Forum Dragon Ball Nao

» Wielki post

Strony: 1, 2  
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.879
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
No właśnie Wielki Post, czas refleksji nad własną postawą w świetle słów i czynów Jezusa, który wzywa nas do pokuty i nawrócenia, swoisty remanent zysków i strat po upływie kolejnego roku naszego życia. Czas w którym postanawiamy sobie wytrzymania 40 dni od jakichś pokus, którym ulegamy na co dzień.

A jak jest z wami, macie jakieś postanowienia wielkopostne i czy skrupulatnie przestrzegacie piątków i nie jecie mięsa?

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.712
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Jestem ateista i nigdy nie przestrzegam postu, a zycie zazwyczaj podsumowuje, przy okazji nadejscia Nowego Roku i kolejnych moich urodzin.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.820
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ja do 10 roku życia przestrzegałam, a mimo iż już nie wierzę w Boga to i tak piątków przestrzegam,chociaż i z tym różnie.A postanowień postnych nie mam od dawna.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.965
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Po co przestrzegasz skoro nie wierzysz?

Obraz
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.542
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Byczusia napisał(a):
a mimo iż już nie wierzę w Boga to i tak piątków przestrzegam
w jakim celu przestrzegasz, skoro nie wierzysz ? Na jakiej podstawie nie wierzysz, uargumentuj swoje postanowienia. Tak nagle, bo ktoś Ci dopiekł, czy coś ? Nie dostalas pod poduszka 9 groszy do gumy kulki, jak dalas mleczaka pod jaśka ? Napisz.

Byczusia napisał(a):
A postanowień postnych nie mam od dawna.
może zdecyduj się najpierw, a nastepnie sobie ukladaj, albo nie.

pe es - pod poduszke

Moje postanowienia - być dobrym dla rodziców, tzn. nie być uciążliwym, wiem, ze reszty postanowien nie spelnie.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.886
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Mateusz napisał(a):
Po co przestrzegasz skoro nie wierzysz?
Nie wiem jak tam Bycza, ale warto zauważyć, że cała kultura europejska opiera się w pewien sposób na chrześcijaństwie. Każdy Europejczyk może z czystym sercem powiedzieć "nie wierzę, ale szanuję swoją kulturę, więc przestrzegam".

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.820
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ishido napisał(a):
w jakim celu przestrzegasz, skoro nie wierzysz ? Na jakiej podstawie nie wierzysz, uargumentuj swoje postanowienia. Tak nagle, bo ktoś Ci dopiekł, czy coś ? Nie dostalas pod poduszka 9 groszy do gumy kulki, jak dalas mleczaka pod jaśka ? Napisz.
.
Nie muszę i nie mam zamiaru. Mam prawo wierzyć w co chcę i nic Ci do tego.

Każdy Europejczyk może z czystym sercem powiedzieć "nie wierzę, ale szanuję swoją kulturę, więc przestrzegam".
Dokładnie.Mart ma rację.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.830
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Jeśli chodzi o Wielki Post, to mimo, że obecnie nie praktykuję tak jak wypada swojej wiary, to staram się go przestrzegać.

Ma dla mnie zupełnie inny wymiar niż głupawy Adwent ;p Zakaz zabaw w Adwent jest zupełnie bez sensu. Ludzie powinni świętować to, że ma się narodzić Zbawiciel

Wielki Post to co innego. Akurat w tym roku ustaliłam sobie postanowienie. Jako, że ostatnie pół roku upłynęło mi wódką, teraz jej nie piję. Za dużo dziwnych rzeczy robię po tym alkoholu ;p Co do imprez, to różnie z tym bywa. Pech chciał, że w moim mieście dużo się będzie działo jeśli chodzi o przeróżne koncerty rockowe, a takich okazji nie mogę przepuścić. Co nie zmienia faktu, że i tak jestem bardziej wyciszona niż zwykle. Póki co, zaliczyłam jeden koncert z praktycznie bezalkoholowym afterparty. Czyli mi wychodzi póki co

Ishido napisał(a):
w jakim celu przestrzegasz, skoro nie wierzysz ?
Moim zdaniem taki okres wyciszenia i zastanowienia się nad sobą, przydaje się każdemu. Nie ważne czy katolikowi czy ateiście. W dzisiejszych czasach ludzie żyją na wysokich obrotach, czasem zapominając, co w życiu najważniejsze (trochę patetycznie zabrzmiało).

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.431
Posty: 251
Nigdy nie rozumiałam tego typu zabaw jak Wielki Post, ale jeśli ktoś bardzo chce się co roku z Jezusem spoufalać i czuć jego straszny ból, kiedy siedział na tej pustyni, to jego sprawa.

Ishido napisał(a):
Na jakiej podstawie nie wierzysz, uargumentuj swoje postanowienia. Tak nagle, bo ktoś Ci dopiekł, czy coś ? Nie dostalas pod poduszka 9 groszy do gumy kulki, jak dalas mleczaka pod jaśka ?
Pytanie tylko takie, co ma wróżka zębuszka do katolicyzmu?

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.255
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie wiem, co ma zębuszka do katolicyzmu. Ale niedługo zobaczysz, że Byczusia rozumie tylko przykłady z zębuszką, kucykami pony i słodkimi kociakami, bo taki prezentuje poziom.

A ja w Wielki Post nie poszczę.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.431
Posty: 251
Al Ed Upek napisał(a):
Ale niedługo zobaczysz, że Byczusia rozumie tylko przykłady z zębuszką, kucykami pony i słodkimi kociakami, bo taki prezentuje poziom.
Aha, to wiele wyjaśnia.

Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.746
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Nie przestrzegam. Nie czuję takiej potrzeby.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.663
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
W tym roku bardzo hucznie uczciłam śledzika, jako ostatni dzień przed Wielkim Postem, którego nie obchodzę;p

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.850
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
East_Kaioshin napisał(a):
W tym roku bardzo hucznie uczciłam śledzika, jako ostatni dzień przed Wielkim Postem, którego nie obchodzę;p
To ci pomoże zrzucić dużego balastu ;p albo dopasuj do rozmiarów.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.663
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.850
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Myślami Kaio jestem przy twoich piersiach a chodzi mi o źle dopasowany stanik... no bo wiszą pewnie i wiesz ale miseczka dobra. No dobrze Bozia cię obdarowała.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.663
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Gonar, mam propozycję-Ty się * od moich cycków, które wierz lub nie- są zajebiste, a ja przestanę wyśmiewać Twojego małego siusiaka. Co Ty na to?

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.850
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
E... tylko jest problem Kaio mojego siusiaka jeszcze nie widziałaś i w to w pełnej wzniosłym wzwodzie
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.663
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Boże broń, żeby mi to kiedykolwiek było dane.

Owszem, nie widziałam, ale pamiętaj, że to wciąż jest w Bashu http://bash.dbnao.net/show/331 (:

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kaio: 13.03.2012, 18:43
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.850
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
East_Kaioshin napisał(a):
Boże broń, żeby mi to kiedykolwiek było dane.
"Niech się dzieje wola nieba... z nią się zawsze zgadzać trzeba" Rejent - A. Fredro "Zemsta".
Ps. Spokojnie jeszcze mnie polubisz ;p
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Wielki post
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook