Forum Dragon Ball Nao

» [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria ocena: 10,00 (głosy: 4)110

Strony:   1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 58, 59, 60  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
kinichi napisał(a):
Stąd wątki są niestety mało rozwinięte, szybko się kończą.
Niekoniecznie stąd. Gdyby twórcy chcieli, to by rozwijali różne wątki i dodawali nowe. W DBZ musieli to robić, bo manga wychodziła, teraz nie muszą, ale wciąż mogą. Tyle że większość fanów tego raczej nie chce, więc nie ma co im się dziwić.

kinichi napisał(a):
DBS traktujemy jako jeden z Arców DBZ
Tak nie można. W nim są już co najmniej cztery główne. Długościowo w stosunku do tych z DBZ mogą wyglądać na jeden, no ale to nie od tego zależy. Byłoby dość ciekawie, gdyby nowa seria przez tyle odcinków kręciła się wokół jednego wątku.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szopman Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.090
Posty: 8
DBZ bez fillerów, miałoby Sagi podobnej długości co DBS.
Przecież w takim DB Kai mamy:
Vegeta Saga - 17 odc.
Frieza - odc. 18-54
Cell - 55-99
Buu 99 - 160 bodajże

Także wydaje mi się, że DBS idzie takim normalnym tempem. W DB nie było tyle fillera i też sagi były krótsze (Pilaf ok. 13, Turnieje też gdzieś tyle odc. miały, Piccolo Saga (od Daimao po ślub Goku) to jakieś 50 odc. w sumie (po 25 średnio na każdego Piccola), rekordzistą była Armia RR, chyba z 50 odc.).
GT - 64 odc., 3 sagi czyli średnio na każdą ok 21 (tak, wiem, że Baby Saga ma 40 odc. a Super 17 raptem z 7).
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Shounen napisał(a):
kinichi napisał(a):
DBS traktujemy jako jeden z Arców DBZ
Tak nie można. W nim są już co najmniej cztery główne. Długościowo w stosunku do tych z DBZ mogą wyglądać na jeden, no ale to nie od tego zależy. Byłoby dość ciekawie, gdyby nowa seria przez tyle odcinków kręciła się wokół jednego wątku.
Czemu nie można? Można. Sami twórcy oznaczyli ostatnie dwa filmy jako DBZ, a nie DBS - a fabuła ta sama.

Chyba logiczne, przy powstające sadze DBS, byłoby oznaczenie nowych filmów nowym logiem. Ale nie! Nie zauważyliście tej nieścisłości? Ewidentnie wskazuje to na włączenie DBS do DBZ.

Zatem w mojej opinii mamy jeden wielki arc z DBZ o nazwie DBS, z podziałem na sagi:
1. Wprowadzenie Boga Zniszczenia, Wszechświatów, SSJ God
2. Trening u boga/anioła, SSJ God w formie doskonałej (Blue) oraz "boska" przemiana Frizera (coś jakby bóg Changelingów; w każdym razie przewyższał SSJ Blue mocą)
3. Bóg Zniszczenia z szóstego wszechświata, wprowadzenie zwierzchnika bogów i władcę wszechświatów
4. Walka z Bogami Zamasu, którzy zabijają innych bogów.

Część wspólną chyba widać? Wszędzie mowa o bogach.
O dziwo, nawet w openingu macie słowa, że w DBS będą mierzyć się z bogami. Jest to wspólna cecha wszystkich dotychczasowych sag, zatem mamy Arc bogów
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
szopman napisał(a):
Także wydaje mi się, że DBS idzie takim normalnym tempem.
Ciężko mi się zgodzić. Kai 160 odcinków i 4 sagi. W DBS natomiast ~70 odcinków (przypuszczalnie) też 4 sagi. Czyli podwójne przebicie. Ale o ile w Kai nie ma fillerów (teoretycznie), to w DBS są tego typu odcinki (np. trzy o planecie Potaufeu).

kinichi napisał(a):
Sami twórcy oznaczyli ostatnie dwa filmy jako DBZ, a nie DBS
Bo DBS jeszcze nie było i nie mieli wyjścia. Gdyby filmy były podczas emisji serii, to jestem przekonany, że w tytułach nawiązywałyby właśnie do niej. Ale nie wiem, co to w gruncie rzeczy zmienia. Każdy wie, że filmy były reklamowane jako "kontynuacja" mangi, a DBS to kontynuuje.

kinichi napisał(a):
Więc mamy jeden wielki arc DBS z podziałem na sagi
Przecież saga to właśnie arc w nomenklaturze DB. Jak dla mnie to mamy zwyczajną czwartą serię z podziałem na zwyczajne sagi, jak to w każdej poprzedniej. Tak jak DBGT dzieje się po DBZ, tak DBS dzieje się pomiędzy wydarzeniami z DBZ. Nie doszukiwałbym się tutaj niczego. Gdyby twórcom zależało na tak ścisłym powiązaniu, to by nazwali "Dragon Ball Z: Wojny bogów". Ale nie zależało, więc nie widzę powodów, żeby traktować serię jakoś wyjątkowo.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Tak jak nazwali "Dragon Ball Z" a nie "Dragon Ball: Gohan story"
Już tak mają, że piszą skrótami i myśl przewodnia serialu nie znajduje się w tytule.

Oprócz bogów, połączeniem tych sag są oczywiście Super Smocze Kule.

PS. Podział Arc na sagi nie jest moim pomysłem. Np. Arc Frizera dzieli się na 3 sagi: podróż na Namek, saga Mleckora i saga Frizera. Po prostu stosuję (możliwe, że błędne) nazewnictwo znane w Internecie.

Nowości od grupy DBmangi
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
kinichi napisał(a):
Np. Arc Frizera dzieli się na 3 sagi: podróż na Namek, saga Mleckora i saga Frizera.
O tym drobiazgowym podziale wiem (moje ulubione to saga Niebieskiego, saga Czerwonego ), ale nie słyszałem, żeby jednocześnie obok nich uznawano arce. To raczej dwie różne rzeczy. Ten wydumany podział na małe sagi powstał pewnie po to, żeby podzielić liczbę odcinków na w miarę równe części. Ja go nie uznaję, bo nie ma merytorycznej wartości.

Z tego, co zdążyłem zauważyć, arce/sagi wyznaczają każdorazowo odrębni antagoniści. Dlatego nie przyjmuję uznawania DBS jako jednej całości tego typu. To jest po prostu seria, w której nowi, niezależni wrogowie pojawiają się po kolei. I przez to trochę szkoda. Przykładowo w Hunter x Hunter z 2011 jest bardzo fajna saga kwitująca serię trwająca całe 60 odcinków i bynajmniej nic się tam nie dłuży.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
W DBZ mieliśmy trzy główne sagi:

- Saga Freezy
- Saga Cella
- Saga Buu

oraz krótszą sagę Garlica. Trudno mi zakwalifikować pod jakąkolwiek sagę - wydarzenia z ostatnich odcinków DBZ (turniej). Sagę Vegety włączyłbym w sagę Freezy, gdyż w jakimś stopniu wszystkie te wydarzenia się łączą w jeden ciąg.

W DBS ja osobiście wyróżniłbym na razie dwie sagi:

- Saga Bogów Zniszczenia
(walka z Beerusem, pojawienie się Freezy i turniej)
- Saga Zamasu / Trunksa z przyszłości
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Chyba nikt o tym nie pisał, a podobno w grudniu na Jump Feście (17-18 grudnia) ma zostać zapowiedziana nowa saga.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Sagi w DRAGON BALLU

DB #1: SON GOKU
#1-13: Pilaf
#14-28: 21 Turniej Sztuk Walki

DB #2: ARMIA CZERWONEJ WSTĘGI
#29-45: Armia Czerwonej Wstęgi
#46-57: Generał Niebieski
#58-57: Marszałek Czerwony
#68-78: Wróżka Jaga

DB #3: SZATAN PICCOLO
#79-83: Solowy Trening [Filery]
#84-101: 22 Turniej Sztuk Walki
#102-122: Szatan Piccolo
#123-132: Trening u Wszechmogącego [w większości filery]
#133-148: 23 Turniej Sztuk Walki
#149-153: Suknia Ślubna [Filery]

DBZ #0: GARLIC Jr.
Film #1: Martwa Strefa

DBZ/KAI #1: SAIYANIE i FRIZER
#1-6/1-3: Raditz
#7-21/4-8: Trening Ojca i Syna [w większości filery w serii DBZ]
#22-36/9-17: Vegeta
#37-60/18-27: Planeta Namek
#61-74/28-35: Odział Specialny Mlekora
#75-107/36-54: Frizer

DBZ #1.5: GARLIC Jr. 2
#108-117: Garlic Jr.

DBZ/KAI #2: KOMÓRCZAK i ANDROIDY
#118-125/55-58: Trunks
#126-139/59-68: Androidy
#140-194/69-98: Komórczak

DBZ #2.5: PAIKUHAN
195-199: Paikuhan

DBZ/KAI #3: OKRUTNY BUU
#200-207/99-101: Greate Saiyaman
#208-219/102-107: Turniej Sztuk Walki
#220-231/108-115: Babidi
#232-288/116-157: Okrutny Buu

DBSuper #1: BOGOWIE
#1-15: Pojedynek Bogów
#16-27: Odrodzenie "F"
#28-43: Wojownicy Szóstego Wszechświata
#44-46: Planeta Potaufeu
#47-XX: Zamasu i Black

______________________________________________
Chwilowo poza kanonem...

DBZ/KAI #3.5: EPILOG
#289-291/158-159: Epilog
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.728
Posty: 373
Diablo2020 napisał(a):
Chwilowo poza kanonem...

DBZ/KAI #3.5: EPILOG
#289-291/158-159: Epilog
Serce mi krwawi, gdy ktoś stawia jakieś anime ponad mangę DB.

Jednocześnie śmieszy mnie, gdy ktoś myśli, że ktoś przekreśla koniec DB.
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
w obecnej chwili nie wiadomo co będzie z zakończeniem orginalnym DB... jak to rozwiążą po zakończeniu serii DBSuper... bo aktualnie nic się z zakończeniem mangi nie zgadza... Pan ma już co najmniej z 1.5 roku a na końcu DBZ miała 4 latka... a akcja w DBSuper jest już co najmniej 2 lata po Sadze z Buu, a zakończenie dzieje się 10 lat po pokonaniu Buu.
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.728
Posty: 373
To nie powód by stawiać jakąś serię anime ponad mangę DB.
Zresztą Toriyama sam uargumentował czemu akcja dzieje się w takim, a nie innym przedziale czasowy.
RMX777 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
RMX777
Wiek: 31
Dni na forum: 4.204
Plusy: 7
Posty: 346
też jest możliwość że w serii "super" w ogóle nie odniosą się do końcówki z serii "Z" po prostu pokażą wszystko co działo się w tym okresie, a później np wydadzą nową serie np Dragon Ball Mega xD i w pierwszym odcinku na początku powiedzą co już było czyli np, nasi bohaterowie wygrali turniej wrzechświatów, wrodzili do normalnego życia, pan jest już starsza, odbył się turniej gdzie goku zabrał uuba na trening i tak zaczną np nową serie podobnie było w super w pierwszym odcinku gdzie pokazali jak pokonują buu i tyle taka moja mała teoria jak mogą to rozwiązać z końcówką Zetki
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.728
Posty: 373
W ostatnim odcinku Super ostatnie 3 minuty będzie leciał Chozetsu ☆ Dynamic! i będziemy widzieć sceny z turnieju przeplatane z tymi z pierwszych odcinków GT.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Już chcecie kończyć DB Super? :F

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Katz napisał(a):
Już chcecie kończyć DB Super? :F
No ja nie wiem

Myślę, że teraz po dość mrocznej sadze Trunksa z przyszłości przydałoby się kilka luźnych odcinków. Moglibyśmy zobaczyć coś życia innych bohaterów niż Goku i Vegeta. Albo z jeden odcinek z odbudowy świata Trunksa - może gdzieś jeszcze są jakieś Smocze Kule, lub żyje Nameczanin, który mógłby je stworzyć. To daje wiele możliwości

Na "turniej wszystkich wszechświatów" jakoś się nie napalam.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Już chcecie kończyć DB Super? :F
Po prawdzie mam trochę takie obawy. W ostatniej sadze wykorzystano sporo ciekawych pomysłów. Co dalej? Ale poczekam do kolejnego odcinka, bo jak pisałem:
podobno w grudniu na Jump Feście (17-18 grudnia) ma zostać zapowiedziana nowa saga

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Do 18 grudnia wyszłoby jeszcze 5 odcinków (bez przerw) - Sądzę, że "ostateczne zakończenie" obecnej sagi zobaczymy w odcinku 68.


Shounen napisał(a):
podobno w grudniu na Jump Feście (17-18 grudnia) ma zostać zapowiedziana nowa saga.
Masz więcej info na ten temat? Czeluści Kanzenshuu nic więcej nie mówią? Bo nie mogę znaleźć!
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
co do nowej sagi znalazłem na necie tylko tyle, ale wiadomo w necie pisać można wszystko...

Akira Toriyama's new saga will be unveiled at the annual Jump Festa 2016 which will be held from Dec. 17 to 18 in Tokyo, Japan. There have been rumors that this new saga will focus on future Trunks, and a recent interview with Toyotarou seems to support this rumor. When asked about his favorite gag in the manga, he teased about a part in the Trunk's storyline where "Trunk's tutor explains a certain important part of the story.

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W zasadzie nie mam, dlatego tylko "podobno". Info pochodzi od jednego z użytkowników Kanzenshuu, zapowiedź miała paść na streamie dotyczącym DB Heroes z okazji 6-lecia gry.

A tu wywiad z Toyotaro z cytatu powyżej:
http://www.animenewsnetwork.com/interview/20 ... ou/.107579

Następny odcinek ma tytuł "Żegnaj, Trunks", więc nie sądzę, żeby Trunks wrócił, a Toyotaro miał pewnie na myśli obecną sagę, ale że ludzie lubią szukać sensacji, to potem piszą, że "have been rumors"

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 58, 59, 60  

Forum DB Nao » » » [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook