Forum Dragon Ball Nao

» Samuraje czy ninja?

Strony:   1, 2, 3
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Ja tam lubię i tych i tych Ninja są szybcy i silni, a samurajowie odważni i honorowi. To moje zdanie
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.715
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
franqey napisał(a):
Ja wybieram Leonardo z Turtlesów. Był ninja , i posłógiwał się kataną.
Potraktuję to jako żart.


edhel napisał(a):
Ninja zachwycał mnie swoją zwinnością, tym jak cicho potrafi się poruszać, jednakże po obejrzeniu filmu "Ostatni Samuraj" zdecydowanie postawie na Samuraja
Wez pod uwagę, że "Ostatni Samuraj" to kolejna hollywoodzka produkcja. Wg mnie mocno przerysowana. Z reguły nie lubię filmów kręconych przez Amerykanów z japońską kulturą i historią w tle, bo wielokrotnie powstaje istny mix kulturowy. Choć nie zawsze...

Co do pytania kogo szanuję bardziej, to trudno mi udzielić odpowiedzi. Ja uważam,że jest niewiele cech, które łączyły samuraja i ninja. Każdy z nich zajmował się zupełnie czym innym. Moim zdaniem samuraja można by przyrównać do kogoś w rodzaju żołnierza, służącego i broniącego swego pana feudalnego. Zależności pomiędzy nimi były tylko inne niż obecnie.
Ninja natomiast wg mnie był po prostu profesjonalnym zabójcą na zlecenie,którego mógł sobie wynająć ten czy inny klan , i który likwidował po cichu przeciwników politycznych wówczas gdy władca chciał mieć "czyste" ręce lub nie mógł pokonać wroga w inny, bardziej honorowy sposób.
Pozostaje jeszcze kwestia roninów,do których jakoś nie bardzo umiem się odnieść.Należy jednak pamiętać, iż ludzie są tylko ludzmi i są skłonni do słabości.Tak więc nie każdy samuraj był honorowy. Było wielu hipokrytów, a naginanie lub łamanie Bushidou nie było wcale takie rzadkie. Wśród samurai zdarzali się różni ludzie, i błędem byłoby uważać, że wszyscy byli uczciwi,odważni i honorowi. Jak już mówiłem ludzie są tylko ludzmi.

Zarówno samuraj jak i ninja doskonalili się we własnej profesji i za to moim zdaniem należy im się podziw, wbrew pozorom zajmowali się jednak zupełnie czymś innym.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Samuraje
ostatni samuraj był ciekawym filmem. Osobiście wole samurai. Kiedyś jak byłem mały to dostałem taki miecz plastikowy z napisem samurai. Moi koledzy też mieli - dwóch taki jak ja tylko inny kolor a dwóch takie noże z napisem Ninja i plastikowe shurikeny ( ) Walczyliśmy bardzo długo

Byłem Samurajem ( ) więc wole samurai, ale ninja też są fajni - mnie osobiście bardziej pociągają te klasy niż rycerstwo.
Lenistwo69 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Lenistwo69
Wiek: 34
Dni na forum: 5.712
Plusy: 1
Posty: 24
Skąd: Lublin
Stu samurajów na swoich wierzchach wyrżnie w pień stu ninja w polu walki, ale nocą, skryci w cieniu role się odwrócą.. tyle na temat ich użyteczności. Nie wyobrażam sobie dwóch rozgrzanych do czerwoności daimyō wysyłających szwadron ninja do walki nocą, z drugiej ciężko wysłać ciężkozbrojnego, ze swoją x-metrową szpadą na skrytobójczą misję, zwłaszcza, że jakoś nie bardzo wypada. Kwestia honorowości jest tylko powierzchowna. Napiszę tylko, że Ninja są praktyczniejsi niż 'piękniejsi' w przeciwieństwie do Samurajów i korzystali z innych metod.. nie oceniałbym, ale chętnie urodziłbym się z kataną u boku ojca niż z grabiami czy szpadlem:P choć na prawdę nie chcę oceniać
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.861
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
ja tam bardziej wole samuraia chociaz ninja tez nie jest zly dzieki cichemu skradaniu mogl zabijac przeciwnikow od tylu tym samym nie dostajac zadnych obrazen ale ninja byli wykorzystywani tylko po to aby zabic cesarza i tym podobne i dotsawal za to ryz czy co kolwiek innego a samurai za ochrone cesarza dostawal pieniadze i wiecej osob chcialo byc samurai ze wzgledu na oplaty jakie dostawali za ochrone to jest cos jakby zolnierz a samurai platny zabojca wiec to tyle ode mnie(to jest tylko moja teoria)

PS.Niekazdy samurai musial miec pancerz niektorym wystaczalo zwykle ubranie sandaly i biala plachta .Nie kazdy mial kase na pancerz

Obraz
Seir Kobieta
Cargo
Cargo
Seir
Dni na forum: 5.352
Posty: 29
Skąd: Kraków
Ja przepadam za samurajami. Podoba mi się w nich to swojego rodzaju dostojeństwo. Wiecie... Chodzi o to, że każdy ruch jest ważny. Nie wykonują niepotrzebnych gestów. Wydaja mi się niezwykle... Eleganccy (O.o) Ich kunszt robi wrażenia.
Poza tym jestem zwolenniczką walki bronią białą. Bardzo podoba mi się twierdzenia, iż katana to dusza wojownika.

Jestem pewna, że moje wyobrażenie o nieskazitelnych, zawsze honorowych samurajach mija się z rzeczywistością, jednak czyż nie byłoby dobrze gdyby tacy wojownicy byli naprawdę? Sądzę, że nie ma nic złego w wyobrażaniu sobie samurajów jako takich.



People are naturally born free. They aren’t born to fallow rules.

Z pogardliwą litością patrzy na przygiętego pod krzyżem Chrystusa: „Biedaku, mądrzysz się, że umarłeś za ludzkość, my potrafimy umierać za jednego kumpla”.


Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » Samuraje czy ninja?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook