Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super (manga) ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 46, 47, 48  
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.734
Plusy: 5
Posty: 2.022
Citrel, rozbieżności, panno! Gra się toczy o różnice w detalach pomiędzy rysunkiem i animacją. Zazwyczaj adaptacja, mniej lub bardziej wierna, zostaje w pewnej mierze autonomiczna. Tutaj mi to wyjątkowo przeszkadza, bo po prostu ciągle sugeruję się durną zasadą, że „musi być jak w mandze”. W pierwszym odcinku DBS był niedosyt, że podczas treningu na polu Gokū nie walczył z wykreowanymi przez wyobraźnię przeciwnikami, teraz jest tego coraz więcej. W niektórych momentach odcinek TV idzie scena w scenę z odcinkiem komiksu, w innych karty mangi pozostają przeskoczone. Problemy pierwszego świata.


Citrel napisał(a):
, tak samo było za wydawania oryginału,
Ździebko inaczej. Wtedy seria tv była bądź co bądź bazowana na mandze jako głównym (jeśli nie jedynym) źródle. Tym razem manga to dodatek, pomocnik (a raczej mąciciel i całkiem porządnie wykonana marna promocja).

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez vegeta391: 18.02.2016, 22:01
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Ja traktuję osobno mangę i anime, dlatego nie przeszkadzają mi fillery ani takie przeskoki. Jak czytaliśmy z JPFu to znaliśmy całe anime na pamięć zastanawiając się czemu tego w mandze nie ma co było w filmie Teraz odwrotnie, nie lepiej potraktowac to jako osobne utwory i cieszyc się tym co jest?
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.734
Plusy: 5
Posty: 2.022
Ja nie mówię, że moja argumentacja ma sens. W dużej mierze mówię, żeby mówić. Taka frustracja.

Citrel napisał(a):
i cieszyc się tym co jest?
Cieszę się, cieszę. Jeden szkopuł - nie lubię mang. Nigdy za bardzo nie lubiłem. Jestem audiofilem i dla mnie najlepsze w serialach są oprawa dźwiękowa (tło muzyczne plus aktorzy). Ważną rolę też odgrywa dynamika. Manga odbiera wyobraźnię, którą daje np. książka (narzuca pewne obrazy oraz jednocześnie prowokuje pokusę, bo człowiek chciałby więcej, szybciej i obficiej). Animacja jest swoistym masażem dla wzroku (chyba przeginam ). Powiedz, nie chciałabyś widzieć potyczki Beerusa i Champy z oprawą w stylu wybuchającej Ziemi?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Ja nie mówię, że moja argumentacja ma sens. W dużej mierze mówię, żeby mówić. Taka frustracja.
Czy ma, nieistotne, ale zgadzam się z tymi ostatnimi postami. Nie przeszukałaby mi ta manga w ogóle, gdyby po prostu nie wyprzedzała wydarzeń z anime, ewentualnie gdyby wychodziła normalnie, a nie przez jakieś koreańskie spoilery, co dodatkowo mąci. Może skończy się na jednym tomie? Miło by było

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Vegeta391, ma sens, piszesz jak czujesz, to jest gust, ktoś lubi coś, ktoś nie komuś coś przeszkadza, komuś nie Piszesz jak to odbierasz, ja pisze jak ja odbieram. Można czytać lub nie, oglądać lub nie. Odbierasz to w ten sposób i piszesz jak to widzisz. Też wolę książki od obrazków, chociaż lubiłam mangę DB.

Własnie przez spojlery wskutek filmów kinowych seria Super nie była zaskoczeniem, dlatego powielanie w serialu treści z filmu to wada. wiadomo było jak się skończy Beerus Saga i Freeza Saga, wiadomo było nawet jak się potoczy Dobrze by było, gdyby haptery i odcinki TV wychodziły jednocześnie:)
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.734
Plusy: 5
Posty: 2.022
Obraz
db-z.com donosi, że mamy okładkę Toyotarōwego tomiku DBS, co więcej, widnieje tam złowróżbna jedynka (1), która najprawdopodobniej zapowiada, że to nie koniec i że będą dalsze rozdziały.


Więcej tu:
http://www.db-z.com/dragon-ball-super-tome-1-couverture/


★第6宇宙の戦士たち
Czyli „Wojownicy z Szóstego Wszechświata”. Ciekawy podtytuł czy informacja, bo przecież chyba nie tylko to będzie w środku.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.279
Posty: 402
Shounen
Ostrzegam, że twarz Goku momentami jak z piątego odcinka.
Co masz na myśli ?
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Jeśli to było ręcznie rysowane to zawsze ręczne rysunki są lepsze od komputerowych
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.403
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Citrel napisał(a):
Jeśli to było ręcznie rysowane to zawsze ręczne rysunki są lepsze od komputerowych
Srali muchy, będzie wiosna, będzie lepiej trawa rosła.

@topic: Manga dogoniła anime. Drobne różnice, głównie w walce z Piccolo.

Grupa Mirai
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.883
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Yasiek Zawsze rysunek ręczny jest lepszy, bardziej szczegółowy, współczesne animacje nie są ładne. Dawniejsze kreskówki były bardziej estetyczne i ładniejsze (te z lat 70, 80, 90 i wcześniejsze) od tych z XXI w.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Kompletna bzdura (zwłaszcza z tymi latami 70). Wszystko zależy od budżetu oraz umiejętności rysowników. Pewne rzeczy się zmieniły, ale nie w taki sposób, że "kiedyś animacje były ładne, a teraz są brzydkie".

Niemniej to jest temat o mandze Dragon Ball Super, a nie miejsce na takie dyskusje. Polecam założyć temat, jeśli chcesz kontynuować.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Shounen ależ ja to napisałam pod kątem tejże mangi, a konkretnie podesłanej stronki, gdzie niby Goku miał mieć twarz jak w odc. 5 a ma jak w mandze DB.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.734
Plusy: 5
Posty: 2.022
Katz, dziwne, dziwne. Serio ta dal jest Superowa, że tak to ujmę.
Champa, Frost i Vados też dostali po kadrze krzywizny.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 25.03.2016, 17:21
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.279
Posty: 402
Są to ponoć szkice narysowane przez samego A.T.
Jak widac, ma on o wiele większe zaangażowanie z mangą, niz wiekszosc sadziło.

Ta arena i ławki, są lepsze niz to co wymyslilo Toei. Latające trawniki serio ?
Manga powinna wychodzic co tydzien, oraz odcinki powinny być na niej wzorowane 1.1
Dla czego tak nie zrobią ?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Diamante napisał(a):
Są to ponoć szkice narysowane przez samego A.T.
Tak, ale chodzi tylko o te 2 strony. I jak wyczytałem, nie tyle narysowane, co poprawione po Toyotaro.

Diamante napisał(a):
Ta arena i ławki, są lepsze niz to co wymyslilo Toei. Latające trawniki serio ?
Jak dla kogo. W mandze ta arena wygląda bardzo standardowo.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.279
Posty: 402
Ale bardziej przypominają stary dobry Tenkaichi Budokai.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.968
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mnie się podoba właśnie ta nietypowość obecnej budowy turnieju i loży widzów. Problem natomiast stanowi jakość walk.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 46, 47, 48  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super (manga)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook