Forum Dragon Ball Nao

» Filmy kinowe, które można umieścić na osi czasowej uniwersum DB

Strony:   1, 2
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.114
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Dobra zróbmy analize co to filmy DB/DBZ:

-Filmy DB opierają sie na zasadzie "co by było" więc DBZ Specjały odpadają, bo opowiadają historie z przeszłości, filmy DB natomiast to alt. wersje sag, Filmy 1 i 4 opowiadają alt wersja Goku sagi, film 2 - 21 TB sagi, a film 3 - 22 TB sagi
-DBZ Gaiden może BYĆ filmem, ale narodził sie jako gra na Famicoma (u nas pegasus)
-DBGT jest specjałem mimo iż nie opowiada przeszłości tylko przyszłość
-Dwa "specjały" o Goku jako strażakiem i ten z przechodzeniem przez jezdnie to filmiki edukacyjne do szkół, więc mają prawo mieszać sie z historią

Ontopic

Wg mnie pasują:

DBZ Film 1 (ignorując fakt że Goku używa swojego kija)
DBZ Film 5 (mimo iż włosy Gohan są złe, a Goku walczy z Coolą na kaiokenie, mimo iż miał SSJ1)
DBZ 9 (mimo iż Gohan używa SSJ1 do walki z Bojackiem i jego ludźmi a nie od razu [ ort! ] SSJ2)
DBZ Film 13 (ignorując że to wymiar Future Trunksa)

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Bartek: 24.02.2016, 20:45
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.163
Plusy: 12
Posty: 663
Jak będziemy ignorować fakty (kij, techniki, żyjące osoby itp.), to każdy film można dostosować i wpleść do serii.
Pytanie raczej brzmi, co dokładnie można wpleść między odcinek x a x+1

Jeśli chodzi o używanie Kaio-kena przed SSJ czy też SSJ przed SSJ2, wojownicy zawsze tak robili. Starali się używać technik po kolei, trochę dla rozgrzewki, trochę dla zabawy widza, czasem dla własnej satysfakcji, a dopiero później przechodzili kolejne przemiany w razie potrzeby. To nie jest błąd. W DB Super Goku walcząc z Bogiem Zniszczenia też zaczął od SSJ, a nie od SSJ3.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Z tym piątym to chyba nie do końca tak. Czy film nie sugeruje, że gdy Goku przemienia się w SSJ, to osiąga ten poziom po raz pierwszy? Takie można odnieść wrażenie, bo sytuacja przypomina trochę tę z Namek.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.163
Plusy: 12
Posty: 663
Jednak wspominają o pokonaniu Frizera, więc albo za mocno zamieszali, albo Goku wtedy jeszcze nie umiał się przemieniać na zawołanie.

Nowości od grupy DBmangi
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
kinichi napisał(a):
albo Goku wtedy jeszcze nie umiał się przemieniać na zawołanie
I tu dochodzimy do wniosku, że filmu nie da się umieścić między wydarzeniami mającymi miejsce w serii, bo takiej sytuacji nie było. Scenarzyści być może założyli, że Goku od razu wrócił na Ziemię, a przemiana w SSJ nie będzie możliwa "na zawołanie", ale to się jawnie kłóci z główną historią.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.163
Plusy: 12
Posty: 663
Dzięki za przypomnienie, poprawię w swojej liście

Poza tym...
kinichi napisał(a):
Pamiętajny o jednym fakcie: filmy miały być alternatywną wersją serialu, więc umiejscowienie któregokolwiek z nich jest nieco na siłę.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.466
Posty: 418
Skąd: Warszawa
dyskus napisał(a):
pitek599 napisał(a):
Specjal History of Trunks jest w 100% zgodny z manga i anime , i filmy kinowe 14-15 są zgodne z anime DBS ale w anime jest wiele smaczków i są bardziej rozbudowana
W anime to 17 i 18 zabijają Gohana. W mandze robi tylko tylko 17, a 18 się przygląda.
To jest szczegół , Gohan nie jest to głównym bohaterem tylko Tronks, chodzi mi o całokształt o fabułę

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.114
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
pitek599 napisał(a):
Gohan nie jest to głównym bohaterem tylko Tronks, chodzi mi o całokształt o fabułę
Ta, ale Masako Nozawa jest kredytowana PRZED Takeshi Kusao a nie po, widać ten specjał to nawiązanie do Toei, który lubię ubóstwiać Goku i tym samym Gohana

Wersja anime brzmi (...) Gohan i Trunks, natomiast wersja mangi "Trunks the story", więc widać tu pewne nieścisłości

Gohanek w mandze nie jest mocarzem jak go opisuje Toei, jest zwykłym "śmieciem" który rusza do paszczy lwa (czyt. Lapis) na pewną śmierć

Z tym piątym to chyba nie do końca tak. Czy film nie sugeruje, że gdy Goku przemienia się w SSJ, to osiąga ten poziom po raz pierwszy?
Nie, nieważne jak to ująć, film 5 toczy sie PO "przygodach" na Namek, więc był już SSJ1 (choć może skoro ten film powstał po śmierci King Colda w mandzę, Toei nie wiedzieli o szybkim SSJ u Goku)
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Bartek napisał(a):
Ta, ale Masako Nozawa jest kredytowana PRZED Takeshi Kusao a nie po, widać ten specjał to nawiązanie do Toei, który lubię ubóstwiać Goku i tym samym Gohana
Nozawa zawsze w DB jest wymieniana jako pierwsza, nie ma znaczenia, czy jej postacie w danym odcinku miały jedną kwestię czy większość.

Kolejność w napisach końcowych praktycznie nie ma znaczenia, jeśli chodzi o wielkość roli.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Diamante co chcę osiągnąć? Znalazłam błąd z tym strojem Saiyan oraz rozbieżności z GT, opisałam je, odpisało kilka osób, zaczęłam im odpisywać, wywiązała się dyskusja, która wymknęła się spod kontroli. Na każde moje stwierdzenie ,,to przeczy GT'' dostaję kilka odpowiedzi, na które odpisuje i tak to się ciągnie Robisz to samo pisząc, że super jest bardziej logiczne, pytam gdzie? Podaj błędy z GT. Gdzie ta logika super, te same argumenty w kwestii mangi za super przemawiają za GT (wizja piekła). Rozbieżność z mangą to Tights. Jakie rozbieżności ma GT?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 24.02.2016, 21:35
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.466
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Citel weź się ogarnij to nie jest czat o Tym czy GT logiczne czy S , Czy ty wszędzie musisz o tym pisać? Niech adadministracja w końcu zareaguje , z tego co wiem to jes temat o filmach i o tym czy można je umieścić w uniwersum DB

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Pitek599 Stwierdzono, że te filmy da się umieścić to napisałam, że się nie da i dlaczego się nie da

@Diamante, fakty są takie, że równocześnie istnieją dwie sprzeczne wersje tej samej historii.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.466
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Nie !!! Ty z uporem maniaka wszędzie gdzie tylko się da piszesz o wyższości GT nad S i czy to jest w temacie czy nie

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Możliwe, jeśli widzę niezgodności to tak. Może trzeba to zebrać w jeden temat.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.163
Plusy: 12
Posty: 663
Zebrać w jeden temat i umieścić w dziale Ustęp™, bo to "miejsce, w którym możesz swobodnie pisać, nie przejmując się wartością merytoryczną swoich postów".
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Kinichi, właśnie te argumenty mają wartość merytoryczną i już tyle razy uzasadniłam dlaczego, że powtarzanie się mnie nudzi, szczególnie, że poziom wypowiedzi wszystkich stron jest taki, przeczytaj je po kolei wszystkie od początku to zobaczysz. Powtórzę tylko, jedni wolą ciąg logiczny inni autora, a swoje racje udowadniają obie strony używając takich samych argumentów.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.163
Plusy: 12
Posty: 663
Niestety, póki co tylko Ty się upierasz przy tej tezie (DBGT logiczne, DBS do kosza) i nikt Cię nie popiera No, ale tego nie zauważyłaś przecież.

Logiczne jest jednak umieszczenie DBS w końcówce DBZ, co zrobili twórcy i każdy fan, ale tego nie chcesz sobie uświadomić. Czepiasz się niedopowiedzeń, które są esencją opowieści.

Pamiętaj, że pomiędzy DBS a DBGT póki co jest spora dziura. Jeśli anime jej nie wypełni, zawsze możemy dodać sobie teorię, która to zrobi i problem zniknie.

Nowości od grupy DBmangi
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Właśnie te nieścisłości to szczegóły, ale są widocznie. Zauważyłam, tylko czy muszę uważać tak jak wszyscy dlatego, że robią to wszyscy? Nie mówię Super do kosza, są rzeczy, które mi się podobają jak stosunek Gohana do Videl i Pan i niektóre odcinki, to co krytykuję to są szczegóły. Tam gdzieś pisałam o zaroście, że 3 lata to więcej niż rok i wąsy i broda mogły uróść, nie krytykuję 3 dni w Komnacie Ducha i Czasu, gdy Vegeta wykorzystał już 2, bo Dende naprawiając mógł zmienić jej właściwości i limit. tylko napisz jak Super ma się do całości DB, DBZ, DBGT, nie do samego Z, a do całości?

Ps. Wdawało mi się, że Goku i Uub spędzili w Komnacie Ducha i Czasu więcej niż dwa dni, aż zniszczyli cały boski pałac.

Dodano po 31 godzinach
A do samych filmów to 10 pasuje, jeśli to pierwsze spotkanie z Brollym, który jakoś trafił na Ziemię, w filmie pierwszym o Brollym, w filmie 8 gdzie pierwszy raz się pojawił Goku żył po walce z Cellem, w anime nie. Jesli 14 i 15 wydarzyły się 3 lata po Sadze Buu, można by je wstawić po 13, który odbywał się ok. roku później i OVA o Tarble pomiędzy.

A podaj jeszcze dlaczego jest logiczne umieszczenie tego w końcówce i jak to się ma do istniejącej reszty?
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Filmy kinowe, które można umieścić na osi czasowej uniwersum DB
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook