Informacje

Zjawiska niewyjaśnione » Błędy fabularne » Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany.

Komentarze

[14.03.2016, 14:01]

11. Legenda była błędna.
18. Być może Freezer i Goku poruszali się bardzo szybko. To co oglądamy w anime to spowolniona wersja 3 minutowej walki, tak żebyśmy byli w stanie cokolwiek zobaczyć.
19. #16 był robotem, nie można go wskrzesić, bo nie jest żywą postacią. A co do Kaio to być może Shenlong nie miał mocy by ingerować w sprawy boskie. Pamiętajmy, że moc Shenlonga jest ograniczona.
20. Być może Dr. Gero zaprogramował im rozpoznawanie głosu Goku, w końcu zostali stworzeni do polowania na niego.
26. Z tego co pamiętam to oni nie byli na innej planecie, tylko otoczenie pokoju zmieniło się na przypominające świat Dabury (to akurat nie pewne).
32. Kaioshin znał moce Babidiego i jego przydupasów. Być może wiedział, że czytanie w myślach nie działa na Dabure, albo magia Babidiego zakłóca tą zdolność.
35. No i co z tego? To nie jest błąd xD

[21.04.2015, 19:28] 1. Włosy Saiyan

Saiyanom zapewne rosły włosy, bo inaczej mały Nappa urodziłby się łysy :) A w specjalu włosy miał. Wg mnie umieją oni po prostu zahamować ich wzrost siłą woli - czyli mają takie fryzury, jakie lubią.

[23.08.2014, 0:10] Miecz Trunksa

Trunks otrzymał swój miecz od Tapiona w jednym z ostatnich filmów kinowych DBZ. W tym samym filmie występował jednak Goten, który w świecie Trunksa z przyszłości w ogóle się nie narodził. Wynika z tego że miecz otrzymał tylko Trunks z teraźniejszości, a ten z przyszłości nie powinien go posiadać. Chyba, że za błąd uznamy obecność Gotena w tej kinówce, lub też używany przez Trunksa z przyszłości miecz nie jest tym samym mieczem.

[21.06.2014, 15:14] Ile lat ma Chaozu ?

Wielkie nie dociągniecie fabularne Chaozu pokazuje się na początku serii Dragon ball nie ujawniono jego wieku ale mogę założyć że miał 5 lat ( chociaż to i tak było by dziwne ) po całych przeskokach czasowych do początku cell saga mija ok.13 lat więc zakładając że w pierwszej serii Chaozu ma 5 wychodzi na to że ma lat 18 a nie ma żadnych zmian w wyglądzie dodatkowo Tien mówi 126 odc że nie załbrał Chaozu ponieważ jeszcze nie dorósł do takiej walki , co o tym myślicie ?

[08.03.2014, 10:57] Hope

W odc 140 sagi Cell jest niedociągnięcie , otóż zauważyłem iż na wehikule czasu Trunksa jest napis hope , ale jak wyją go z kapsułki aby porównać go z drugim wehikułem czasu ( tym którym przedostał się Cell ) to znikną ten napis , a ujęcie pózniej , już znów jest .

[14.06.2013, 9:06] Saiyanie

to pod nr 11 bylo "Według legendy Super Sayia-jin miał rodzić się raz na 1 000 lat, a w ciągu kilkunastu lat narodziła się ich cała gromada." Chodzilo ze raz na 1000 lat narodzi sie taki brolly bo to byl Legendary Super Sayia-jin czyli LSSJ samego SSJ-ta kazdy mogl sobie wycwiczyc

Ktos sie pytal dlaczego c16 sie nie odrodzil po zyczeniu ktore mialo ozywic ofiary cella. Przeciez to oczywiste c16 byl w pelni cyborgiem czyli nie mial duszy.

[26.10.2012, 21:33] Piccolo

Piccolo w Buu Sadze powiedział że póki głowa jest cała to nic mu nie jest. Więc czy Piccolo Daimaō po tym jak Goku go przebił nie mógł oderwać sobie głowy i zregenerować ciało tak jak Jr po odmianie z kamienia.

[12.07.2012, 10:40] Zjawiska nie wyjaśnione

1.Frezer mówił na Namek że 20 lat temu zniszczył planetę Vegeta a tego dnia Son Goku został wysłany na Ziemię, wychodziło by na to że Son Goku ma na Namek 20 lat ale on miał 24 odjąć rok w zaświatach.
2.W odcinku 244 Son Goku każe Trunksowi lecieć po radar do domu. Nie mógł go przeteleportować w 5 sekund? czy poprostu chciał zaprezetować moce SSJ3

[12.11.2011, 15:26] zaświaty

Kiedyś zwróciłam uwagę na to, że pewne postacie nie wylatują z piekła. No i niedawno wpadłam na odpowiedź na to pytanie, choć co do niej mam pewne wątpliwości. A zatem stwierdziłam, że skoro jest czterech kaio, więc musi być też czterech Enma-Daio (niekoniecznie o tych samych imionach :)), więc są też cztery różne zaświaty, z czterema piekłami. Do "naszego" piekła trafiają złe istoty zabite na Ziemi i okolicach podchodzących pod jurysdykcję naszego Enmy-Daio. Zatem może to być rozwiązanie zagadki dotyczącej nieobecności złego Buu, Bebiego oraz Sayian, których sądzono w innej części wszechświata. Raczej nie jestem zwolenniczką odradzania się złych, po wymazaniu ich pamięci. Jakoś w ogóle się to nie sprawdzało. W każdym razie ta teoria ma pewne luki. Mianowicie na Ziemi w serii gt pojawili się Zarbon i Dodoria oraz źli panowie z planety M2. Nie sądzę by planeta Vegeta była oddalona bardziej od Ziemi od Namek bądź planety robotów, więc uważam, że powinny należeć do innej części wszechświata. Kolejnym fantem była nieobecność Raditza, chyba, że coś przeoczyłam. Czy ktoś w ogóle rozwinął ten temat?

A co do tego mam jeszcze jedno pytanie: dlaczego Piccolo Daimao nie trafił do piekła?

[18.09.2011, 13:33] Re: Umiejętności cella

Bodajże skopiował je (DNA i inne właściwości), kiedy Freeza przyleciał na Ziemię.

[17.09.2011, 21:00] Umiejętności cella

Dr. Gero wysyłał swojego mini cyborga na walki wojowników z by poznać ich słabe/mocne strony, techniki itp. wiadomo też że owy cyborg nie został wysłany na namek, więc skąd Cell posiadał techniki Freezera i jego umiejętność przetrwania w kosmosie ?

[26.07.2011, 13:51] Wskrzeszanie

Gdy w Sayian Saga, Songo był wskrzeszany to musiał biec wężową drogą z powrotem aby wszechmogący mógł go z powrotem przenieść na ziemię, a Tenshin, Chaoz, Yamcha gdy byli wskrzeszani za pomocą smoczych kul z namek, pojawili się od razu na ziemii i nie musieli jak songo biec z powrotem....

[14.05.2011, 18:19] Kaio

Zdziwiło mnie bo kiedy goku przybył na planete kaito to miał problemy z poruszaniem sie lecz kiedy w 51 odcinku przybyli tam jego przyjeciele tenshin picolo chaoz i jamsha to nie mieli żadnego problemu z poruszaniem sie o.O
Autor:Tronk001


Goku miał problemy z poruszaniem ponieważ byl po walce z Radimem a wtedy był bardzo słaby a gdy przybyli Yamcha i reszta to byli po walce z Vegetą i Nappą a wtedy mieli wiecej energi niż songo rok wcześniej dlatego poruszali się bez problemu i Piccolo złapa tego małpiszona szybciej niż Goku

[26.03.2011, 14:52] Re: cd. cd.

On nie miał możliwości cofnąć się do własnej przeszłości. Za każdym razem, gdy się cofał, tworzył nową linię czasową, że tak to ujmę. Nie mógł sprawić, by przyjaciele (z jego czasów) zabici przez cyborgi ożyli.
Czytałaś tekst "Alternatywna przyszłość..." ze strony? Nie pamiętam dokładnie jego treści, ale tam jest chyba próba wyjaśnienia, jak to działa. I zapraszam na forum, bo tam też można znaleźć różne ciekawe informacje.

[23.03.2011, 12:23] cd. cd.

O, dziękuję za odpowiedź :) w zasadzie tak podejrzewałam, ale nie miałam pewności. I przypomniała mi się jeszcze jedna sprawa związana z tym tematem. Otóż gdy Mirai Trunks wrócił do przyszłości, to to byla jego przyszłość, ale lecąc do przeszłości trafił do innej przeszłości (czyt. nie jego, tylko tej, którą zmienił). Pytanie: dlaczego nie trafił do swojej przeszłości, tylko do innej? Może swoim działaniem sprawił, ze ta jego przeszłość już nie istaniała. Ale to by było trochę bez sensu -.- w każdym razie gdyby chciał kiedyś od tak cofnąć się w czasie, to nie mógłby już trafić do jego czasów, tylko do tej przeszłości, którą zmienił o.O

[23.03.2011, 0:11] Re: sprawy czasowe

Na pewno czekał 3 lata. Gdyby sobie coś tam przekręcił i przeniósł do dalszych, to nie byłyby to już jego czasy, tylko jakieś inne - kolejna (inna) przyszłość.

[22.03.2011, 17:05] sprawy czasowe

No to teraz trochę z innej beczki. Otóż gdy Mirai Trunks przybył do "naszych" czasów i pogadał sobie z Son-Goku powiedział mu, że jak wszystko pójdzie dobrze, to wróci za trzy lata, żeby pomóc naszej ekipie pokonać cyborgi. No i faktycznie wrócił. Teraz jest moje pytanie- czy Trunks w swoim czasie też czekał trzy lata, czy po prostu przekręcił datę w wehikule i przyleciał do czasów późniejszych? To jest pytanie bardziej z ciekawości i może mi odpowiedzą osoby, które lubią akurat ten temat z db :)

[10.02.2011, 1:40] życzenie saga buu

Nie jestem pewien czy także tak było w mandze.
Po pokonaniu Buu, Songo poprosił smoka o wymazanie z pamięci ziemian wspomnień o buu.Więc czemu Bulma, Krilan, Videl, Hercules itd. pamiętali wszystko ? przecież byli ziemianami...

[27.01.2011, 23:25] cośtamse

Bulma gdy wezwala smoka nie powiedziala zeby wskrzesił wszystkie osoby ale zeby wskrzesił wszystkie osoby zabite przez Vegete
autor: keo25

Otóż może nie czytałam mangi, ani nie oglądałam nieocenzurowanego anime z poprawnym, nielektorowskim tłumaczeniem, ale gdyby to było życzenie wskrzeszające tylko ofiary Vegety, to Kibito by nie został ożywiony. No bez obrazy, ale albo jedno albo drugie o.O widać tu albo kiepskie tłumaczenie (i błąd twórców odnośnie Kibito), albo w miare dobre tłumaczenie naszej polskiej telewizji (i zadziwiające zachowanie bohaterów, o czym wspomniałam wcześniej).

[21.12.2010, 22:11] Legendarni


Według legendy Super Sayia-jin miał rodzić się raz na 1 000 lat, a w ciągu kilkunastu lat narodziła się ich cała gromada.

Co do tego, to to nie jest prawdziwe. Goku, Vegeta i inni nie byli Legendarni. Po prostu osiągneli poziom ssj. Legendarnym był Brolly z Movie

starsze
powrót do działu
Informacje ► Zjawiska niewyjaśnioneBłędy fabularne ► Komentarze
Księżycowe blizny
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker