Cienie północy
Shounen
21 września 2016 (23:55)
Podano informacje o utworze, który zostanie wykorzystany w szóstym endingu serii Dragon Ball Super. Wykona go założona w 2002 roku japońska grupa rockowa Arukara, a jego tytuł to Chaohan Music (炒飯MUSIC, pol. "Smażony ryż").


Nowy ending na ekrany trafi w październiku, zastępując obecny, czyli Yoka-Yoka Dance grupy Batten Shōjo Tai.

Zapowiedź skomentował wokalista zespołu:

Hej, tu Taisuke Inamura, wokalista Arukary!
To dla nas zaszczyt, że zostaliśmy wybrani do skomponowania kolejnego endingu Dragon Ball Super.

Pisząc tę piosenkę, wracałem wspomnieniami do czasów podstawówki, kiedy to notorycznie oglądałem anime. Muszę przyznać, że dla mojego młodego umysłu openingi i endingi towarzyszące odcinkom Dragon Balla zawsze były niesamowicie emocjonujące i tajemnicze.

W słowach do Makafushigi Adventure! znaki z drugiego wersu czytałem jako "itto" i śpiewałem, nie wiedząc, co to oznacza. Później wystartowała seria Z, a wraz z nią piosenka Hironobu Kageyamy Cha-La Head-Cha-La, która była wprost elektryzująca. To śpiewanie, ten tytuł, po prostu wszystko. Z kolei na początku endingu Detekoi Tobikiri Zenkai Power! były dziwne głosy, których za nic w świecie nie mogłem zrozumieć. Dopiero później dowiedziałem się, o co chodzi – okazało się, że jest to ukryta wiadomość uzyskana poprzez proces zwany backmaskingiem.

Kiedy ludzie myślą o Dragon Ballu, widzą objadającego się Goku, więc pomyślałem, że motyw jedzenia będzie dobry, dlatego nazwałem ten utwór Chaohan Music. Zastosowałem w nim ten niesamowity backmasking, dodałem też do tekstu "itto", a całość została okraszona dragonballową miłością całej Arukary. Dzięki zastosowaniu backmaskingu utwór naprawdę zawiera ukrytą wiadomość, brzmiącą "dedykujemy to wszystkim...", więc odtwarzajcie to od tyłu, ile wlezie.

Dużo osób z mojego pokolenia ma teraz dzieci w podstawówce, z którymi razem oglądają Dragon Balla. Mam nadzieję, że ta piosenka przypomni im o dawnych czasach i pobudzi rodziców i dzieci do rozmów na temat tej łączącej pokolenia serii.

Jeśli chodzi o ową ukrytą wiadomość zawartą w pierwszym endingu serii Dragon Ball Z, o której mówi lider zespołu, po odtworzeniu fragmentu utworu od tyłu możemy usłyszeć podziękowania i nazwiska kilku ludzi odpowiedzialnych za produkcję DB. Po szczegółowe informacje odsyłamy do tego anglojęzycznego artykułu.

Premierę singla zapowiedziano na 23 listopada 2016 roku. Co ciekawe, na płycie znajdzie się również utwór grupy wykorzystany w openingu serii anime Kaitō Joker.
komentarze (0)
Dragon Ball Super
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker