Forum Dragon Ball Nao

» Aborcja ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Myślę, że w mniejszym stopniu chodzi o to kim był ojciec, ale bardziej o to co kobiecie zrobił, ten sam akt upodlenia i agresji wobec niej.
Rozumiem ułomności ludzkiej natury, ale nie rozumiem jak można kogoś wręcz napastliwie nakłaniać do urodzenia a potem pozostawić bez pomocy, jak np. urodzi się dziecko chore, po co mianować się obrońcą życia, jak swoją rolę uważa się tak szybko za skończoną?
Męczące...może i tak, ale skoro ktoś wtrąca się do czyjegoś 'brzucha' to nie potem czuje się zobowiązany.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.672
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Jak to zostawiać bez pomocy? Jak już pisałam, matka nie ma żadnego obowiązku zajmować się tym dzieckiem po jego narodzinach. Zostawia je w szpitalu, tudzież okienku życia i nie musi z nim mieć nic więcej wspólnego.
A jeśli postanowi je urodzić, a dziecko będzie chore, to przecież nie jest zdana sama na siebie- są pediatrzy w państwowych szpitalach, przychodniach. Jeśli chodzi o pomoc finansową, to są zapomogi, renty... Wszystko zależy od stopnia niepełnosprawności.
Nie do czyjegoś ,,brzucha'' tylko do ludzkiego życia. Ze swojej strony udzielałam się w wolontariacie w hospicjum, kiedy tylko mogłam i chociaż tutaj rodzaj pomocy zahacza bardziej o eutanazję, to nie możesz twierdzić, że potrafimy się tylko wtrącać i gadać.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jak świat długi i szeroki i jak istnieje 4.6 mld lat to kobity były gwałcone i jakoś żyły. Traktujesz tę sprawę aborcji i gwałtu jakby była nie wiadomo czym, a to jeden z wielu znanych ludzkości dramatów. I większe jest prawdopodobieństwo, że przydarzy cię się 10 innych zanim ktoś, odpukać, cię zgwałci.
W ogóle denerwuje mnie to przekonanie, że władza i prawo zostały powołane po to, żeby robić ludziom dobrze i uchronić ich od łez. A na tym właśnie bazuje ta intelektualna zgnilizna z lewicy.

Zastanawia mnie też to, dziecko ma się urodzić ułomne, więc można wyrzucić ścierwo do kibla, żeby mu oszczędzić cierpień. Jak już jest stary, to da mu się zastrzyk, żeby się nie męczył. Ale póki daje radę dojść od pokoju do pokoju to trzeba rzucać mu kwiaty pod nogi, robić ckliwe reportaże i lansować się tym, jak to się lewica o niego troszczy?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Al Ed Upek: 18.11.2012, 1:15
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Świadczenia mają śmieszną wysokość, już nie mówiąc nawet o przypadkach kiedy dzieci są chore na bardzo rzadkie choroby, a pomoc państwa nie jest zawsze wystarczająca.
I właściwie co z tego, ze dziecko można oddać, 9 miesięcy to nie tydzień, dla kobiety to może być okropny okres, dlatego uważam, ze powinna mieć prawo (tak jak to jest obecnie w prawie) do zadecydowania czy chce urodzić czy nie.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.672
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Wybacz więc, ale na wysokość świadczeń nic Ci nie mogę poradzić. To już kwestia podziału budżetu i NFZ. Jest jak jest, nie wygląda na to, żeby miało się to zmienić, a jeśli już, to raczej w drugą stronę.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Al Ed Upek napisał(a):
Jak świat długi i szeroki i jak istnieje 4.6 mld lat to kobity były gwałcone i jakoś żyły. Traktujesz tę sprawę aborcji i gwałtu jakby była nie wiadomo czym, a to jeden z wielu znanych ludzkości dramatów.
Popularność jakiegoś zjawiska nie zmniejsza bólu osoby, która przez coś takiego przeszła. Powiedz zgwałconej kobiecie że niepotrzebnie zawraca dupę, bo kobiety były gwałcone przecież od milionów lat i nie jest to nic niezwykłego. Na pewno ją pocieszysz.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A jak ktoś mi obetnie jaja i mi powiesz, że nic się nie stało to też mnie pocieszysz? Raczej nie, a wątpię byś miała do powiedzenia coś więcej. Dramat to dramat, może przydarzyć się każdemu, ale to nie powód, żeby robić ustawy rzekomo pod te dramaty, a w rzeczywistości pod to, żeby ktoś się mógł zalansować swoją postępowością.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Dramat to dramat, może przydarzyć się każdemu, ale to nie powód, żeby robić ustawy rzekomo pod te dramaty,
Im większy jest zakres zastosowania ustawy, tym jest ona efektywniejsza. Dlatego i ten powód trzeba wziąć pod uwagę.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.240
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Gdzieś ma się lans jeżeli ma to pomóc nawet kilku osobom.
Patrzenie na jakiekolwiek sprawy ludzkie z poziomu polityki to praktycznie jak granie w szachy - beznamiętne parę ruchów by nie dać się ograć a i przy okazji drugiemu dokopać. O ludziach nikt nie myśli. Innymi słowy postępowi się lansują i nic nie robią, niepostępowi gardzą lansem i też siedzą na dupach. Ostatecznie radź se człowieku sam. Panie Upek, niczym się nie różnisz od lewaków, których tak nie lubisz.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.974
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jak dla mnie, zarodek to nowe ludzkie życie, które rozpoczyna się po połączeniu plemnika z komórką jajową i wymieszaniu się materiałów genetycznych.
Jako, że jest to nowe życie, nowy osobnik, powinien on nabywać prawa człowieka, a więc nie może on być zabijany, chyba, że zagraża życiu innemu człowiekowi - kobiecie, matce.

Nie docierają do mnie argumenty, że nie ma on świadomości i dlatego można go zabić, że nie czuje bólu itp. Życie to zbyt ważna wartość, żeby się nią licytować.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Raczej wątpię, bym bym taki sam jak oni, bo ja inaczej na to patrzę. Kiedy ja mówię, że dramat to dramat i trudno, to oni na dramat mówią, że trzeba coś z tym zrobić. Nie próbuję naprawiać świata za wszelką cenę i czynić go idyllą dla każdego, kto tego zapragnie.
W ogóle to mnie źle rozumiecie. Nie próbuje umniejszać jako takiego dramatu, że zgwałcona babka czuje się źle, bo ani nie leży to w moim interesie ani nie mam do tego kompetencji. Ja po prostu rozmawiam z Miyako, która twierdzi, że można wyskrobać z żadnego powodu, z zastrzeżeniem jednak, że bachor może już żyć samodzielnie, to wtedy przy przerywaniu ciążu należy mu uratować życie. Więc moja teza jest taka, że skoro jest za skrobaniem na życzenie, to po co gadać o gwałtach i dramatach, skoro nikt wtedy nie będzie o to pytał i nikogo nie będzie to obchodzić.
A jeśli chodzi o mnie, to już bym zaakceptował to, że się usuwa ciążę z powodu gwałtu. Nie powiem że z łatwością, bo nie, ale bym zaakceptował.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Na początku napisałam ogólnie co o tym sądzę, a potem odniosłam się do ustawy, stąd taka argumentacja. Pogdybać można w każdym momencie, ale póki jest taki stan prawny to na nim się oparłam i dlatego mówiłam o dramatach, nie widzę tu nielogiczności w moim wywodzie.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A jakby tak można się było skrobać na życzenie to by ważne twoim zdaniem było, czy był gwałt czy nie? Jak będzie chciała donieść, to doniesie. A jak wyskrobać, to wyskrobie i bez gwałtu.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
To zależy, bo można to rozpatrywać ten problem tylko z punku widzenia prawa, a wtedy przy legalizacji aborcji kobieta nie musiała by podawać żadnego powodu i dlatego nie wiadomo by było czy był gwałt czy nie. Jadnak z punktu widzenia moralności powód mógłby mieć wpływ na personel medyczny, który może zastosować klauzulę sumienia, chyba, ze jej dotychczasowy zakres uległby zawężeniu.
Oczywiście jak ktoś nie chce urodzić to będzie próbował się pozbyć dziecka, ale to zamiatanie problemu pod dywan. Lepiej się czujesz jak tego nie widzisz, bo kobiety idą do podziemia aborcyjnego?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie, bo i tak się skrobią, często dla własnej wygody. Bo taka 16 wiedziała jak się popuszcza szpary, ale już na dziecko jest za młoda, jak to orzeka nowoczesna psychologia dziecięca i inne takie.
A jakby tak była w Polsce dozwolona skrobanka na życzenie i by jakiś lekarz odmówił ze względu na swój światopogląd, to byś zaakceptowała to? Czy byś podniosła raban, że nie spełnił swojego obowiązku względem tej kobiety, bo to ona decyduje, bo to jej ciało itd? Wybacz, nie chcę byś odczytała to jako insynuację, ale szczerze wątpię.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Lekarze i teraz odmawiają (kobietom z przypadkami dozwolonymi w ustawie), robiąc to w sposób niezgodny z prawem, ponieważ personel medyczny może odmówić dokonania aborcji, ale ma także inne obowiązki. Myślę, że w przypadku legalizacji aborcji, zmieniono by klauzule sumienia i ograniczono by problem odmowy, bo inaczej się nie da tego pogodzić. Rabanu bym nie podniosła, bo zawsze jest inny lekarz lub ostatecznie droga sądowa.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.672
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Zgodny z prawem, lekarz nie ma obowiązku dokonać aborcji, jeśli nie jest zgodna z jego sumieniem, jednak jego obowiązkiem jest skierować pacjentkę do innego lekarza, który takie zabiegi wykonuje.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.974
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Miyako napisał(a):
To zależy, bo można to rozpatrywać ten problem tylko z punku widzenia prawa, a wtedy przy legalizacji aborcji kobieta nie musiała by podawać żadnego powodu i dlatego nie wiadomo by było czy był gwałt czy nie. Jadnak z punktu widzenia moralności powód mógłby mieć wpływ na personel medyczny, który może zastosować klauzulę sumienia, chyba, ze jej dotychczasowy zakres uległby zawężeniu.
Oczywiście jak ktoś nie chce urodzić to będzie próbował się pozbyć dziecka, ale to zamiatanie problemu pod dywan. Lepiej się czujesz jak tego nie widzisz, bo kobiety idą do podziemia aborcyjnego?
Ja lepiej sie czuje, kiedy na zle czyny nie ma zezwolenia prawnego.

Obraz
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Kaio napisał(a):
Zgodny z prawem, lekarz nie ma obowiązku dokonać aborcji, jeśli nie jest zgodna z jego sumieniem, jednak jego obowiązkiem jest skierować pacjentkę do innego lekarza, który takie zabiegi wykonuje.
Przecież tak właśnie napisałam. Że robią to w sposób niezgodny z prawem a nie niezgodnie z prawem.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.672
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Miyako napisał(a):
Lekarze i teraz odmawiają (kobietom z przypadkami dozwolonymi w ustawie), robiąc to w sposób niezgodny z prawem
Dalej piszesz, że mogą odmówić. Chciałam uściślić, żeby było jasne : )

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Forum DB Nao » » » » Aborcja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook