Forum Dragon Ball Nao

» Wizja przyszłości.

Strony:   1, 2, 3
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.969
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ujio napisał(a):
Zettai napisał(a):
Co ma jeno do drugiego?
Nie chcę, żeby świat skończył się w 2012r i w to nie wierzę


Otóż to,że w pierwszym zdaniu zdajesz się wyrażać wątpliwość,czy dożyjesz swoich 18-stych urodzin,po czym mówisz,że koniec świata to bardzo odległa perspektywa.Po prostu zauważyłem w tym pewną sprzeczność.Tyle.
Źle mnie zrozumiałeś gdybym dodał jakąś emotkę było by lepiej

Ujio napisał(a):
A ja zgodzę się ze zdaniem Cyca i Laru-chan. Człowiek to bardzo głupi gatunek...Jakież inne stworzenia dążą do własnej zagłady...? Potrafią zabijać się nawzajem dla zaspokojenia swoich własnych,prymitywnych zachcianek i mają z tego przyjemność...?
Inne gatunki nie dążą do własnej zagłady, ale też nie potrafią o siebie zadbać. Człowiek przynajmniej uczy się na błędach, a inne zwierzęta robią w kółko to samo.

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.717
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Zettai napisał(a):
Inne gatunki nie dążą do własnej zagłady, ale też nie potrafią o siebie zadbać.
A mimo to nadal istnieją...


Zettai napisał(a):
Człowiek przynajmniej uczy się na błędach, a inne zwierzęta robią w kółko to samo.
Też nie zawsze.Spotkałem w życiu wielu ludzi,którzy powtarzali dawne błędy,nie umiejąc wyciągnąć żadnych wniosków z porażki...

Pozdrawiam

PS.To tak poza tematem, masz tu ode mnie zapis Twojego nicku w kanji
絶対 .Mam nadzieje,że wiesz co to znaczy.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.969
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ujio napisał(a):
A mimo to nadal istnieją...
Dinozaury?

Ujio napisał(a):
PS.To tak poza tematem, masz tu ode mnie zapis Twojego nicku w kanji
絶対 .Mam nadzieje,że wiesz co to znaczy.
Dzięki. Wiem.

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.717
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Zettai napisał(a):
Dinozaury?
Miałem na myśli współczesność.No ale spójrz na to inaczej, szczury i karaluchy przeżyły zagładę dinozaurów,więc coś w tym jest...

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.822
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Co do samej przyszłości to moim zdaniem zbyt wiele się nie zmieni. Życie będzie takie same, może jakieś nowe cudeńka technicze trochę nam świat zrewolucjonizują, ale raczej wytrwamy w spokoju do III WŚ. Dodam tylko, że w rzadne głupie przepowiednie o końcu świata nie wierzę, bo to jest banał. Gość walnie kilka słówek o swoich super mocach z kosmosu i myśli, że jest fajny i przepowie przyszłość. Jakoś już 9 lat miało nas nie być? hmm...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.702
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Zbyt daleko idące wnioski jak na temat "obecna polityka", więc pozwoliłem sobie podzielić na 2.

Co do mojej obecnej wizji przyszłości, to uważam że wbrew pozorom kryzys ekonomiczny w dłuższej perspektywie może wyjść nam na dobre. Ruski mówiąc bardzo skrótowo ugrają Gruzję w zamian za gaz. Gaz i tak odkręcić na stałe będą musieli żeby wyjść z impasu amerykańskiego, ale zanim tego dokonają kryzys zdziała swoje. Niemcy w związku z kryzysem upadną trochę gospodarczo, na czym zyskają kraje europy wschodniej w tym najwięcej być może polska przy cichej pomocy stanów, które będą chciały umocnić słabą stosunkowo pozycje w europie. Amerykanie mam nadzieję będą musieli pomóc Polsce zamkniętej z jednej strony przez Rosję, a z drugiej przez coraz bardziej zlaicyzowanej i muzułmańskiej europie zachodniej. Żydzi ( choć ich działania nie popieram bynajmniej) pokazali że ich dominacja na bliskim wschodzie jest silna, i że są w stanie się przeciwstawić światu islamu. Wydaje mi się że podobnego rodzaju przyczółek w Europie Amerykanie chcą zrobić właśnie w Polsce. To oczywiście długoterminowy projekt. Najbardziej na kryzysie mogą skorzystać Chiny, choć przyznaje się że nie mam informacji jak na razie to tam wygląda. Stany stracą cholernie dużo, ale chcąc nie chcąc muszą kontynuować politykę imperialną. Oczywiście bardziej w stylu tego co zrobili z Izraela niż z Iraku. Pakistan na razie trzyma w impasie Indie, i podejrzewam że w przyszłości Amerykanie będą próbować stworzyć sobie taki przyczółek również w okolicach Chin. Na przykład w Tybecie gdy sytuacja się nieco poprawi. Jeśli wszystko pójdzie po ich myśli ( mojej wizji) będą mieli przyczółki we wszystkich newralgicznych punktach świata. Będzie to wyglądać mniej więcej tak: Bliski wschód- Izrael; Korea pół - Korea poł. ; Polska- Rosja , Indie - Pakistan, Chiny - Tybet. Sami zaś będą mieli spokój, i możliwość rozwijania się we własnych granicach. Jeśli mam rację to polityka jest sprytna, dążąca do zwiększenia globalizmu etc.. W sumie na razie tyle, jak coś jeszcze wymyślę dam znać.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Vanessa Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Vanessa
Wiek: 30
Dni na forum: 5.564
Posty: 63
Myślę, że już za kilkanaście lat może zacząć brakować podstawowych surowców naturalnych, takich jak węgiel, ropa, gaz. Kraje, których gospodarka opiera się na tych surowcach mogą popaść w prawdziwy kryzyz, a to już może wywołać wojny. Moim zdaniem to jest największe zagrożenie.
W przepowiednie o końcu świata nie staram się wierzyć chociaż ta o 2012 roku ma wielu zwolenników i wygląda całkiem interesująco , ale nie chciałabym aby miała ona miejsce ;p.
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.272
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Ujio napisał(a):
Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
Janusz Korwin-Mikke też trąbił o tym w swoich felietonach – i to całkiem fachowo moim zdaniem.
Jeżeli tak,to niech zajmie się ekologią.Tam jest dużo do zrobienia.A nie bawi się w politykę,z którą zdaje się sobie niezbyt radzić.
Nie. Teraz jest jakaś kuriozalna moda na zajmowanie się wszystkim, do czego nie ma się predyspozycji ani tym bardziej kwalifikacji. Profesorowie imają się prac godnych jeno prostaków, prostacy zostają aktorami, aktorzy piosenkarzami, piosenkarze kreują się na autorytety moralne, którymi powinni być duchowni, duchowni wyciągają łapska w stronę polityki, a politycy wypowiadają się profesorskim tonem. Nalegam: zostawmy ekologię ekologom – tym z dyplomami, nie amatorom.

Wielu samozwańczych ekologów – właściwsze byłoby nazywanie ich ekooszołomami – powtarza bezwiednie popularne slogany, nie zdając sobie sprawy, jak mało mają wspólnego z rzeczywistością i czyjego są autorstwa (podpowiedź: bynajmniej nie ekspertów). Środowisku częściej szkodzą niż faktycznie je chronią (vide przypadki uwolnienia norek amerykańskich z hodowli w Wielkiej Brytanii), a ponadto zmuszają społeczeństwo do wydawania ciężkich pieniędzy na pierdoły.

W przeciwieństwie do niektórych bywalców forum, nie jestem fanboyem Janusza Korwina-Mikkego – nasze poglądy zbytnio od siebie odbiegają, bym mógł go uznać za autorytet w jakiejkolwiek dziedzinie. Niemniej, w przeciwieństwie do niezliczonych rzesz pismaków i internautów, którzy radośnie tytułują go oszołomem, nie podejmując nawet próby polemiki, darzę Mikkego głębokim szacunkiem. Niewielu polityków odważa się postawić w wątpliwość obowiązujący paradygmat.

W felietonach poruszających kwestię globalnego ocieplenia Mikke powoływał się na nie byle jakie nazwiska ze świata naukowego, z których część już wcześniej wypowiadała się na wspomniany temat na łamach Angory. Wszystko ubrał w dość niezłą formę. Całość brzmiała zapewne zbyt podobnie do teorii spiskowej, by większa grupa osób wzięła to na serio. Niemniej, skonfrontowałem jego wywody z własną wiedzą oraz z Internetem i nie pozostaje mi nic poza przyznaniem mu racji.

A co do przyszłości światowej polityki, moje wizje są z grubsza zbieżne z tymi zaprezentowanymi tu przez Franka, chociaż zapewne wywołane innymi środkami wspomagającymi. Szczególnie obawiam się islamu, który nieubłaganie zalewa Europę i nic nie można na to poradzić, bowiem wszędobylscy gejliberałowie nad wyraz często fascynują się Bliskim Wschodem. Przydałaby się solidna krucjata, ale Kościół woli bawić się w ekumenizm i wyklinać gejów niż zająć się konkretami.

Niejaką nadzieję stanowią Stany Zjednoczone, najbardziej pruderyjne i schrystianizowane ze światowych mocarstw, w których większa część społeczeństwa to – nie oszukujmy się – ignoranci i debile. O ile Rosja stara się udowodnić, że może mieć resztę świata w dupie i wychodzi jej średnio, o tyle USA faktycznie dysponują ogromną niezależnością i mogą pod przykrywką obrony praw człowieka pozwolić sobie na bardzo wiele. Nie żebym ten kraj kochał, ale lepszej alternatywy brak.


Pozdrawiam serdecznie.
Q.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.167
Posty: 406
Ja uważam, że ludzie w końcu przestaną żyć w takim dobrobycie, jak teraz. Pogłębi się przepaść między bogatymi, a biednymi i to na pewno wywoła niezadowolenie, może łatwo dojść do jakiejś wojny z tego powodu wręcz, a na temat III wojny światowej to już mnóstwo historii jest ;]
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.717
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
franqey napisał(a):
Ruski mówiąc bardzo skrótowo ugrają Gruzję w zamian za gaz.
Oni już śmiało tam sobie poczynają.


franqey napisał(a):
Amerykanie mam nadzieję będą musieli pomóc Polsce zamkniętej z jednej strony przez Rosję, a z drugiej przez coraz bardziej zlaicyzowanej i muzułmańskiej europie zachodniej.
Jakoś sceptycznie podchodzę do tej amerykańskiej pomocy...


franqey napisał(a):
Żydzi ( choć ich działania nie popieram bynajmniej) pokazali że ich dominacja na bliskim wschodzie jest silna, i że są w stanie się przeciwstawić światu islamu.
Dzięki Amerykanom,którzy mają w tym interes.Szkoda tylko,że bomby lecą ludziom na głowę...


franqey napisał(a):
Stany stracą cholernie dużo, ale chcąc nie chcąc muszą kontynuować politykę imperialną.
Czyli znowu ktoś oberwie...


franqey napisał(a):
Oczywiście bardziej w stylu tego co zrobili z Izraela niż z Iraku.
Byłem przeciwny wojnie z Irakiem. Totalna klęska.Teraz Amerykańce mają problem...


franqey napisał(a):
Na przykład w Tybecie gdy sytuacja się nieco poprawi.
No nie wiem...Chiny będą protestować...Oni tam uważają Tybet za swoją prowincję...I tak po prostu raczej z niej nie zrezygnują...A nie sądzę,by Stanom zależało na pogorszeniu stosunków z Chinami...

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.702
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ujio napisał(a):
Oni już śmiało tam sobie poczynają.
nom

Ujio napisał(a):
Jakoś sceptycznie podchodzę do tej amerykańskiej pomocy...
zależy jak miałaby ona wyglądać. Myślę że polegać może na początek na sprzedaży jeszcze paru f-16 po w miarę korzystnych cenach i szkoleniu pilotów. Gdy ci będą już gotowi nastąpi sprzedaż nowszych maszyn. Liczyłbym również na polepszenie kontaktów na Uniwersytetach, wspieranie kadr, licencjach na jakieś tam technologie, i tym podobnych mało spektakularnych, acz cholernie efektywnych spawach.

Ujio napisał(a):
Dzięki Amerykanom,którzy mają w tym interes.Szkoda tylko,że bomby lecą ludziom na głowę...
nom

Ujio napisał(a):
Czyli znowu ktoś oberwie...
nom

Ujio napisał(a):
Byłem przeciwny wojnie z Irakiem. Totalna klęska.Teraz Amerykańce mają problem...
nom

Ujio napisał(a):
No nie wiem...Chiny będą protestować...Oni tam uważają Tybet za swoją prowincję...I tak po prostu raczej z niej nie zrezygnują...A nie sądzę,by Stanom zależało na pogorszeniu stosunków z Chinami...
Zawsze można wykorzystać ONZ, albo jakąś inną organizacje. Zresztą nie musi być to koniecznie Tybet, ale jakieś newralgiczne miejsce na mapie w pobliżu Chin dające Amerykanom przeciwwagę w stosunku do żółtków.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.717
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
franqey napisał(a):
Myślę że polegać może na początek na sprzedaży jeszcze paru f-16 po w miarę korzystnych cenach i szkoleniu pilotów. Gdy ci będą już gotowi nastąpi sprzedaż nowszych maszyn.
Nie wiem czy zakup F-16 był dobrym pomysłem. To już stosunkowo stary samolot. W założenich miał być odpowiednikiem Mig-29.Co prawda kolejne wersje maszyn są modernizowanie i wzbogacane o nowe wyposarzenie,jednak sam płatowiec wiele się nie zmienił.Osobiście byłem za innym typem maszyny,bo jeżeli przez następne ileś lat mamy korzystać z jakiegoś samolotu,to mógłby być lepszy.O ile wiem wersja,którą dostaliśmy nie jest zbyt nowa.Poza tym słyszałem,że samoloty kupiliśmy po zawyżonych cenach,i że ktoś podobno zarobił sobie nielegalnie na przetargu.Tu ograniczę się tylko do wzmianki,bo w zasadzie nie mam na ten temat żadnych konkretów,a jedynie zasłyszane gdzieś wiadomości.

franqey napisał(a):
Liczyłbym również na polepszenie kontaktów na Uniwersytetach, wspieranie kadr, licencjach na jakieś tam technologie, i tym podobnych mało spektakularnych, acz cholernie efektywnych spawach.
Tu jestem za. Polska jak najszybciej powinna nadrabiać stracony czas.Rozwój technologii w Polsce popieram,a ta amerykańska trzeba przyznać jest bardzo rozwinięta...


franqey napisał(a):
Ujio napisał(a):
Czyli znowu ktoś oberwie...

nom
Ciekawe na kogo padnie? Może Iran...?Takie pomysły już były...Masz jakiś pomysł?


franqey napisał(a):
Ujio napisał(a):
Byłem przeciwny wojnie z Irakiem. Totalna klęska.Teraz Amerykańce mają problem...

nom
Bush senior dobrze załatwił sprawę z Husajnem.Rozwalił mu armię,wykopał z Kuwejtu,nałożył embargo i zostawił osłabionego.No i Stany stratne nie były.Bush jr. natomiast wszystko spieprzył i jest jak jest.W moim przekonaniu nie było sensu ponownie uderzać na Irak.Po wojnie z zatoce,nie stanowił już większego zagrożenia.Wystarczyło utrzymać embargo i izolować ich na arenie międzynarodowej.Ciekaw jestem jak Amerykańce się z tego wykręcą.Wieczni tam przecież siedzieć nie mogą...


franqey napisał(a):
Zawsze można wykorzystać ONZ, albo jakąś inną organizacje.
No nie sądze.Na Chińczyków nie ma mocnych...A poszczególne kraje przedkładają własny interes,nad interes jakiegoś tam odległego Tybetu.Będą co najwyżej gadać,ale nie spodziewam się nic ponad to.Chińczycy siedzą tam już od pół wieku,i myślę że prędko stamtąd nie wyjdą,jeżeli w ogóle.
Jeżeli jesteśmy już przy Chinach,to załużmy hipotetycznie,że pewnego dnia zechcą przyłączyć do siebie Tajwan,którego niepodległości nie uznają,uważając go za zbuntowaną prowincję.Wielkie Chiny uderzą na mały Tajwan i włączą go w swoje terytorium.Ciekaw jestem jak w takiej sytuacji zachowałby się swiat...

franqey napisał(a):
Zresztą nie musi być to koniecznie Tybet, ale jakieś newralgiczne miejsce na mapie w pobliżu Chin dające Amerykanom przeciwwagę w stosunku do żółtków.
No ale niby gdzie? Indochiny ? Birma? Za dużego wyboru,to to nie ma.Na byłe republiki radzieckie,graniczące z Chinami bym nie liczył.Rosja umie dbać o swoje interesy. Indie też tak po prostu ich nie wpuszczą.Cóż...od niedawna to atomowe "mocarstwo"...Mongolia też odpada.Zostaje jeszcze Korea Płn,ale nie sądzę,żeby USA prędko zrobiły tam "porządek",jeżeli w ogóle...


franqey napisał(a):
Ujio napisał(a):
Oni już śmiało tam sobie poczynają.

nom
To kolejna ciekawa sprawa.Gruzini chcą do NATO.Załóżmy,że zostali by przyjęci (chociaż ja w to nie wierzę).Ruskom znowu by coś nie przypasiło i znowu leciały by bomby.Mnie ciekawi reakcja NATO.Uderzyli by na Ruskich,idąc na pomoc sojusznikowi,jednocześnie ryzykując to,iż mogą oberwać,czy też zostawili by Gruzję na pastwę losu,nie chcąc ryzykować konfliktu z Rosją i ośmieszyliby przez to sojusz.Co jak co.Ale Rosja to nie jakiś tam arabski kraj i z nimi już Amerykańce nie mogą sobie przecież robić co chcą.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.862
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
wchodząc do tematu(teraz to będzie fantazja) a więc ludzie podzielą się na 2 grupy społeczne chaotyczna i neutralna rozwinięta technologicznie ta druga rozwinięta poprzez podbijanie innych planet 14 lat później spadła bomba laserowa przeżyje niewiele osób neutralni przeżyli dzięki hibernacji chaotyczni przelecieli na inną planete po powrocie zaczeła się III wojna światowa itak ludzie się pozabijali a ziemię przejeli roboty ale wtedy okazało się że garstka ludzi cofneła sie w czasie miej więcej do naszego czasu uwierzyło im niewielu dali im uzbrojenie tyle ile starczyło reszta wzieła współczesne bronie pistolety strzelby itp polecieli na wehikule czasu i dotarli na miejsce roboty nie dawały za wygraną więc podbili ziemię i resztę planet
wiem że to pogmatwane ale nie chciało mi się dalej pisać ale się rozpisałem

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » Wizja przyszłości.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook