Cienie północy
Katz
28 stycznia 2016 (15:44)
W ubiegłym tygodniu, 21 stycznia, w związku z 30 rocznicą Dragon Balla, ukazała się książka Dragon Ball 30th Anniversary: Super History Book zawierająca masę dokumentacji, szkiców i wywiadów odnoszących się do istnienia tej marki przez trzy dekady.


OkładkaPrzykładowe strony

Poniżej prezentujemy wstęp do książki autorstwa twórcy Dragon Balla, Akiry Toriyamy.

Wygląda na to, że Dragon Ball świętuje swoje 30-lecie. To już trzydzieści lat! Coś niesamowitego. Mimo że sam najlepiej znam początki tej serii, to nadal jestem zaskoczony. [...]

Kiedy rozpoczynałem prace nad mangą, byłem w martwym punkcie, albowiem musiałem ruszyć z historią niemal bez żadnego przygotowania. Miałem znikomą wizję tego, co pojawi się w kolejnym rozdziale, nie mówiąc już o dalszej przyszłości, ale polubiłem taki styl rysowania, ponieważ dodaje on historii dreszczyku nieprzewidywalności (w końcu nawet ja nie wiedziałem, co się wydarzy!), i w taki sposób doprowadziłem ją do końca.

Czytaj całość: Super History Book – Wstęp od Akiry Toriyamy.

Wstęp ten zawiera fragment, który w ubiegłym tygodniu wyciekł do sieci i przez część fanów został błędnie zinterpretowany, jakoby autor miał pozwać studio Toei Animation za słabą animację w Dragon Ball Super. W rzeczywistości Toriyama skrytykował anime, jednak nawet nie sprecyzował którą serię ani właściwie za co. Można przypuszczać, że miał na myśli DB Super, ale mógł też nawiązywać do DB Kai, która skończyła się przecież stosunkowo niedawno.

W pewnym momencie pozostawiłem Dragon Balla za sobą, ale po tym, jak wkurzył mnie film aktorski, jak później przepisywałem na nowo scenariusz do filmu kinowego [Battle of Gods] i jak narzekałem na wykonanie serii telewizyjnej, stwierdzam, że za bardzo lubię tę opowieść, by się od niej całkowicie odciąć.

Pisząc o filmie aktorskim, Toriyama miał oczywiście na myśli amerykańską produkcję Dragonball: Ewolucja z 2009 roku, która zupełnie nie spełniła jego oczekiwań.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker