Forum Dragon Ball Nao

» Polityka

Strony:   1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.722
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Shounen napisał(a):
Po prostu fanów PO nie przekonasz do Kaczyńskiego
I na odwrot. A Kaczynski mial juz swoje 5 minut.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.672
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Mateusz napisał(a):
Może Ty byś ich [szarych komórek] użyła i wyszła na ulice, albo chociaż mogłabyś się oburzyć. Jeśli każdy będzie taki obojętny, na to co robią politycy jak Ty, to byłoby znacznie gorzej. Ba! teraz by nawet Polski nie było, bo po co walczyć o niepodległość, przecież sobie zasłużyliśmy.
Dlaczego mam sobie odbierać rozrywkę wyśmiewania pajaców, biadolących nad losem, który sami sobie wybrali? Co mogę poradzić na to, że podniosą podatek, czy zwiększą wiek emerytalny? Mogę zrobić tylko tyle, albo aż tyle, że z pewnością znów nie okażę im swojego poparcia w następnych wyborach.

[ Dodano: 16.02.2012, 20:52 (po 13 minutach) ]
Hayato, co Ty w ogóle przyrównujesz?
Po 1: PO ma większość w Sejmie oraz wymarzonego koalicjanta, który siedzi jak mysz pod miotłą, gdyż boi się oderwania od koryta. Mają wszelkie środki do tego, by realnie wpłynąć na jakość życia przeciętnego obywatela, która to jakość jak na razie się tylko pogarsza.
PIS jakich koalicjantów miał, wie każdy, utrudniali jak mogli, pod koniec rządów istne cyrki wyczyniali w Sejmie odrzucając na złość każdy projekt ustawy wychodzący od partii rządzącej.
Po 2: PO rządzi już drugą kadencję, więc można ich rozliczać z obietnic, których nie spełnili, PIS zaś rządził tylko 2 lata, więć ich "5minut" zostało przerwane.
Po 3:Nie przypominam sobie, żeby za rządów PISu dochodziło do zwiększania podatków, czy podwyższania wieku emerytalnego. WSZYSCY tylko i wyłącznie podkładali im kłody pod nogi: białe miasteczka, wszystkie czołowe media były im wrogie, każde najmniejsze potknięcie rozdmuchiwane i zwiększane do rangi tragedii narodowej. A teraz co jest? Kiedy Rząd coś *zepsuje*, to media od razu znajdują sobie temat zastępczy.

Myśl przewodnia mediów: "Podczas rządów PISu krytykowaliśmy Rząd, to teraz gdy rządzi PO dla odmiany będziemy krytykować opozycję." Efekt? Nic się nie zmieniło.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.240
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Kaio napisał(a):
Za każdym razem śmiać mi się chce z oburzonych polaczków, że ceny podnieśli, że VAT skoczył w górę, że ACTA chcieli podpisać, że stocznie zamknięte, że podniosą wiek emerytalny.
Jak ma się forsę to można się śmiać...

Jestem niestety jednym z tych ludzi, których reformy rządu dotykają najbardziej, co którzy mają jak największe prawo narzekać, ci którzy robią dużo i gówno z tego mają. Osobiście jeszcze dodam, że mój głos nie był na PO, a politykę uważam za jedno wielkie bagno. Nie oglądam również telewizji nie czytam Wyborczej, a jak słucham radia to tylko audycji muzycznych. Wobec tego, nie rozumiem czemu wrzuca się mnie do jednego wora z powyższymi (użycie formy 'wy', 'was' jest tego dostatecznym dowodem). Uprzejmie upraszam, że jak już mamy zamiar zabrać się za krytykę to konstruktywną, czytać do konkretnej osoby z konkretnymi zarzutami co i jak, a jak się do konkretnej nie da to chociaż adekwatnie do kierowanego światka. Z tego co się orientuję publicznie do głosowania na PO przyznaje się Dark Sky.
Fajnie. Teraz ponownie nawracając do krytyki konstruktywnej to dobrze, że wyborcy PO sobie zasłużyli, będą mieć wszy na pępku i ogóle niegodni są splunięcia. Ok. I co z tego? Samym gadaniem 'jakie to wszystko nie jest śmieszne, patrzcie aż mi gil z nosa poszedł! taaką mam radochę' to chyba też niewiele można... Chyba, że jest się showmenem wtedy ma to jakiś sens a i kariera polityczna gwarantowana - wszak gadanie bez pokrycia to polskiej polityce zjawisko wielce pożądane jak widać. A tak z dupy strony to jakby nie patrzeć narzekanie na narzekających to też ciekawe zjawisko. I też bardzo polskie.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.672
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
No pewnie że polskie, wybacz że nie tajwańskie.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.240
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
A czy to źle?

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.440
Posty: 251
Mamy teraz czysty rok, żadnych wyborów, najpierw reforma zdrowia, teraz to i jeszcze oświata. Aż nie mogę doczekać się kolejnych, zarówno reform, jak i wyborów.

Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.997
Plusy: 25
Posty: 2.091
Mimo że nie darzę Kaczyńskiego jakimś wielkim szacunkiem, to, co zrobili dziś posłowie PO i RPP woła o pomstę do nieba.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.672
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
"By żyło się lepiej... wszystkim"
Cóż, jak jest, wszyscy widzimy, będziemy *robić* do śmierci.
Jedno mnie tylko zaskoczyło, to że zgodnie z Konstytucją RP Referendum w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa, a reforma emerytalna z pewnością takową jest, może zostać przeprowadzone na wniosek grupy co najmniej 500 000 obywateli mających prawo udziału w referendum.
Zebrano 2 mln podpisów. I co? I gówno.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.859
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Zebrano 2 mln podpisów. I co? I gówno.
I to najbardziej irytuje, bo co ?! Ze jakiś ktoś tam się wypowiedział ekonomista za dychę czy ktoś, że tak trzeba i zignorowano tych 2 mln ludzi (podpisów) To coś nie tak. Podpadł mi już Janusz Palikot rzeczywiscie to jakiś krętacz manipulator platformiasty itp..
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.672
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Gratuluję przejrzenia na oczy.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Przecież on jutro mu wybaczy. I nazwie to umiejętnością zdobywania wyborców czy coś takiego, lol.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.722
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.997
Plusy: 25
Posty: 2.091
No to z tego, co tam zaproponował, będzie 200 tysięcy miejsc pracy. Pozostały milion utworzy się wraz z nowymi urzędami Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Endzik napisał(a):
No to z tego, co tam zaproponował, będzie 200 tysięcy miejsc pracy. Pozostały milion utworzy się wraz z nowymi urzędami Obraz
Urzednik to tez czlowiek pracy. A teraz na powaznie:
Bedzie z jakies 100 tysiecy miejsc pracy. 200 tysiecy miejsc pracy powstanie za pomoca jakiegos systemu lobbowania jednych firm kosztem druguch. Dostana jakies zwolenienia albo dotacje z budzetu i zaczna sie niby rozwijac te nowe miejsca pracy. Przez to ze pojawi sie 200k nie do konca potrzebnych miejsc pracy. Nie ze niepotrzebnych dlatego ze ludzie nie powinni miec pracy, ale dlatego, bo dotychczasowe miejsca juz sa w stanie zaspokoic potrzeby, a jezeli deficyt juz jest to bardzo niewielki. Polska ma naprawde maluchne rezerwy gospodarcze w tej chwili - fiskalny kaftan byl wysoki zawsze i caly czas sie podnosil, ale to w czasach Tuska sie zapial pod sama broda. Np. skok na OFE czy podniesienie wieku emerytalnego to nie jakis tam glupi wymysl Tuska za co powinnismy go nie lubic. To nie tak. Panstwowy system emerytalny przezywa problemy od samego zarania. Wladza ludowa postanowila zainwestowac w plany iles tam letnie i pobudowala zaklady przemyslowe roznej masci. Probowano tez z rozkulaczaniem, ale nie bardzo sie udalo, bo juz pozniej kulak byl pojeciem w gruncie rzeczy calkiem pozytywnym. Nie udalo sie, cala socjalistyczna operacja sie nie udala, wiec zarzadzono przegrupowanie. Zaprowadzono kapitalizm, uwlaszczono sie i sie po uwlaszczeniu zamkneli kapitalizm, zeby ich kto nie wygryzl. I tak klasa panujaca przetrzymala trudy transformacji ustrojowej. Jednak przymusowe ubezpieczenia utrzymano i trzeba na to kasy, bo nie idze juz wyrobic. I nie po to Tusk skacze na OFE, bo chce se skoczyc na parenascie milionow. Swoja to pokradna swoja droga, ale jesli chca, by ten system trwal, to musza dalej pompowac w niego koljne pieniadze. Tak samo sprawa miala sie z podniesieniem wieku emerytalnego. Pojawil sie noz na gardle, ale nie chcieli zwijac manatek, wiec przedluzyli agonie.
No i teraz Kaczynski mowi, ze zbuduje 1.2mln miejsc pracy i obnizy wiek emerytalny. Czyli wezmie w posiadanie obecny ledwo zyjac system, zabierze mu pieniadze cofajac podwyzke wieku emerytalnego i dodatkowo zabierze mu jeszcze na budowe 200k miejsc pracy, ktore dotowane przez budzet nieuczciwie wyeliminuja z rynku 200k innych tego samego typu. Ew. ostanie sie jakies 40k czy iles tam ze starych, jesli mamy jakies nadwyzki. Do tego powstanie milion nowych miejsc pracy w urzedach, ktore sa stratne, bo urzad zawsze jest stratny, poniewaz tam nie dochodzi ani do produkcji towarow, ani ich wymiany, ani tez do swiadczenia uslug. Ponadto tam zazwyczaj sie kradnie i utrudnia zycie. No i ktos te 1.2 miliona miejsc pracy bedzie musial utrzymac. Wiec wtedy Kaczynski albo podniesie wiek emerytalny tym razem do 69.5 dla mezczyzn i 67 dla kobiet, zabierze 200mln z budzetu na armie, wstrzyma jakies subwencje dla gornictwa na okres 1.5 roku albo sprzeda lupki Amerykanom za psi *. Ten system nie ma prawa zyc, ani ez nie ma mozliwosci jego napray. Trzeba go zwyczajnie obalic i wprowadzic kapitalizm. Moze i jest brutalny, ale jest sprawiedliwy. Aha, kazde jedno miejsce pracy w urzedzie panstwowym to np. 8k miesiecznie. Bo pensja dla urzednika + rachunki, + podatki od jego pensji + kradzieze. 8k miesiecznie to 100 zlotych z budzetu 80 rodzin na kazdy miesiac. Milion to juz 100 zlotych z budzetu to juz 80mln rodzin x 100zl, czyli 8mld straty miesiecznie. Nie chce mi sie przeliczac dalej, ale to oznacza mniej kupionych gazet, butow, kurtek, dlugopisow, kebabow, telefonow, samochodow, czesci zamiannych, podkladek pod myszki, gier komputerowych, biletow do kina, wizyt u kosmetyczki, wizyt u dentysty. To wszystko skutkuje mniejszym ruchem, wiekszymi stratami i mniejsza produkcja a to po prostu obnizkami plac, podwyzkami cen i zwolnieniami z pracy. Zaskutkuje to tym, ze znowu bedzie trzeba zastymulowac gospodarke, tym razem Kaczynskiego zastapi znowu Tusk. Albo naet nie zdazy, bo przestanie ludziom starczac juz nawet na zywnosc, na ktorej i tak juz wystarczajaco duzo oszczedza.
Aha i taki Palikot mowi, ze bedzie lepiej, jak zabierze te kilka smiesznych milionikow czarnuchom z lancuchami. Ale gospodarka wtedy ruszy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.440
Posty: 251
Jak widzę coś takiego
pisze "Fakt"
to przestaję czytać.

Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.440
Posty: 251

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
E tam, jakby tylko oni byli zacietrzewieni. Powiedz jakiemuś ideowemu POmanowi, że to jednak był zamach, to zobaczysz to samo.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Np. Niesiołowski cechuje się wysoką kulturą osobistą.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  

Forum DB Nao » » » » Polityka
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook