Forum Dragon Ball Nao

» Gitara

Strony: 1, 2  

Jaką gitarę posiadasz? Jeśli nie posiadasz, to której brzmienie najbardziej Ci się podoba?

Jaką gitarę posiadasz? Jeśli nie posiadasz, to której brzmienie najbardziej Ci się podoba?
Klasyczna 14,81% 4 14,81%
Akustyczna 18,52% 5 18,52%
Elektryczna 44,44% 12 44,44%
Basowa 22,22% 6 22,22%
Wszystkich głosów: 27
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Przeglądając forum nie znalazłem owego tematu. Jestem posiadaczem tego cudownego przedmiotu od krótkiego czasu ( dokładnie miesiąc). Wiele rzeczy na początku wydawało mi się czarną magią. Przechodzenie między akordami, tabulatura, bicia. Po miesiącu ciężkiej pracy poznałem 9 podstawowych akordów, między którymi bezbłędnie się przemieszczam, około 7 bić, nauczyłem się czytać tabulaturę. W dalszym ciągu się uczę, Nadal niemożliwe jest dla mnie złapanie tzw. "barrówki" , ale mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu.

Chciałbym się dowiedzieć o waszych przeżyciach, treningach, naukach i może jakichś radach na temat gitary, Jeśli takowe istnieją.

Zapomniałbym wspomnieć, że posiadam gitarę klasyczną, w której brzmienie jest cieplejsze i milsze od akustyka:)

P.S. Poszukuje bicia do piosenki RH+ - Po prostu miłość. Za cholerę nie mogę załapać jak to jest granę. Więc jeśli ktoś zna piosenkę, bicie do niej, proszę o pomoc

Pozdrawiam Serdecznie
S.

Proszę dodać do ankiety gitarę basową, ponieważ próbowałem ale ostatnią propozycję (czyli Basówkę) mi ucięło. Proszę również o przeniesienie tematu do działu muzyka:)

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Legolas: 04.08.2007, 20:20
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Czemu w ankiecie nie ma basa?

Ja osobiście nie gram , ale muzyka bez gitary z paroma wyjątkami nie jest dla mnie muzyką. Najbardziej lubię dzwięk elektrycznej.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Też najbardziej lubię gitarę elektryczną, ma najlepsze brzmienie, i niektóre hity nie brzmiały by tak samo bez gitary.
Klasyczna też jest dobra, mój stary od czasu do czasu pogrywa, może poproszę go by nauczył mnie paru chwytów

P.S. Bardziej ten temat pasował by do działu muzyka. Ale niech tu będzie
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Mam na chacie wszystkie wyżej wymienione gitary oprócz basowej (i jeszcze parę innych instrumentów muzycznych). Do tego pełno śpiewników, nut i akordow, w wiekszości do Beatlesów. Osobiscie nie gram, zajmuję sie tym ojciec, kiedyś nawet grał w kapeli metalowej i tworzyli własne utwory (stąd być może moje dziwactwa, matka zamiast jak zajecają w ciąży słuchać muzyki klasycznej, chodziła na te jego próby . Wiem tylko jak złapać akord G-dur i to wszystko. A brzmienie gitary dosyc lubię, obojętnie jakiej.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Mam w domu starą, radziecką gitarę akustyczną. I gdyby nie to, że ze starości powychodziły progi, zaczęłabym się uczyć grać. Uwielbiam brzmienie gitary. Także elektrycznej.
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Dla mnie muzyka bez dźwięku gitary, to nie muzyka....

Hmm, co do nauki i posiadania owego instrumentu, nie mam żadnej gitary... niestety, ale grać się uczyłam u kuzyna, na klasycznej, nie był zbyt dobrym nauczycielem, ale grać nawet umiem (szczerze to więcej sama się nauczyłam sama, niż on mnie )
Cóż szczerze gdybym chciała zapewne bym i dostała gitarę na razie mam w domu keyboard, uczyłam się grać lecz po roku nauki niestety musiałam wybierać pomiędzy tańcami a naukom grania na nim, cóż wybrałam tańce, ale nigdy nie przestałam grać na nim, więc jak nikogo nie ma, puszczam jakąś muzykę i staram się wyczuć dźwięki na keyboard, czasem się udaje, czasem nie

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Lilu: 14.08.2008, 22:59
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Od listopada jestem szczęśliwym posiadaczem gitary akustycznej. Powiem tak, jeżeli ktoś rozpoczyna swoją przygodę z gitarą niech wybiera Akustyka! Nie dlatego, że ma ładne czyste i przyjemne (jak w klasyku) brzmienie, lecz prostotę z gry. Akordy łapie się bardzo prosto, poprzeczkę przy barre stawia się z palcem w nosie:). Każdy z początku ma problemy z biciem. No ale to przychodzi samo z siebie i do mnie też wpadło. A co do piosenek na gitarę. To już zależy od nas samych. Ja proponuję:

Akustyczna :
- Zawsze tam gdzie Ty
-"Breakewey" (Kelly Clarkson)
- Yuo're Beautiful - James Blunt
- Numb/ In the End - Linkin Park
- Kolorowych Jarmarków
- Przeżyj to sam
- Bo tutaj jest jak jest
- Po prostu miłość

Klasyczna
- Jesteś Szalona
- Statki na niebie
- Panie, proszę spraw
- Barka
- Ofiaruję Tobie Panie mój
- Maryjo Królowo Polski (Wesja oazowa)
- Chwale Ciebie Panie
- Przyjacielu
- Więc chodź pomaluj mój świat


Powyżej napisałem tylko który utwór według mnie brzmi lepiej na danej gitarze. Są one przykładowe.. Te które ostatnio gram najczęściej..

Podtrzymuje jednak zdanie. Klasyk> Akustyk Elektryk<Akustyk Klasyk> Elektryk


P.S. Może za niedługo zamieszczę jakieś nagranie z moim brzdękoleniem, potrzebuje subiektywnej oceny;d
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Kocham rocka, a bez gitary rocka nie ma. Właściwie podoba mi się każdy rodzaj gitary. Elektryczna pieści moje uszy, klasyczna i akustyczna relaksują, a bas wywołuje takie fajnie "bum" w brzuchu Kocham gitarowe solówki, dlatego do moich ulubionych zespołów należą Laruku (z Kenem), X-JAPAN (z hide) oraz z polskich Lady Punk (Borysewicz gra genialnie). Gitarę posiada mój ojciec. Jest klasyczna i strasznie stara. Kiedyś na niej grał (nawet pisał piosenki), ale teraz wyszedł z wprawy. Zawsze chciałam uczyć się gry, ale nawet nie umiem czytać nut, fałszuję, więc raczej bym miała trudności. Jak na razie podziwiam tylko innych.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Mam do Ciebie pewne niedyskretne pytanie Legolasie. Otóż czy Twoja nauka gry na gitarze nie obyła się bez zdrowotnych konsekwencji? Konkretniej połamanych paznokci, opuchniętych i poprzecinanych palców... Niestety podczas mojej krótkiej nauki wystapiły niemalże wszystkie wypisane wyżej dolegliwości (może poza paznokciami, bo tutaj nie ma co i się łamać , więc i z ciekawości pytam się Ciebie, gdyz twierdzisz, że przychodzi Ci granie stosunkowo prosto.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Drakan napisał(a):
Otóż czy Twoja nauka gry na gitarze nie obyła się bez zdrowotnych konsekwencji?
Na początku było ciężko.. Opuszki palców bolały i to bardzo, jednakże to kwestia czasu aż, stwardnieją i nie będzie Ci to przeszkadzać. Ważne, żeby grać systematycznie i krócej, niż przemęczać ręce , słuch swój i domowników. Ostatnio miałem dzień przerwy... grałem na akustyku pięć godzin bez przerwy... a w tejże gitarze struny są dość ostre bo metalowe i wbijają się w palce... Bolało na drugi dzień i to bardzo, bardzo. Na mrozie palce mi aż zesztywniały , a ból czułem w kościach....

Drakan napisał(a):
poprzecinanych palców
Raczej struna palca nie przetnie, nie przesadzajmy:P

Drakan napisał(a):
gdyz twierdzisz, że przychodzi Ci granie stosunkowo prosto.
Czy ja wiem, czy tak prosto. Przyznam się bez bicia, słuchu ani głosu to ja nie mam. Posiadam za to zaparcie do tego instrumentu. Gram tylko dla siebie i liczy się to, że mi to sprawia radość


Laru-chan napisał(a):
Zawsze chciałam uczyć się gry, ale nawet nie umiem czytać nut, fałszuję, więc raczej bym miała trudnośc
Nut to ja czytać nie umiem. Zresztą cała ta teoria muzyczna odstrasza tylko ludzi... A co do fałszowania. Moja droga Ty nie wiesz jak ja na początku grałem;p Fakt , faktem najgorsze jest załapanie bicia, ale powiem Ci , że to po pewnym czasie przychodzi samo:)

Pozdrawiam
S.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Siema. W ostatnim czasie bardzo spodobał mi się instrument o nazwie gitara. Jako iż mam w domu całkiem niezłą w bardzo dobrym stanie nie musiałem wydawać kasy. Dobra, nie będę obijał. Czy ktoś z was zna się na tym i powie mi od czego najlepiej zacząć, poleci jakiś dobry i w miarę prosty kurs grania dla początkujących? Najlepiej jakbym się po zobaczeniu go nie załamał ^^ Bardzo mi zależy i proszę o pomoc.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Kursu dla początkującego nie znajdziesz.
Proponuję by wprowadził Cię ktoś znający się na grze, w ten sposób po pewnym czasie sam będziesz w stanie dość szybko poszerzać swoją wiedzę.

Ja sam gram na gitarze klasycznej. I choć gitara była z początku dla mnie jedynie małym remedium na nudę, po pewnym czasie zmieniła się w hobby, i teraz nie wyobrażam sobie dnia bez krótkiego (przynajmniej godzina) grania.
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.575
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Hako napisał(a):
Siema. W ostatnim czasie bardzo spodobał mi się instrument o nazwie gitara. Jako iż mam w domu całkiem niezłą w bardzo dobrym stanie nie musiałem wydawać kasy. Dobra, nie będę obijał. Czy ktoś z was zna się na tym i powie mi od czego najlepiej zacząć, poleci jakiś dobry i w miarę prosty kurs grania dla początkujących? Najlepiej jakbym się po zobaczeniu go nie załamał ^^ Bardzo mi zależy i proszę o pomoc.
Najlepiej na początek poszukać jakiegoś nie drogiego nauczyciela gry na gitarze. Tam nauczysz się podstaw jak trzymać gitarę, chwyty, kostkowanie, tempo, strojenie itp. Ja sam z kumplem uczę się grać na gitarze u nauczyciela, niestety koleś nas olewa pierwsze lekcje były w listopadzie i ładnie co tydzień jedna lekcja, a potem codziennie mówił, że nie pasowały mu terminy itp. Jeszcze jedna lekcja odbyła się przed świętami, a teraz rzadko nawet odbiera telefony... Czyli praktycznie nic nie umiem, oprócz: kostkowanie, podstawowych chwytów i tempa. Największe problemy mam ze zmianą chwytów, strojeniem i chwytami barowymi, czyli sobie nie pogram. Sam nie wiem, z dnia na dzień mam coraz większą chęć porzucić tą całą naukę gry na gitarze... A może w wakacje...

Odnośnie tematu to posiadam gitarę akustyczną Sky Waya, ale najbardziej lubię brzenie elektryka.

Ps. A jak tam u ciebie Hako, zacząłeś już naukę albo może umiesz już grać?
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
A jak tam u ciebie Hako, zacząłeś już naukę albo może umiesz już grać?
Heh, pograłem troszkę, ale doszedłem do wniosku, że akustyczna to nie dla mnie. Zbieram na dobrą elektroniczną z także niezłym piecem i zamierzam się wziaść wtedy na poważnie. Zaczynałem od prostych piosenek a raczej ich początków i na tym się kończyło ^^

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Na święta dostałam gitarę klasyczną. Byłam zachwycona, gdyż przez całe moje życie chciałam nauczyć się grać na tymże instrumencie, aczkolwiek zawsze coś mi przeszkadzało. Tak więc od grudnia rozpoczęłam intensywną naukę. Rozpoczynając od krótkich lekcji u matki, innych krewnych i przyjaciół, kończąc na prywatnych i profesjonalnych lekcjach.
Jak na mój gust to jestem zadowolona z poczynianych postępów, nawet poranione palce mi aż tak nie przeszkadzają. Zbyt wiele piosenek zagrać nie umiem, ale kilka się znajdzie np. "Jedwab", "Son of a blue sky".
Wirtuozem nie zostanę na pewno, aczkolwiek gra sprawia mi wielką przyjemność i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Uwielniam gitere, tak jak tu wielu napisło , muzyka bez gitary to nie muzyka ...
Gitera elektryczna wymiata
misiooooooooo!!!!!
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Chłopak siostry pożyczył mi bardzo dobrą gitarę basową z równie świetnym piecem. Jak na razie się z nią oswajam i idzie mi coraz lepiej. Potrafię zagrać początek kilku piosenek. Mam tylko jeden problem. Podczas strojenia poszła mi jedna struna. Jeśli chcę kupić komplet to może ktoś kto się na tym zna poleci mi dobrą firmę i aby cena za 4 kawałki drutu nie była za wysoka. Byłbym bardzo wdzięczny, bo bas zaczyna mi się podobać coraz bardziej.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Sam gitary nie posiadam, grać nie umiem bo nie mam do tego palców. Na 2-gim miejscu podoba mi się brzmienie elektrycznej, pisze 2gim bo na pierwszym miejscu jest gitara z Guitar Hero III Ja po prostu kocham tą grę ja wiem że to nie to samo co normalna, ale jak cieszy

szczecin
Saya Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Saya
Wiek: 32
Dni na forum: 5.470
Posty: 23
Skąd: Z Mlecznej krainy
^^ moim pierwszym pudłem był klasyko-akustyk xD na szczęście miał metalowe struny XD No nie gram już na nim bo aktualnie posiadam akustyka, ale zamierzam kupić sobie elektryka XD Meczę biedne struny około 5 lat, naprawdę je męczę bo mojej gry nie można nazwać graniem tylko napierdzielaniem w struny co owocuję częstym rozstrajaniem i pękaniem strun.
Tak zgodzę się z twierdzeniem, że muzyka bez gitary to nie muzyka XD
Co do brzmienia nie lubię klasyków bo mają taki plastikowy dźwięk niestety na pielgrzymce musiałam się z takowym męczyć, kocham za to dźwięk basu, elektryka i akustyka XD

"Prawdziwy przyjaciel to taki, do którego możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć <<Jestem w więzieniu w Meksyku>>, a on odpowie <<Spokojnie, zaraz tam będę>>".
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.511
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
mam elektryka i klasyka.

jestem uczulona na lakier na elektryku więc obecnie jest on meblem dekoracyjnym xD

na klasyku czasem coś tam pobrzdąkam xP

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Gitara
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook