Forum Dragon Ball Nao

» Seppuku

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Obraz

Japonski rytulal samobojstwa poprzez rozciecie mieczem brzucha.Wg tradycji japonskiej,to wlasnie brzuch byl siedliskiem duszy.Rozciecie brzucha mialo byc dowodem niewinnosci samobojcy i okazania szczerosci jego zamiarow. Po smierci byl oczyszczany ze wszelkich zarzutow.

Ciekaw jestem waszego zdania na temat Seppuku,i zapraszam do dyskusji wszystkich zainteresowanych.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
D_Corleone^^ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
D_Corleone^^
Wiek: 29
Dni na forum: 5.490
Ostrzeżenia: 1
Posty: 107
Skąd: オルシュティン
Seppuku znane mi jest z jednej z ostatnich scen " Ostatniego Samuraja ". Jest tam właśnie pięknie ukazane, dokładnie w ten sposób jaki opisałeś , samobójstwo popełnia Katsumoto i robi to przekonując wszystkich o szczerości swoich zamiarów odchodząc z honorem wielkiego bohatera. Dodam jeszcze, że to bardzo ciekawy rytuał, który z pewnością wymaga wielkiej rozwagi i zdecydowania.


Ogólnie to "Ostatni Samuraj" jest filmem, który przytacza ten oraz jeszcze kilka interesujących rytuałów wywodzących się z kraju kwitnącej wiśni.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
D_Corleone^^ napisał(a):
Ogólnie to "Ostatni Samuraj" jest filmem, który przytacza ten oraz jeszcze kilka interesujących rytuałów wywodzących się z kraju kwitnącej wiśni.
Przytacza, ale nie ma co ukrywać, że jest naciągany


Ujio napisał(a):
Japonski rytulal samobojstwa poprzez rozciecie mieczem brzucha.
Tu mam pytanie. Otóż seppuku i harakiri to podobno coś innego. Mi się zawsze wydawało, że harakiri to po prostu mocniejsze określenie tego pierwszego. Gdzieś czytałam, że to zależy od tego, czy tnie się "góra dół" czy na boki. Jak to w końcu jest?


Ujio napisał(a):
Ciekaw jestem waszego zdania na temat Seppuku,
No cóż, trzeba było mieć jaja, żeby coś takiego zrobić. To moim zdaniem największy przejaw honoru tych wojowników. Rytuał dla prawdziwych bohaterów. W wielu filmach pięknie przedstawiony.

Samobójstwo to samobójstwo, ale to w wydaniu samurajów ma w sobie coś niezwykłego.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Laru-chan napisał(a):
Tu mam pytanie. Otóż seppuku i harakiri to podobno coś innego. Mi się zawsze wydawało, że harakiri to po prostu mocniejsze określenie tego pierwszego. Gdzieś czytałam, że to zależy od tego, czy tnie się "góra dół" czy na boki. Jak to w końcu jest?
Harakiri jest to określenie obraźliwe, ponieważ znaczy dosłownie "Ciąć brzuch". Jeżeli powiedziało się o kimś kto popełnił seppuku "popełnił harakiri", była to obraza.

Co zaś się tyczy mojej opinii. Głupi sposób na udowodnienie szczerości, zresztą też z lekka nadużywany, ale zwyczaj piękny, świadczący o wielkiej odwadze.

Ps. Wspomniana scena z ostatniego Samuraja, raczej nie była Seppuku.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Laru-chan napisał(a):
Przytacza, ale nie ma co ukrywać, że jest naciągany
Jak prawie wszystkie filmy o Japonii zrobione przez Amerykanow. Np. moj brat zachwyca sie "Tokyo Drift"...


Laru-chan napisał(a):
Tu mam pytanie. Otóż seppuku i harakiri to podobno coś innego. Mi się zawsze wydawało, że harakiri to po prostu mocniejsze określenie tego pierwszego. Gdzieś czytałam, że to zależy od tego, czy tnie się "góra dół" czy na boki. Jak to w końcu jest?
O ile wiem slowo harakiri powstalo wskutek blednego odczytwania znakow kanji skladajacych sie na slowo seppuku przez gaijinow. Niektorzy uwazaja je za wulgarne. Dla mnie jest to po prostu gafa wynikajaca ze slabej znajomosci jezyka. Nic wiecej. Niestety slowo harakiri tak mocno zakorzenilo sdie w zachodniej kulturze,ze mnie samemu zdarza sie go uzywac
,mimo ze powinno sie mowic raczej seppuku.


Old Shatterhand napisał(a):
Harakiri jest to określenie obraźliwe, ponieważ znaczy dosłownie "Ciąć brzuch". Jeżeli powiedziało się o kimś kto popełnił seppuku "popełnił harakiri", była to obraza.
Sorry Old.Ale jak bys przetlumaczyl slowo seppuku?

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Seppuku
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook