Forum Dragon Ball Nao

» [Sci-Fi] Wojna światów / War of the Worlds

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Film Spielberga z 2005 roku, w roli głównej Tom Cruise i Goku. Oczywiście oparty na powieści Wojna światów. Gdyby ktoś fabuły nie ogarniał: Ziemia zostaje zaatakowana przez zaawansowaną technologicznie obcą cywilizację i naturalnie ludzkość bliska jest zagłady. Dobre efekty specjalne i muzyka, mogę polecić. W zasadzie wstyd nie znać fabuły, bo powieść warta uwagi. Jeśli ktoś czytał Gantza, to dodatkowa gratka, bo jego autor sporo z niej czerpał.

Jest jeszcze najstarsza Wojna światów z 1953, też dobra, i dwa inne filmy z 2005 roku o tym samym tytule, ale tego chyba nie warto oglądać, jeden niskobudżetowy od Asylum, a drugi to nawet nie wiem, skąd się urwał i po co.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Bardzo lubię ten film, jest fajnie zrealizowany i nawet Tom Cruise gra nieźle (choć go osobiście nie lubię). Ciekawie pokazano strach ludzi osaczonych nagle przez istoty pragnące ich zagłady. Faktycznie efekty i sama scenografia robią wrażenie, nie ma cudów, ale to co zostało pokazane doskonale buduje nastrój grozy i ogólnego przerażenie. Podoba mi się, że jest to film bez takiego hollywoodzkie zadęcia, tzn. jest trochę takiego patosu, ale w porównaniu do innych dzieł, bohaterzy zachowują się bardziej jak ludzie postawieni w trudnej sytuacji niż herosi. Film wydaje się taki "ludzki" i nareszcie pokazuje co tak naprawdę może zrobić człowiek zaatakowany przez inną cywilizację.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Sci-Fi] Wojna światów / War of the Worlds
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook