Forum Dragon Ball Nao

» Globalne ocieplenie

Strony: 1, 2  
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Długo zastanawiałem się nad realizacją tego tematu. Otóż chciałbym poruszyc sprawę tak dobrze znaną - Globalnego Ocieplenia. Co o nim sądzicie, czy rzeczywiście istnieje, jakie mogą byc jego skutki w przyszłości i czy istnieje jeszcze jakiś sposób na zahamowanie tego niszczycielskiego ( dla flory i fauny ) procesu?

Moje zdanie jest takie: Od długiego czasu fascynuje mnie nauka o klimacie - ogólnie meteorologia i w przyszłości chciałbym pójśc na studia w tym kierunku. Ale do rzeczy...
Do czasu kiedy człowiek nie wynalazł maszyny parowej, w klimacie nic niepokojącego nie miało miejsca ( w sensie wahań temperatury). Jednak musiał w końcu [ ort! ] ten monent nastąpic. Od tamtego czasu aż do dzisiaj do atmosfery przedostawane są ogromne ilości pyłu, gazu ( w większości dwutlenku węgla) - są to gazy cieplarniane. Temperatura na świecie wzrosła o niecałe 0,6 stopnia Celsjusza. Jednak skutki tego możemy oglądac teraz - np. potężny huragan Kathrina, tornada, powodzie , śnieżyce w nietypowych miejscach ( Afryka, Miami w Stanach ). Ostanio Polskę także nawiedziłóy potężne wichury. Sądze, że one także są skutkiem ocieplania się klimatu. Niedawno usłyszałem, że temp. w ciągu najbliższych 40-50 lat wzrośnie o aż 2 stopnie !!! Myślę, że takiego wzrostu temperatury zbyt wielu ludzi nie przetrwa, o ile nie wybuchnie jeszcze jakaś nowa wojna- tym razem na bomby atomowe czy inne.. O tym wzroscie temp. świadczy np. zjawisko El-Nino.

Teraz Wasza kolej
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.889
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Hmm. Otóż nie ma co się tu zastanawiać drogi Gotenxie. Przede wszystkim czujemy ocieplenie klimatu dziś na własnej skórze, gdyż zamiast zimy mamy mieszankę wiosny z jesienią. Co do tego czy da się to zatrzymać mam tylko jedno zdanie. Mogliśmy o tym pomyśleć 150 lat temu, ponieważ dziś już po ptokach .

Co do drugiej części twojego posta. Informacje te są bardzo często podawane na lekcjach geografii. Jeśli ktoś uważał powinien je znać. Ja tak się składa uważałem.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.046
Posty: 518
Zeby to wiedziec nie trzebabylo nawet uwazac na gegrze, wystarczylo ogladac wiadomosci na tv.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.537
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Mogliśmy o tym pomyśleć 150 lat temu, ponieważ dziś już po ptokach .
I doszczętnie zniszczyć naszą planetkę... A było tak fajnie, nawet jak patrzę na las, który mam za oknem [ma ok 40 lat] to jest coraz rzadszy, a to przez wichury jakie u mnie co jakiś czas występują. Niegdyś to było tutaj zielono, aż żyć się chciało. Co do całego świata, im wcześniej byśmy zaczęli dbać o naturę, tym prędzej uratujemy naszą planetę. Najtęższe umysły świata pracują nad uzdatnieneim Marsa do życia i po co to, żeby zniszczyć go tak jak Ziemię?!

Prawda jest taka, że ludzie jak długo będzie im się udawać, będę zmieniać planety i niszczyć je doszczętnie... Motyw z matrixa, gdy Smith mówił Morfeuszowi, że ludzie są jak zaraza... I miał rację.
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.889
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Megi napisał(a):
Zeby to wiedziec nie trzebabylo nawet uwazac na gegrze, wystarczylo ogladac wiadomosci na tv.
Noo. Ale są ludzie tacy jak ja, że telewizor oglądają raz na ruski rok, lub wcale. Wtedy to tylko radio i szkoła zostaje. A o ile wiem to w radiu to mało jest o tym.



Cyceron napisał(a):
Prawda jest taka, że ludzie jak długo będzie im się udawać, będę zmieniać planety i niszczyć je doszczętnie...
Noo. na pewno [ ort! ] niszczymy naszą planetę, jednak do tego czy inne będziemy niszczyć nie wiem. Ciężko nam się dostać na Marsa, a co dopiero na inne planety, że o sprawieniu tego, że da się tam mieszkać nie wspomne.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.617
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Tak, skutki ocieplenia klimatu odczuwa prawa cała Europa. Włochy znów zaśnieżone (tak samo jak rok temu z resztą...), w Polsce natomiast brak tego śniegu.

Ludzie źle gospodarują po prostu surowce nieodnawialne. Zasiedlają dany teren póki nie zużyją dóbr naturalnych, i przenoszą się na inne stanowisko. Słodkich wód też zacznie brakować i dopiero wtedy wszyscy się będą martwić.

Każdy czyn ma swoje skutki, tak więc każdy jeden człowiek powinien uważać na gospodarkę wokół siebie. Jesteśmy w końcu kowalami swego losu.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
George Bush na pewno [ ort! ] nie wie co to jest Globale Ocieplenie. w końcu [ ort! ] jego kraj wysyła najwięcej gazów do atmosfery. Nawet na konferencji d/s klimatu powiedział, że to nie jest wina człowieka, lecz klimat się zmienia z przyczyn naruralnych.
Możliwe, że na gegrze o tym mówiono , ale kto tam słuchał - jeden temacik i do widzenia. Natomiast ostatnio na kanałach , takich jak TVN Meteo więcej się o tym mówi. Jezęli ktoś włączył pilotem i znalazl sie na tym swiecie ( tvn meteo), zapewne wie, jak wielki jest to problem.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.537
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Każdy czyn ma swoje skutki, tak więc każdy jeden człowiek powinien uważać na gospodarkę wokół siebie. Jesteśmy w końcu kowalami swego losu.
Tylko dlaczego mają cierpieć niewinne stworzenia?

Ciężko nam się dostać na Marsa, a co dopiero na inne planety, że o sprawieniu tego, że da się tam mieszkać nie wspomne.
hmmm...
Prawda jest taka, że ludzie jak długo będzie im się udawać
i o ile im się uda...
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.889
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Gotenx17 napisał(a):
w końcu [ ort! ] jego kraj wysyła najwięcej gazów do atmosfery.
No oczywiście. Polska i wiele innych krajów podpisała pakt, na mocy którego mamy zmniejszać ilość trucizn wywalanych w powietrze. Niestety w tych krajach nie ma USA. dlaczgo? Bo George Bush powiedział:
Tutaj Gotenx17 zacytował Busha i napisał(a):
...to nie jest wina człowieka, lecz klimat się zmienia z przyczyn naruralnych.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Nawet jeżeli niektóre państwa zmniejszą ( w co trochę powiątpiewam) emisję gazów do atmosfery, to i tak ludzie na całym świecie jeżdża samochodami , samolotami iinnymi środkami transportu ( nie licząc rowerów), które wysyłają brudy. Więc pojawia się kolejny problem. Ale cóż, co będzie to będzie, tego już się nie da raczej powstrzymac... Będziemy musieli się przyzwyczaic do upalnych lat i ciepłych zim ..
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.537
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Będziemy musieli się przyzwyczaic do upalnych lat i ciepłych zim ..
Pozdrowienia dla dziewczyn, które nienawidzą zimy i chcą się przeprowadzić gdzieś gdzie ciepło np. Włochy ;] .
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.617
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Cyceron napisał(a):
Będziemy musieli się przyzwyczaic do upalnych lat i ciepłych zim ..
Pozdrowienia dla dziewczyn, które nienawidzą zimy i chcą się przeprowadzić gdzieś gdzie ciepło np. Włochy ;] .

Jeśli dziura ozonowa nadal będzie się powiększać, a przypuszczam, że tak będzie, to nawet Włochy staną się krajem, gdzie zima to coś normalnego.

W zeszłym roku tak jak i w tym spadł śnieg w nieoczekiwanych momentach i państwach, które zdawałyby się być ostatnimi, na które mógłby spaść śnieg.

Teraz także widzimy za oknem skutki złej działalności człowieka: brak śniegu w zimę.

Jedyne co nam pozostało, to chyba modlitwa o to, żeby w naszych czasach gorzej już nie było, a zapowiada się nieciekawie.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ja tam myślę, że wszystko co najgosze zostanie zaserwowane następnemu pokoleniu Ciekawe co to by było, jakby powtórzył się scenariusz z fulmu Pojutrze, nawet byśmy się nie obejrzeli, a tu zaspy po drugie piętro, temperatura minus 60.. Globalne Ocieplenie jest taką anomalią, która może spowodowac także ochłodzenie się klimatu tam gdzie zwykle jest gorąco, a tam gdzie zimno, będzie ciepło, itd ...
Jest także jeszcze taki scenariusz, że gdy puszczą ( roztopią się) lodowce arktyki, klimat w Europie może ulec gwałtowemu ochłodzeniu i powstanie coś takiego jak mała Epoka Lodowcowa.. kto wie.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.631
Plusy: 2
Posty: 1.408
Klimat zmienia się w sposób naturalny od samego początku swojego istnienia. Jednak zmiany w sposób naturalny są zmianami długofalowymi, a ich trwanie rozłożone jest na setki lat.
Aktualnie, z winy człowieka i funkcjonowania stworzonej na przełomie XIX i XX wieku cywilizacji nowego typu- nastawinej na grabieżczą niemal konsumpcję dóbr naruralnych oraz wykorzystywanie i przetwarzanie niewyobrażalnych wręcz ilości energii.
Efektem tak funkcjonującej cywilizacji jest znaczne skrócenie czasu zmian zachodzących w naturze.
Najistotniuejszą z nich , z punktu widzenia tego tematu, jest dziura ozonowa, której efektem jest ocieplanie się klimau.
Naturalnie nie chcę mieszać problemów związanych z wystepowaniem dziury ozonowej z problemami globalnego ocieplania sie klimatu. Ale sa one w jakims stopniu ze soba powiązane i, ostatecznie, trudno jest dyskutowac o nich zupelnie odizolowując od siebie oba zagadnienia.

Skutki ocieplania możemy obserwowac niemal codziennie.
Anomalie pogodowe, powodzie, zjawisko el ninhio(nie wiem, czy tak należy to pisac) czy w końcu topnienie loowców.
Prognozy z jednej strony są przerażające.
Apokaipsa zgotowana naszej cywilizacji przez naturę- zalanie wodą z rozopionych lodowców ogromnych ilości lądów przy jednoczesnym poszerzaniu się terenó suchych i pustynnych
Ale z drugiej strony obradujący, zdaje się w zeszłym roku, w Wielkiej Brytanii kongres klimatologó stwoierdziuł, ze w ostatnim czasie udało sie ograniczyć rozszerzanie dziury ozonowej, co może wpłnąć pozytywnie na spowolnienie efektu cieplarnianego.
Ale ubytki w ozonoewej warstwie amosfery nie sa jedynym powodem powstawanie globalnego oceiplenia.
Nie sa tez główną przyczyna zachodzących zmian.
Drugm, i na pewno najwazniejszym powodem występowania globalnego ocieplenia jest emisja do atmosfery gazów cieplarnianych, głównie CO2.
I tu należy jasno stwierdzić, wbrew prezydentowi USA, że jest to wina współczesnego człowieka i ogfólnoświatowej gospodarki.
Zmiejszenie ilości emitowanych do atmosfery gazów nie jest zadaniem dla przyszłych pokoleń.
Jest to wyzwanie czasó, w którym pfryszło żyć nam.
bo za 50 lat może być juz za późno.

pozdrawiam

Edit.
Co do apokalipsy.
Poza znaczeniem dosłóownym wyraz ten dysponuje dość szerowkim znaczeniem umownym wytworzonym na pzrestrzeni historii literatury.
Zatem, o ile Bartosz ma rację w kwestii znaczenia dosłownego, o tyle nie pwonno być jednak uznawane za błąd używanie terminu "apokalipsa" jako synonimu zagłdy.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Dai Kaiosama: 06.03.2007, 15:09
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.837
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Nie ma sensu wypowiadać się w tym temacie i pisać tego co pisali inni, gdyż wszystko co chciałem zawrzeć, praktycznie już powiedział Dai. Pozostaje mi się podpisać pod jego słowami.

PS: Ludu, nie używajcie terminu Apocalipsa, w charakterze zagłady. Apocalipso, z łacińskiego oznacza objawienie, nie zagładę ... to tak na marginesie.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.833
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Zagrożenie efektem cieplarnianym i globalnym ociepleniem istniało już wieki temu. Jak zwykle w takich sytuacjach człowiek wykazuje się "ogromnym zapłonem". Oglądając telewizję często śmieję się z naukowców, którzy zauważyli, że robi się cieplej, że topnieją lodowce. Wiedzieli o tym już dawno, a dopiero od niedawna zrobił się raban. W tym wszystkim jak zwykle winny jest człowiek. Nie zastanawia się, że niszczy nie tylko przyrodę ale i siebie.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Hehe a no zrobił się raban dlatego, że zjawiska atmosferyczne znacznie przybrały na swej sile, nie można już na to zwyczajnie przymknąc oka, jak to bywało kiedyś. Np. śnieg w Afryce to się w głowie nie mieści. Bardzo dużo można wymieniac, chociażby ciągle się słyszy, że jesień i zima były najcieplejszymi porami w historii pomiarów meteorologicznych w historii mierzenia temperatury !! Daje to do myślenia, nad jak wielkim problemem stanęliśmy. Natura sama tego nie zwalczy, chociażby, że tak potężne ilości dwutlenku węgla nie mogą byc przetwarzane na tlen ( jakos tak ) , gdyż wycinane są potezne polacie lasow deszczowych w strefie równikowej.

Co do apokalipsy , przeczytajcie sobie świetna ksiazke Grahama Mastertona : "Głód" , ma w sobie cos wspolnego z globalnym ociepleniem.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ożywie trochę ten temat, gdyż chciałem napisać trochę nowości dotyczących wiadomości z "globalnego ocieplenia", co się wydarzyło anomalnego w ostatnim czasie
Po pierwsze w tym roku w całej ( dosłownie !) Europie zostały pobite rekordy temperatury od czasu, kiedy prowadzi się pomiary meteorologiczne.
Na przykład w Wielkiej Brytanii nastała największa powódź od wielu dziesięcioleci! Bez dachu nad głową pozostało ponad milion ludzi!!
Po drugie - na połudiu Europy padaja rekordy ciepła, gdzie temperatura przekracza w cieniu spokojnie 40 , a nawet dochodzi miejscami do 45 stopni!!! Przez to powstają gigantyczne pożary, które już strawiły wiele hektarów powierzchni lasów. Giną także starsi ludzie prze żar.
Następną szokującą ( dla mnie fajną ) sprawą jest pojawienie się w przeciągu ostatnich dwu dni tornad na terenie Polski ( Lubelszczyzna i Podkarpacie o ile pamiętam), gdzie wiatr w porywach przekraczał 300 km/h ! Takie sytuacje zdarzały się przecież do niedawna tylko w obrębie Zatoki Meksykańskiej, gdzie ma miejse Aleja Tornad.
Ostatnią sprawą mającą miejsce w obecnym czasie jest największa w historii susza, która dotknęła Australię. W niektórych miejscach ziemia nie doświadczyła wody przez bite 6-10 lat !
Jest jeszcze cała masa innych anomalii pogodowych, których tutaj nie opisałem.
Co o tym sądzicie? Czy jest jeszcze jakaś szansa żeby to odkręcić?

Na końcu dodam , że kalendarz Majów przewiduje koniec świata na koniec 2012 roku, gdzie to Ziemia ma się przebiegunować, przez co nastąpi wielki potop, który zaleje większość Ziemi. Co będzie w owym czasie, zobaczymy ^^

Proszę o komentarze
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
*Mówienie* o Szopenie , ot co. Jeśli anomalie pogodowe zaczęły się z maszyną parową , to co do cholery oznaczają epoki lodowcowe? Poza tym podejrzewam że przed pojawieniem się maszyny parowej były prowadzone na prawdę bardzo dokładne badania . Pewnie porównywalne z współcześnie prowadzonymi , i nie zarejestrowali żadnych zmian pogodowych mimo supernowoczesnych komputerów i narzędzi pomiarowych. Pieprzone maszyny parowe prawda? Jestem również prawie przekonany że przed maszynami parowymi nie było huraganów , powodzi , trzeńsień ziemi , oceany nie parował wytwarzając CO2 , drzewa też ich nie wytwarzały. Dziwi mnie jedynie parę drobnych spraw. Skoro już drzewa zaczęły wytwarzać dwutlenek węgla , to czemu walczyć z ich wycinaniem? Wyciąć chamy , a co będą nam środowisko zatruwać. Poza tym skoro np. samochody mają dużo lepsze [ ort! ] zabezpieczenia przed spalinami niż kiedyś , to czemu death line armagedonu jest coraz bliżej a nie dalej? A , no tak zapomniałem , to przecież upływ czasu. Ale co wytłumaczy to że ci sami ludzie którzy obecnie pieprzą o globalnym ociepleniu jeszcze w latach 70-80 mówili o przeludnieniu ziemi. Pewnie tak że uratowali nas przed nim , i dali możliwość integracji europy z muzułmanami. Jednostronnej.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.151
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Niestety coraz bardziej rozwijający się przemysł nie służy warstwie ozonu osłaniającego naszej planetę. Na pewno odczujemy jego skutki, jak już nie odczuwamy, nie wiadomo jakie będą jego następstwa. Może stopnieją lodowce i podniesie się poziom wody!
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Globalne ocieplenie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook