Rok 2015 :: Premiera filmu "Dragon Ball Z: Fukkatsu no F" (9 lat temu)

» [Szukam] Dragon Ball, Dragon Ball Z/GT, Naruto 720p - 1080p

gilathiss
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.142
Posty: 5
Witam!
Piszę ten post, gdyż od jakiegoś czasu zbieram wszystkie odcinki Dragon Balla i Naruto. Wiem, że Shippuden Naruto wychodzi w 1080p (mogłem znaleźć tylko z napisami), a Dragon Ball został zremasterowany do wersji 1080p, lecz nie mogę go znaleźć z polskim lektorem. Wiem też, iż AXN Spin też ma wersję po polsku, lecz w 720p. Jeśli mieli byście linki, bądź inne wątki na ten temat prosiłbym Was o wklejanie ich w od odpowiedziach. Potrzebuje ich w 720p lub 1080p zarówno Dragon Balla i Naruto z POLSKIM lektorem. Pozdrawiam i oczekuje na odpowiedzi.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
gilathiss napisał(a):
Dragon Ball został zremasterowany do wersji 1080p
Nie do końca. Najlepiej daj jakieś linki. W USA wydawali DBZ na BluRay, ale przerwali, bo się nie opłacało. Ciekawych ripów tych odcinków też nie ma. De facto nawet nie znajdziesz 720p, bo DB oryginalnie wydawany był w formacie 4:3 i na DVD. O lektorze do tych wersji zapomnij, o napisach też, bo synchra nikt nie robił.

Dragon Ball Kai wydawali niedawno i ciągle wydają, więc to możesz znaleźć w 1080p. No ale nie z polskim lektorem.

O Naruto w sumie mógłbym napisać to samo. Zamiast się upierać przy tych magicznych 720p i 1080p, to bym Ci proponował oglądać wersje z DVD (640x480). Ale i to nie z polskim lektorem.

Generalnie to tak: polski lektor - słaba jakość.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gilathiss
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.142
Posty: 5
Tzn. Nie pamiętam jakie studio, ale wydało po angielsku wszystkie odcinki Dragon Balla i Dragon Ball Z, nie jestem pewien co do GT, ale wiem, że tak jest. A jeśli chodzi o rozdziałkę 1080p i formacie 4:3, to wiem o tym, lecz to można łatwo przerobić. Myślałem nad tym, że ktoś może ma te epizody po angielsku i wkleił tam polskiego lektora. Ogólnie zrobiłbym to sam, tylko mam starą wersję Dragon Ball (jeszcze z czasów RTL 7 i polskim lektorem nałożonym na francuskiego) i trzeba by dodać, że te wersje maja czasem po parę sekund powycinane i ścieżka audio nie zgadzała by się, oraz dźwięk jest słabej jakości. Liczyłem na to, że jak ktoś jest na tym forum kolekcjonerem, to zrobił, albo ma takie wersje rozciągnięte do 16:9 i w 720p albo 1080p. Tu masz linka do trailera wersji Blu-Ray (tylko nie wiem, czy to jest to studio) : * zaloguj się, aby zobaczyć link *
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Ten trailer to to wydanie z USA, o którym pisałem - zostało przerwane. Więc nie ma kompletu. I to było tylko DBZ. Zapewniam, że nie istnieje pierwsza seria w 1080p czy nawet w 720p. Pierwsza seria nie została nawet nigdy wydana w 16:9. Jedyne co, to rip DVD format 4:3.

gilathiss napisał(a):
Liczyłem na to, że jak ktoś jest na tym forum kolekcjonerem, to zrobił, albo ma takie wersje rozciągnięte do 16:9 i w 720p albo 1080p.
Przecież to masakra takie rozciąganie. A powiększanie do 1080p to upscale - jakości nie poprawia, a zajmuje więcej miejsca. Na szczęście nikt takich odcinków nie wydaje.

Ale ja nie jestem fanem takich dziwnych wersji, więc może o czymś nie wiem. Musisz czekać, aż ktoś bardziej zaangażowany się wypowie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gilathiss
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.142
Posty: 5
Ten trailer to to wydanie z USA, o którym pisałem - zostało przerwane. Więc nie ma kompletu. I to było tylko DBZ. Zapewniam, że nie istnieje pierwsza seria w 1080p czy nawet w 720p. Pierwsza seria nie została nawet nigdy wydana w 16:9. Jedyne co, to rip DVD format 4:3.
Tak wiem, że nie została wydana w 16:9 ani w 720p oraz 1080p, ale również napisałem wyżej, że nie wiem jak nazywała się firma robiąca to, tylko podałem przykład
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.748
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Przecież przy starym DB jakość 720p a tymbardziej 1080p nie robi różnicy. Gdyby seria od początku powstawała w HD to możeeee ... a tutaj to taka zabawa w nie wiadomo co
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.281
Plusy: 1
Posty: 201
To nie tak, stare serie powstawały "analogowo" więc teoretycznie da się z nich wyciągnąć 1080p i wyżej... problemem jest jednak to, czy analogowe negatywy się zachowały - często jest tak , że w najlepszym wypadku da się z tego wyciągnąć 720p i to też chwilami naciągane. Dlatego taki remastering nie zawsze jest wart zachodu.

no elo #pdk
marcin1479
Nail
Nail
marcin1479
Dni na forum: 5.462
Posty: 99
jaka jest obecnie najlepsza wersja DBZ? Chodzi mi o jakość. Ma ktoś jakiś namiar ?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Zależy co rozumiesz przez najlepszą jakość, bo np. dla mnie obcięcie obrazu do 16:9, co robią Amerykanie (i to tak na pałę) przekreśla z miejsca ich wydania. A jeśli chodzi o Japonię, to Dragon Box. Ripy robiły różne grupy, ale wszystkie mają jakieś minusy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
marcin1479
Nail
Nail
marcin1479
Dni na forum: 5.462
Posty: 99
mialem na mysli to zeby ripy byly w dobrej jakosci,np te wydanie od DMHY według mnie jest w dobrej jakosci,szkoda ze w formacie WMV lepsze by bylo takie wydanie ale w MKV. Pobieralem kiedys ripy DBZ DVD-BOX (Lat+Jap) w avi i mialy jakies +/- 350MB i byly w bdb jakosci jak dla mnie,ale nie pobralem wszystkich gdyz linki padly. Mowisz ,,minusy,, co dokladniej miales na mysli?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
marcin1479 napisał(a):
Mowisz ,,minusy,, co dokladniej miales na mysli?
Np. czarne paski na bokach czy zastosowanie filtrów, które wcale nie polepszają jakości obrazu. Moim zdaniem najlepiej prezentują się DMHY, chyba że pojawiło się coś nowego w przeciągu ostatniego roku i o tym nie wiem. Odcinki zajmują raz 200 MB, a raz 700 MB, ale to ich jedyny mankament. A jeśli chodzi o pierwszą serię, to od Grupy Mirai.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
speakn3t Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.412
Posty: 25
Mi zupełnie nie podoba się wydanie od DMHY. Obraz w odcinkach 1-105 jest niewyraźny, do tego ten WMV (żaden z moich odtwarzaczy podłączonych do TV nie trawi tego) i nienaturalna otyłość niektórych odcinków. A na chwilę obecną to wydanie od DBNL jest najlepsze http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?t=8809
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Szukam] Dragon Ball, Dragon Ball Z/GT, Naruto 720p - 1080p
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook