Forum Dragon Ball Nao

» Filmy japońskie

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Co sądzicie o japońskich filmach, na przykład o Godzilli, o której powstało już ponad 20 filmów?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 17.01.2005, 13:20
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.059
Posty: 482
Skąd: Kraków
uwazam ze Godzilla w starej wesji to porazka, ale czego wiecej sie spodziewac na te czasy. Podobnie jak ze szczenkami. Obie produkcje odniosly kolosalny sukces.

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Dobre są niektóre japońskie filmy, szczególnie te o sztukach walki albo samurajach (ale w filmach karate itd przodują made in Hong Kong)
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
No a na przyklad 'Ring', czyli 'Krąg', obie czesci. Mi sie bardziej podobala pierwsza.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.041
Posty: 501
japonsie kino, nie jest az takie zle, choidz .... w sumie od USA troche ma daleko, chodz np. Ring wole w jap. wersji niz w USA

END
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Gotenks napisał(a):
No a na przyklad 'Ring', czyli 'Krąg', obie czesci. Mi sie bardziej podobala pierwsza.
Niezły film (mam na myśli część pierwszą), ale tłumaczenie tytułu jest... trochę dziwne (kto widział film, ten wie, o co chodzi).

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Satariel
Ziemianin
Ziemianin
Satariel
Dni na forum: 7.004
Posty: 9
A ogladaliscie film Eko Eko Azarak fajny horror polecam tym co go nie ogladali
Broker
Ziemianin
Ziemianin
Broker
Dni na forum: 7.077
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Często jest tak że Amerykański film o Japonii jest o wiele lepszy od Japońskiego hitu:D
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Chyba jedyne filmy, które Japończycy robią naprawdę dobrze, to filmy anime...

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wcale nie... A filmy Kurosawy? Tez sa bardzo dobre... Albo te z Mifune...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Tu muszę przyznać się do błędu. Ale i tak najlepsze japońskie filmy to filmy animowane.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Tara Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Tara
Wiek: 34
Dni na forum: 6.844
Posty: 118
Skąd: Planeta Warion
Nie no japońskie horrory są nawet niezłe. Dark Water był nawet w pożądku ale klątwo była beznadziejna. Godzille oglądałam gdy miałam 5 lat i podobala mi się wtedy bardzo:D

Tak naprawdę do szczęścia niewiele nam trzeba. Jednak nie wszyscy to wiedzą.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Z filmow japonskich najbardziej podobalo mi sie siedmiu samurajow. Kto widzial nie potrzebuje rekomendacji. Kto nie widziel niech wie ze po obejrzeniu stracilem caly szacunek do siedmiu wspanialych .

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.616
Posty: 105
jak dla mnie Amerykanie powinni z Japończykami jakąś spółkę założyc..
Japończycy niech piszą scenariusze, a Amerykanie niech zajmą sie realizacją

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Japończycy niech piszą scenariusze, a Amerykanie niech zajmą sie realizacją
Nie powiedzialbym...
Amerykanskie wersje Krag, Klatwa, Godzilla - do dupy jednym slowem wg mnie... Japosnkie zdecudowanie lepsze mimo wszystko.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Raczej nie obcowałam z japońskimi produkcjami. Oglądam różne produkcje typu "Przyczajony tugrys ukryty smok", filmy z Jackie Chunem. Lubię sceny walki i cieżko mi jest poznać, który film jest japoński, który chiński, a który koreański. Mam nadzieję, że wybiorę się na "Wyznania gejszy", albo przynajmniej przeczytam książkę.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ale 'Wyznania gejszy' to tylko kolejny przesadzony amerykanski badziew...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Lubię sceny walki i cieżko mi jest poznać, który film jest japoński, który chiński, a który koreański.
Najlepiej po języku. Ewentualnie po nazwiskach aktorów (mam już niezłe doświadczenie w odróżnianiu imion oraz nazwisk), a w ostateczności zaglądamy do gazety z programem (zakładając, że film leci w telewizji).

Osobiście nabrałem ostatnio wielkiego szacunku dla japońskich produkcji. To znaczy, zawsze je sobie ceniłem jednak film Moon Child, bo o nim mowa, przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Główne role zagrali Gackt i Hyde, gwiazdy J-rocka. Napisali także piosenkę specjalnie do filmu (Gackt tworzył również scenariusz), wykreowane przez nich postacie były po prostu świetne. Cała historia jest osadzona w niedalekiej przyszłości, świat przedstawiony nie różni się zbytnio od naszego. Jest to produkcja raczej sensacyjna; zawiera jednak sporo elementów komedii i dramatu. Jednym słowem: majstersztyk. Gorąco polecam (zresztą, w MangaZynie czytałem BARDZO pozytywną recenzję).

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kamzo: 10.06.2006, 20:24
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Osobiście nabrałem ostatnio wielkiego szacunku dla japońskich produkcji. To znaczy, zawsze je sobie ceniłem jednak film Moon Child, bo o nim mowa, przerósł moje najśmielsze oczekiwania.
Japońska muza, japońskie filmy... skąd ty to bierzesz?? Ja często łażę po necie i szuakm muzy, ale nic nie ma.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Panna VidelOtaku napisał(a):
Japońska muza, japońskie filmy... skąd ty to bierzesz?? Ja często łażę po necie i szuakm muzy, ale nic nie ma.
Właściwie to są trzy możliwości. Możesz szukać w necie, choć bez "osiołków", torrentów itp. zadanie nie jest łatwe. Aczkolwiek nie niemożliwie. Szukać trzeba sporo i cierpliwie, ale coś znaleźć można (skoro mi się udało .
Inną z możliwości są znajomi, znajomi znajomych itd. itd. (koło nie powinno się szybko zamykać . Właściwie to w ten sposób zdobyłem najwięcej muzyki czy filmów.
Można też kupować oryginały... Fakt, jest drogo (np. nagranie z koncertu Gackta, na dwóch płytkach DVD, kosztowało mnie 250 zł, ale warto było !!), a zakup jest możliwy praktycznie tylko poprzez sklepy wysyłkowe, ale jak komuś zależy to nie taki wielki kłopot

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Filmy japońskie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook