Forum Dragon Ball Nao

» antychryst.

Strony: 1, 2  
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Wiem wiem dzisiaj dużo "takich" tematów, ale porozmawiać nie zaszkodzi ;P.
Zacznijmy może od tego kim jest Antychryst, możemy wiadomość tą poznać po zwyczajne spojrzenie w słownik itd.
„antychryst (grec.antichristos) – przeciwnik i oponent Chrystusa, jego przeciwieństwo; stworzony do siania zła i do zgładzenia wszechświata; syn Lucyfera; potocznie. Dziecko Szatana; oznaczany jest cyframi 666, będącymi „cyframi bestii
Przyjście antychrysta ma zwiastować ciąg dziwnych zdarzeń na całym globie. Będzie on zupełną odwrotnością Chrystusa, i będzie wprowadzał chaos, zamęt oraz zamieszanie. Niektóre źródła mówią również, że owy oponent Chrystusa, ma pojawić się tuż przed przybyciem na Ziemię Mesjasza
Teraz powstaje pytanie, jeżeli za 3 lata tj. w 2012r mają na świecie wydarzyć się te wszystkie katastrofy, czy to będzie po części sprawka antychrysta?. Jeśli tak, to antychryst, o którym mowa w temacie już się narodził, i tu pojawia się kolejne pytanie, a mianowicie kiedy?.
Co o tym wszystkim myślicie?.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
No więc, ok. Co do Antychrystów. Nie lubię ich. Wręcz nieznoszę. To ludzie opętani przez szatana.
Jestem chrześcijanką, a dokładnie katoliczką. Nie taką, co od tak tylko chodzi do kościoła, a potem ma wszystko gdzieś, owszem nie przesadzam z wiarą w żadną stronę.
Co do tych wydarzeń co się mają wydarzyć w 2012. Nie wierzę w nie. Nic takiego w tym roku się nie wydarzy. Nie można przewidzieć kiedy nastąpi koniec świata. Wielu to próbowało, no ale się nie udało. Ile to miało być tych ,,końców"? Nie policzę. W 1993,2000, itp.Żane się nie sprawdziło, a mamy rok 2009. Bóg zaplanował tak, że będzie, iż nikt nie będzie wiedział kiedy nastąpi koniec czasów. Niejednokrotnie też to słyszałam w kościele. Księża zawsze powtarzali, że to co mówią w 2012 to bzdura. Tak jak nie znamy dnia i godziny swej śmierci. Poza tym o tym końcu wymyślili świadkowie Jehowy.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Skoro wierzę, że istniał ktoś taki jak Jezus Chrystus, to dlaczego miałabym nie wierzyć w antychrysta? Świat polega przecież na przeciwieństwach, tzn. jak człowiek doceniłby miłość, gdyby nie zaznał uczucia nienawiści?

Póki co antychrystów mamy tylko w horrorach, np. "Omen" i mam nadzieję, że tak zostanie. Nie chciałabym żyć ze świadomością, że po ziemi panoszy się ucieleśnienie najczystszej esencji zła. Szatan nieźle czuje się na ziemi, nie da się ukryć, że jest właściwie wszędzie. Nawet w kościele podczas Mszy Św. ^^ Ale jakoś takie ucieleśnienie mnie nie bawi.


Lady Byczusia napisał(a):
Co do tych wydarzeń co się mają wydarzyć w 2012. Nie wierzę w nie. Nic takiego w tym roku się nie wydarzy. Nie można przewidzieć kiedy nastąpi koniec świata. Wielu to próbowało, no ale się nie udało. Ile to miało być tych ,,końców"? Nie policzę. W 1993,2000, itp.Żane się nie sprawdziło, a mamy rok 2009.
Dokładnie. Ludziom się nudzi, więc wymyślają bzdury. "Nie dany jest wam czas ani godzina" (może być ciut niedokładnie). Napisane chyba wyraźnie??

W 2012 roku może być koniec świata dla Polski. Wszak euro się wtedy odbędzie. Uściślając raczej nie będzie. To będzie dla nas wstyd na cały świat i jego koniec


Lady Byczusia napisał(a):
No więc, ok. Co do Antychrystów. Nie lubię ich. Wręcz nieznoszę. To ludzie opętani przez szatana.
Błąd. Antychryst jest jeden. Ludzie opętani, to ludzie opętani. Tyle. Zawsze może im ktoś pomóc i wracają do "normalności".

No cóż. Koniec świata będzie, antychryst też. Będzie "płacz i zgrzytanie zębów", ale potem (miejmy nadzieję) będzie coś znacznie lepszego.

To jest teza dla ludzi wierzących. Ateistów przekonywać nie będę, bo nie jestem świętą inkwizycją ani misjonarzem. Każdy ma własną wolę i sam o sobie decyduje.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Mnie w pierwszej liceum ksiądz nazwał antychrystem i przeklął na szkolnym korytarzu. Podobnoż namawiałam koleżanki i kolegów do "bezeceństw".
To było dzień po tym, jak zdegustowana ograniczeniem umysłowym księdza zrezygnowałam z uczęszczania na lekcje religii.

Tyle mam do powiedzenia, poza tym zabawnym epizodem w moim życiu nie miałam do czynienia z antychrystem i nie bardzo rusza mnie takowa postać. Jeśli nadejdzie wraz z końcem świata, no cóż... nadejdzie. Tymczasem jednak ani go widu, ani słychu, a ja nie lubię się skupiać na czymś, co "kiedyś tam będzie". Wolę to, co jest.

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Dark Sky napisał(a):
Teraz powstaje pytanie, jeżeli za 3 lata tj. w 2012r mają na świecie wydarzyć się te wszystkie katastrofy, czy to będzie po części sprawka antychrysta?
Tak 9 marca 2012 roku będzie wielka katastrofa Euro 2012

A tak konkretniej to ja może z historii przytoczę czyny pewnego idioty. Mianowicie pod koniec X wieku ludzie wierzyli, że z nadejściem 1000 roku kalendarzowego będzie koniec świata. I z tej okazji pewien idiota postanowił się zabić (jakby to coś zmieniło, jakby był koniec to by i tak zginął). I tak, ponad 1000 lat mięło a tu proszę - Ziemia nadal istnieje i nadal ktoś wieży w jakieś nostradamusowe czy jakie tam przepowiednie...


Dark Sky napisał(a):
Jeśli tak, to antychryst, o którym mowa w temacie już się narodził, i tu pojawia się kolejne pytanie, a mianowicie kiedy?.
Heh jak na przesłuchaniu. Ja powiem tak - wierzę w Szatana a jak w niego to antychrysta również, ale samo zejście jego na ziemię jak to zrobił Jesus to mnie przerasta.


franqey napisał(a):
http://online.biblia.pl/index.php
No chyba każdy widział ten urywek, choćby po to aby zobaczyć liczby 666 w piśmie czyli z czystej ciekawości.

szczecin
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Parvatti napisał(a):
Mnie w pierwszej liceum ksiądz nazwał antychrystem i przeklął na szkolnym korytarzu. Podobnoż namawiałam koleżanki i kolegów do "bezeceństw".
O, kochana, coś nas łączy. Mnie ksiądz również nazwał antychrystem, na chwilę po tym, jak oznajmiłam mu, że może mnie wykreślić z listy osób idących do bierzmowania.

Nostradamus coś tam gadał, że w lipcu 1999r. niby miał się pojawić, nee? Jeśli tak, to już od prawie 10 lat chodzi sobie po naszym globie i jak na razie chyba nie ma zamiaru się ujawnić...

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Analizuje teraz pewną stronę internetową na temat tytułowego antychrysta, przytoczę teraz kilka istotnych fragmentów:
Socjalny rozpad i oslabienie
struktur politycznych pomoze antychrystowi dojsc do wladzy.
Z tego cytatu wynika, że problemy ludzi tylko pomagają antychrystowi.
Polityka będzie najwyraźniej szwankować.
Teraz następny cytat
Rzady krajow w skutek katastrof beda potrzebowaly kazdej pomocy , Antychryst pod pretekstem
pomocy i przywrocenia porzadku wprowadzi swoje wojska.Przejmie wiele panstw a ludzi wykozysta
jako niewolnikow
Widać tu, że wielu ludzi da mu się namówić, a on to wykorzysta, wątpie w to, że ludie są aż tacy naiwni.
Ja bym nie dał się tak łatwo oszukać typkowi z pod ciemnej gwiazdy xD.
Antychryst bedzie ofiarowywal pomoc wielu , ale wynik zawsze bedzie ten sam , przejmowanie
kraju po kraju
Tak jak mówiłem, kolo wykorzysta naiwność ludzi, żeby przejąć władze nad światem.
Co o tym myślicie?.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Myślę, że mowa o Unii Europejskiej.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Całkiem możliwe. W 2012 możemy już mieszkać w domu Wielkiego Brata. U mnie kamera stoi na kamerze. W 3 lata zdażą sobie urobić Irlandię i obejść ich (nic niewarte jak się okazuje) "NIE". Ale wybranie tego jednego antychrysta spośród tej bandy jest wręcz niemożliwe. Polityka drogi Darku szwankuje już od jakichś 100 lat. I zwycięstwo, tego uwielbianego przez tłumy zapasionych przygłupów, Obamy, wcale tego nie zmieniło.

Dark Sky napisał(a):
Ja bym nie dał się tak łatwo oszukać typkowi z pod ciemnej gwiazdy xD.
Szwedzi dali się Pallmemu (Pallme'mu?) bez walki, to ludzie mają się nie dać Szatanowi? No bez jaj.

Tak na moje oko Wazon to robisz ze strachu w pory i czekasz aż jakiś forumowy autorytet obali tezy wszystkich, którzy twierdzą, że za 3 lata pożegnamy się z tym światem. Do tego pewnie chciałbyś, aby udowodniono Ci, że straszna wizja w Apokalipsie, nigdy się nie spełni, a jeźdzcy będą manną z nieba.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.145
Posty: 406
Takim antychrystem nie musi być osoba, tylko jakieś negatywne zjawisko. Przecież szatan to też nie osoba, tylko symbol zła.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
No proszę! Sporo tu antychrystów. Moja mama to też antychryst XD W wieku 8 lat powiedziała księdzu, że nie pójdzie do Pierwszej Komunii, bo jest komunistką. Postawił ją na ławce i powiedział do pozostałych dzieci: "patrzcie, tak wygląda antychryst"

Do Komunii i tak poszła


Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Tak na moje oko Wazon to robisz ze strachu w pory i czekasz aż jakiś forumowy autorytet obali tezy wszystkich, którzy twierdzą, że za 3 lata pożegnamy się z tym światem.
Nieco w tym prawdy. Nie warto rozmyślać "co by było, gdyby". Czas pokaże. Przecież, gdyby ludzie wierzyli w te wszystkie przepowiednie, to ludzkość żyła by w ciągłym strachu. Nawet księża uważają, że to głupota.


Dark Sky napisał(a):
Rzady krajow w skutek katastrof beda potrzebowaly kazdej pomocy , Antychryst pod pretekstem
pomocy i przywrocenia porzadku wprowadzi swoje wojska.Przejmie wiele panstw a ludzi wykozysta
jako niewolnikow

To się nie nazywa czasem science-fiction??

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Szczerze mówiąc, zaczynają mnie męczyć tego typu tematu. Wszędzie wokół pieprzenie na temat końca świata, mitycznej zagłady i pojawienia się kogoś kto zrobi rozpierduchę z życia codziennego. Każdy ma swój sposób na postrzeganie tych spraw, aczkolwiek Dark chyba ścisk na zwieraczach Ci odbiera dopływ do główki i zaczynasz wariować.

Antychryst dla wielu jest pojmowany jako osoba. Syn diabła i śmiertelnej kobiety hmm ciekawe. Ale czas na trochę faktów, które nie zostały jeszcze wypowiedziane. Pierwszy fakt jest następujący: Sama postać Szatana jest często źle interpretowana. Mówi się, iż jest to przeciwnik Boga, upadły anioł, tymczasem analizując pismo możemy stwierdzić inaczej. Samo słowo szatan, oznacza przeciwnik. Zostało zapoczątkowane około II wieku p.n.e. Szatan nie jest przeciwnikiem Stwórcy, wręcz przeciwnie. Stary Testament mówi o przeciwniku ludzi, który chcę dowieść, iż są oni niedoskonałymi tworami. W księdze Hioba dostajemy dowód, że Szatan jest swego rodzaju narzędziem boskim, który ma wystawiać ludzi na próbę. Osobiście zgadzam się z tym stwierdzeniem w zupełności. Jest on zawistny, staje na przeciw kruchości człowieka, jego pragnień materialnych. Wbrew pozorom nawet na stronie kościół.pl można przeczytać, iż kocha on Boga, lecz nie może się pogodzić, iż Bóg darzy uczuciem także marnego człowieka. Dopiero w XIII wieku zaczęto stosować termin Lucifer, który jest już odważniejszym stwierdzeniem, traktującym go jako bestie. Teraz kilka spraw. Jak wiadomo cesarz Konstantyn na swoim słynnym spotkaniu, wybrał sobie fragmenty Biblii, które według niego są ok, a resztę odrzucił. Nie mamy dokładnej wiedzy na temat całości pisma, a jedynie wiedzę powierzchowną. Apokalipse Jana datuje się na około II-III w n.e (co jest swego rodzaju samym w sobie zaprzeczeniem tego, iż on mógł ją napisać). Być może została po prostu odkryta później, nie mam informacji o tym.

Sprawa druga. Zakładając, że Szatan planuje, podobnie jak Bóg posłać swego syna, owy syn musi mieć podobne pobudki co jego protoplasta. Zatem antychryst, ma za zadanie testować ludzkość. Możemy podejść do tego dosłownie i wierzyć, iż będzie to jakaś osoba, a także metaforycznie (do czego osobiście bardziej nas przyzwyczaiła Biblia). Czytając dosyć dużo książek i teorii na temat zjawiska antychrysta, dochodzę do tego, iż owe zjawisko istnieje już od dawna. Moim zdaniem ludzie od wieków zdają się podlegać dobrom doczesnym, zapominając o tym co powinno być na pierwszym miejscu. Zjawiskiem tym mogą być np źródła masowego przekazu, liczne wojny na świecie, czyli ogólnie pojęte zjawiska zła. Człowiek w dzisiejszym świecie jest narażony na brak panujących zasad moralnych i każdego dnia musi dokonywać licznych wyborów, by nie zejść ze ścieżki prawości i dobra. Moim zdaniem właśnie te liczne pokusy i przeciwności losu, mogą być owym antychrystem. Widzimy jak z dnia na dzień rosną konflikty, słyszymy jakie ludzie dokonują rzeczy. To istniało zawsze, aczkolwiek wedle statystyk coraz bardziej nasila się te zjawisko. Jak najlepiej sprawdzić wiarę człowieka? Ot po prostu wystawić go na ciężką próbę, jaką niesie los. Ta próba jest dla mnie metaforą antychrysta, nie zaś jakiś człowiek, będący synem Szatana. Pozdrawiam

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Szwedzi dali się Pallmemu (Pallme'mu?) bez walki, to ludzie mają się nie dać Szatanowi?
Nie mówie tutaj, że wszyscy nie damy się oszukać, tylko mówie np. o sobie.

Tak na moje oko Wazon to robisz ze strachu w pory i czekasz aż jakiś forumowy autorytet obali tezy wszystkich, którzy twierdzą, że za 3 lata pożegnamy się z tym światem. Do tego pewnie chciałbyś, aby udowodniono Ci, że straszna wizja w Apokalipsie, nigdy się nie spełni, a jeźdzcy będą manną z nieba.
Po pierwsze nie robie w pory, po drugie to nie mam jakiegoś forumowego autorytetu.

Focus napisał(a):
aczkolwiek Dark chyba ścisk na zwieraczach Ci odbiera dopływ do główki i zaczynasz wariować.
, podyskutować zawsze można nie?. A że chce poznać opinię wielu osób na dany temat toteż chciałem z Wami o tym poorzmawiać Ze mną jest dobrze, nawet bardzo dobrze ;D.

Focus napisał(a):
antychryst, ma za zadanie testować ludzkość
Po części zgodze się z Tobą, ale popatrz na to z innej perspektywy.
Jeżeli mamy dobro (Bóg) to musimy mieć i zło (antychryst, Lucyfer) kiedyś ta "walka" dobra ze złem musi się w końcu zakończyć. Jak wiemy dobro jest przeciwieństwem zła.
Wątpie, żeby antychryst, który zejdzie kiedyś tam na Ziemie nie chciał czegoś zniszczyć.

Focus napisał(a):
Moim zdaniem właśnie te liczne pokusy i przeciwności losu, mogą być owym antychrystem.
Pokusy? , bardzo w to wątpie, to co wymieniałeś zostało stworzone przez człowieka, media itd, więc wątpie w to, żeby ludzie sami sobie stworzyli "przedmioty zagłady" Przeciwności losu?.
Według mnie to jest pewna próba dla nas, czy damy sobie rade w ciężkich chwilach.

Takim antychrystem nie musi być osoba, tylko jakieś negatywne zjawisko. Przecież szatan to też nie osoba, tylko symbol zła.
To już bardziej prawdobodobne.
Pozdrawiam
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Lady Byczusia napisał(a):
No więc, ok. Co do Antychrystów. Nie lubię ich. Wręcz nieznoszę. To ludzie opętani przez szatana
Rozbawiłaś mnie niezmiernie, musisz dobrze znać tych Antychrystów No że ich nie znosisz to się niema co dziwić Zresztą jak już tu ktoś wspominał, ludzie opętani przez Szatana nie mają nic wspólnego z Antychrystami.
Pozdrawiać

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.250
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
1 J 2, 18 napisał(a):
Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina.
1 J 2, 22 napisał(a):
Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna.
1 J 4, 3 napisał(a):
Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który – jak słyszeliście – nadchodzi i już teraz przebywa na świecie.
2 J 7 napisał(a):
Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem.
Jeżeli wierzyć Jasiowi, jestem jednym z wielu antychrystów. Nie powiem, aby mi z tym było szczególnie źle. Ba, czuję się dowartościowany faktem, iż moje starania w walce z chrześcijaństwem zostały docenione i to już około dziewiętnaście wieków temu, czyli ze sporym wyprzedzeniem. Raduje moje serce, że znalazłem się w luksusowym gronie antychrystów obok chociażby Fryderyka Nietzschego. Ponadto wygląda na to, iż ilość nam podobnych nieprędko przestanie rosnąć.

Nienawiść pewnej grupy chrześcijan niespecjalnie mnie wzrusza. Sama w sobie implikuje debilizm, a debilami nie zwykłem się przejmować ani z nimi dyskutować (chyba że w celu popisania się własną elokwencją). Najlepsze jest to, że nienawidząc, sami przeczą przykazaniom nadanym przez Jezusa, hipokryci, hehe. Rozumiem za to stanowisko Jasia; gdyby mi Rzymianie ukrzyżowali mojego ukochanego seme, też nie byłbym zachwycony. Łączę się z Tobą w bólu, apostole.


Pozdrawiam serdecznie.
Q.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Widze, ze oryginalne tematy mnoza sie jak grzyby po deszczu. A wiec ,co do owego antychrysta, to malo mnie on interesuje. Skoro nie wierze w Boga, to nie widze powodu aby wierzyc w jakiegos tam antychrysta.Poza tym niewiele o tym wiem,gdyz moja przygoda z religia skonczyla sie bardzo wczesnie. Poniewaz jednak z natury rzeczy jestem dosyc ciekawy,to mam prosbe do Franka,ktory wydaje sie byc obeznany w temacie (podobno studiowal nawet teologie) o komentarz na temat owego antychrysta.Ja niestety jestem w tych sprawach zupelnie zielony .

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Nie chce mi sie pisac dużo, bo mnie już oczy bolą, ale powiem tylko że antychryst to nie tylko szatan, opętaniec jak napisała byczusia ale też zwykły smiertelnik z sąsiedztwa który po prostu nie uznaje słów Chrystusa i głosi często własne, heretyczne poglądy.

Druga sprawą jest to, że w kwestii religii dzielę ludzi na 3 grupy:
- wierzących
- niewierzących
- niewierzących tylko dlatego ze nie chce im sie dupy ruszyc do koscioła (potocznie nazywani ''wierzacy nie praktykujący'', ale ja nie uznaje czegos takiego. Jak mozna wierzyc czegos nie praktykując? ). wiec teraz się zastanówmy i pmyslmy czy ludzie niewierzacy moga byc antychrystami, nie sądze a dlaczego?, poniewiaz niewierzacy nie wierzy w nic czyli Chrystus go w ogóle nie obchodzi ani go nie wychwala ani go nie potepia null. Wnioskując z kilku wypowiedzi, to Hindusi, Islamiści tez są antychrystami bo nie wierzą w Chrystusa? ekh.. nie mi ludzi oceniać

Powiem wam o przemysleniu, jakie mnie pół roku temu męczyło. Otóż tak sobie pomyślałem za dowodów na istnienie chrystusa mamy niewiele, można rzecz mało oprócz odcisku jakiejs twarzy. Noi jakby okazało sie ze to była jedna wielka ściema, kontynuowana wiekami przez jakąs odmiane sekty byłoby wtedy bardzo nieciekawie: wojny, mordy, złodziejstwo, zero poszanowania dla dekalogu a pamiętajcie technika idzie do przodu i bliżej nam do poznania prawdy, być mozę prawda wyjdzie na jaw w 2012r.

Pozdrawiać

Katz

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.512
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
No więc, ok. Co do Antychrystów. Nie lubię ich. Wręcz nieznoszę. To ludzie opętani przez szatana.
ło ło sejtan

Lady Byczusia napisał(a):
i. Poza tym o tym końcu wymyślili świadkowie Jehowy.
no tak ach tak iście katolicka metoda zwalania wszelkich plotek na inne wiary

Ja myśle że co ma się wydarzyć, to i tak nas dorwie. I nie ma co sobie zaprzątać tym głowy.

Swoją drogą totalnie nie wierze że od tak wszystko zrobi KA-BOOM i wszyscy martwi się spotkamy i będzie chór aniołków i inne takie bzdurki, a potem życie wieczne... bla bla bla.

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Powiem szczerze że nigdy nie nie interesowałem antychrystem jako takim, a z teologii wywalili mnie po pół roku więc raczej nie jestem autorytetem w tej kwestii żeby się do mnie odwoływać. To jeden. Dwa to to że jak mniemam wiele błędów w rozumieniu może wynikać z lipnego tłumaczenia, bądź użycia słowa w dwóch różnych kontekstach. Q jest antychrystem jeśli jest przeciwny Chrystusowi, jak każdy inny. Proste. Co do tego drugiego rozumienia antychrysta, nie chciałbym się wypowiadać, bo zwyczajnie nie wiem. Biblie w całości ostatni raz przeczytałem jakiś rok temu, i nie pamiętam aż tak dobrze szczegółów apokalipsy, a nie chce mi się czytać teraz. Jednakże jeśli komuś się chce wyszukać moment w którym ( o ile) pada sformułowanie "antychryst" to być może się do niego odniosę. Co zaś się tyczy samej apokalipsy, to jako członek Kościoła uważam że wypełni się, tym nie mniej nie zamierzam wyrokować w jaki sposób. Jeśli miałbym porównywać, to odniósłbym ją do proroctw starotestamentowych, choć zaznaczam że jest to jedynie moje wyobrażenia. Żydzi mieli proroków, którzy mówili w dość zbliżony sposób do Jana. Też była mowa o znakach mających pomóc w rozpoznaniu mesjasza etc... Wierzący powie że ci którzy mieli Ducha Świętego rozpoznali, niewierzący że ci którzy mieli farta/ byli szczególnie naiwni/ cokolwiek innego. Wydaje mi się że Apokalipsą może być analogicznie. Poza tym za cholerę nie rozumiem o co chodzi w tym temacie. Chodzi o zgadywankę kto jest antychrystem? O przedstawienie swojej wizji antychrysta? O uzgodnienie czy antychryst istnieje/zaistnieje/zaistniał? Czy może o szukanie powiązań antychrysta z 2012 rokiem? Bzdura w każdym z tych wariantów. Ci co "wierzą" nie przeczytali nawet apokalipsy do końca, gdzie pada stwierdzenie: "...Ja oświadczam każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: Jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze. A jeśli by ktoś odjął coś ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie mu udział w drzewie życia i Mieście Świętym - które są opisane w tej księdze. ...". Zatem żeby nic nie odejmować daję link jeszcze raz do całości:
http://online.biblia.pl/index.php
i zachęcam do czytania. Ci co nie wierzą mają w dupie antychrysta, i jeśli chcą rozmawiać z chrześcijanami to bardziej o istnieniu Boga, moralności etc. , bo dyskusja o proroctwach mija się z celem.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » antychryst.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook