Forum Dragon Ball Nao

» Niepełnosprawni ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4  
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.160
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Old Cyceron napisał(a):
powinno się ich wybić, wszelkie skazy genetyczne powinny zostać wymazane... Ludzkość staje się coraz słabsza i coraz bardziej podatna na wszelkiego rodzaju kataklizmy, by uratować jednego inwalidę giną ludzie czegoś warci.
Drakan napisał(a):
Lamarkizm.
He ciekawe co byś powiedział jakbyś był sam jednym z nich. Ciekawe czy jakbyś był sparaliżowany od pasa w dół czy fajnie byś sie czuł...



Dark Sky napisał(a):
Według mnie owa filozofia jest błędna, ponieważ pokazuje, że niepełnosprawni to podgatunek ludzki (nazwa robocza) tak nie powinno moim zdaniem być, każdy z nas jest człowiekiem i każdy z nas zasługuję na to, by żyć.
No tak ... he patrz wyrzej
Ludzie powinni traktować się na rowni a nie jeden lepszy drugi gorszy ...



Ujio napisał(a):
Zapewniam cię,że ja też swiety nie jestem.I też zrobiłem i nadal zdarza mi się robic wiele złych rzeczy (chociaż nie koniecznie mi się to podoba).
Chyba jak każdy no nie ..


Old Shaterhand napisał(a):
Co do niepełnosprawnych współczuje im, oczywiście nie wszystkim,
Większości należy współczuć, chociaż oni pewnie tego nie lubią jak im współczujemy no ale troche szacunku zawsze trzeba dla nich mnieć.
Nie rozumniem wypowiedzi niektórych osób tutaj, "wybić ich"..
Pomyślcie sobie jak sami byście byli niepełnosprawni jak byście się czuli.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Old Cyceron napisał(a):
Aczkolwiek moim skromnym zdaniem powinno się ich wybić, wszelkie skazy genetyczne powinny zostać wymazane... Ludzkość staje się coraz słabsza i coraz bardziej podatna na wszelkiego rodzaju kataklizmy, by uratować jednego inwalidę giną ludzie czegoś warci.
Powiem tak: żal mi ciebie... Pisząc to chciałeś pokazać, że jesteś wielki i świetny tak? Że ty nie masz żadnych takich problemów, nigdy nie byłeś np. przeziębiony albo nigdy nic nie złamałeś? Jestem pewny, że nie raz miałeś problemy ze zdrowiem, a twoja rodzina na pewno. I co?! To był ich wybór? To jest nasz wybór, że np. łamiemy kość albo łapiemy grypę? No chyba nie! A myślisz, że to ich wybór? Na pewno nie! Więc nie sądzę, że osoby które nie przez swój wybór a przez nieszczęście i nie uśmiechnięcie się losu powinny być zabijane. Bo każdy może powiedzieć "o ja a po co kaleka ma żyć? Przecież to uszczerbek na społeczeństwie, oni tylko zawadzają i przeszkadzają", a prawda jest taka, że ludzie jak ty przeszkadzają i zawadzają takim rozumowaniem, bo mówisz, że ci ludzie nie są nic warci i że są problemem, ale kiedyś jak będziesz stary i schorowany, albo twoi rodzice tacy będą to tak nie będziesz myślał, zobaczysz, że zmienisz zdanie i wtedy pomyślisz "o jaki ja byłem głupi" bo chyba byś nie chciał, żeby cię powiesili albo spalili za to, że jakiś pijak cię potrącił? A on się będzie bawił w najlepsze, kiedy wyjdzie po kilkunastu latach z więzienia... Tacy ludzie potrzebują pomocy a nie żeby ich zabić, a dla mnie ludzie, którzy są kalekami, ale walczą z tym losem są więcej warci niż ludzie jak ty, którzy uważają, że trzeba wszystkich niepełnosprawnych wybić. Wiem, że moja gadka nie zmieni twojego postępowania i toku myślenia, ale zobaczysz, że kiedyś gdy twój bliski będzie taki chory to zmienisz zdanie, ale wte4dy może być za późno...
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.145
Posty: 406
Młodzi, wyluzujcie... Cycek to prowokator i chciał zwrócić na siebie uwagę udając kogoś, kogo mama biła w dzieciństwie patelnią po głowie.

Jakby ktoś śmiał się z tego, że mam krótszą nogę i muszę nosić buty ortopedyczne, pokazałabym mu środkowy palec, albo popukała się w czoło. Nie ma sensu tracić czasu na idiotów.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.626
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Czytajcie ze zrozumieniem... Cycuś miał na myśli ludzi niepełnosprawnych umysłowo, a nie beznogich/bezrękich i innych z fizycznym uszczerbkiem na zdrowiu.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.145
Posty: 406
Czytajcie ze zrozumieniem... Cycuś miał na myśli ludzi niepełnosprawnych umysłowo, a nie beznogich/bezrękich i innych z fizycznym uszczerbkiem na zdrowiu.
Co to za różnica o_O?
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Kathlar napisał(a):
staje się coraz słabsza i coraz bardziej podatna na wszelkiego rodzaju kataklizmy, by uratować jednego inwalidę
inwalida może mieć chore nogi albo ręce ...
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.626
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Ano taka różnica, że wy odnosicie się do wypadków i chorób nabytych, a nie do skaz genetycznych, do których nawiązuje Cycuś.

Obraz
PALATIAL REGALIA
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Old Ćwok napisał(a):
Ano taka różnica, że wy odnosicie się do wypadków i chorób nabytych, a nie do skaz genetycznych, do których nawiązuje Cycuś.
nawet jeżeli, to skaza genetyczna może być spowodowana ... wypadkiem np. matki, ona stała się głucha i ty masz to ... przez genetykę
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Old Ćwok napisał(a):
Czytajcie ze zrozumieniem... Cycuś miał na myśli ludzi niepełnosprawnych umysłowo, a nie beznogich/bezrękich i innych z fizycznym uszczerbkiem na zdrowiu.
Old Ćwok napisał(a):
Ano taka różnica, że wy odnosicie się do wypadków i chorób nabytych, a nie do skaz genetycznych, do których nawiązuje Cycuś.
Khem... Od kiedy to wada genetyczna = niepełnosprawność umysłowa?

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.681
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Drakan napisał(a):
Khem... Od kiedy to wada genetyczna = niepełnosprawność umysłowa?
od kiedy brakuje chromosomu, choć powinno być >/

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.626
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
franqey napisał(a):
Drakan napisał(a):
Khem... Od kiedy to wada genetyczna = niepełnosprawność umysłowa?
od kiedy brakuje chromosomu, choć powinno być >/
Istotnie, mój błąd. Wada genetyczna > niepełnosprawność umysłowa.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
od kiedy brakuje chromosomu, choć powinno być >/
Yup. Szczególnie jak mamy sam X.
Ale dla przykładu mukowizcydoza raczej łebka nie przestawia tylko płuca...

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.681
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
dlatego większe bądź równe a nie równe

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Len napisał(a):
He ciekawe co byś powiedział jakbyś był sam jednym z nich. Ciekawe czy jakbyś był sparaliżowany od pasa w dół czy fajnie byś sie czuł...
Grałbym cały czas .

Kathlar - blablablabla
Byłem chory nie raz, dalej mi się nie chce czytać więc nie odpowiem.

Revania napisał(a):
Młodzi, wyluzujcie... Cycek to prowokator i chciał zwrócić na siebie uwagę udając kogoś, kogo mama biła w dzieciństwie patelnią po głowie.
Ja nie udaję, a nie bito mnie po głowie, najwyżej lano pejczem jak jezusa.

Kathlar napisał(a):
nawet jeżeli, to skaza genetyczna może być spowodowana ... wypadkiem np. matki, ona stała się głucha i ty masz to ... przez genetykę
Aha i Ty to masz?

Przeczytajcie wszystkie moje posty w tym temacie jeszcze po 4 razy co najmniej, może was oświeci.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Aha i Ty to masz?
nie, nie jestem głuchy, a jak bym był to bym się tego nie wstydził bo to raczej nie moja wina (zakładając, że przez np. genetykę)
za to ty chyba jesteś ślepy albo nie wiem... bo ja pisałem wiele więcej
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.145
Posty: 406
Old Ćwok napisał(a):
Ano taka różnica, że wy odnosicie się do wypadków i chorób nabytych, a nie do skaz genetycznych, do których nawiązuje Cycuś.
W moim przypadku to nie jest nabyte, tylko wrodzone, a wcale problemów umysłowych nie mam ;]. Chociaż nie mam pojęcia z jakiego powodu to jest, czy genetyczne, czy nie. Aż tak dobra z biologii nie jestem, więc nie będę wypowiadała się na ten temat.
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.160
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Old Shatterhand napisał(a):
Co do niepełnosprawnych współczuje im, oczywiście nie wszystkim, bo sam do tej grupy należę, i na współczuciu nigdy mi nie zależało
Mi też [ ort! ] , tak samo do tej grupy należe
Vanessa Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Vanessa
Wiek: 30
Dni na forum: 5.542
Posty: 63
Powiem tylko, że powinniśmy zwracać uwagę na wnętrze człowieka oraz co sobą reprezentuje, niż jak wygląda czy posiada jakieś dysfunkcje. Ci ludzie także posiadają uczucia i według mnie powinni być traktowani na równi z pełnosprawnymi.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Vanessa napisał(a):
według mnie powinni być traktowani na równi z pełnosprawnymi.
Myślę, że nie tak chciałaś to sformułować.

Obraz
Vanessa Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Vanessa
Wiek: 30
Dni na forum: 5.542
Posty: 63
Myślę, że nie tak chciałaś to sformułować.
Nie widzę większego błędu logicznego
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Niepełnosprawni
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook