Forum Dragon Ball Nao

» Karty Dragon Ball Z CCG (Collectible Card Game)

Strony:   1, 2, 3  
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.762
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Co do tych kart DB CCG- mam ich całkiem sporo... Ja w ogóle jakieś 3lata temu to miałem fioła na tym punkcie (zbierania rzeczy materialnych związanych z DB)
Niestety nie mam talii podstawowej do rozgrywania, lecz tylko boosterki dokupywałem w sklepie Więc z gry nici...

Jak ktoś jest zainteresowany to kieruję na oficjalną str internetową: www.dbzcardgame.com.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Mistrzu: 26.04.2008, 13:52
elemental Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
elemental
Dni na forum: 6.435
Ostrzeżenia: 7
Posty: 15
ja mam dużo kart z dragon Ball Z z gt też mam ale mniej nisz z seri Z mam takie co s tyłu mają napisane CHIO i mam goldenozaurusa(nienasprzedaż)
DANIELL
Cargo
Cargo

Dni na forum: 6.373
Posty: 29
slyszalem dosc duzo o tych kartach kilka nawet licytowalem na allegro lecz nie udalo mi sie wygrac
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.310
Posty: 197
Skąd: World Below
karty sa świetne, trochę ich mam i zapewne będą dążyć do powiększenia kolekcji:).

I was buried alive...
I was born dead...
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.151
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Widziałem je w sklepie, ale ich nie kupiłem Nie miałby z kim w nie grać, na pewno nie z mamą!
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.155
Posty: 222
Skąd: Leszno
slyszalem o nich sa moim zdaniem swietne ale wiem czy je kupowac

pozdro

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.762
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
CCG zniknęły na dobre. Tak to bywa z komercyjnym towarem. Być może coś jeszcze warte są karty kategorii: "Trunks, the Battler", "Cosmic Backlash" czy "Champion Drill". Nie zmienia to sytuacji ,że czas zmiótł je z powierzchni ziemi, wzorem burzliwych Pokemonów. Było - minęło - nie wróci. Czy warto je wspominać? Gdy teraz patrzę na całe zajście z łódką dystansu - odpowiadam - raczej nie. Same karty błyskotliwe nie były, może gra była relaksująca, ale po czasie nużyła. Taki tam, osobliwy gadżet. Dla koneserów
Pozdrawiam serdecznie.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Brolli Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Brolli
Wiek: 32
Dni na forum: 6.820
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 248
Skąd: Białystok
Karcianki nigdy nie znikają dopóki ktoś w nie gra. Szum wokół tego może i się zakończył, ale niska cena na pewno powoduje, że jeszcze ktoś gra w karty Dragon Balla szczególnie, że po Dragon Ball CCG wyszły 2 kolejne serie bazujące na nowych zasadach: Dragon Ball GT TCG i Dragon Ball Z TCG.

Nie zmienia to sytuacji ,że czas zmiótł je z powierzchni ziemi, wzorem burzliwych Pokemonów.
I znowu...Szum wokół Pokemon się zakończył w Polsce, ale to nie oznacza, że PTCG się nie rozwija. Cały czas wychodzą nowe serie. A w Polsce jeszcze jest grupka osób które w nie gra, organizuje turnieje.
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.181
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
nie wiem [ ort! ] co o nich myśleć.
ale na takie duperele mi szkoda kasy...
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.762
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
I znowu...Szum wokół Pokemon się zakończył w Polsce, ale to nie oznacza, że PTCG się nie rozwija. Cały czas wychodzą nowe serie. A w Polsce jeszcze jest grupka osób które w nie gra, organizuje turnieje.
Przez chwilę myślałem ,że ci żyrandol na głowę spadł. Porównaj zainteresowanie kartami CCG sprzed kilku lat, a obecnie. Wskaż chociaż jeden kraj w którym współczynnik ten NIE zmniejszył się diametralnie. Wszystko poleciało na łeb, na szyję. Nie masz co się z tym spierać.
Brolli napisał(a):
A w Polsce jeszcze jest grupka osób które w nie gra, organizuje turnieje.
Strzyka mnie grupka trywialnych młokosów potajemnie grających w karcianki. Statystyka nie kłamie. Tłumy od danego przedsięwzięcia odeszły, pozostała garstka napaleńców. W tym świetle nie można powiedzieć nic o rozwoju. Nawet nie można tu użyć terminu "hibernacja". Stopniowo, mniejszymi czy większymi krokami, CCG odchodzi od dłuższego czasu do lapsusa.

Zauważ - mnie interesuje WIELKOŚĆ zjawiska. Zawsze znajdą się fanatycy ,którzy "jeszcze jakoś tam grają" w CCG, ale czy to oznacza ,że dana karcianka trzyma się dobrze? Myślę ,że lata świetności danego gadżetu minęły już jakiś czas temu. Co więcej, nic nie wskazuje by cokolwiek miało sie zmienić. Amen
Pozdrawiam serdecznie.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Brolli Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Brolli
Wiek: 32
Dni na forum: 6.820
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 248
Skąd: Białystok
Mistrzu napisał(a):
Porównaj zainteresowanie kartami CCG sprzed kilku lat, a obecnie. Wskaż chociaż jeden kraj w którym współczynnik ten NIE zmniejszył się diametralnie.
Niestety nie dane mi było być w innym kraju, ani obejrzeć wyników badań porównujących zainteresowanie CCG. Ale jeśli mam popatrzeć na Polskę i Dragon Ball CCG to według mnie zainteresowanie tymi kartami się nie zmniejszyło, bo jego w ogóle nie było (albo przespałem ten okres). Wymienił bym także Niemcy ponieważ tam aktualnie wychodzi seria Dragon Ball Z TCG.
A jeśli chodzi o PTCG to na pewno zainteresowanie nie spadło w USA i Japonii. Zaś w Polsce popularne jest tylko to co, albo leci w telewizji, mozna trafić w chipsach/gumach. A jak ktoś powie, że coś jest "be" to od razu się wszyscy od tego odwracają.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.762
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Jedyne co mi pozostaje - to wyłożyć kawę na ławę.
Jako ,że posiadam znajomości w USA, tak tylko w tym określonym zakresie będę się wypowiadać. Kuzyna mam w Wallington (stan New Jersey). Nie raz, nie dwa przybywał do Polski i utrzymuję z nim kontakt. Z jego relacji i tego co mi wiadomo era Dragon Ball CCG w Stanach, dawno minęła. Epicentrum szacowało się bodajże na 2001/2002 rok. Wtedy to dzieciaki młuciły w daną karciankę ze spływającą po policzku śliną. Wydawane było wszystko co możliwe. Ba! Nawet została wydana specjalna edycja CCG, która sztuka po sztuce była dodawana do zestawów fast foodów! Tak to nie żart! Polecam zajrzeć na :
http://dbzccgmaniac.tripod.com/id3.html
Chodzi dokładnie o ---> Promotional Cards - 2 Star Dragonball
Jedyne co mogę dodać to to ... Że jako dowód mam jedną z tych kart! Z drugą taką jeszcze się w Polce nie spotkałem, a na killu Ligach (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi) bywałem. Mam w swoich zbiorach "Krillin's Trick" z BK3. Na życzenie Kolegi Brolli'ego mogę kartę (i nie tylko ją) zeskanować. Teraz, po zakupie sprzętu, to dla mnie nie problem.

Po co to piszę? Otóż chcę pokazać swoje argumenty i to czym się kierowałem przy wyrażaniu własnej opinii. Nie mam zwyczaju gadać frykasów. Kieruję się opinią własną, słowami osoby która mieszka na miejscu i sytuacją panującą w internecie. I wątpię by jakiś kontrargument zdołał mnie przekonać do zmiany decyzji. DB CCG o których mówimy, są przeszłością.
Pozdrawiam serdecznie.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Brolli napisał(a):
Ale jeśli mam popatrzeć na Polskę i Dragon Ball CCG to według mnie zainteresowanie tymi kartami się nie zmniejszyło, bo jego w ogóle nie było (albo przespałem ten okres).
Dokładnie

Ja to żadnej karty z tej serii nigdy nawet na oczy nie widziałem...

Mistrzu napisał(a):
Ja w ogóle [ ort! ] jakieś 3lata temu to miałem fioła na tym punkcie (zbierania rzeczy materialnych związanych z DB)
Kto nie miał?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.146
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
osobiście w ogóle nie miałem styczności z wyżej wymienionymi kartami, ale wydaje mi się po wypowiedziach, że era na te karty już dawno minęła także jakbym miał je kupić zrobiłbym pewnie błąd. Pozdrawiam
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.762
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Powyższa wypowiedź Admina zadziałała na mnie jak impuls. Jednocześnie wielce zadziwiła mnie, a dodając do tego upojne chwile tarzania się po podłodze ze śmiechu, przyprawiła mnie o swoistą czkawkę. Do rzeczy.
Adamie, widzę w twoich słowach pewien kontrast: "Ja to żadnej karty z tej serii nigdy nawet na oczy nie widziałem... (...) Kto nie miał [fioła na punkcie zbierania rzeczy związanych z DB]?". Cóż, sam jako osobnik, który ma brata ciotecznego w Gdyni (a mieszkał on wcześniej w Gdańsku) mogę z całą pewnością stwierdzić, że takowe karty były w zasięgu Twoich rąk. Niektóre zbiory z mojej szafki, pochodzą właśnie z tamtych rejonów. Więc albo słabo szukałeś, albo zbytnio się nie interesowałeś. Mając "manie na punkcie zbieractwa", nie sposób było tego ominąć. W jednym jak i drugim przypadku - pozostaje Ci lekcja do nadrobienia.

Zeskanowałem więc kilka stron ze swojego segregatora z kartami ^^ To będzie prawie jak na żywo (jeżeli nie usatysfakcjonuje ten tryb, zapraszam do siebie).Trzymam je w przezroczystych foliach, więc obrazy powinny być wyraźne. Nie chciało mi się ich po prostu wyjmować, po kolei. Łatwiej, szybciej, przyjemniej.
Zacznijmy od CCG, nie przejmujcie się kolejnością. Karty z różnych sag są przemieszane, bo komu by się chciało je układać.
http://img84.imageshack.us/img84/3631/ccg11ul7.jpg
http://img229.imageshack.us/img229/4241/ccg22tn4.jpg
http://img169.imageshack.us/img169/438/ccg33wp5.jpg
http://img84.imageshack.us/img84/1438/ccg44rf4.jpg

Mam też trochę kart włoskich DBZ. Co prawda nie wiem jak się nimi gra, ale zawsze miło popatrzeć:
http://img212.imageshack.us/img212/6932/wloskie111hc5.jpg
I rzecz jasna wiele kolekcjonerskich:
a) rodzaj 1.
http://img216.imageshack.us/img216/2108/kolo1lb0.jpg
b) rodzaj 2.
http://img72.imageshack.us/img72/2279/kolo2yr4.jpg

A tak wygląda chińskie gówno, wysprzedawane na straganach:
http://img72.imageshack.us/img72/1919/chin1gk9.jpg
http://img84.imageshack.us/img84/7682/chin2gn1.jpg

Jako maniak, do segregatorów wkładałem także naklejki z różnego typu produktów m.in. gum, czy paczek Boomera, przykład:
http://img293.imageshack.us/img293/4075/nakllldw6.jpg
http://img293.imageshack.us/img293/6943/booomno7.jpg

Mam nadzieję ,że się podobało.
Wierzę, że te parę skanów uświadomiło Ci różnicę pomiędzy sympatią do DB, a "FIOŁEM", w kontekście starego postu. Daję głowę, że nie każdy fan "Takiego fioła miał".
Co do postu Wazona - to ,że era na daną rzecz minęła, nie oznacza ,że są one bezwartościowe. W CCG gra się przyjemnie, szczególnie gdy jest sie zapalonym fanem DB. Może mnie dane karty nie podniecają, ale chwilowej uwagi są godne.
Pozdrawiam serdecznie.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Mistrzu napisał(a):
Wierzę, że te parę skanów uświadomiło Ci różnicę pomiędzy sympatią do DB, a "FIOŁEM"
Śmiesz twierdzić, że ja "fioła" nie miałem!?

Mistrzu napisał(a):
Więc albo słabo szukałeś
No nie szukałem. Poza tym ile ja wtedy lat miałem? Całkiem niewiele, w rejony, gdzie mógłbym dostać te karty się nie zapuszczałem. W dodatku zapewne tanie to one nie były, a pewnie nawet całkiem drogie, a u mnie z pieniędzmi zawsze były problemy.
Co innego te z kiepskie z gum, wafelków czy czipsów. One wszędzie były dostępne, i były tylko dodatkiem, ale to raczej te gumy były dodatkami .

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.762
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Gdybym nie był uparty, odpuściłbym sobie pogawędkę. Ale jestem.
Pan Admin napisał(a):
Śmiesz twierdzić, że ja "fioła" nie miałem!?
Nie jestem w stanie tego stwierdzić. Z resztą źle zinterpretowałeś całe zdanie. Przeczytaj je sobie na spokojnie, bez emocji i weź pod uwagę słowa padające po cytacie. Ty twierdzisz ,że każdy "takiego fioła miał", a to jest odniesienie do mojej persony i mojego "fioła" (od tego się zaczęło). Więc uświadamiam Ci, NIE każdy fan miał takiego fioła na punkcie DB, jak ja. Dawniej pieniłem i śliniłem się na każdy widok takiego gadżetu. Jest to poziom ZNACZNIE ponad przeciętny.
Pan Admin napisał(a):
Poza tym ile ja wtedy lat miałem? Całkiem niewiele, w rejony, gdzie mógłbym dostać te karty się nie zapuszczałem.
Nie wiem jak Ty, ale ja w wieku 13 - 14 lat swobodnie podróżowałem po swoim miasteczku, tramwajami przenosiłem się do pobliskich i było mi z tym dobrze. Aby odnaleźć te karty wcale nie trzeba było jechać daleko. Wystarczył jeden dobry sklep, a czasem widywałem je w większych hipermarketach. Trza się rozglądać, a nie jeździć po miastach i wypytywać o cuda.
Jako ciekawostkę, dopowiem ,że przez pewien czas boostery CCG kupowałem w POBLISKIM Kiosku! Co prawda tylko Saiyan saga, ale były.
Pan Admin napisał(a):
W dodatku zapewne tanie to one nie były, a pewnie nawet całkiem drogie, a u mnie z pieniędzmi zawsze były problemy.
Muszę Ci wyjaśnić kilka kwestii.
Kwestia 1. Pewnie masz mnie za jakiegoś młokosa pochodzącego z zamożnej rodzinki, która sponsoruje mu wszelkie rzeczy, na które miałby tylko ochotę. Otóż NIE. Sam wielokrotnie doświadczyłem "braku pieniądza", a na widok danych statystycznych "średniej płacy w Polsce" śmieję się do rozpuku z politowaniem. Od razu dopowiem. Bo mam wrażenie ,że warto. To ,że mam karty DBZ z Włoch, nie oznacza ,że kiedykolwiek tam byłem. Bo nie byłem, choć bardzo chciałbym zwiedzić . Dany gadżet mam dzięki koledze.
Kwestia 2. Ja Ci NIE zarzucam ,ze Ty ich nie kupowałeś. Ja się tylko dziwię ,że władca "najpotężniejszego serwisu o DB w Polsce", jak mawiasz, nawet ich na OCZY nie widział. I tylko to mnie dziwi. Samo kupowanie, jak w życiu, zależy od funduszy. Więc NIE MYL.
Kwestia 3. Jako zadość uczynienie. Zakładam ,że posiadasz mangę DB. Każdy tom kosztował 13 zł. Początkowy 10 zł. 10 zł + 42x 13zł, to dopiero potężna suma. Jeden booster CCG kosztował, o ile pamiętam 10 zł. Nie wiem czy to potężna suma, ale na pewno, gdyby ktoś chciał, to by zdołał ją uzbierać. Ale pamiętaj, ja Ci tego nie zarzucam.
Pozdrawiam serdecznie.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Mistrzu napisał(a):
Więc uświadamiam Ci, NIE każdy fan miał takiego fioła na punkcie DB, jak ja.
Aż takiego na pewno nie, ale większość fioła miała i zbierała wszystko co widziała. Nie każdy ma możliwości, ja praktycznie wszystko musiałem sam załatwiać.

Mistrzu napisał(a):
Ja się tylko dziwię ,że władca "najpotężniejszego serwisu o DB w Polsce", jak mawiasz, nawet ich na OCZY nie widział.
No nie widziałem. Różne karty widziałem, ale na te nigdy nie natrafiłem. Nikt z moich znajomych ich nie zbierał. Same też do mnie nie przyszły. Trochę o nich widziałem w kawaiiach. Ale skoro nigdzie u mnie w okolicy nie były dostępne, to nawet nie za bardzo mnie obchodziły.

Mistrzu napisał(a):
Zakładam ,że posiadasz mangę DB. Każdy tom kosztował 13 zł.
Tylko, że ja ich nie kupowałem...
A niedawno siostra kupiła sobie wszystkie wydane w Polsce tomy Naruto. Niemały wydatek.

Jeden booster CCG kosztował, o ile pamiętam 10 zł.
10 zł, czyli tyle co jeden tom. Nie wiem czy się opłaca - wyjaśnienie niżej.

Nie wiem czy to potężna suma, ale na pewno, gdyby ktoś chciał, to by zdołał ją uzbierać.
Przy moich ówczesnych "zarobkach"... w 3 miesiące dałoby radę. Ale jak mówię nigdy na nie nie natrafiłem. Nawet gdyby, to kupiłbym sobie jedną paczkę, i tyle. Tylko jedna paczka to trochę mało. A w uganianiu się za jedną paczką nawet sensu nie widziałem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.762
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Kontynuujmy wesołą pogawędkę. Takie tam męskie tematy...
Pan Admin napisał(a):
Nie każdy ma możliwości, ja praktycznie wszystko musiałem sam załatwiać.
Niczego nie sugeruj. Ja też po zbiory do kolekcji biegałem po różnych miejscach, a za wszystko płaciłem pieniędzmi, które zarobiłem, zaoszczędziłem, albo uzbierałem. Nie miałem Złotego Paszportu Polsatu, aby dostawać wszystko do rąk. A co do możliwości, to tak jak mówiłem, trzeba było pytać znajomych, kolegów i interesować się. A wyjątki typu Włoskie karty, to zwykłe szczęście.
Dodam tylko ,że jeżeli chodzi o oryginalne karty DB w Polsce, to właśnie CCG były chyba najsławniejsze. Choć i one bledną przy wielkości zjawiska innych karcianek (np. Pokemon). Dlatego dziwi mnie cytat kolejny:
Pan Admin napisał(a):
Różne karty widziałem, ale na te nigdy nie natrafiłem.
Widzę, że chodziło tu wyraźnie o kontekst DB. Krótko mówiąc częściej trafiałeś na rzeczy elitarne, aniżeli pospolite. Dziwne.
Pan Admin napisał(a):
Nikt z moich znajomych ich nie zbierał. Same też do mnie nie przyszły.
Widzisz, mamy wiele wspólnego. Moi znajomi też ich nie zbierali, ba!, nie wiedzieli też o ich istnieniu. Co więcej, one do mnie też same nie przyszły. Prawie bliźniacze sytuacje.

Pan Admin napisał(a):
A w uganianiu się za jedną paczką nawet sensu nie widziałem.
Dlategoż właśnie próbuję Ci coś uświadomić. Daję głowę ,że przeszły Ci one obok nosa. Nie były w sklepie położonym 50 km od miejsca zamieszkania, a w pobliskim kiosku. Tak najczęściej się działo, bo brak popytu powodował "brak zamówień na towar". Po czasie znikały z półek, choć chwilę na nich egzystowały. Daję głowę ,że daleko byś szukać nie musiał aby je chociaż obejrzeć. Więc nie ma żadnego UGANIANIA. Ja miałem z nimi bliski kontakt dzięki bystremu oku (tzw. "orient"), mieszkając w miasteczku mającym trochę ponad 10 000 mieszkańców. Gdańsk ma ponad 450 000. Nadal wierzysz ,że musiałbyś szukać daleko? Naprawdę wątpię, szczególnie ,że sam tam kupowałem. Nawet obrzeża Gdańska są lepiej zaopatrywane w stosunku do mojego miasteczka.

A i tak na koniec. Czepiasz się cen które podałem. Mnie naprawdę "rybka" czy mogłeś, czy nie mogłeś zetknąć się z, bądź kupić CCG (choć uważam ,że zakup całej serii Naruto, czy choćby miesięczne utrzymanie kilku kotów jest wydatkiem o niebo wyższym; wiem z własnego doświadczenia, jako właściciel jednego kota), naprawdę szanuje to ,że cenisz pieniądze i nie wydajesz je na byle co. Nie zmienia to faktu ,że sam kontakt z tymi kartami był możliwy, trzeba się było orientować, nie przespać okazji. To tak jak z Media Markt. Można się teraz zasłaniać różnymi argumentami, próbować polemizować, ale dla mnie fakt to fakt. Dziwi mnie to, że się z nimi nie zetknąłeś. Sam będąc w Trójmieście spotykałem rzeczy o których by się nie śniło w mojej małej mieścinie (zestawy Boomera, kapsle, breloczki, karty kolekcjonerskie).
I błagam, nie odpisuj czegoś w stylu "(...) jedną paczkę, i tyle. Tylko jedna paczka to trochę mało", bowiem mnie poraził jedynie fakt twojego zerowego kontaktu z przedmiotem. Nic więcej.
Pozdrawiam serdecznie.
Ps- Nie ukrywam zadowolenia. Twoje pierwsze słowa "Aż takiego na pewno nie" to to, czego tak naprawdę potrzebowałem ^^ Nie ma to jak mieć mnie za wariata.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
miyamoto1 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
miyamoto1
Wiek: 34
Dni na forum: 3.740
Posty: 120
Skąd: Kraków
Jakby ktoś chciał sie nauczyc w to grać to mogę nauczyć ( jest program do gry online), ogólnie karcianka przezywa renesans (niestety wszedzie tylko nie w Polsce) i jest sporo graczy, wychodzą tez nadal nowe karty.

jak cos zasady można poczytac na tej stronie http://retrodbzccgcom.fatcow.com/
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Karty Dragon Ball Z CCG (Collectible Card Game)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook