Katz
3 stycznia 2019 (20:15)
W dniach 22-23 grudnia 2018 roku odbyła się Jump Festa, coroczna impreza z gośćmi i zapowiedziami wokół najważniejszych serii magazynu Weekly Shōnen Jump i nie tylko.

Nie mogło zabraknąć też Dragon Balla. I choć zabrakło zapowiedzi nowego anime czy innych większych projektów, to odczytano list od Akiry Toriyamy, w którym zabrał głos na temat aktualnie pokazywanego filmu Dragon Ball Super: Broly.

Witajcie, z tej strony Akira Toriyama. Powinienem być tu z Wami osobiście, ale na scenie nie czuję się zbyt pewnie, więc wybaczcie, że tylko wysyłam listy. Przepraszam również panią Nozawę – zawsze doceniam pani wsparcie.

Film Dragon Ball Super: Broly trafił do kin. To trzeci, w którego tworzenie zostałem tak bardzo zaangażowany. Kiedy rysowałem komiks, nie miałem czasu, żeby zajmować się wersją animowaną, ale teraz, kiedy mam go więcej, zanim się zorientowałem, zostałem wciągnięty w ten trudny świat produkcji anime. Wszystko, co zrobiłem, sprowadza się do historii, dialogów i projektów, za to kawał solidnej roboty wykonali animatorzy, którzy przekształcili to w film. To dzięki ich pracy film miał szansę odnieść sukces.

Postać Broliego była popularna już od dłuższego czasu, więc gdyby film nie został dobrze odebrany, to tylko dlatego, że napisana przeze mnie historia okazałaby się niezbyt dobra, więc trochę mi ulżyło. Ci, którzy już go widzieli, mogli zobaczyć, jak niesamowicie prezentują się sceny walki wykonane przez Toei Animation. Dla kogoś takiego jak ja samo oglądanie ich było wyczerpujące.

Wszystkich chłopaków, dorosłych mężczyzn o sercach chłopców oraz te nieliczne panie rozumiejące chłopięce serca zachęcam do obejrzenia filmu. Dla mnie seria Dragon Ball to tylko walki, za którymi, szczerze mówiąc, nie przepadam (śmiech), ale z jakiegoś powodu tworzenie tej zabawnej i dziwnej historii jest ekscytujące. Teraz jestem już starym zgredem, ale mam pomysły na kolejną pracę. Do zobaczenia w mojej kolejnej historii.

Zaprezentowano także wypowiedź Toyotarō, w której mangaka odniósł się do najnowszej sagi przedstawionej w komiksie:

W końcu rozpoczęła się saga więźnia Galaktycznego Patrolu! To historia dziejąca się po filmie Dragon Ball Super: Broly, zupełnie nowa opowieść, która nie została zanimowana i jest tylko w mandze. Więzień Moro, który przez 10 milionów lat był zamknięty w galaktycznym więzieniu, zdołał uciec. Czy Goku i Vegecie, którzy zostali galaktycznymi patrolowcami, wraz z elitarnym Merusu uda im się go złapać?!

Saga więźnia Galaktycznego Patrolu to udany efekt połączonych sił z mistrzem Toriyamą! Mam nadzieję, że będzie to ciekawa, ekscytująca i pełna napięcia opowieść, więc oczekujcie z niecierpliwością.

Oficjalna japońska premiera filmu Dragon Ball Super: Broly odbyła się 14 grudnia 2018 roku. Miesiąc wcześniej, 14 listopada, miał miejsce przedpremierowy pokaz dla wylosowanych osób. Reżyserem filmu jest Tatsuya Nagamine, a za scenariusz i projekty postaci odpowiada Akira Toriyama.

Rozdziały mangowej wersji Dragon Ball Super autorstwa Toyotarō ukazują się konsekwentnie od czerwca 2015 roku w trybie miesięcznym na łamach V Jumpa, a od lutego 2018 również po polsku. W listopadzie 2018 roku rozpoczęła się w mandze niewidziana w anime nowa historia, saga więźnia Galaktycznego Patrolu.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker