 Tajemnica pewnej wioski
07 Słaby punkt spidermana
08 Pan Batman
09 Tajemnicza bułka Takeshiego
10 Kojiro powraca do życia
11 Kto jest silniejszy
12 Ostrze Piorunów
13 Wielkie natarcie
14 Niewidzialny wróg
15 Zdrada Kojiro
16 Najpotężniejsza maszyna
17 Bogini Piorunów staje do walki z Szalonym Wiatrem
18 Kula Boga Wody
19 Wiatr Ninja
20 Legenda o Czerwonym Smoku
21 Legendarna kula z Aso
22 Tajemnica posągu Buddy
23 Wielka bitwa
24 Uczeń Musashiego
25 Decydujące starcie
26 W świecie ciemności
27 Marzenia
28 Nowy cios
29 Chin Pang
30 Małpa Chin pang
31 Walka na Górze Fuji
32 Jak zostać samurajem
33 Poświęcenie przyjaciół
34 Samotny wojownik
35 Księżniczka z księżyca
36 Tajemnica Księżycowej Księżniczki
37 Mrożąca broń
38 Niebezpieczny atak
39 Bitwa w Tokio
40 Bohaterska historia Yaiby
41 Latający okręt podwodny
42 Jyubei zamienia się w królika
43 Porwanie Sayaki
44 Przestępca z księżyca
45 Straszliwy miecz Władcy Zła
46 Takeshi powraca do życia
47 Święta ceremonia
48 Życiodajna energia Księżycowej Księżniczki
49 Prawdziwe obliczę Księżycowej Księżniczki
50 Tajemnica miecza bogini piorunów
51 Zielony smok
52 Prawdziwy Samuraj

Po pobraniu proszę o seedowanie po pobraniu, bo to nic w porównaniu do zrobienia tego wszystkie co ja zrobiłem, podłożyć wszystko idealnie zajęło mi wiele tygodni, całymi dniami siedziałem...
Proszę o jeszcze jedno, o wrzucenie torrenta na inne strony, (np. torrenty.org)

TORRENT : http://thepiratebay.org/torrent/6954877
kinichi
Super Saiyanin
Super Saiyanin
kinichi
Dni na forum: 3.822
Plusy: 11
[post usunięty]

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez kinichi: 24.01.2012, 0:22
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 4.815
Plusy: 64
A które lepsze?

Regulamin Forum | Anime Phrases - cytaty z anime i mang | TG+YT
kinichi
Super Saiyanin
Super Saiyanin
kinichi
[post usunięty]

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez kinichi: 24.01.2012, 0:22
florion2
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 2.676
Ostrzeżenia: 3
Czyli w strefie Download mozna wrzucac linki do wszystkich Anime? Nie tylko DB?
krykoz Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

florion2 napisał(a):
Czyli w strefie Download mozna wrzucac linki do wszystkich Anime? Nie tylko DB?

na moje można, sam Shounen dał w tym dziale Dr. Slumpa, a w sumie Yaiba to też coś bardzo podobnego, myślę że nikogo to nie krzywdzi, a przy okazji był jeszcze inny temat w którym była prośba o kilka anime z RTL7 w takiej jakości co ja wrzuciłem Yaibę, więc temat umieściłem w dziale download, bo jak sama nazwa mówi znajdują się tutaj linki do plików

Shounen napisał(a):
A które lepsze?
jeśli chodzi o to które lepsze to sami porównajcie, ja powiem tylko że mój podkład był z wersji RAW DVDRip, (odcinki po 207MB), w żaden sposób nie obrabiałem Video, więc nie ma żadnej utraty jakości względem tamtej oryginalnej wersji...
rozmiar... mało zajmują bo ja usunąłem z nich opening i ending, które zajmują koło 35MB, ale dałem je osobno więc jak ktoś chce to w playliście może sobie wrzucić opening i ending przed i po odcinku... czyli z tego wychodzi że mamy oszczędność miejsca na dysku oraz czasu bo nie musimy przewijać nic, tylko od razu nam leci odcinek

kinichi napisał(a):
sami musicie porównać wygląda na to że obaj wykonaliśmy tę samą pracę w podobnym czasie
przydało by się jakbyś podał podstawowe parametry odcinków bo taka wiedza też się przydaje przy pobieraniu, ja to robiłem ponad tydzień, zrobił bym szybciej tylko torrent z którego oryginalne odcinki ssałem, miał problemy, czasem nie było seederów, ale jakoś się udało i od razu zrobiłem wszystko, każdy odcinek zajął mi koło 10 minut, dzięki temu że wiedziałem co robię poszło dość gładko
ps: szkoda że wcześniej się nie dogadaliśmy w tym czasie jeden z nas mógł zrobić inne anime, nawet pytałem na forum czy ma to sens i się upewniałem czy nikt inny się nie podjął zrobienia czegoś takiego

Moja ocena:
Sam obiektywnie patrząc myślę że ja zrobiłem wszystko najlepiej jak mogłem, wziąłem najlepsze wersje jakie znalazłem i podłożyłem najlepiej jak mogłem (lub inaczej: najlepiej jak się dało!), poza tym nie pierwszy raz
takie coś robiłem, więc też doświadczenie pomogło mi

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez krykoz: 15.01.2012, 22:20
florion2
Gekokujō
Gekokujō

Wyjaśnione zamykam ;d

Żart xD
kinichi
Super Saiyanin
Super Saiyanin
kinichi
[post usunięty]

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez kinichi: 24.01.2012, 0:22
krykoz Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

zawsze te inne openingi mogę wrzucić osobno i ending też, i myślę że gdybym ja pobierał to bym patrzył na to ile zajmuje, u mnie każdy odcinek koło 170 MB, a te od kinichi koło 210 MB więc liczymy, 52x różnica tych rozmiarów, czyli 40 MB, mamy ponad 2 GB, ale ja daję jeszcze opening i ending, więc gdzieś 2 GB mniej ściągania jak ktoś pobiera moją wersję, jeśli chodzi o zapowiedź następnego odcinka, nie wiem po co ona komu jeśli nie jest po polsku, a i tak się zobaczy to co będzie w następnym odcinku oglądając go, dla mnie wersja DVDRip lektor PL oznacza że wszystko jest z lektorem, opening nie jest po polsku więc też zdecydowałem że dam go osobno, i ending tak samo, bonusy, a odcinki są z lektorem, nie ma zapowiedzi bo ona nie jest z polskim lektorem, poza tym ona nie jest aż tak ważna, ja po prostu zrobiłem tak jak to zrobili w TV, mi się osobiście lepiej by oglądało odcinek za odcinkiem...

ogółem moje odcinki to 8,36 GB i dodam ten opening i ending którego nie ma
kinichiego odcinki, to 10,7- 11,3 GB ("Z tego względu odcinki ode mnie mogą być "kilka MB" większe ~207-218MB" - tu niestety jest błąd, spójrzcie odcinek 25 - 312 MB)
niby trochę większe a ogółem wychodzi 2-3GB

niech się przyzna ktoś kto by oglądał przed każdym odcinkiem opening i po nim ending, ok ? wątpię żeby takich ludzi było dużo, każdy przewija, jak ktoś lubi to może sobie obejrzeć, po to dałem to bonusowo

kinichi jesli możesz podaj rozmiar całkowity wszystkiego, bo to też ważna rzecz, i przydało by się wiedzieć
kinichi
Super Saiyanin
Super Saiyanin
kinichi
[post usunięty]

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez kinichi: 24.01.2012, 0:21
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 4.815
Plusy: 64
Dla mnie brak openingów to minus. To już nie te czasy, gdzie się oszczędzało na każdym megabajcie.
A format avi i lektor od razu nasuwają, żeby oglądać to na TV, a tam sobie w normalnych warunkach żadnej playlisty nie zrobię.

Regulamin Forum | Anime Phrases - cytaty z anime i mang | TG+YT
krykoz Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Shounen napisał(a):
Dla mnie brak openingów to minus. To już nie te czasy, gdzie się oszczędzało na każdym megabajcie.
A format avi i lektor od razu nasuwają, żeby oglądać to na TV, a tam sobie w normalnych warunkach żadnej playlisty nie zrobię.
to możesz przed każdym odcinkiem sobie dodać opening, to nie problem, nie wiem jaki ma sens pobieranie czegoś ileś razy jak można raz, nie wiem o co chodzi z tym żeby oglądać opening przed każdym odcinkiem, jak ktoś lubi i chce to na pewno zrobi tak by się dało

jak ktoś chce to sam może sobie to zrobić, połączenie trwa gdzieś koło 30 sekund, wystarczy mieć program vitualdub, otworzyć nim opening, potem trzeba wskaźnik ustawić na sam koniec, kliknąć File>Append AVI segment > wybrać odcinek, i kliknąć save AVI myślę że to nie problem

kinichi napisał(a):
PS. co do wielkości niektórych plików - takie były u źródła z którego je miałem. nie chciałem dodatkowej kompresji więc tak zostawiłem
ja również nie robiłem kompresji, bo to nie dość że pogarsza jakość to zajmuję więcej czasu, ja wolę pobierać bez openingów, o ile ładnie jest ucięte wszystko, ja wg keyframe obcinałem, więc jest najlepiej jak moze być

i szkoda że nie ponazywałeś odcinków, fajnie znać nazwę odcinka, jeśli już ktoś poznał we wcześniejszym odcinku co będzie się działo, choć zapowiedź jest po japońsku to myślę że każdy zrozumie w 100% co narrator miał na myśli
florion2
Gekokujō
Gekokujō

krykoz napisał(a):
jak ktoś chce to sam może sobie to zrobić, połączenie trwa gdzieś koło 30 sekund, wystarczy mieć program vitualdub, otworzyć nim opening, potem trzeba wskaźnik ustawić na sam koniec, kliknąć File>Append AVI segment > wybrać odcinek, i kliknąć save AVI myślę że to nie problem
To nie będzie to samo. Każdy odcinek ma odmienną różnice między koncem openinga a poczatkiem odcinka, może wyjść kicha przy niektorych odcinkach i ściny z powodu łączenia plików. Nawet nie ma co porównywać pliku złączonego ręcznie z openingiem, z plikiem pełnym źródłowym. To różnica jak niebo a ziemia. To już nie ten klimat ani jakość nic nie jest takie same. Najlepsze i jedyne w swoim rodzaju są pełne oryginalne odcinki bez żadnych cięć/docięć itp.
kinichi
Super Saiyanin
Super Saiyanin
kinichi
krykoz Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

dane wysłane już od kilku tygodni w całości do kilku osób, nadal trwa upload do następnych widzów..
piszcie swoje przemyślenia związane z tym jak się ogląda i czy nie ma jakiś problemów, czy ktoś na DVD wypadał i oglądał, i czy ogólnie się podoba komuś ?
Son-Goku Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Son-Goku
Dni na forum: 2.486
Plusy: 14
dlaczego uciołes opening i ending ?? ,bo nie rozumiem co to ci da jak to nie sa czasy internetu 128kb ,to nie potrzebnie wycinales ,ale tak to w porzadku to jest moja uwaga i chyba najgorsza jaka moze byc;P
krykoz Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

uciąłem ze względu że lepiej pobrać 8 gb niż 10, poza tym dla oszczędności czasu, nie wiem jaki problem jest w tym by obejrzeć opening osobno, policzyłem że jak nie utnę openingów i endingów będzie koło 10 gb, lepiej że jest 8,7 bo zmieści się na dwóch płytach DVD, a nie dwóch plus 1/3 trzeciej, poza tym przede wszystkim chodzi o czas, ja zazwyczaj opening po obejrzeniu raz następnymi razami omijam, ending tak samo
Son-Goku Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Son-Goku
Dni na forum: 2.486
Plusy: 14
no ja wlasnie nie lubie bez openingow ,bo to zas klimatu nie trzyma ,ale moge obejrzec ,albo sobie polacze i bedzie ok
krykoz Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

widzę że mało osób wg to pobrało, spodziewałem się większej ilości opiń
florion2
Gekokujō
Gekokujō

krykoz napisał(a):
widzę że mało osób wg to pobrało, spodziewałem się większej ilości opiń
Ludzie od zawsze lubią mieć wszystko w całości. Stąd też mniejsze zainteresowanie (czyt. czekanie na cud).

Forum DB Nao » Różne » Strefa downloadu » Yaiba - Legendarny Samuraj [DVD Lektor PL] (KryKoz)
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump