Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» [Internet] Prawa autorskie?

Dvdmax93
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 5.240
Posty: 27
Skąd: Jarosław
Witam

Na stronie

http://www.nadruki-cd.pl/

Drukują w bardzo ładnej jakości na płytach cd/dvd obrazki

Obraz

a takze na boxy

Obraz

Mam nadzieję że wiecie o co chodzi.

Pytałem się ich czy drukują dowolny obrazek który im wyślę to odpisali

"""Witam,

Jeśli jest to okładka stworzona przez Pana i ma Pan do tego prawa autorskie to tak.

Pozdrawiam"""

Jeśli zechcę by wydrukowali mi to

http://fc02.deviantart.net/fs47/f/2009/149/5/2/Dragon_Ball_KAI_Cover_1_by_Jurik7.png

bym miał ma tego czarnego boxa to czy jest to łamanie praw autorskich?

lub czy sam coś takiego zrobię z postaciami dbz też łamanie praw autorskich?
chciałbym nagrac odcinki na płytach i miec ładne obrazki na płytach z dbz i boxie pozdrawiam.

A tak przy okazji szukam do pomocy osobę która by mi pomogła coś takiego zrobić,pozdrawiam proszę o pomoc.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Napisz im e-maila z tą okładką i spytaj, czy może być.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.805
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Czysto teoretycznie każdy, łącznie z nami tutaj łamie prawa autorskie. Wykorzystywanie logo Dragon Balla, postaci itp. jest tego elementem. Nie mniej to tylko teoria. Jeżeli planujesz wykorzystać ten obrazek w celu zapewnienia sobie korzyści majątkowych, rozprzestrzeniania go, wtedy łamiesz prawo autorskie. Nie mniej jeżeli jest to na użytek tzw. jednej siatki (osoby, na użytek własny) wtedy nie ma mowy o złamaniu prawa autorskiego. Niech nie pitolą, bo pewnie nie raz drukowali elementy z różnych filmów, animacji czy muzyki. Nie masz się czego obawiać, nawet w przypadku wykorzystania grafiki innych osób. Internet jest uważany za źródło dobra publicznego, innymi słowy jeżeli nie czerpiesz z niego korzyści materialnych, możesz z niego śmiało korzystać. Źródło - notatki z przedmiotu Ochrona własności intelektualnej.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Dvdmax93
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 5.240
Posty: 27
Skąd: Jarosław
Focus dzięki.

Jeśli poproszę o wydrukowanie i mi wyślą łamię prawa? tylko kilka sztuk dla własnej korzyści.

gdy wyślę im fotki co napisać,ze sam zrobiłem obrazek i zamawiam kilka sztuk dla własnej korzyści? Dziś odpisali mi tak.

"""Witam,

Sprawa prosta - jeśli ma Pan prawa autorskie do tych projektów to możemy drukować.

Ile potrzebuje Pan płyt i ile okładek?

Pozdrawiam"""

I czy znacie strony gdzie znajdę osobę grafika która mi pomoże zrobić coś takiego pozdrawiam:)
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.805
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ja bym to pieprzył i powiedział, że mam. Nikt nie musi wiedzieć jak jest, można powiedzieć, że kompozycja jest Twojego wykonania. Poza tym niech nie pieprzą, bo rozumiem gdybyś książkę kopiował, ale to jest zwykły nadruk... trochę im się w głowach popieprzylo.

A jeżeli wybitnie chcą praw autorskich, to zrób sobie kompozycje z darmowych elementów z Dragon Balla np. renderów lub zdjęć z tzw public domain. Wtedy autor zrzeka się licencji lub ona już wygasła.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Focus: 06.03.2012, 21:10
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Może po prostu nie chcą uczestniczyć w jakimś nielegalnym procederze, ale jak będziesz chciał tylko jeden egzemplarz, to wątpię, żeby marudzili.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.674
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Ja bym się o nic nie martwił tylko to słał. Przecież dla nich to czysty zysk że mają klienta i wątpię by starali się każdego upierdzielić bo na pewno nie jesteś jedynym. Takie studio to pewnie głównie jest na weselne nagrania itp.

Poza tym nie powinieneś się martwić o łamanie praw autorskich skoro taką naklejkę chcesz pierdyknąć na piracko nagranej płycie xD

szczecin
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.805
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
W zasadzie to im nie chodzi o to, że oni chcą kogoś upieprzyć. Po prostu każda wytwórnia płyt i drukarnia ma po piz... jeżeli zrobi nadruk czyjeś pracy, gdyż sprawa sądowa pójdzie właśnie do nich, a nie do gościa. Oni muszą dbać o to i dlatego proszą o prawa autorskie i zrzekają się tym samym odpowiedzialności. Nie mniej sprawa grubo przesadzona.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Internet] Prawa autorskie?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook