Cienie północy
Katz
11 września 2018 (18:56)
W piątek informowaliśmy o potencjalnej emisji anime Dragon Ball Super w Polsce. To już pewne – telewizja Polsat nabyła prawa do emisji tej serii.

Daty startu nie ujawniono, ale wiadomo, że emitowane będzie na nowym kanale poświęconemu e-sportowi – Polsat Games – który rozpocznie nadawanie 1 października 2018 roku. Wykupiono również licencje na emisję na stacjach dostępnych w darmowej telewizji naziemnej – TV4 i TV6 – gdzie prawdopodobnie seria będzie emitowana w późniejszym czasie.

Co ważniejsze, oficjalny profil Polsat Games na portalu wykop.pl ujawnił, że anime nadawane będzie w wersji z polskim dubbingiem z możliwością przełączenia na oryginalną ścieżkę dźwiękową z napisami.


Dragon Ball Super będzie pierwszą serią z uniwersum DB, która doczeka się polskiego dubbingu. Poprzednie nadawano wyłącznie z lektorem – DB/Z/GT od 1999 roku w RTL 7 z lektorem na francuskim dubbingu oraz GT i Kai od 2012 roku na kanałach grupy AXN z lektorem na japońskiej ścieżce dźwiękowej. Dubbingu doczekały się jedynie dwa filmy Dragon Ball Z o polskich tytułach Atak smoka oraz Fuzja.

Prawa do emisji najnowszych przygód Goku i spółki kupiły też telewizje z Litwy, Węgier, Rumunii, Mołdawii i Grecji.

Anime Dragon Ball Super emitowane było w Japonii od 5 lipca 2015 roku do 25 marca tego roku i zamknęło się w 131 odcinkach. W grudniu w japońskich kinach wyświetlana będzie jego kontynuacja w postaci filmu Dragon Ball Super: Broly.
komentarze (1)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker