Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super - spoilery (opisy odcinków) ocena: 10,00 (głosy: 4)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zdaje się, że powiedziano tylko, że to Zarama stworzył Super Smocze Kule, a nie również to, że on osobiście się pojawia po ich zebraniu. Myślę, że Zarama nie musi być smokiem, tylko władcą smoków, smoczym bogiem, co jednak nie musi się wykluczać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Nie za wcześnie na wprowadzenie takiej postaci? Za szybko idą z tą fabułą. W tej serii powinien się w końcu pojawić głos Norio Wakamoto, bo on lubi grać bogów i innych władców, może tym razem.

Wydaje mi się, że wszystkie spoilery, które pojawiły się w tym tygodniu to celowy zabieg:
ma on na celu pokazanie fanom, że seria dopiero się rozkręca, a na pewno nie kończy.

Diamante napisał(a):
A po co ona tam potrzebna ?
Obstawiam, że Aralka będzie miała za zadanie opiekować się Pan -> w końcu wokół niej będzie się kręcił ten 43 odcinek. Sama postać w sobie to dość sympatyczny robocik, a że Dr Slumpa lubiłem to nie przeszkadza mi epizod z nią. Ciekawe czy nadal będzie mieć wygląd dziecka, bo np. w serii anime Slump przyznał, że kiedyś wymieni jej ciało gdy będzie "starsza".

Shounen napisał(a):
Rzecz w tym, że przy tworzeniu DBO Toriyama brał udział i nie tylko w projektowaniu postaci, ale też przy fabule, z tego powodu niektórzy zaliczają ją nawet do kanonu jako kontynuację.
Szczerze mówiąc to nawet nie wiedziałem o tym Ciekawe, że dla części tego typu fanów to wystarczający argument żeby takie wnioski wysuwać.

kinichi napisał(a):
Gdzie widzisz problem? Gierka DBO miała niezły klimat i czuć było rękę Toriyamy.
Nie wiem, czy post kierowany był do mnie, czy kolegi powyżej, ale odniosę się mimo wszystko:

Pisałem o Xenoverse, bo w DBO nie grałem.

Dla mnie osobiście historia w DB jest naprawdę dobra, ale do pewnego momentu tj.
aż do zakończenia sagi z Freezerem: potem są mniej, czy bardziej naciągane motywy z przebłyskami tzn. dobrymi bohaterami jak np. Future Trunks.

Następnie jest długo, długo nic w kategorii "fabuła" aż do serii GT i Bebi Sagi. W mojej ocenie jest naprawdę konkretna: oryginalny wróg (pomijam, że inspirowany, ale tylko delikatnie Dr Raichim), który walczy za pomocą głowy i który jest niesamowicie przebiegły. To chyba jedyna saga od dłuższego czasu, gdzie Goku zostaje sam i dostaje tak mocny łomot. Krótka argumentacja, bo jeszcze dłuższy wywód by z tego wyszedł, a przy tym offtop.

Wracając do Zetki to właściwie od sagi z Cyborgami historia przestaje mieć jakieś większe znaczenie, a jej braki DB nadrabia czymś innym -> walkami, nowymi transformacjami, a jak chodzi o anime no to dochodzi muzyka, fillery, które ja np. lubię, bo rozwijają postacie + bogatsza choreografia walk.
Buu był w miarę znośny, a jego geneza zdecydowanie bardziej prawdopodobna od Cella i Jinzo Ningenów włącznie.

Pytanie dlaczego nie chcę postaci z Xenoverse lub DBO? Ponieważ wiem, ze twórca tego uniwersum jest wystarczająco oryginalny, zdolny i pomysłowy, że nie musi sięgać po gotowe rozwiązania oraz wprowadzać postać z gry bądź inspirować się tą grą, której historia jest kalką jego wcześniejszych pomysłów.


Daleko mi do podejścia, że jak coś wychodzi z firmy lub od twórcy "X" to Ja, jako fan muszę to mieć, dać zarobić twórcy, cieszyć się, że w ogóle tworzy, a już na pewno niech mnie ręka boska broni od krytykowania.

W przeszłości byłem oddanym fanem serii Final Fantasy, działałem nawet na dość znanym polskim serwisie dotyczącym tej gry, ale skończyła się moja cierpliwość po części XII. Nie dam już zarobić Square, bo nie lubię gdy twórca na siłę wprowadza wtórne i denne pomysły, bo myśli, że tak jest "fajniej" mimo że cały fandom burzy (nawet ten rodzimy -> japoński, recenzje "Famitsu" proponuje z dystansem czytać), że jest to słabe, że odcinają się od korzeni, że po co tyle elementów związanych z fanserwisem, że w stronę ewidentnej komerchy to zmierza.

Square jednak ma to w tyłku ponieważ mają świadomość, że ludzie wciąż będą zainteresowani serią, a i zarobią na innych tytułach, bo spadający słupek sprzedaży jednego z nich to żaden argument. Przy okazji przyjdą zyski z komplikacji, crossoverów i odświeżaniu klasycznych tytułów -> dla starych fanów nostalgia i ciekawość, a na młodych będzie działać legenda, że w latach 90 ta konkretna część robiła furorę.

Ba, spodziewany od lat remake Final Fantasy VII wyjdzie prawdopodobnie w tym albo w następnym roku. Kwestia czasu kiedy wyjdzie VIII no i ponownie seria Chrono.





Wracając jednak do tematu -> Mam nadzieję, że Zarama będzie miał majestatyczny i epicki wygląd
Sam jestem ciekawy jego roli i czy moja teoria się sprawdzi tj. czy nowy wróg będzie zapieczętowany w kulach.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.382
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Mi tylko ulżyło, że to jednak nie Future Trunks się pojawi

Grupa Mirai
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.258
Posty: 402
Czy tylko mi został niesmak po przeczytaniu tych spoilerow ? Kurde mogłem tego nie czytac. Niestety ciekawość wygrała.

Nie podoba mi się te szybkie tempo, jakie obrali sobie tworcy tego anime. Ciekawe czy to się zmieni, jesli jeszcze bedzie cos nowego.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Ciekawe, że dla części tego typu fanów to wystarczający argument żeby takie wnioski wysuwać.
Raczej tak: napisał Toriyama i jest zgodne z anime - czego chcieć więcej?

Buu był w miarę znośny, a jego geneza zdecydowanie bardziej prawdopodobna od Cella i Jinzo Ningenów włącznie.
Wydaje mi się, czy po prostu preferujesz fantasy nad science fiction lub nawet tego drugiego nie lubisz? Saga Cella to kwintesencja SF i moim zdaniem bez niej DB byłby znacznie uboższy, mniej uniwersalny. Dawka solidnej fabuły i klimatu. A transformacje i efektowne techniki pełną gębą ruszyły już w sadze Freezy.

Pytanie dlaczego nie chcę postaci z Xenoverse lub DBO? Ponieważ wiem, ze twórca tego uniwersum jest wystarczająco oryginalny, zdolny i pomysłowy, że nie musi sięgać po gotowe rozwiązania oraz wprowadzać postać z gry bądź inspirować się tą grą, której historia jest kalką jego wcześniejszych pomysłów.
Jest oryginalny, ale z drugiej strony nieraz wtórny Jeśli rzucisz okiem na jego krótkie mangi sprzed DB albo np. ostatnie rozdziały Slumpa, to zobaczysz, że jest tam cała gama postaci podobnych do postaci z wczesnego i późniejszego DB.

Jeśli danych postaci nie było w anime, to ja osobiście nie widzę większych przeciwwskazań w ich wprowadzeniu, o ile tylko nie będą się łączyć fabularnie z grami (bo to niekomfortowe), ale takiej opcji raczej nie ma. Jeśli jej historia w anime byłaby ciekawa, to po co krytykować tylko dlatego, że postać zadebiutowała w grze? Dla mnie to krytyka bardzo na wyrost.

Yasiek napisał(a):
Mi tylko ulżyło, że to jednak nie Future Trunks się pojawi
Nie skreślałbym jeszcze Trunksa. Rola Aralki może być wyłącznie epizodyczna.

Diamante napisał(a):
Czy tylko mi został niesmak po przeczytaniu tych spoilerow ?
A konkretnie których?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Tak się nahajpowałem, że aż mnie kusi zarwać noc i coś skrobnąć. Chyba jednak będę silny.

Swoją drogą, tak se myślę, że może Bra ma być tą całą kopią Vegety. Pytanie tylko, w jaki sposób miałaby odzwierciedlać Dumnego Księcia? Jeśli już założymy, że miałaby, to czy rzeczywiście doczekamy się skoku fabularnego? Jakoś nie chce mi się wierzyć, bo przecież to by skreślało małych Trunksa i Gotena lub wiązałoby się z wymyśleniem dla nich jakiegoś „gohanowego” pośrednika pomiędzy dorosłością a dziecięctwem, a twórcy zdają się bać tego zabiegu jak diabeł wody święconej. Kurde, czemu doba nie ma tak z 60 godzin, co?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Wydaje mi się, czy po prostu preferujesz fantasy nad science fiction lub nawet tego drugiego nie lubisz? Saga Cella to kwintesencja SF i moim zdaniem bez niej DB byłby znacznie uboższy, mniej uniwersalny. Dawka solidnej fabuły i klimatu. A transformacje i efektowne techniki pełną gębą ruszyły już w sadze Freezy.
Science fiction to ja bardzo lubię Dodam jeszcze, że części FF od VI do VIII i X to już nawet zahacza o science fantasy jak saga Might and Magic.

Mam jednak od paru lat mocną awersję na motyw tzw. podróży w czasie. Teoria "Wieloświatów" w porządku, ale już skoki w przeszłość/przyszłość jednego świata, drugiego, alternatywnego, załamania czasowe i wszelkie inne zjawiska związane z czasem to już nie moja bajka. W fizyce ledwo to ma podstawy naukowe, a nie wspomnę o praktycznym zastosowaniu większości teorii.

W popkulturze takie rozwiązania sprowadzają się do tego, że może wyjść nieskończona wręcz opowieść o niekończącym się kole przeznaczenia, bo nawet jeśli pojawi się z niego wyjście to na skutek oddziaływania czasu świata X na czas świata Y bądź problemach na linii czasowej A, która jest punktem startowym dla linii czasowej B, C i D może nastąpić do niego powrót -> innymi słowy zawsze jest jakaś furtka.

Niby pogrywam sobie w pewną bijatykę (BlazBlue), która ma aż nadmiar tego typu motywów i w której jest dosłownie wszystko co dobre z różnego rodzaju uniwersów (prócz podróży w kosmosie), ale przymykam na to oko, bo historia i sama rozgrywka są na tyle wciągające, że trwam.

Nie pasował mi ten motyw jakoś do świata DB, choć przyznam, że został rozwiązany bez większych (na szczęście) komplikacji. Sam Cell jako broń biologiczna jeszcze ok, ale z czego Dr Gero stworzył Androidy to do dziś nie wiem. Ja rozumiem, że to ukłon w stronę ludzkiej myśli, a przy okazji samych Ziemian z uniwersum DB, bo choć siłą nie dysponują (patrząc przez pryzmat Saiyan, Freezera etc.) to charakteryzuje ich wybitny umysł. Jakkolwiek w mojej ocenie to wciąż były osobniki zbyt potężne.

W wolnej chwili, ale to już w dziale DB rozpisze się więcej o Cell Sadze co mnie tam konkretnie uwiera


Shounen napisał(a):
Jeśli rzucisz okiem na jego krótkie mangi sprzed DB albo np. ostatnie rozdziały Slumpa, to zobaczysz, że jest tam cała gama postaci podobnych do postaci z wczesnego i późniejszego DB.
To prawda. Niektóre to wręcz lustrzane odbicia, ale dodam jeszcze, że ma tu swój wpływ specyficzna kreska Akiry: jest ona oczywiście niebanalna, wręcz wyjątkowa w swoim rodzaju w świecie M&A (a oryginalność kreski to nie jest rzecz powszechna, zwłaszcza teraz), ale jej cechą charakterystyczną jest to, że Jego twórczość... poznasz na kilometr. Czy to stworzona postać do gry, czy też inne dzieło to można się doszukiwać między nimi podobieństw.

Choć do gier Akira zdaje się bardziej przykładać, bo te postacie jakoś zawsze mają więcej charakterystycznych szczegółów

Tak jeszcze napiszę, że główny bohater Dragon Boya (powiedzmy protoplasty Dragon Balla) w moim odczuciu to z wyglądu bardziej przypomina Yamche w wersji mini.

Shounen napisał(a):
Jeśli jej historia w anime byłaby ciekawa, to po co krytykować tylko dlatego, że postać zadebiutowała w grze? Dla mnie to krytyka bardzo na wyrost.

To kwestia osobistych preferencji. Ja mam zawsze obawę przy takich pomysłach (oczywiście w przypadku "Super" to tylko domysły), że jej geneza będzie identyczna jak w grze. Wygląd wyglądem, ale jeśli ma być taka sama historia to Ja już podziękuje. Tutaj konkretny przypadek był o Mirze, a dla mnie to drugi Cell.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.258
Posty: 402
Jak myslicie, czy bedzie jakis time skip pomiedzy 42 - 43 odcinkiem ?

Tytul 43 odcinka brzmi - Ciezkie chwile przy wychowaniu Pan
Jakie moga byc problemy z malym dzieckiem ?

A 45 - Wspaniala kopia Vegety
Czyzby urodzila się Bra ?? Ale to by bylo ciekawe, jakby miała jego charakter.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Diamante, już wcześniej wszystko padło. Zapraszam do lektury.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.258
Posty: 402
Raczej ten temat nie byl zbytnio kontynuowany. Co do kopi Vegety, to watpie by mialo to cos wspolnego z tą wodą.. Moze byc tez tak, ze bedzie na planecie Sadal i to ten ich krol, ale wtedy nie bylo by dopisku "Wspaniała", to bardziej mi pasuje własnie do dziecka.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Tam w gazecie jest:
複製ベジータ驚異!

Słownik mówi, że 複製 to duplikat/duplikacja/duplikowany także powielanie/-enie/-ony i reprodukowanie/-cja/-ony, klonowanie itp., 驚異 to cud, dziw, zdumienie, ale także cudowne dziecko (takie mające wrodzony talent do czegoś, ang. prodigy). Co autorzy mieli na myśli, pozostaje zagadką. Ale, rozumiejąc piąte przez dziesiąte, można sklecić, że Latorośl Vegety cudownym dzieckiem! lub Tajemniczy klon Vegety!

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Zastanawiam się, czy tą kopią Vegety nie będzie Cabba: zaś chłopakowi teoretycznie "obiecał" szkolenie więc kto wie, czy nie zabierze go na Ziemię.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.382
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Jeśli nie Cabba, to może chodzi o tę wodę, której użył Mr. Popo aby ożywić lalkę z włosem Goku? Tłumaczyło by to klona. Aczkolwiek w DB był to filler...

Grupa Mirai
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Yasiek, chyba nie wiemy do końca, które fillery są spod ołówka Toriyamy, co nie? Wiemy, że jakieś są. On sam też pewnie nie wie. Zresztą nie pierwszy raz użyłby czegoś, za czego wymyślenie do końca nie odpowiada (Bogowie Królów Światów, Bardock itp.).

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
chyba nie wiemy do końca, które fillery są spod ołówka Toriyamy, co nie
Najbezpieczniej przyjąć, że żadne. Historii dla tych odcinków nie pisał. O co chodzi z Kaioshinami?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Opis 42 z gazety:
Goku i reszta powrócili na Ziemię, aby świętować zwycięstwo. Bulma bierze się za planowanie imprezy. Monaka wygrał turniej, ale Beerus jest niechętny co do jego walki z Goku. Monaka nie może zjawić się na przyjęciu ze względu na pracę.

Skan:
Obraz

Z powodu ostatniego zdania są teorie, że Monaka z zapowiedzi to Beerus w przebraniu

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Może Beerus opętał ciało Monaki?
Jak Ziemski Bóg (dobra połowa Piccolo) mógł opętać Ziemianina, wchodząc do jego wnętrza, to dlaczego nie miałaby tego potrafić dużo wyższa instancja, która, jakby posiadała mało własnych mocy, ma do swojej dyspozycji sługę z czarodziejską różdżką (laską?). Pażywiom, uwidz'im.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.258
Posty: 402
vegeta391

W zapowiedzi widac golym okiem, ze to nie Monaka, gdyż jest to ktos wyzszy. Czyli prawdopodnie ktos się za niego przebrał.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Pojawiły się pierwsze, niepewne przecieki z 2chana. Wstawiam po angielsku:

43 - Goku's "ki" went out of control!? Struggling while taking care of Pan
Writer: King Ryu
Goku, who used his ki in a messed up way during the tournament against Universe 6, is now suffering from a "delayed violent disposition", which makes him unable to control his ki however he wants. By not being able to fully use his Instant Transmition from Planet Kaiou to his house, he ends up destroying it. Until his house is repaired, Goku, who now meant trouble, went to Gohan's house to take care of Pan but, lurking around plotting their revenge was the Pilaf gang.

44 - The secret of the unleashed "Choujinsui", the seal of Planet Pot-au-feu!
Writer: Yoshifumi Fukushima
One day, Monaka, who really was just a deliveryman from a shipping company, went to Bulma's house to deliver a package and found himself in an awkward situation by helping her with an experiment. Meanwhile, Trunks and Goten, who were playing in Monaka's load-carrying tray, fell asleep. Monaka, not knowing a thing, took off to Planet Pot-au-feu. In Planet Pot-au-feu there's "Choujinsui", a miraculous water, which was being protected by Potaaju but had its seal broken by Guriiru.

45 - Vegeta disappears!? The menacing copy-Vegeta!
Writer: Yoshifumi Fukushima
Vegeta and Jaco go to Planet Pot-au-feu to pick up Trunks and Goten. Vegeta saves them from the copy-Sautéjin, who was attacking the boys, but, having drank the "Choujinsui", the Sautéjin turns into copy-Vegeta and stands in his way.

46 - Goku VS copy-Vegeta! Who will win!?

Skany:
były, ale linki wygasły

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Shounen: 07.05.2016, 21:26
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
To tyle, jeśli mowa elemencie zaskoczenia.
Super się to zapowiada!

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super - spoilery (opisy odcinków)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook