Cienie północy
Shounen
12 maja 2018 (13:09)
W minionym roku wydawnictwo J.P.Fantastica zapowiedziało wydanie trzech pozycji dla fanów DB, a drugą z nich jest jednotomowa manga Jaco z Galaktycznego Patrolu autorstwa Akiry Toriyamy, której premiera odbędzie się już w przyszłym tygodniu, 18 maja 2018 na konwencie miłośników fantastyki Pyrkon w Poznaniu.

U wybrzeży pewnej niewielkiej ziemskiej wyspy, zamieszkanej przez zgorzkniałego doktora Wyżerskiego, niespodziewanie awaryjnie ląduje statek kosmiczny Jaco, funkcjonariusza elitarnego Galaktycznego Patrolu. Pozbawiony środka transportu i możliwości skontaktowania się z kwaterą główną, przybysz musi poradzić sobie na naszej planecie. Czy pomoże mu w tym doktor Wyżerski? Jaką rolę odegra dziewczyna imieniem Tights? Czy wizyta galaktycznego patrolu przyniesie Ziemi ratunek, czy... zagładę!? Jedno jest pewne – w tej ELITARNEJ historii ze świata Dragon Balla nie będzie czasu na nudę!

Jaco z Galaktycznego Patrolu (Jaco the Galactic Patrolman) to najnowsza, jednotomowa manga Akiry Toriyamy, za przyczyną ostatniego rozdziału uznawana za prequel Dragon Balla. W Japonii wydana w 2013 roku. W tomiku zawiera się również rozdział dodatkowy – Dragon Ball Minus – opowiadający o rodzicach Goku.

Przekładu na język polski podjął się, jak w przypadku mangi Dragon Ball Super, Paweł Dybała, we współpracy z głównym redaktorem niniejszej strony. W sklepie wydawnictwa tomik (pre-order) dostępny jest w cenie 18,90 zł.

Na wspomnianym Pyrkonie będzie także możliwość posłuchania tłumacza, jak również spotkania się z innymi fanami DB – więcej informacji znajdziecie na Facebooku.
komentarze (6)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker