Forum Dragon Ball Nao

» Dragonball: Ewolucja / Dragonball: Evolution (2009)

Strony:   1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 16, 17, 18  

Jak oceniasz Dragonball: Evolution?

Jak oceniasz Dragonball: Evolution?
Bardzo dobry 3,39% 2 3,39%
Dobry 10,17% 6 10,17%
Taki sobie 18,64% 11 18,64%
Bubel 49,15% 29 49,15%
Nie obejrzę 18,64% 11 18,64%
Wszystkich głosów: 59
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.636
Plusy: 2
Posty: 1.408
Nowy zwiastun prezentuje się znacznie lepiej niż pierwszy.
Powiem więcej- wprowadza nieco optymizmu. Może nawet trochę więcej, niże "nieco".
Co do samej fabuły, to nie chcę się wypowiadać, zanim nie obejrzę filmu.
Dziś nie wygląda ona zbyt obiecująco. Ale być może tylko dlatego, że punktem odniesienia jest dla nas treść DB Toriyamy i zamykamy się na coś innego.
A coś innego nie koniecznie oznacza "słabe", "kicha" czy "szajs".
Być może scenariusz DB Evolution okaże się być atrakcyjny?

Tak czy inaczej, nie będę jej oceniać mając do dyspozycji zaledwie skrawki informacji.

Można za to coś więcej powiedzieć o wyglądzie bohaterów.
Goku? Jakiś taki niepodobny...
A tak serio, to nie wygląda źle. Jeśli jego charakter będzie zbliżony do bohatera mangi, to czego więcej chcieć?
Podobnie Piccolo. Cieszę się, że jest zielony. W zielonym mu do twarzy.

Całkowicie zawodzi wygląd Boskiego Miszcza. Zamiast Genialnego Żółwia mamy sensei rodem z Karate Kid 107(ktoś już chyba o tym wspomniał). Można mieć tylko nadzieję, że będzie dobrze zagrany...

Czegokolwiek teraz nie napiszę/napiszemy, będą to tylko nasze domysły, przypuszczenia i pobożne, mniej lub bardziej, życzenia..
Jaki film jest naprawdę, przekonamy się już niedługo.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.888
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
pojawiły sie kolejne spekulacje jedną z nich jest to ze byc moze Lor Piccolo nie bedzie Piccolo Daimao lecz tym ktorego znamy z serii DBZ czyli piccolo jr. i po ostatecznej walce goku ma mu dac magiczna fasolkę i ten ma zniknąc na jakis czas

Sam masters wypowiadał sie kiedys ze zamierza zagrac w sequelu

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.151
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Obejrzałem nowy trailer ponownie, z trzy cztery razy i mogę co nieco się na ten temat wypowiedzieć.
Najbardziej zawiodłem się na Genialnym Żółwiu.
Przypomina mi trochę mistrza Zen (tylko, że bez brody ), albo jakiegoś senseia z Karate Kid bądź innych tego typu pierdół.
Przejdźmy dalej może Goku.
Również spodziewałem się czegoś lepszego, ale nie da rady przenieść postaci z mangi i anime do filmu z aktorami tak, jak w oryginale, więc można im to wybaczyć.
Kame Hame wygląda trochę sztucznie.
No i na koniec Bulma .
Wygląda lepiej niż w oryginale.
No cóż
pozostaje tylko czekać do kwietnia .
MajinBuu Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
MajinBuu
Wiek: 35
Dni na forum: 5.565
Posty: 4
Skąd: Jelenia Góra
Osobiście obawiam się o ten film.Widziałem trailer i denerwuje mnie kilka motywów:

1.Goku naparza się z jakimiś kolesiami wykonując przy tym wygibasy (połączenie brucea lee i matrixa)-bardziej dragonballowo by było gdyby sprzedał jednemu cepa a ten by poleciał gdzieś daleko

2.Świat-w filmie ma to być współczesnośc-może nie chcemy tutaj parku jurajskiego ale miło by było gdyby świat filmowego db był bardziej nieokreślony jak w oryginale.Po ziemi chodzą dinozaury a jednocześnie ludzkośc jest na wysokim stopniu elektroniki (poduszkowce, kapsułki itd...)

3.W trailerze było dużo akcji karate (niczym jackie chan i jego popisy)-może się mylę ale uważam że to mało dragonballowe.W anime czy mandze czuc tą potęgę, czuje się że dana postac posiada wypasioną siłe i jednym pstryknięciem może zniszczyc wieżowiec czy coś innego i w dupie ma jakieś tam triki karate.Uważam że w filmie bohaterowie będą zbyt "naturalistyczni" przez co gdy Goku np dostanie krzesłem w leb to straci przytomnośc albo coś w tym stylu.

Może się nie znam ale to jest moja wstępna opinia.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


MajinBuu napisał(a):
3.W trailerze było dużo akcji karate (niczym jackie chan i jego popisy)-może się mylę ale uważam że to mało dragonballowe.W anime czy mandze czuc tą potęgę, czuje się że dana postac posiada wypasioną siłe i jednym pstryknięciem może zniszczyc wieżowiec czy coś innego i w dupie ma jakieś tam triki karate.Uważam że w filmie bohaterowie będą zbyt "naturalistyczni" przez co gdy Goku np dostanie krzesłem w leb to straci przytomnośc albo coś w tym stylu.
tak, to co mówisz było, ale w DBZ - Goku nawet prosząc o nauki Boskiego Miszcza w mandze mówi, że chce się od niego uczyć sztuk walki, a nie jak niszczyć budynki i pstrykać komuś w nos tak aby odleciał na kilometr, w ogóle w DB Goku nie był jeszcze aż tak potężny, jego moc była wyciszona i dość niska, był o wiele mocniejszy niż zwykli ludzie, ale ... no właśnie...
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.888
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
kilka postów wyzej pisałem o tym ze intrem i motywem przewodnim ma sie zając ayumi hamasaki

i o to ona fragment piosenki ''rule'':

http://pl.youtube.com/watch?v=vuD8wnPcQmM&feature=related

spoko,ale jak na intro to wg. mnie taka nie dragon-ballowa xD,wolałbym aby aby zaspiewał Hironobu Kageyama

drobne oficjalnych info:

akcja rozpoczyna sie w domu dziadka gohana, a konkretnie na jego podwórku gdzie dowiadujemy sie ze szkoli on młodych adeptów sztuk walki.na 18 urodziny goku dostaje specjalny podarunek złocistaswiecącą kulke,lekko perłowa w srodku ktorej sa 4 gwiazdki i dowiaduje sie ze jest jeszcze 6 takich a gdy sie zbierze je wszystkie spełni sie jego jedno zyczenie...

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
MajinBuu Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
MajinBuu
Wiek: 35
Dni na forum: 5.565
Posty: 4
Skąd: Jelenia Góra
Katzu no Yuutsu-Rozumiem twoje zaangażowanie co do chęci podzielenia się z innymi twoją wiedzą na temat powstającego filmu DB ale po co spoilerowac i zdradzac całą fabułę filmu?To tak jakbym koledze który chce iśc do kina na jakiś film zdradził wszystkie jego szczegóły i po kolei zaczął mu opowiadac co się w nim dzieje itd. Szanuje że się tym bardzo interesujesz oraz że chce się tobie wyszperywac różne szczegóły na temat tego filmu ale proszę cię żebyś trochę przychamował.Wole się wszystkiego dowiedziec w kinie.POZDRO
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Ja tam się cieszę, że dajesz wszystkie informacje jakie masz, bo to mnie utwierdza, żeby na ten film jednak pójść! A to tylko pokazuje, że jest fabularnie bliższe dragon ballowi niż sądziłem! A to mnie przeogromnie cieszy! Bałem się, że nie dostanie on od dziadka tej kuli... a to byłby duży minus
MajinBuu napisał(a):
Katzu no Yuutsu-Rozumiem twoje zaangażowanie co do chęci podzielenia się z innymi twoją wiedzą na temat powstającego filmu DB ale po co spoilerowac i zdradzac całą fabułę filmu?
sorq, ale ci się nie podoba to nie musisz czytać
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.736
Plusy: 1
Posty: 538
To nie czytaj jak nie chcesz wiedzieć co będzie.
Informacje, które podaje Katzu są zapewne brane z jakiejś strony reklamującej/patronującej film. Nie zdradzają głębszej fabuły, a jedynie obrazują podstawy na jakich będzie oparty film. Niektórym może się to przydać podczas podejmowania decyzji czy iść czy nie iść do kina.
Idąc na film nie chciałbym iść w ciemno. Pewne rzeczy lepiej zweryfikować zawczasu niż potem żałować pieniędzy.

Co do muzyki, to średnio pasuje do klimatu.
No i właśnie to ma być intro czy może jakiś kawałek ze środka, podczas jednaj z walk, czy ogólnych akcji?
Bo jeżeli intro to powinno być coś zdecydowanie innego.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.888
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Katzu no Yuutsu-Rozumiem twoje zaangażowanie co do chęci podzielenia się z innymi twoją wiedzą na temat powstającego filmu DB ale po co spoilerowac i zdradzac całą fabułę filmu?To tak jakbym koledze który chce iśc do kina na jakiś film zdradził wszystkie jego szczegóły i po kolei zaczął mu opowiadac co się w nim dzieje itd. Szanuje że się tym bardzo interesujesz oraz że chce się tobie wyszperywac różne szczegóły na temat tego filmu ale proszę cię żebyś trochę przychamował.Wole się wszystkiego dowiedziec w kinie.POZDRO

to zazal sie redaktorom http://dbthemovie.com/ stamtad to biore tylko jest po angielsku,a co do fabuły to odkryłem przed wami jakies 10%?,nawet mniej bo nadal nie wiemy skad sie wziął piccolo jak doszło do spotkania roshiego z goku itp

[ Dodano: 31.01.2009, 23:26 (po 1 minucie) ]
Thorik napisał(a):
No i właśnie to ma być intro czy może jakiś kawałek ze środka, podczas jednaj z walk, czy ogólnych akcji?
Bo jeżeli intro to powinno być coś zdecydowanie innego.
na pewno motyw przewodni,a intro tez mowiono o Ayumi wiec moze to i to

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.888
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


o ja... liczyłem na coś lepszego z tym shenlongiem... no trudno
ale tak to mi się film nawet podoba
A i Kamehameha trochę taka zbyt szeroka, jakieś fale po całym ekranie
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.888
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Kathlar napisał(a):
o ja... liczyłem na coś lepszego z tym shenlongiem... no trudno
ja sie ciesze i z tego,gdyz pierwotnie miało go nie byc tzn. miało to wygladac tak ze po zebraniu kul wsrod chmur miał sie pojawic zarys pyska i swiecace oczy

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


ja sie ciesze i z tego,gdyz pierwotnie miało go nie byc tzn. miało to wygladac tak ze po zebraniu kul wsrod chmur miał sie pojawic zarys pyska i swiecace oczy
Aha... O ja... To ja jestem wniebowzięty! Jakby nie było Shenlonga... to by były jaja
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.888
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.888
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Dobra dużo tego,ale nikt nie podał daty premiery, więc czas to nadrobić:

Japonia: 13.03.2009
USA: 8.04.2009
Polandia: 17.04.2009

ja osobiscie nie wytrzymam i prawdopodobnie sciągne sobie juz za miesiąc, i jesli bedzie dobry to ew. pójde do kina

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Katz: 08.02.2009, 0:47
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.973
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ja pójdę od razu do kina, chociaż trudno mi będzie nie czytać komentarzy osób, które ściągnęły.
Ten film jest po Amerykańsku czy Japońsku?

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Po angielsku, przecież to USA robi
Kiedyś czytałem, że premiera ma być we Francji, najwyraźniej były to kolejne bzdury.

Według imdb.com premiera u nas jest 17.04. W ogóle to bez sensu, aż miesiąc różnicy między Japonią a USA i resztą.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.888
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Sorka admin ma racje,źle luknałem premiera u nas jest 17 juz poprawiłem .Mnie ciekawi czy bedzie polski dubbing, ale prawdopodobnie tak gdyz ten film będa chciały obejrzec dzieciaki.Jak film bedzie dobry to postaram sie wybrac na wersje z napisami, gdyz jak ktos ogladał odcinek specjalny DBZ ''Fuzja'' to wie o co chodzi...

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 16, 17, 18  

Forum DB Nao » » » Dragonball: Ewolucja / Dragonball: Evolution (2009)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook