Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 001, 05.07.2015

Strony:   1, 2, 3  
Puszka
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.669
Posty: 21
@vegeta39 Nie działa na razie. Tak w ogóle to szok! Ledwo z napisami obejrzałem ,a już lektor ,oby tak dalej ;p ...a takich napisów do filmu sprzed kilku miechów nie ma
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.162
Plusy: 12
Posty: 663
my mail sie czasem zacina, wystarczy odswiezyc

@Puszka napisy? wystarczy wiedziec gdzie szukac, wszystko jest od dawna

Dobra, żeby nie spamować, trochę moich opinii.

Mi się bardziej spodobał enging niż opening, chociaż z gustami się nie dyskutuje.
Jak na 1. odcinek to wprowadzenie do serii fajne, akcja powoli się rozwija, są postacie epizodyczne i humor Toriyamy. Klimat jak najbardziej zachowany.

Kreska też nie najgorsza. Jedyne co mi się nie podoba to wygląd Mister Satana i Kuririna...
No i ta dziwna animacja, jak Goku je śniadanie a Goten niby jeździ... Niby, bo raczej próbuje ruszyć Tak to wygląda, bo ledwie się tam porusza w tle.

W zasadzie dlaczego Goku nie orał ziemi rękami?

To chyba jedyne minusy ode mnie
Puszka
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.669
Posty: 21
kinichi napisał(a):
@Puszka napisy? wystarczy wiedziec gdzie szukac, wszystko jest od dawna

http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?t=11213
to gdzie niby się szuka jak nie na forum tematycznym ? (podaj linka jeśli możesz )
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.734
Plusy: 5
Posty: 2.022
Kurczę, aż mi się ciepło zrobiło, jak mój nick znalazł miejsce w tyłówce. Teraz będzie wstyd, jak wyjdą porządne angielskie napisy, a się okaże, że połowę przekładu przeinaczyłem


W sumie offtop tu robię niemały, tak więc napiszę coś o odcinku.

Udało mi się obejrzeć go na żywo, także przy pierwszym seansie nie było czasu na refleksje, stopki i powtórki, tylko szło, jak to telewizja.

Od razu urzekły mnie sceny, których tak brakuje w Smoczych Kulach. Luźna gadka Gotena z Gokū, słodka scena z Videl i Gohanem czy beztroskie poszukiwania Gotena i Trunksa. Wyjątkowo pozytywnie wcisnęli w końcówce Chichi i Żółwiego Pustelnika. Sumitomo stanął na wysokości zadania z podkładem, nie wybija się ponad wątki fabularne, nie zagłusza efektów czy głosów (z wyjątkiem początku, gdzie trochę przyćmiewa Jōjia Yanamiego, ale to może przez to, że aktor już sędziwy). Również miło było znów usłyszeć Yūko Minaguchi, która jest niezastąpiona w roli Videl (i Pan). Fajnie, że jak jest coś nowego w świecie, to zawsze wraca do tej roli (chociaż nie wiem w sumie, czy już nie siedzi z powrotem na stałe w Japonii).

Bardzo przyjemnie mi się oglądało i już nie mogę się doczekać Vegety na urlopie w domu wczasowym


[Ed]
Puszka, ten film nie miał jeszcze premiery wideo, co za tym idzie owo misterium krążące po netach to:
a) kinowa wycinanka japońskiej wersji lub
b) hiszpańskojęzyczna kupa z Copa América Ameryki Łacińskiej.
We wrześniu, kiedy wydadzą to w Japonii na Blu-ray i DVD (lub jeśli wcześniej wyciekną obrazy z wydań gdzieś w Chinach czy innej Korei), Grupa Mirai, jak napisał Shounen, na pewno zrobi tłumaczenie. Cierpliwości.

[Ed2]
Kto by, kurde, pomyślał, że DB ma dalej taką popularność. W jeden dzień blisko 70 tysięcy wyświetleń na onlajnie.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.162
Plusy: 12
Posty: 663
Puszka napisał(a):
to gdzie niby się szuka jak nie na forum tematycznym ? (podaj linka jeśli możesz )
myslalem ze pytasz o filmy sprzed kilku miesiecy z fanlektora, do tamtych są dostepne napisy

natomiast tego najnowszego jeszcze nie ma w znośnej jakosci
Puszka
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.669
Posty: 21
@vegeta391 A do serii super skąd od razu napisy ,nie wszystko bylo w mandze ,i mimo wszystko najpierw ktoś ten japoński przetłumaczył ? I jakim cudem ,tylko w Ameryce płd. kinówka znalazła się w kinach ,nikt więcej jej nie wykupił ? Czyżby db nie był taki popularny ?
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.734
Plusy: 5
Posty: 2.022
Puszka, primo, ile masz lat?, secundo, serio?, tertio, znasz angielski?, quatro (jeśli spełnione wymaganie tertio) wejdź se na Kanzenshuu. Oni donosili o większości premier kinowych. A wersja z jakiegoś Chile czy innego Paragwaju jest w sieci, bo ktoś to w kinie kamerką nagrał.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.968
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Odcinek bardzo w porządku, mimo średniego nastroju potrafił mnie rozbawić, było czuć klimatem dragonballowym. Zarówno opening jak i ending bardzo mi się podobały, szczególnie jeżeli chodzi o ich treść. Mr Satan chyba dojrzał i już nie będzie taki denerwujący jak w Zetce. Videl bardzo ładna, w ogóle graficznie dobrze się to przedstawia.

Obraz
schaolin360 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
schaolin360
Wiek: 35
Dni na forum: 3.320
Posty: 77
Mi jak na razie dziwnie się to ogląda, nie wygląda to wszystko źle, ale całkiem inaczej niż w starych DB, animacje, otoczenie itp. i chyba muszę po prostu przyzwyczaić...

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jak na razie to taki sielski odcineczek jak to zawsze między sagami. Czekam na rozwój akcji. Podoba mi się to, że ta seria jest okazją do skasowania Uuba, Pan z GT. Szkoda tylko że znowu dojdzie do zmian w postrzeganiu prawdziwych wydarzeń ze świata z Dragon Balla, bo tu Beerus już się obudził i już szaleje, a nie tak jak w niedawnym filmie co się obudził i od razu ruszył w kierunku Ziemi.
Taka niedbałość jest elementem stylu Toriyami i to się już chyba nie zmieni. Aczkolwiek fajnie by było jakby już po wszystkim wydał jakieś kompendium, które uszereguje wszystkie informacje i ustali które wersje są prawdziwe, a które nie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.162
Plusy: 12
Posty: 663
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.282
Plusy: 1
Posty: 201
I inna wersja http://video.anyfiles.pl/Dragon+Ball+Super+- ... deo/149888

Al Ed Upek napisał(a):
Jak na razie to taki sielski odcineczek jak to zawsze między sagami. Czekam na rozwój akcji. Podoba mi się to, że ta seria jest okazją do skasowania Uuba, Pan z GT.
Nic takiego nie będzie miało miejsca, oboje pojawili się w ostatnim odcinku sagi Buu DBKai.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez delikwent: 08.07.2015, 11:02
Puszka
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.669
Posty: 21
@vegeta391 Próbujesz być mądry? Nawet nie odpowiedziałeś na pytania.

P.S Idealnie byłoby PL lektor na francuskim dubbingu z rtl7 ^.^ hehe.
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.282
Plusy: 1
Posty: 201
Wołajcie jak będzie dostępny francuski dub, to się przemontuje Obraz

no elo #pdk
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.734
Plusy: 5
Posty: 2.022
Mateusz, wyjątkowo fajne graficznie, zarówno opening, jak i ending bez tony spoilerów, co jest sprzeczne z japońskimi trendami



Al Ed Upek, a wiesz może, co zawiera ten poradnik, który opublikowali na kilka dni przed premierą pierwszego odcinka DBS? (pewnie to z niego te skany, co Shounen wstawiał, ale cii, nie doczytałem ) Aż dziw, w sumie, że popularne zachodnie portale milczą na ten temat
Obraz


delikwent, wnerwiający ten wasz lektor. Neutralność to nie jedna z jego cnót, dodatkowo śmiesznie deklinujecie niektóre słówka, nie mówię, że źle, ale takiej wersji, jak dopełniacz Majin Bū w stylu Majina Bū, to jeszcze nie słyszałem. Dalej zdaje mi się, że momentami chowacie do kieszeni tłumaczenie i interpretujecie po prostu sceny podług własnego widzimisię. Może to i lepiej. Propsy za chęci.

PS Z Japończykami nigdy nic nie wiadomo. Początkowo chodziły słuchy, że w ogóle nie planują emitować reszty Kaia w Wiśniowym Grodzie, a tu proszę, jednak. Zapowiedzieli, że ma się toto (DBS) ciągnąć w tej dziesięcioletniej luce czasowej, ale pewnie jeśli im się odwidzi, to i podmienią zakończenie Zetki, zupełnie nie patrząc, że co innego było w Kaiu (nie zapominając, że pewnie DBS poleci przynajmniej z rok, wtedy to już dawno zapomną, że Kai w ogóle istniał. A Toriyama to pewnie już nie pamięta.

[Edyta]
Udało mi się wykopać (chyba) nowy dizajn Marron. Nie oglądałem Fukkatsu no „F”, więc nie wiem, czy tam już tak wyglądała, ale:
Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Udało mi się wykopać (chyba) nowy dizajn Marron. Nie oglądałem Fukkatsu no „F”, więc nie wiem, czy tam już tak wyglądała, ale:
A co w nim nowego? Raczej bardzo w stylu ostatnich filmów. Tylko te kolory włosów się znowu nie zgadzają, ale w anime i tak mają swoje stare.

vegeta391 napisał(a):
Al Ed Upek, a wiesz może, co zawiera ten poradnik, który opublikowali na kilka dni przed premierą pierwszego odcinka DBS?
W rękach nie miałem, ale raczej nic wielce interesującego dotyczącego nowych bohaterów czy fabuły tam nie ma. Głównie rysunki i opisy postaci, które wszyscy znają, no i wywiad(y), które pewnie są aktualnie w tłumaczeniu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.818
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Nowa seria, pierwszy odcinek i pierwsza kwestia: "Uparte jak Vegeta"


"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.734
Plusy: 5
Posty: 2.022
Shounen, ok, ok, wybacz. Po prostu ma inną fryzurę, pacyfkę na sukience i w oczy rzucił mi się ten kolczyk, którego w Kami to kami nie dostrzegłem, bo Marron tan (chyba) tylko migała. Zresztą napisałem:

vegeta391 napisał(a):
Nie oglądałem Fukkatsu no „F”, więc nie wiem, czy tam już tak wyglądała
PS ma tam być napisane o nowych postaciach, nie? To może zdradzą imię towarzyszki Champy. Tak tylko mówię, lol.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Również nie oglądałem, jednak na oficjalnej stronie są projekty postaci

vegeta391 napisał(a):
PS ma tam być napisane o nowych postaciach, nie? To może zdradzą imię towarzyszki Champy.
No właśnie nic nie zdradzili. W temacie obok wstawiłem dzisiaj trochę skanów z tego wydania i przy niej jest: ????. Jeden z błyskotliwych fanów od razu skojarzył, że są tam cztery znaki zapytania, czyli z pewnością "Whis"

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.734
Plusy: 5
Posty: 2.022
Shounen, odsubskrybował mi się tamten temat Już nadrobiłem. Sorka

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 001, 05.07.2015
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook