Forum Dragon Ball Nao

» O anime w Rozmowach w toku

Strony:   1, 2
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.749
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Ale czy Was razi, to że ktoś nazwie nawet anime dla dorosłych bajką? A może jest tak, że jak ktoś Was zapyta się a co to "XXX" (wstaw tytuł anime") to odpowiadacie. To jest anime i broń boże nie zgadzacie się z tym, ę jest to w potocznym znaczeniu "Bajka". Nie ważne czy jest dla dzieci czy dla dorosłych. Wstydzicie się oglądać "bajki" lub do tego przyznać? To trochę dziwne. Ale osoby w wieku powiedzmy 18-22 lat rozumiem, że mogą się z tym trochę kryć, lub próbują odrzucać pewne spostrzeżenia ludzi.

Z wiekiem jednak przychodzi zobojętnienie na to co mówią, co myślą ludzie. Naprawdę, ja mogę oglądać, nie wiem Myszkę Miki. I co? Mam z tego powodu się wstydzić? Bo mam prawie 26 lat? Lubię, no i co komu do tego?

Naprawdę nie ma sensu zagłębiać się w to jak ludzie nazywają pewne rzeczy i jak na nie spoglądają. Nie ma co na siłę nikogo przekonywać, że anime to nie jest typowa "bajka" dla najmłodszych, tylko bardzo często dobra rozrywka dla dorosłych, fakt - animowana, ale dla dorosłych.

Wracając do "Rozmów w toku". Był tam mój sąsiad z bloku. I powiem, Wam ze sporo historii jest wyreżyserowanych. Ktoś zgłasza się na casting lub rozmowę, a oni jeśli Cię biorą do studia to historię koloryzują tak by lepiej się sprzedała w TV. Nie brałbym więc na 100% poważnie ani tych uczestników programu, ani Pani psycholog, ani publiczności.

Ja ten program widzę właśnie w miarę pozytywnie, zobaczcie że podkreślono, że fascynacja anime czy manga rozwija talenty wśród młodych, że w pewien sposób nakierowuje ich na ciekawe rzeczy, dzięki którym być może w przyszłości coś osiągną. I dobrze też powiedziane, że z byciem fanem M&A również nie można przesadzać, jak ze wszystkim.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.890
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Wracając do "Rozmów w toku". Był tam mój sąsiad z bloku. I powiem, Wam ze sporo historii jest wyreżyserowanych. Ktoś zgłasza się na casting lub rozmowę, a oni jeśli Cię biorą do studia to historię koloryzują tak by lepiej się sprzedała w TV. Nie brałbym więc na 100% poważnie ani tych uczestników programu, ani Pani psycholog, ani publiczności.
Mnie się wydaje, że wszystkie historie są wyreżyserowane. Trójka moich znajomych również brała w tym udział i mówiąc wprost - dostali kasę za zrobienie z siebie dziwadeł.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.883
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Tych dwoje na pewno było wyreżyserowanych, ruska i ta Venus raczej nie bo ona naprawdę istnieje:
http://www.youtube.com/watch?v=7yb8puo1wSU

Ta Diana fajna była, ale nie mam pewności czy to była prawdziwa czy też nie ; p

Tu nie chodzi wcale o to, czy było wyreżyserowane czy nie, tyle, że ciemne społeczenstwo uznaje później M&A za coś złego i słucha się się później wielkiej ekspertki od filmów animowanych - Superniani co jest dobre, a co złe.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.890
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Katz napisał(a):
ciemne społeczenstwo uznaje później M&A za coś złego i słucha się się później wielkiej ekspertki od filmów animowanych - Superniani co jest dobre, a co złe.
A co ci to stanowi?

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.854
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Hatsune Miku Velocoidy zawładnęły umysłami, wszystko na ten temat. Nie wiem co to ma wspólnego z anime i mangą, pewnie coś ma, ale niewiele. Ci pierwsi, to na pewno byli, stworzeni na podstawie "widzi mi się" reżysera. Chodzi o tego chłopaka z uszami elfa i tę co siedziała obok niego. Chcą ten "kult" bajek japońskich, zdyskredytować, oni wiedzą, że jest to dobre i może pomagać, nawet, w relacjach ze społeczeństwem. Chcą ośmieszyć, czemu nie mówią o anime z gatunku, okruchy życia,szkolnych itp. ? Tylko fantastyka elfy, Dragonball, Bleach i FT (FT może nie) to inna para butów, tam trzeba doszukiwać się przekazów moralnych. Ciężko to wytłumaczyć, gdyż na początku nasuwa się sam obraz i sposób rysowania.

Dodano po 9 minutach
Anime i manga ma atrakcyjną oprawę graficzną i potrafi przyciągać. Ale wartości z anime i mangi, to nie każdy potrafi zobaczyć. Dla tego nie popieram cospleyerów, którzy się przebierają i ośmieszają. dlatego zadam pytanie ? Czy potrafisz wzorować swoje zachowania i postawę moralną, względnie do bohaterów danej serii ? Może nie dosłownie, bo nie o to chodzi byś np. walił z KAMEHAMY XD
Ps, Dzięki anime, polubiłem obyczajowość Japończyków, te złe i dobre. Ciekawy naród musi być, jeśli tak jest przedstawiany.

Dodano po 20 minutach
Przypomniało mi się coś zabawnego z tego programu, o tych scenkach i zbieraniach jakiś, no nie wiem, artefaktów. Kurczę, naprawdę, tylko o takich banałach i mało poważnych rzeczach potrafią rozmawiać, szkoda że moje zgłoszenie nie zaakceptowali. To jest tak jak z marihuaną, krytykują ją, a tak na dobrą sprawę, sami jej nie używają, ale ciemnoty już nie ma jak w przypadku anime i mangi. To co powiedziała psycholog odnośnie m&a na koniec, pod koniec, było też banalne, że młodzi np. uczą się japońskiego itd.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Tu nie chodzi wcale o to, czy było wyreżyserowane czy nie, tyle, że ciemne społeczenstwo uznaje później M&A za coś złego i słucha się się później wielkiej ekspertki od filmów animowanych - Superniani co jest dobre, a co złe.
Dokładnie. Nam, tj. fanom, nie robi różnicy, czy prawdziwe, czy nie, bo my wiemy swoje, ale "ciemny lud to kupi". I potem sytuacja anime w Polsce jest, jaka każdy widzi. Mimo wszystko telewizja to medium opiniotwórcze i takie "reportaże" nie pozostają bez wpływu.

Gonar, Ty chyba tego nie obejrzałeś, bo ten odcinek nie przedstawiał anime i mangi jako coś jednoznacznie złego, a zresztą najbardziej skupiono się na jakichś elfach, których w anime ze świecą szukać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.890
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Prawda jest taka, że to fani robią największą antyreklamę dla M&A, a nie jakieś pojedyncze reportaże w TV. Nie obrażając nikogo i nie mając nikogo na myśli, (myślę raczej o znanym mi szczecińskim fandomie) większość fanów to straszni nieudacznicy którzy nie potrafili sobie znaleźć znajomych, więc zainteresowali się czymś oryginalnym i razem z innymi nieudacznikami połączyli się w grupkę gotową przegryźć tętnicę każdemu, kto nazwie anime chińską bajką.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Nieprawda. Ci fani nie występują w telewizji ani też ich tam nie pokazują, więc nie mają takiej siły przebicia, jak choćby jakiś jeden program w TVN. Nie to jest zresztą problemem, jak się postrzega fanów anime, tylko samo anime. Kiedyś fandomu w zasadzie nie było, a anime i manga już były czymś niepożądanym (przemoc, erotyka, sceny wywołujące ataki epilepsji).

Mart napisał(a):
razem z innymi nieudacznikami połączyli się w grupkę gotową przegryźć tętnicę każdemu, kto nazwie anime chińską bajką
To przykład z życia czy kwejka? Co tam się dzieje, to faktycznie sajgon, ale że tam zaglądają im podobni, to nie szkodzi rynkowi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.890
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Shounen napisał(a):
Kiedyś fandomu w zasadzie nie było, a anime i manga już były czymś niepożądanym (przemoc, erotyka, sceny wywołujące ataki epilepsji).
Może dlatego, że rzeczy które wymieniłeś z natury są raczej rzeczami niepożądanymi dla przeciętnej szarej masy? To samo dotyczy się np. krwawych gier komputerowych.

Zresztą wystarczy popatrzeć co dzieje się na konwentach i to wystarczy, żeby zrozumieć niechęć ludzi niezorientowanych w temacie do M&A.

Shounen napisał(a):
To przykład z życia czy kwejka? Co tam się dzieje, to faktycznie sajgon, ale że tam zaglądają im podobni, to nie szkodzi rynkowi.
Napisałam, że mam na myśli szczeciński fandom, więc jest to przykład jak najbardziej z życia.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.854
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Gimbaza ma miejsce w fandomie
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.883
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Lol, niebieskie włosy i od razu niesamowite dziwaki, i to takie, których jeszcze nie było.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szkarłat
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 4.083
Posty: 35
Skąd: z Wonderlandu
Zgadzam się z Mart.

A poza tym, to prawda - największą antyreklamą są fani, opętani cosplay'erzy i pseudo-fani.
Momentami trzeba samemu się dopilnować, aby czasem przez przypadek nie stać się "Pseudo-fanem"

Przekroczyłeś drzwi krainy czarów,
twoje wspomnienia pozostały przed nimi.
Teraz nie jesteś tym,
kim byłeś.
Teraz obojętnie kim byłeś,
jesteś Alicją.

http://soul-hunter.com/sailormoon/galleryscr ... 35/167.jpg

Śmierć jest śmiercią tylko wtedy, kiedy umierasz cierpiąc bez cierpienia.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Nigdy dość
http://player.pl/programy-online/rozmowy-w-t ... .html#play

Sebatian i Grell to postaci z japońskiej bajki, którzy mówiąc najprościej są jak żuraw i czapla, czyli deklarują, że się kochają, ale zejść się nie mogą. To właśnie na nich wzorują się Kasia i Robert, którzy w prawdziwym życiu są parą...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » O anime w Rozmowach w toku
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook