Forum Dragon Ball Nao

» Był to dawno temu... Czas w DB

Strony:   1, 2
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.632
Plusy: 2
Posty: 1.408
czas jest pojęciem wzglednym, a jego przebieg zalezy w dużej mierze od grawitacji. Wyjaśnia to teoria Einstaina.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.041
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Dai Kaiosama napisał(a):
czas jest pojęciem wzglednym, a jego przebieg zalezy w dużej mierze od grawitacji. Wyjaśnia to teoria Einstaina.
Nie przypadkiem od szybkości(?), ale mniejsza o to.

Ziemia w DB musiała być umiejscowiona w dalekiej przyszłości by zachować spójność z samym wyglądem otoczenia, postaciami, elektroniką itp.

Nie wyobrażałbym sobie DB w czasach współczesnych o.O

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.632
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ziemia w DB musiała być umiejscowiona w dalekiej przyszłości by zachować spójność z samym wyglądem otoczenia, postaciami, elektroniką itp.
Ale ziemia, cały wszechświat przedstawiony w DB, to nie nasz wszechświat...
To zupełnie inna rzeczywistość...
Wystarczy porównać dwie proste rzeczy...
Pierwsza to kontynenty, a właściwie ich brak... Jest tylko jeden.
Druga to wielkość wszechświata.
Nasz jest niewyobrażalnie wielki!!!
A wszechświat w DB dzieli się na 16 galaktyk, miedzy którymi można swobodnie podróżować, jeśli dysponuje się odpowiednim sprzetem
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.834
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Co wzrostu Goku, to nie ma co się dziwić. Od jedzenia samej dziczyzny bardzo się nie urośnie...
Jeśli chodzi o czas w DB, to słyszałam, że cała historia jest umieszczona setki lat do przodu (licząc od 1984 r.). Poza tym myślę, że takie "wybiegnięcie" w przyszłość nie jest niczym nadzwyczajnym w mandze i anime. Praktycznie w każdej produkcji japońskiej jest przynajmniej mała wzmianka o przyszłości. Stąd roboty, kapsułki, podróże w kosmos i androidy. Biegające dinozaury i gadające koty to fajne urozmaicenie, które potwierdza fakt, iż Akira Toriyama "ma łeb nie od parady".

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.617
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
A ja gdzieś czytałem że wszytsko dzieje się przed 900 rokiem, czyli około 700-800 roku. Ziemia to wielkie zlewisko oceanów i jeden kontynent. Wszyscy mówią w tym samym języku więc nie trzeba się uczyć innych obcych. Zanim A.Toriyama napisał serię DB, napisał jeszcze wcześniej kilka innych mang, więc musiał wiedzieć co robi, musiał głęboko przemyśleć czas, miejsce i scene akcji, ale tak naprawde to tylko on jeden wie wszystko na temat tego urojonego świata (niby to jest Ziemia tylko małe roczniki a taka inteligencja)

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Akira umiejscowił akcję w przyszłości, zmienił tylko datę, układ kontynentów, wprowadził wspólny język. Stworzył jakby nowy świat.
Albo jeszcze inna możliwość. Wiadomo że kontynenty się poruszają więc za "jakiś czas" lądy i oceany będą wyglądać inaczej. Może po prostu Akira stworzył ten świat. A w tym świecie ludzie ustalili inną zupełnie datę, mówią już jednym językiem.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.225
Posty: 633
Skąd: Kielce
A może było tak(o, zaraz się zacznie opowiadanie s-f ): Dawno temu cywilizacja była b. rozwinięta(czasy DB), ale wybuchła wojna atomowa, w której straciły życie wszystkie istoty na Ziemi. Jednak, ponieważ Matka Natura czyni cuda, życie znów się pojawiło. I to MY jesteśmy tym życiem. Ktoś powiedział(zabijcie mnie, i tak nie powiem Wam kto- nie pamiętam..)"Jeżeli trzecia WŚ będzie atomowa, czwartą rozegramy kamieniami i kijami.."
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.632
Plusy: 2
Posty: 1.408
Stworzył jakby nowy świat.
Tak. Pan Toriyama stworzył zupełnie nowy śiwat. Można uznać go za alternatywe naszej zreczywistości, ale według mnie nie ma ku temu rzetelnych podstaw.
Ja zostane przy swoim wcześniejszym zdaniu.
Świat DB powstała w głowie jednego człowieka i doszukiwanie sie w nim niemal na siłę odbicia naszego świata, czy szerzej wszechśiwata jako rzeczywistości w czasie i przesdtrzeni, jest błędne.
I, co ważniejsze, takie postawienie sprawy musi rodzić, i rzeczywiście rodzi szereg powaznych watpliwości, takich jak choćby istnienie więcej niż jedna rzeczywistość czasoprzestrzenna w DB czy problem jedności czasu we wszechświecie DB.
Co więcej przyjkmując wspomniane wyżej, a według mnie błędne założenie, wpadamy w pułapkę kalendarza.
Bo, co juz kiedys gdzies pisałem, nie znamy metody pomiaru czasu stosowanej na Ziemi w Świecie Smoczych Kul.
To, że oficjalnie mówi się o latach ok. 740-810 niczemu nie dowodzi. To jest bowiem podział na ery stworzony dla potrzeb fanów i przydatny przy interpretacji wydarzeń znanychz treści DB.
Przeciez mieszkańcy Ziemi, co moze zabrzmiec dośc paradoksalnie, nie mogli sobie nawet zdawac sprawy z tego, że czas mierzy się według Ery Smoczych Kul.
Dla niech rok 737(narodziny Kakarotto:) Ery Smoczych Kul mógłby być rokiem 6752 lub kazdym innym. To samo dotyczy planety, na której się urodził.
Roziązanie tego typu problemów lezy daleko poza mozliwościami fanów.
Dlatego najlepiej jest uznać proste przypuszczenie za fakt.
Świat- czasopzrestrzeń DB nie są alternatywą naszej zreczywistości,nie są nasza pzryszłością.
Świat DB to Świat DB.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Sprite18 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 6.256
Ostrzeżenia: 4
Posty: 100
co tu się zastanawiać DB to świat wymyślony przez akirę . prawie wszystko jest tam inne zresztą według mnie to tylko nazwa planety jest taka jak u nas.

pozdrawiam
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.537
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Dai dobrze pisze.
Whew... dzięki temu, że Akira stworzył nowy świat, nikt nie mógł się przysrać o coś, że źle odwzorował od rzeczywistości.
Nad czym się tutaj zastanawiać.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Tylko nalezy wziac jeszcze pod uwage to, ze w DB (filmie) wystepuje pan Hitler

Wiec to taka zupelnie inna rzeczywistosc niz nasza, nie jest chyba :p

Dzieki jego wyjsciu z piekla mozna uznac, ze II wojna swiatowa w DB rowniez miala miejsce ^^

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Sprite18 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 6.256
Ostrzeżenia: 4
Posty: 100
w kinówce ;;fuzja'' nie prawdasz


ale i tak ja myślę że Akira wymyślił nowy świat powrzucał tylko trochę postaci historycznych.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.632
Plusy: 2
Posty: 1.408
Tylko nalezy wziac jeszcze pod uwage to, ze w DB (filmie) wystepuje pan Hitler

Wiec to taka zupelnie inna rzeczywistosc niz nasza, nie jest chyba :p

Dzieki jego wyjsciu z piekla mozna uznac, ze II wojna swiatowa w DB rowniez miala miejsce ^^
W Świecie DB widzimy więcej odwołań do naszej rzeczywistości. I nie tylko przeszłości.
Istnieje plameta Jowisz, znajduemy odwołania do chrześcijaństwa czy buddyzmu.
Ale to jeszcze nie dowodzi tezy o alternatywnym wymiarze rzeczywistości Świata DB.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.111
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
w samym DB pojawia się druga czasoprzestrzeń- w właściwie 4, bo pierwsza jest wszechświat, drugą zaświaty, trzecią Room of Spiriy and Time a czawrta to własnie przyzłość Trunksa:)
Co do czasoprzestrzeni, wydaje mi sie ze istnieje ich jeszcze wiecej np, krolestwo bogow czy krolestwo ciemnosci, skad pochodzil Dabura

Dai Kaiosama napisał(a):
cytat:
Tylko nalezy wziac jeszcze pod uwage to, ze w DB (filmie) wystepuje pan Hitler

Wiec to taka zupelnie inna rzeczywistosc niz nasza, nie jest chyba :p

Dzieki jego wyjsciu z piekla mozna uznac, ze II wojna swiatowa w DB rowniez miala miejsce ^^


W Świecie DB widzimy więcej odwołań do naszej rzeczywistości. I nie tylko przeszłości.
Istnieje plameta Jowisz, znajduemy odwołania do chrześcijaństwa czy buddyzmu.
Ale to jeszcze nie dowodzi tezy o alternatywnym wymiarze rzeczywistości Świata DB.
Gdy Chi-Chi probowala wymyslec imie dla Son-Gohana, na poczatku chciala go nazwac Einstein i Archimedes. To moze dowodzic temu, ze te osoby istnialy w realistyce DB. Chociaz trudno uznac istnienie Einsteina, a takze wielu faktow, ktore zaprzeczaly teoriom jakie naukowiec stworzyl (podroze w czasie, teleportacje, przekraczanie predkosci swiatla).

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
gotenks:D Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.098
Posty: 5
wątpie że to nasza ziemia ,bo czy da sie latać na chmurkach
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.155
Posty: 222
Skąd: Leszno
uwazam ze to sa czasy przyszle o d nas ale jak widzielismy miasto bulmy i jej dom nie mozna stwierdzic czy to sie dzieje w przyszlosci czy w przeszlosci...
ale ja uwazam ze to jest przyszlosc w ktorej zyja dinozaury

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
Nedi Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Nedi
Wiek: 31
Dni na forum: 5.929
Posty: 78
Skąd: Jarosław
Tez sie nad tym zastanawiałam To troche dziwne bo w świecie DB chodzą jeszcze dinozaury ale z drugiej strony jest technologia jest nowoczesna. Aż za bardzo

Nedi
Amora Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Amora
Wiek: 30
Dni na forum: 5.235
Posty: 86
Skąd: Planeta czwartej gwiazdy
Na http://dbnao.net są podane lata, kiedy co się zdarzyło. Wystarczy, że wejdziecie na stronę i poszukacie. Chyba pierwszą datą, jaka tam jest podana to właśnie rok, gdy Bulma poznaje Goku na Paos. Z tego co pamiętam, to chyba był rok 749 naszej ery to dziwne, że to było tak dawno, a tak nowocześnie... ale to właśnie anime - wszystko się może zdarzyć

http://dbnao.net/?d=inf&p=chro - wszystkie daty
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Bo ta "nasza era" jest wytworem ludzi ze świata Dragon Balla, a nie naszym. Poza tym istnieje dużo różnych er. A przed spotkaniem jest też wiele innych dat.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Był to dawno temu... Czas w DB
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook