Katz
23 września 2014 (13:33)
Kilka dni temu firma Bandai Namco poinformowała, że ich najnowsza gra o Goku i jego kompanach ukaże się także na komputerach osobistych za pośrednictwem platformy Steam. Wieść ta powinna ucieszyć wielu ludzi, albowiem będzie to dopiero druga oficjalna gra z uniwersum Smoczych Kul na "blaszaki". Wcześniej w latach 2010-2013 użytkownicy PC mogli zagrać tylko w MMO Dragon Ball Online, które swój żywot zakończyło 31 października 2013, a tak to pozostawały nieoficjalne produkcje bazujące na silniku Quake (ESF, ZEQ2lite) czy M.U.G.E.N. Dla posiadających lepsze sprzęty była też opcja emulacji dragonballowych gier z PS2, PSP czy Wii.

Czym jest Dragon Ball Xenoverse?
Bijatyką od Bandai, która pozwoli nam przeżyć znane z mangi i anime przygody, tym razem z naciskiem na "przeżyć", gdyż w głównym wątku fabularnym bohaterem jest gracz, który tworzy własną postać i pomaga strażnikowi czasu – Trunksowi, w niwelowaniu zakłóceń czasu powodowanych przez dobrze znanych antagonistów z Dragon Ball Online – małżeństwo Mira i Towa.


Przykładowo ingerują oni w walkę z Raditzem, przez co ten unika pamiętnego ciosu głową Gohana i nie daje się zaskoczyć przez atak Piccolo, w efekcie czego obrywa tylko Goku. Zadaniem gracza jest naprawienie tego, co zostało zaburzone, aby potoczyło się zgodnie z właściwą historią, inaczej mogą wystąpić katastrofalne skutki. W nadchodzącej produkcji pojawią się również dwie zupełnie nowe postacie, tajemnicza Kaiōshin Czasu oraz jej towarzysz Toki Toki.


Walki zmieniać się mają w zależności, jak będą przebiegały, od 1 vs 1 do 3 vs 3. Gra posiadać będzie elementy eksploracyjne i RPG. Twórcy gry szczycą się, że naszego wojownika będzie można wyposażyć w ponad 450 ubrań i przedmiotów oraz około 200 ataków, a jego poziom będzie można zwiększać, wykonując questy, za co oprócz punktów doświadczenia dostaniemy też właściwe stroje. Dostępnych do wyboru będzie 5 ras: Saiyanie, Nameczanie, Ziemianie, Majin oraz rasa Freezy.

Najnowszy anglojęzyczny trailer poniżej.


Data premiery nie jest jeszcze znana, wiadomo tylko, że gra ma się pojawić na początku 2015 roku. Oprócz wspomnianego na wstępie PC także na konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3.


W miniony weekend na PlayStation 3 odbyła się I tura beta testów trybu on-line da Japończyków. II tura ma się odbyć na początku października i wezmą w niej udział także zagraniczni gracze.

Nie wiadomo nic o wymaganiach sprzętowych i ewentualnej polskiej lokalizacji jak w przypadku wydanej niedawno przez Bandai gry Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution. Gdy takie informacje zostaną opublikowane, niezwłocznie Was o tym poinformujemy.


komentarze (0)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker