Forum Dragon Ball Nao

» [Horror] Another

Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Another

Obraz

26 lat temu, do trzeciej klasy gimnazjum, chodziła uczennica o imieniu Misaki. Dziewczyna ta była nie tylko bardzo zdolna, ale też świetnie radziła sobie w sporcie. Jej czar sprawiał, że była popularna wśród swoich kolegów i koleżanek z klasy. Kiedy nagle zmarła, jej klasa postanowiła zachowywać się tak jakby nadal żyła, aż do ukończenia szkoły.
Kiedy na wiosnę 1998 roku młodzieniec Sakakibara Kouichi zostaje przeniesiony do nowej klasy, zauważa, że jest coś nie tak w jego otoczeniu, a cała klasa zachowuje się co najmniej dziwnie. Zaczyna go także interesować małomówna i tajemnicza dziewczyna z opaską na oku, która przedstawia się jako Mei Misaki.

Another to bardzo "świeże" anime, które liczy sobie 12 odcinków i ukazuje się od grudnia zeszłego roku, a jego finał będzie miał miejsce pod koniec marca 2012. Od 2010 roku wychodzi też manga o tym samym tytule, na podstawie to której powstało anime, jednak historia przedstawiona w mandze różni się trochę od tego co możemy zobaczyć na ekranie.

Another to połączenie dramatu, horroru i historii o strasznej tajemnicy. Całość naprawdę szybko wciąga i ani się obejrzymy jak sami zaczynamy typować winowajców, gdy w anime zaczynają się dziać przerażające rzeczy. Niestety (albo stety) rozwiązanie zagadki nie jest takie proste i muszę przyznać, że z każdym kolejnym odcinkiem pojawia się coraz więcej wątpliwości. Nie jest to horror, w którym krew leje się litrami, ale jak już ktoś ginie, to spektakularnie. Jeżeli ktoś nie lubi oglądać śmierci- nie polecam, ponieważ momentami jest naprawdę ostro, z odgłosami i czerwona plamą, jedno jest pewne, nikt nie zginął tam w zwyczajny sposób...
Można by jeszcze długo pisać o Another, bo jest tam masa innych ciekawych wątków, ale polecam zobaczyć choć parę odcinków i samemu wyrobić sobie opinie, ja na chwilę obecna mogę zaliczyć to anime do grona ulubieńców. A może już ktoś widział i chce o tym pogadać...w takim razie zapraszam.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Mnie seria bardzo odpowiada, choć na początku sceptycznie do niej podchodziłem.
W sumie to typowy horror, gdzie mamy klątwę i giną ludzie z otoczenia, ale dobrze zrobiony.
Ostatnio skończyłem na 7 odcinku, ale mogę polecić.

Może jeszcze opening (wykonawca Ali Project, pewnie przez lalki, które są w serii):
-> http://www.youtube.com/watch?v=PU-koeIWqLQ

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Widziałam już całość i muszę stwierdzić, że warto było pochylić się nad tym tytułem. Zakończenie jest zaskakujące, choć widać, że odcinkiem przedostatnim za wysoko podniesiono poprzeczkę i trochę nie utrzymano poziomu w końcówce. Bywa...za to mogę powiedzieć, że trzyma w napięciu do końca i rozwiązanie zagadki wcale nie było takie proste.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Różne opinie chodzą na temat zakończenia, ale mi się w sumie podobało, a całą serię dobrze się oglądało.

Tylko wątek lalek, które przecież tak wymownie w paru pierwszych odcinkach tajemniczo śmigały między scenami, został całkowicie zaprzepaszczony.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Właśnie te lalki...strasznie mi się podobały, nawet mogły by posłużyć jako temat na odrębny horror albo choć jakieś OVA.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.889
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Seria bardzo mi się podobała, oglądałam z wielkim zainteresowaniem, końcówka zaskakująca. Sceny śmierci pokazane w bardzo dobry sposób, niby nic konkretnego nie widać, ale wszystko jest wiadome, co pozostawia duże pole dla wyobraźni. Tajemnica sama w sobie bardzo mi się podobała, w sumie nie mam na co narzekać, anime na duży plus dla mnie.

Chciałam z tej okazji spytać, czy ktoś zna może godne polecenia serie podobne do tej?

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Brolli Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Brolli
Wiek: 32
Dni na forum: 6.820
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 248
Skąd: Białystok
Jest to pierwszy horror anime, który miałem przyjemność oglądać. Przyjemność, bo anime bardzo mi się podobało, ciekawa wciągająca historia, fajne postacie, ciągła atmosfera tajemnicy przez co odcinki ogląda się z zaciekawieniem, odcinki kończą się w dobrych momentach, przez co ręka sama rwie się do włączenia kolejnego Oraz w zasadzie ten ponury świat bardzo mi odpowiadał. Dodatkowo anime posiada całkiem interesujący opening.
Co do zakończenia to nie tak sobie je wyobrażałem, tzn. że koniec będzie z takim rozmachem.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Mart napisał(a):
Chciałam z tej okazji spytać, czy ktoś zna może godne polecenia serie podobne do tej?
Podobne to nie, ale Higurashi no naku koro ni i Shiki sprzed 2 lat (wampiry). Obie serie oczywiście horrory i dzieją się w obrębie wioski.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.889
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Higurashi oglądałam, a tematów związanych z wampirami nie lubię ;/ tak czy inaczej, dzięki ;d

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.823
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Seria mnie nie powaliła. Poza fabułą,bo ta jest świetna. Nie podobał mi się opening i ending, ogólnie aż rzygałam soundtrackiem z tego anime. Kolejna rzecz która mi się nie podobała to kreska. Tak,wiem,że to horror,ale stwierdzę krótko:jest brzydka i postacie wyglądają tak,że jak zobaczyłam po raz pierwszy ich wygląd to miałam wrażenie deja vu. Postacie-hmm jakby co od bólu można jako tako znieść,ale za bardzo są podobne do postaci z innych anime przykładowo Akazawa kojarzyła mi się z tą z Fullbringerów z Bleacha,która trenowała z Ichigo, Misaki z Rei z Neon Genesis Evangelion,główny bohater z Shijnim z Neon Genesis Evangelion. Zakończenie- takie średnie.
Daję 5-6/10 ale tylko ze względu na fabułę, bo niczym innym ta seria nie może się popisać.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem Another 00. Jak nazwa wskazuje, jest to odcinek poprzedzający wydarzenia z serii TV, opowiada o Mei i jej siostrze. Jest parę fajnych elementów, można obejrzeć.

Byczusia napisał(a):
Nie podobał mi się opening i ending
Dla mnie opening na dziesiątkę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
MinaJun
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.259
Posty: 1
Anime jest w porządku. Trzyma w napięciu, a zagadka rozwiązuje się dopiero na samym końcu.
[SPOILER!] Chociaż według mnie, zakończenie było marne. Niby osoba, której szukano miała być uczniem, a na końcu okazała się nauczycielką. WUT?[/SPOILER!]
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Zakończenie było akurat trochę wydumane, ale logiczne. Zmarły był osobą ściśle powiązaną z klasą, jej dodakowym członkiem ze względu na pełnioną funkcję.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.823
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Dziś obejrzałam specjalny odcinek- O Mei i jej bliźniaczce i muszę przyznać zawiedziona jestem. Wiało mi w nim nudą i nic szczególnego w nim nie było.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Horror] Another
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook