Forum Dragon Ball Nao

» Aborcja ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Fakt, znasz ten problem z innej strony niż ja. Jednak jest pełno przypadków kiedy to lekarz odmówi i nie czuje się zobowiązany odesłać kobietę, do kogoś kto jej udzieli odpowiedniej pomocy.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A jakby lekarz powiedział, że nie tylko jest przeciwnikiem aborcji, ale do tego jeszcze katolikiem?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.666
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
To nic, lekarz nie musi przeprowadzać aborcji, nie musi wyrażać zgody na wypisanie środków antykoncepcyjnych, ale jak już pisałam, z tego co się orientuję, ma obowiązek dać pacjentce kontakt do lekarza, który by jej zabieg przeprowadził.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
A co to ma do rzeczy, może odmówić ze względu na swoje przekonania a nie Kościół do którego przynależy. To, że mówi o przynależności do pewnej religii nie znaczy, że nie może mieć innych przekonań lub lekko podchodzić do zasad w niej panujących.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Aż tak ciężko takiej kobiecie poszukać sobie samej drugiego lekarza, żeby zmuszać prawnie lekarza do pomocy? Skoro sumienie mu nie pozwala na przeprowadzenie aborcji, to i podawanie lekarza, który przeprowadza takie zabiegi, byłoby dla jego sumienia nie w porządku, bo ostatecznie w tym pośredniczy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Czyli może sobie bezkarnie łamać prawo? Co jest złego w egzekwowaniu tego co się komuś należy, w każdej innej dziedzinie życia też mamy odpuszczać walkę o swoje prawa? Myślę, że znalezienie drugiego lekarza nie jest wcale takie łatwe, oczywiście oficjalnie a nie gdzieś nielegalnie a po drugie ciąża się nie zatrzyma na czas poszukiwań.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Prawa nie powinien łamać, ale moim zdaniem ten punkt jest bezsensowny i stoi w sprzeczności z tym o sumieniu. Jakby jakiś hak na lekarzy, żeby w razie odmowy kobieta mogła robić raban. Pewnie funkcjonuje jakaś infolinia, na której można się dowiedzieć, gdzie udzielają takich zabiegów, a jeśli nie, to szpitale powinny posiadać i udzielać takich informacji. Zresztą w internecie zapewne jest sporo takich list (legalnych klinik), a i na 100% feministki ochoczo udzielają takich porad za darmo. Bo ten lekarz to skąd ma wiedzieć? Ma sam się dowiadywać? A jeśli poleci jakiegoś lekarza z drugiego końca Polski, to zaraz raban, coś kojarzę taki przypadek z mediów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.889
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
A właśnie, co do ludzi, którzy tak gorliwie polecają kobietom zostawianie dziecka w szpitalu czy okienku życia - polecam porozmawiać z takimi kobietami, albo jeszcze lepiej, z takimi dziećmi . Ja ze względu na pracę mojej matki miałam trochę kontaktu z takimi osobami. Jeśli więc ktoś uważa, że takie rozwiązanie problemu jest złotym środkiem, muszę was uświadomić, że nie, nie jest.
Dla uściślenia - nie jestem zwolenniczką aborcji, nie uważam, że jest to lepsze rozwiązanie. Chcę tylko zwrócić uwagę na to, że oddanie dziecka nie jest panaceum na całe zło.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.666
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Miło, że uświadamiasz, szkoda, że jak zwykle wybiórczo czytasz wypowiedzi, bo akurat w mojej pojawił się argument o okienkach życia i szpitalach. Nie polecam zostawiania dziecka w szpitalu, przedstawiam jedynie wyjście z konkretnej sytuacji, w której kobieta chce dokonać aborcji, bo twierdzi, że nie może wychowywać malca, gdyż będzie ono przypominać jej całe tragiczne zajście.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.889
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Jesteś chyba trochę przewrażliwiona już na pierwszej stronie tematu pojawia się post Franka, w którym mówi o oddaniu dziecka do adopcji Ty stwierdziłaś, że wybiórczo czytam wypowiedzi. Ja zaprzeczę - przeczytałam temat od samego początku i na każdej stronie pojawia się tekst o oddaniu dziecka.

[ Dodano: 19.11.2012, 18:20 (po 2 minutach) ]
Shounen napisał(a):
Ciężko się do tego odnieść, bo z dziećmi, które padły ofiarą aborcji, nie porozmawiasz. Nie ma dziecka, nie ma problemu?
Sęk w tym, że niechciana ciąża to problem, z którego nie ma dobrego wyjścia.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Mart napisał(a):
polecam porozmawiać z takimi kobietami, albo jeszcze lepiej, z takimi dziećmi .
Ciężko się do tego odnieść, bo z dziećmi, które padły ofiarą aborcji, nie porozmawiasz. Nie ma dziecka, nie ma problemu?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.968
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
A ja mam takie pytanie do osob, ktore uwazaja, ze aborcja powinna byc legalna. Czy aborcja to zlo?

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jak poleci lekarza z końca Polski to podniesie raban, że próbuje jej uniemozliwić aborcję. Madao ma rację, z jednej strony obowiązuje klauzula sumienia wobec wykonania zabiegu, a z drugiej jak już nie wykona, choć ma prawo, to podnosi się raban. Albo też podnosi go o to, że nie chce udzielić informacji. Skoro babka chce się wyskrobać, to powinna sprawdzić gdzie może to zrobić. W końcu to jej ciało i należy tylko do niej.

A Kościół ma tu coś, moim zdaniem do rzeczy. Bo o ile mówi się o prawie do odmówienia przeprowadzenia zabiegu, a w gazeciskach podaje się, że lekarz był katolikiem. Tak więc sumienie sumieniem, ale sumienie + katolicyzm to już poważna okoliczność obciążająca. Nie żebym bronił lekarza katolika, ale to głupie, kiedy mówi się o prawie do wyznawania jakich się chce poglądów, a potem nazywa takiego lekarza katolika ciemniakiem. Co prawda istnieje jeszcze katolicyzm koncesjonowany przez demoliberalne ośrodki, ale o nim się rzadziej mówi.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Mateusz napisał(a):
A ja mam takie pytanie do osob, ktore uwazaja, ze aborcja powinna byc legalna. Czy aborcja to zlo?
Z czyjego punku widzenia: prawa, Kościoła, moralności, ekonomi itd.?
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Miyako napisał(a):
Oczywiście jak ktoś nie chce urodzić to będzie próbował się pozbyć dziecka, ale to zamiatanie problemu pod dywan. Lepiej się czujesz jak tego nie widzisz, bo kobiety idą do podziemia aborcyjnego?
Miyako napisał(a):
Czyli może sobie bezkarnie łamać prawo?
Tak tyko, żeby pokazać jak wybiórczo traktujesz nakazy prawne.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Miyako napisał(a):
Z czyjego punku widzenia: prawa, Kościoła, moralności, ekonomi itd.?
Z twojego oczywiście.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Przecież jedno wynika z drugiego, nie wiem co mi chcesz zarzucić. Poza tym to, te cytaty dotyczą zupełnie innych kwestii.

[ Dodano: 19.11.2012, 22:40 (po 3 minutach) ]
Al Ed Upek napisał(a):
Miyako napisał(a):
Z czyjego punku widzenia: prawa, Kościoła, moralności, ekonomi itd.?
Z twojego oczywiście.
Pytam, bo może Mateusz chce dokładnej analizy. Dla mnie zapłodniona komórka nie jest jeszcze człowiekiem, dlatego nie widzę nic złego w pozbyciu się jej.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Miyako napisał(a):
Przecież jedno wynika z drugiego, nie wiem co mi chcesz zarzucić. Poza tym to, te cytaty dotyczą zupełnie innych kwestii.
Dotyczą tej samej kwestii tj. zastąpienia sumienia prawem stanowionym. Raz to popierasz, a raz się buntujesz przeciw temu.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.853
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Aborcja to sprawa wyłącznie kobiety, już kiedyś o tym wspominałem i żaden facet nie ma prawa decydować za nią. Są wyjątki jak np. małżeństwa ale na pewno nie osoby trzecie, nawet niech to będzie rodzina czy ksiądz jak ktoś ma go za mentora moralnego.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Tak * o tych księdzach, jakbyście nie wiadomo jakim kozakiem byli. Pewnie jak jest kolęda to pierwsi z rodziny siadacie czarnemu na kolanach.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Forum DB Nao » » » » Aborcja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook