Forum Dragon Ball Nao

» Krzyż na sali plenarnej

Strony: 1, 2  
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.858
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Jak wiecie albo i nie Janusz Palikot dostał naganę za obrażenie Rydzyk i jakiegoś arcy biskupa czy jak to się pisze oraz (prawdopodobnie) za nazwanie księży od chamów. I teraz pytanie XD Kto jest za ostatecznym zdjęcię krzyża z znajdującego się nad dzwiami sali plenarnej, naszego sejmu RP "świątyni demokracji" wobec tego co komisja etyki poselskiej zrobiła/dała Januszowi Palikotowi za wolność słowa ?!?!?! Co więcej, nie tylko krzyż ale i obecność tych osób "duchownych" na posiedzeniach sejmu jest, jak dla mnie nie na miejscu (łagodnie powiedziane). Możecie nie lubić Janusza Palikota ale to wydarzenie, powinno zmusić do przemyślenia nad kkatolicyzmem/duchowieństwem w Polsce.
Ps. Oddaje na niego głos bo sprzeciwia się "katolom" w polityce itp.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.671
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.858
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Można zmienić chyba poglądy ?!?! O jego "metamorfozie" po Smoleńsku było głośno i sam o tym mówił Kaio.
Kaio cytuję komentarz tego co mi przesłałaś filmiku ale z you tube.
"Przecież on nie zmienił swoich poglądów tylko stwierdził, że pis oparł się o ten symbol robiąc swoją karierę polityczną, utożsamiając sie z rzeczą której nie powinno sie tykać w tak brudnej grze jaką jest polityka. WNIOSEK."
Jeżeli tak jest to tym bardziej Janusz Palikot jest wiary godny
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.671
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Zmiana poglądów to proces stopniowy. On tylko wyszukuje niszę i bezbłędnie w nią celuje, co obrazuje jego kariera.
Widzę, że dałeś się złapać.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Godan napisał(a):
oparł się o ten symbol robiąc swoją karierę polityczną, utożsamiając sie z rzeczą której nie powinno sie tykać w tak brudnej grze jaką jest polityka
To zdanie idealnie opisuje poczynania Palikota.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.858
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Kaio to nieprawda uważam, że naginasz fakty. Ale z drugiej strony to ty znasz takiego polityka co nie robi wszystkiego dla kariery ?!?
Shounen nie wiem z jakiego tematu to wytrzasnołeś, ale bardziej asuje do Kaczyńskiego.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.671
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Znam polityków z wyklarowaną wizją i stałymi poglądami. Co by nie powiedzieć o Mikke, to on własnie taki jest. Nie zmienia poglądów wraz ze sprzyjającymi wiatrami, tylko twardo obstaje przy swoim programie.
Można zmieniać poglądy, ale o 180 stopni?

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.440
Posty: 251
East_Kaioshin napisał(a):
Znam polityków z wyklarowaną wizją i stałymi poglądami. Co by nie powiedzieć o Mikke, to on własnie taki jest. Nie zmienia poglądów wraz ze sprzyjającymi wiatrami, tylko twardo obstaje przy swoim programie.
Świetnie mu się wiedzie. Ale co o Korwinie będziemy pisać, jest sporo zabawnych polityków.

Palikot to taka dziwka, która gdzie może tam się pokaże. Nagle stał się pro legalizacja, po chwili pro sprzeciw dla ACTA, teraz pro antykatolik. Nagłaśnia odpowiednie sprawy w odpowiednim momencie, robiąc przy okazji coś niesmacznego, szokującego etc. Ma dobrych doradców, którzy wiedzą, jak manipulować stertą idiotów ślepo mu wierzących.

Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.858
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
To czemu Korwin ma 1 albo 2 procent głosów ?!? Przecież wszyscy nie są głupi i wiedzą, że "korwinizmy" to dla państwa nie realne. Mówię wam tak bo często to słysze od np. ojca czy innych ludzi wykształconych i doświadczonych.
Jonga napisał(a):
Palikot to taka dziwka, która gdzie może tam się pokaże.
W takim razie Korwin też nią jest bo się pokazuje XD
Kaio stwierdzam, że jesteś niesprawiedliwa nie tyle co do Palikota jako polityka ale i Korwina który też nim tak czy owak jest.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.671
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Właśnie w tym rzecz! Ma tak małe poparcie, a i tak obstaje przy swojej wizji państwa.
Palikot w takiej sytuacji raz dwa zmieniłby swój program na bardziej populistyczny.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.440
Posty: 251
Godan napisał(a):
W takim razie Korwin też nią jest bo się pokazuje XD
Tak, bo mówiłam dosłownie. Mniejsza.


East_Kaioshin napisał(a):
Właśnie w tym rzecz! Ma tak małe poparcie, a i tak obstaje przy swojej wizji państwa.
Ma małe poparcie, bo nie tylko jego wizja państwa jest nierealna, a sposób w jaki ją przekazuje tylko odrzuca i sam przypina sobie łatkę *złego kolesia*.

Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.671
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Zgadzam się, jest nierealna, podałam tylko Godanowi przykład, o który prosił.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.046
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Pomyślmy... Ponad tysiącletnia tradycja chrześcijańska, a polityczny śmieć. Nie, twardo obstaję za katolicyzmem.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.264
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Żeby zmienić poglądy, trzeba najpierw je mieć. Wątpię, by on miał je kiedykolwiek. Zapewne o tym nie wiesz, ale Palikot był kiedyś głównym udziałowcem pewnej spółki, która wydawała takie czasopismo Ozon. Z początku było to pismo dla lewicowych intelektualistów. W skład zespołu redakcyjnego wchodzili między innymi Passent, Lis, Hołownia, Sierakowski. No same sławy. Ale kiedy Palikot tam działał to pismo stało się, jakby to powiedzieć, prokościelne, a w zespole redakcyjnym rozgościli się dobre ludzie z Frondy. A jest jeszcze coś. Ten sam Palikot, choć już zapomniałem kiedy, wydał książkę o takim Niemcu z II wojny światowej. Zapomniałem jego imienia, ale jak chcesz, to się dowiem. Ten Niemiec twierdził, że Hitler to ciota, bo był za mało hitlerowski. A teraz Palikot robi za mesjasza polskiej lewicy na wzór zachodni. Nie dziw się, jak za rok będzie robił konkurencję ludowcom, za 2 zostanie chadekiem, a za 3 wstąpi do Ruchu Autonomii Śląska.
Palikot to zwykły koniunkturalista.

Aha, no i bardzo fajnie się usprawiedliwił. Bo PiS używa krzyża jako symbolu partyjnego. Mam rozumieć, że przed 10 kwietnia żaden ksiądz ani krzyż się nie panoszył tam, gdzie był PiS? Już nie pamiętasz, że i przed 10 kwietnia to była partia czarnuchów z łańcuchami? Nie, kurna, lepiej przyjąć przetrawione info od kogoś, niż samemu się czegokolwiek domyślić.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.858
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Al Ed Upek napisał(a):
Nie dziw się, jak za rok będzie robił konkurencję ludowcom, za 2 zostanie chadekiem, a za 3 wstąpi do Ruchu Autonomii Śląska.
Można jaśniej XD wytłumaczyć co z tymi ludowcami ?! Domyślam się, że chodzi o PSL ale oni mają poparcie ledwo (trochę) ponad 5 % i jaka to konkurencja, ale rozumiem, że Janusz Palikot ma "dobry plan". Chadekiem ?! nie wiem kto to jest ;p ?! Ruch autonomi Śląska... chodzi o tzw. janosikowe (powód), które bogatsze gminy mają łożyć na biedniejsze ?!
Ps. Jeśli mówimy o Śląsku jako regionie myślę, że niedługo ten region będzie chcieć tej autonomi i odetnie się od Polski. Podomnie jak Kaszubi XD
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.440
Posty: 251
Czasem zastanawiam się czy Godan jest trollem.

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.707
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Dzieci, wyloze wam to tak prosto, jak to tylko molizwe. Jak Palikot mial zonke, to byl katolem. Zaczal ja zdradzac, to przestal byc katolem, bo jako katol musialby sie z tym glupio czuc, przyznac sie do slabosci. Wiec zamiast odrzucic kochanke, odrzucil system wartosci. Proste. Sorry za brak polskich znakow, ale chwilowoo nie mam.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.671
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
W tym momencie sam zachowujesz się jak naiwny dzieciak, jeśli wierzysz, że jego zmiana poglądów była spowodowana rozterkami miłosnymi i chęcią zagłuszenia nieczystego sumienia.
Zmienił poglądy, bo tego wymagało zdobycie poparcia i stopniowe wspinanie się ku władzy.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.496
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Wracając do pytania z pierwszego postu, co da nam tak realnie zdjęcie krzyża? Oprócz kolejnych kłótni, pewnie nic. Zdjęcie symbolu nie zastąpi nagle zmiany w polskiej polityce, duchowni jak się wtrącali w politykę tak będą to robić, potrzeba zmian w prawie, a nie w wyglądzie sali sejmowej.
Co do zmienności Palikota i środków jakie on wykorzystuje- kto broni innym politykom gry na różne fronty? Stałość w poglądach też nie jest dla mnie wartością, ponieważ nie raz się okazywało, ze ci stateczni i porządni po dojściu do władzy zapominali co wcześniej głosili. Palikot doskonale wykorzystuje narzędzia PR-owskie i dzięki temu odniósł sukces wyborczy, a w polityce chyba bardziej się liczą oddane głosy niż moralność.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Krzyż na sali plenarnej
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook