Forum Dragon Ball Nao

» [Mecha] Tengen Toppa Gurren Lagann

paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Gurren Lagann to anime z gatunku Mecha, które zasadniczo sprowadza się do jednego zdania: "jak wyglądałaby historia Evangeliona, gdyby główny bohater nie był taką niemotą?"

Chyba najlepiej zobrazuje sytuację jeden z utworów oficjalnej ścieżki dźwiękowej: http://www.youtube.com/watch?v=GopzpFJm4LQ

Jeśli oglądaliście, to jak się wam podobało? Jeśli nie, to jak najszybciej nadróbcie zaległości.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem już jakiś czas temu i powiem, że seria kozacka. Jakby parodia mechów. Rozpoczyna się niewinnie, bo wydostaniem się na powierzchnię dwóch młodzieńców, gdzie walczą z pierwszymi przeciwnikami, a ostatnie odcinki to już pełny kosmos (i to dosłownie), gdzie ważą się losy wszechświata.

Dobra seria o parciu przed siebie i pokonywaniu przeszkód siłą woli chyba. Logiki tu raczej nie ma, ale fabuła sensowna i łatwo przyswajalna, mimo że tak szybko się posuwa. Taki drobny minus, który mi się rzucił, że w pewnym momencie jest przeskok 7 lat, po którym bohaterowie zachowują się, jakby przez ten czas ze sobą w ogóle nie rozmawiali, ale to niestety częste zjawisko. Polecam.

Jest jeszcze takie cuś, jak Gurren Lagann Parallel Works. Zbiór teledysków wykonanych przez różnych animatorów Gainaxu - przedstawiają alternatywne losy bohaterów w alternatywnych rzeczywistościach. Też polecam.

Opening:
http://www.youtube.com/watch?v=4vR9fcvUnlE

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Nie miałem serca pisać pełnej zapowiedzi/recenzji. Sam odkryłem toto przez przypadek i głownie dlatego przypadło mi do gustu. Gdyby mi ktoś polecił, pewnie bym się zniechęcił poziomem absurdu.

No i fakt, przeskoki w czasie rzadko kiedy wychodzą serii na dobre. Cały bulild-up trzeba zaczynać od zera.

Aha, nie każdemu się spodoba, więc miejcie na uwadze, że to nie jest anime dla każdego!
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
paint napisał(a):
No i fakt, przeskoki w czasie rzadko kiedy wychodzą serii na dobre. Cały bulild-up trzeba zaczynać od zera.
Wystarczyłoby chociaż darować sobie gadki typu "ale się zmieniłeś!". Ma to na celu objaśnienie sytuacji widzowi, ale zawsze trąci sztucznością.

Jeśli zakładasz, że byś się z góry zniechęcił, a mimo to Ci się podobało, to może zweryfikuj swoje sposoby dobierania produkcji do oglądania, bo chyba coś szwankują
Niektórych pewnie odrzuca sam tag "mecha". No ale cóż. Sam nie jestem fanem gatunku, ale mecha mechowi nierówna.

Nie ma anime dla każdego, bo zawsze komuś coś będzie nie pasowało, ale wystarczy podchodzić do wszystkiego z dystansem, a nie się napalać, a potem marudzić. Tutaj jest sporo akcji, ciekawe postacie, ich rozwój, na grafikę nie można narzekać, gra też ciekawa muzyka. Intelektualnej uczty to tu nie będzie. Seria podchodzi pod komedię, ale nie prostą.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Jak by to ująć... kiedy jesteś pijany, podoba ci się nawet disco polo.

Gurren Lagann okazał się być tym, na co akurat miałem ochotę. Wstrzelił się tak perfekcyjnie, że oniemiałem. W normalnych warunkach nie obejrzałbym do końca pierwszego odcinka.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Mecha] Tengen Toppa Gurren Lagann
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook