Forum Dragon Ball Nao

» Wybrano nowego papieża - Franciszek I

Strony: 1, 2  
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Na moje to chyba taka marioneta ; o
Bo?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
No bo w wieku poprzedniego i być może za kilka znowu trzeba będzie robić konklawe, bo zaniemoże.

Z zewnątrz wygląda to tak, że się nie mogli zgrać i wybrali kogoś kto odbebni te kilka-kilkanaście lat i spróbuje się następnym razem, robiąc przy okazji swoje.

Po za tym, widać, że chcą odciągnąć uwagę od kryzysu chrześcijaństwa w Europie.

Mówię, papieża powinien wybierać lud.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Po za tym, widać, że chcą odciągnąć uwagę od kryzysu chrześcijaństwa w Europie.
A co takiego się stało, że niby widać? Wybrali nowego papieża i tyle. Nic nienormalnego. A że spodziewano się kogoś innego - co z tego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
W Ameryce łacińskiej są głównie problemy natury politycznej, wiara ma się dobrze, chyba to drugi kontynent zaraz po Europie. Z kolei tutaj jest właśnie taki problem i oczekiwałem papieża, który wyciągnie jakieś wnioski i wspólnymi siłami spróbuje temu załagodzić. W końcu sami kardynałowie biorący udział w konklawe o tym mówili, że to powinien być priorytet. Na pierwszy rzut oka wygląda jakby tak nie miało być, być może bedzie inaczej, ale to tylko moje spostrzeżenia.

Wiedziałem, że nie będzie murzyn, bo byłoby to zbyt ryzykowne, nie tylko ze strony wiernych ale z jego negatywnego poglądu Islamu, co mogłoby prowokować i któregoś dnia doprowadzić do jakiejś tragedii, za co obwiniano by Watykan.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
I co dziwnego w tych stronach?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Katz napisał(a):
Z zewnątrz wygląda to tak, że się nie mogli zgrać i wybrali kogoś kto odbebni te kilka-kilkanaście lat i spróbuje się następnym razem, robiąc przy okazji swoje.
Już raz tak to wyglądało:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_XXIII

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
A może mój lol, oznaczał, że mnie śmieszy zakładanie fanpagów tak szybko po wyborze papieża, jakby to jakieś wyścigi były.

Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
W tym przypadku zakładanie takich stron to wyścig za kasą i to bardzo konkretną kasą, więc żadną miara nie może być śmieszny. Zjawisko może mało godne, ale z drugiej strony dobry pomysł na biznes.
Odnoście samego papieża kiedy indziej się wypowiem, na razie rzecz mogę, że ten wybór mi nie przeszkadza, a sam papież jako człowiek wydaje się być całkiem normalny.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
IMO powinni byli wybrać czarnucha, który by kebabów z zachodu wygonił. Ale zobaczymy, co ten Jorge potrafi...

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jako o Kardynale nic o Nim nie słyszałem, ale co mnie cieszy, to to że nie wydaje się lewakiem, kurialistą ani przedsoborowym.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Sam fakt, że jest z Argentyny napawa mnie przerażaniem. Kościół południowo-amerykański kojarzy mi się głównie z teologią wyzwolenia i ordynarną komuną. Ale nie skreślam go, bo jeszcze żadnych decyzji nie podjął. W każdym razie wolałem Benedykta.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Al Ed Upek napisał(a):
Kościół południowo-amerykański kojarzy mi się głównie z teologią wyzwolenia i ordynarną komuną.
Akurat o to jestem spokojny. Oskarżają go o denuncjacje lewaków i o to że w ich wyniku dwóch lewackich jezuitów zostało porwanych i zabitych. Prawdy w tym pewnie nie ma, ale sporo mówi to o jego stosunku do lewactwa.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Wydaje się być konserwatystą, ale z drugiej strony jeżeli wyciągać wnioski z tego co gadają media jest człowiekiem spokojnym i skromnym, co z kolei może świadczyć o zbytniej pobłażliwości, tudzież pojawiła się wzmianka, że jest kimś na kształt pasterza, a po pasterzu raczej nie można się spodziewać, że bedzie karał tylko raczej nawracał pokojowo. Innymi słowy na działania typu:
który by kebabów z zachodu wygonił.
raczej nie można liczyć.
Wszystko wyjdzie po prostu w praniu.

No i jeszcze jedna dosyć ciekawa rzecz: imię Franciszek. Spore pole do interpretacji, prawda?

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ja to bym chciał właśnie, żeby był dobry i miły, i żeby cudownie dobrem zwalczał zło.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dobrem zło można zwyciężać w filmach religijnych i bajeczkach opowiadanym dzieciom przez łagodne i milutkie babunie.
U Mateusza czytamy: Nie mniemajcie, że przyszedłem, przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz.

Lewizna i wychowana przez lewiznę w strachu i poczuciu wstydu chrześcijańska młódź stosuję lewacką wykładnię Pisma i zgodnie z nią ulegają raz za razem. I to jest przyczyna obecnego stanu rzeczy. Muzułmanie wcale nie są wyjątkowo mocno uzdolnieni, żwawi ani silni. Oni się zwyczajnie nie bawiąw kotka i myszkę i nie dają sobie wejść na głowę. Chrześcijaństwo przed nimi ucieka z podulonym ogonem to ci zajmują ich miejsce. Trzeba uderzyć pięścią w stół. Jak papieże będą apelować o pokój i zło dobrem zwyciężać to skończa w skansenie, który im muzułamnie zrobią w Rzymie, żeby arabska młodzież mogła się pośmiać z upadłem cywilizacji za symbolicznego dolara.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Nie chcę się tutaj wdawać w interpretacje tej przypowieści, ale równie dobrze mogę zarzucić cytatem od Pawła: Zło dobrem zwyciężaj.

Oraz odnośnie Twojej pierwszej części wypowiedzi:
Kochaś napisał(a):
cudownie
Chciałbym, żeby to stało się za sprawą boskiej mocy.

Obraz
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Istotne wydają mi się dwie sprawy:
1. Chrześcijaństwo w swojej istocie jest religią miłości, a ideałem, do którego dążyć powinien każdy Chrześcijanin jest kazanie na górze, w tym nadstawianie drugiego policzka.
2. Nie powinno to w żadnym razie być powodem do wstydu czy strachu, ale właśnie wymaga odwagi i dumy. Nadstawienie drugiego policzka, ma w sobie więcej wspólnego z postawieniem się, niż z podkuleniem ogona. Wyszydzenie nigdy nie bierze się z tego że liże się dupę i potakuje silniejszemu. Za polityczną poprawność można zostać najwyżej poklepanym po ramieniu.

I właśnie w tym sensie prawdziwe okazują się słowa:
Al Ed Upek napisał(a):
Nie mniemajcie, że przyszedłem, przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A jaką Franek masz receptę na to, że Kościół w całej swej masie od duchownych poczynając na ludzie kończąc, ulega propagandzie różnych lewackich mętów szantażujących chrześcijan właśnie tym nadstawionym policzkiem, by sobie mogli bez reakcji po nich harcować? Odnoszę nieodparte wrażenie, że świat chrześcijański skundlał i nie potrafi się dostatecznie głośno odszczekać.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Wybrano nowego papieża - Franciszek I
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook