Forum Dragon Ball Nao

» Którą pigułkę wybierasz

Strony:   1, 2
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.234
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Generalnie w wyobraźni jakoś można sobie układać rzeczy i odczuwać je zmysłami. Większość ludzi wszystko raczej przekłada na mowę, część łączy obraz ze słowem, a naprawdę nieliczni są w stanie wszystko widzieć obrazowo. Gdzieś tam zbadano, że praktycznie taki typ myślenia prezentują osoby bardzo nietuzinkowo myślące, bardzo inteligentne. Ma to wszystko jedna niemiłą konsekwencję - praktycznie wszyscy z wiekiem popadali w szaleństwo.

A u mnie np. z kolei jest tak, że mam czasem duży problem z przełożeniem idei na słowa. Zwyczajnie myśl w formie mowy nie nadąży za inną.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.889
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Kaio, jak w takim razie uczysz się języków obcych? Nauka języka obcego opiera się na myśleniu w innym języku, więc jak wygląda to u ciebie? Widzisz obrazy po angielsku? Zaciekawiło mnie

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.666
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Języki obce nie są dobrym przykładem, bo nigdy się ich nie uczyłam. To znaczy miałam angielski i niemiecki w szkole i na studiach, ale nigdy mi się nie zdarzyło siedzieć w domu i wkuwać słówka. To, co usłyszałam na zajęciach czy znam z filmów spokojnie starczyło mi, żeby mieć tą czwórkę przynajmniej. Języki nie są moją pasją, dlatego traktowałam je po macoszemu.
Rozmawiając po angielsku słowa przychodzą mi same, również na zasadzie obrazów, nie myślę ,,po polsku'' czy ,,po angielsku''.
Za to moje studia wymagają jednak dużo wkuwania, ale mam swoje systemy, dla przykładu: rodzaje chodu u chorego, to między innymi generalski, kaczkowaty, histeryczny, koszący.
Pamiętam to w ten sposób, że widzę generała trzymającego w ręku kosę, który dostaje histerii na widok kaczuszki xD

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.889
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Kaio napisał(a):
Pamiętam to w ten sposób, że widzę generała trzymającego w ręku kosę, który dostaje histerii na widok kaczuszki xD
To jest akurat normalne, nauka zapamiętywania na zasadzie obrazowych skojarzeń jest obecnie najpopularniejszym sposobem od podstawówki ciągle na lekcje przychodzili jacyś specjaliści i zachęcali do tego.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.836
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Kur... a ja wkuwałem na blachę, zamiast wyobrażać sobie generała z kaczuszką !

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Którą pigułkę wybierasz
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook