Forum Dragon Ball Nao

» [Horror] Dark Water / Honogurai mizu no soko kara (2002)

Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Ekranizacja książki Kôji Suzuki - Honogurai mizu no soko kara

Rozwiedziona kobieta szuka dla siebie i 6-letniej córeczki Ikuko mieszkania, ponieważ musi zapewnić jej dobre warunki, aby dziecko pozostało z nią. Szczęśliwie Yoshimi znajduje może nie najładniejsze, ale za to dość tanie mieszkanie.

Po pewnym czasie od wprowadzenia się do mieszkania na suficie pojawia się brzydka, czarna i powiększająca się plama, kobieta po nieskutecznych skargach do administracji budynku stara się samodzielnie zwalczyć ten problem i ustalić kto zajmuje pomieszczenie nad nimi. Badanie historii budynku i jego mieszkańców nie daje jednoznacznych odpowiedzi, a w lokum zaczynają się dziać dużo bardziej przerażające rzeczy niż tylko zaciek z czarnej wody na ścianie.

Yoshimi i Ikuko odkrywają czerwoną torebkę, która pomimo usilnych prób pozbycia się jej zawsze wraca; w wodzie pojawiają się czarne włosy a na korytarzu zjawia się nagle małe dziecko w żółtym płaszczu. Jednak prawdziwy horror rozpocznie się, gdy duch nie będzie chciał dać im spokoju.

Dla mnie Dark Water to jeden z moich ulubionych japońskich horrorów. Uwielbiam za budowanie atmosfery grozy, powolne rozwiązanie zagadki dziecka w żółtym płaszczyku i nieoczywiste zakończenie historii.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Wg mnie przeciętniak. O ile Krąg to było coś, tak tutaj moim zdaniem nic odkrywczego. Ot jakaś tam tajemnicza historia. Ale oglądałem lata temu, teraz może inaczej bym go odebrał.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Horror] Dark Water / Honogurai mizu no soko kara (2002)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook