Shounen
17 czerwca 2014 (20:01)
Kontrowersji związanych z Dragon Ball Kai ciąg dalszy.


Koreańska telewizja od 31 maja emituje odświeżoną sagę Buu. Jak się okazuje, odcinki te różnią się w stosunku do japońskiej wersji transmitowanej na kanale Fuji TV (zostały wzbogacone o fillery...). W minioną sobotę koreańscy fani mogli obejrzeć odcinek trzeci, który zawiera inną niż wersja japońska zapowiedź odcinka czwartego. Poniżej wykonane przez jednego z widzów zdjęcie planszy z tytułem.


W kwietniu pisaliśmy, że liczbę odcinków nowej sagi ustalono na 69 oraz że nadano jej podtytuł The Final Chapters. Jak teraz wiemy, informacja dotyczyła jedynie emisji zagranicznych (czyli oznaczonych wspomnianym podtytułem). Potwierdził to również wiceprezes Toei Animation Europe w rozmowie z jednym z fanów. Wygląda więc na to, że japońska wersja odświeżonej sagi Buu będzie liczyła mniej odcinków. Czy dłuższa wersja będzie w ogóle zawierała japońską ścieżkę dźwiękową i zostanie wydana w Japonii? Nie wiadomo. Czy dotrze do Polski? Również brak wieści na ten temat.

Na koniec należy zadać pytanie, czy "pocięte odcinki" emitowane przez japońską telewizję można uznawać za wersję oryginalną? Prawdopodobnie nie, zwłaszcza że w japońskich gazetach zdarzało się niedawno publikować błędne tytuły kolejnych odcinków, co wskazywałoby na fakt, że odcinki dla Fuji TV przygotowywane są bezpośrednio przed emisją. A pamiętamy przecież wpis Mayumi Tanaki sprzed 2 lat, z którego wynika, że prace nowymi odcinkami trwały już wtedy.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker