Forum Dragon Ball Nao

» Incepcja

Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.973
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Film obejrzałem wczoraj za namową kolegi i jestem wielce zachwycony.

Fabuła rozgrywa się w ludzkich snach. Trudno mi ją opisać, zresztą recenzji jest bardzo dużo.

Oglądał ktoś? Zdecydowanie polecam.

Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.894
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Film obejrzałam jakieś pół roku temu i muszę przyznać, że czegoś tak przereklamowanego i jednocześnie kiepskiego dawno nie widziałam. Byłam bardzo rozczarowana za dużo napieprzyli efektów chcąc odciągnąć uwagę widza od braków logiki w fabule, która kompletnie nie trzymała się kupy. Przepis na sukces - weź temat który fascynuje ludzi od wieków, przytłocz go milionem niepotrzebnych efektów specjalnych, zbierz kasę.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.973
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
No i to był Twój błąd, że szukasz logiki w tym filmie... Fabuła była dobrze zarysowana i reżyser stworzył naprawdę ciekawy motyw.

[ Dodano: 30.07.2012, 1:22 (po 1 godzinie 17 minutach) ]
A tak wgl co widzisz nielogicznego w fabule?

Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.894
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Szukam logiki i dobrze dopracowanej, zaskakującej fabuły w każdym filmie, nienawidzę tępych filmów akcji, które nie mają żadnego sensu.
Ciężko mi po takim czasie teraz wyliczać ze szczegółami fabularne wpadki, musiałabym obejrzeć ten film ponownie, czego bardzo nie chcę robić, ale pamiętam, że przede wszystkim cały wątek z żoną głównego bohatera był pokryty dziurami w logice. Jak na martwą kobietę zbyt sprawnie manipulowała swoim mężem. Niestety, nie jestem w stanie wyjaśniać tego dokładniej bo po prostu nie pamiętam tego filmu zbyt dobrze, ale dobrze pamiętam swoje odczucia po obejrzeniu go.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.973
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ten gość żył zarówno we śnie i w życiu, uzależnił się od śnienia, dlatego ta kobieta choć martwa i to wymyślona przez niego miała na niego taki wpływ. Dodatkowo miał ogromne poczucie winy. Ja nie widzę w tym nic nielogicznego. Kochał ją, ale spotkać mógł ją tylko we śnie.

Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.894
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Jak już wcześniej napisałam, nie pamiętam filmu ze szczegółami więc nie mogę wdać się w dyskusję na ten temat, jednak z tego co pamiętam, jak na nieistniejący twór jego wyobraźni, ta babka trochę za bardzo niszczyła mu życie.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.495
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Byłam na filmie dwa razy i muszę przyznać, że podobał mi się tak bardzo, jak za pierwszym seansem. Film jest logiczny, ale pozostawia olbrzymie pole do interpretacji. Ja nawet nie upierałabym się przy tezie, że jego żona nie żyła, czytałam wiele ciekawych rozpraw opartych o tą tezę i były dość sensowne. Mnie akurat efekty specjalne bardzo się podobały, traktuje ten film bardziej jako widowisko z doskonałym soundtrackiem, i pokręcona fabuła niż jakiś dramat rodzinny, dla mnie to świetny film akcji i jest w nim jej pełno. Myślę, że szybkie tempo i jakość efektów może rekompensować ewentualne niedociągnięcia fabularne. W sumie to się nawet nie dziwę, trudno sprawnie poprowadzić historię, która ciągle się nawarstwia, poprzez wchodzenie w nowe sny. Jednak ponowne obejrzenie tego filmu rodzi raczej więcej pytań, niż daje odpowiedzi.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.858
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Ciekawy film z motywem OOBE. Film zaczyna się snem Leo i kończy się snem, czyli jest to sen w sine w snie i snie gdyż klika razy bohaterzy wchodzili w ten stan by czegoś dokonać, a czemu kończy się snem ? Ponieważ coś tam (pieniążek czy jakieś inne badziewie) nie przestawało się kręcić. Jeśli chodzi o żonę bohatera głównego, to też doszłęm do wniosku, że nigdy ona nie żyła gdy jak wspominałem akcja filmu dzieje się w czasie snu a cały obraz jest tylko wspomnieniem.
Ps. Zakładam/wydaje mi się, że już wcześniej zakładałem temat o tym filmie XD ?!
Ten film nie ma logiki, gdyż sam bohater swojej partnerce mówił, że sny są nie logiczne, a akcja jak wspominałem dzieje się w śnie
Początek i koniec są tylko wskazówkami dość logicznymi, by zrozumieć o czym jest film oraz jaka jest fabuła.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.973
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Godan napisał(a):
Ciekawy film z motywem OOBE. Film zaczyna się snem Leo i kończy się snem, czyli jest to sen w sine w snie i snie gdyż klika razy bohaterzy wchodzili w ten stan by czegoś dokonać
Na początku jest po prostu urywek ostatnich scen filmu -.-

Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.858
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
No jest jak sięgam pamięcią potem widzimi leżącego Leo na plaży.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.973
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
No właśnie i na końcu filmu jest to samo, Czyli to nie podwójny sen, tylko urywek.

Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.858
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
No... zgadza się, jest logika ale tamte ustrojstwo cały czas sę kręciło
Ciężko zrozumieć
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.495
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Może się i kręciło, ale przecież ciągle zwalniało i było na tyle rozedrgane, że mogło i upaść. Takie niejednoznaczne zakończenie jest lepsze niż jasne postawienie sprawy.

Początek filmu i jego zakończenie jest zrobione po prostu jak wiele innych filmów, nie raz już zaczynało się od końca, potem jest przedstawienie historii, a na końcu dopełnienie tego co było na początku, nie doszukiwałabym się tu niczego niezwykłego.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.973
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Na końcówce się rozpłakałem, bo myślałem, że to sen, ale jednak zbyt się chwiał i zwalniał.

Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.858
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Grenardo: 30.07.2012, 21:20
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.973
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Dziś oglądam Donnie Darko.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Incepcja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook