Forum Dragon Ball Nao

» Dragonball: Ewolucja / Dragonball: Evolution (2009)

Strony:   1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  

Jak oceniasz Dragonball: Evolution?

Jak oceniasz Dragonball: Evolution?
Bardzo dobry 3,39% 2 3,39%
Dobry 10,17% 6 10,17%
Taki sobie 18,64% 11 18,64%
Bubel 49,15% 29 49,15%
Nie obejrzę 18,64% 11 18,64%
Wszystkich głosów: 59
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Dark Sky napisał(a):
jest kilka spraw, których nie można wybaczyć twórcą
- Goku chodzi do szkoły
- ugania się za Chi-Chi
-Oozaru jest sługą Piccola
- Goku jest dorosły
Te rzeczy też mi się nie podobały.
Dobra, dobra. Wstyd przyznać, ale dopiero dziś w necie obejrzałam DBE z napisami. Do kina nie poszłam mimo iż chciałam(w moim głupim mieście hest tylko jedno kino do którego wszystko przychodzi z wielkim opóźnieniem). I mi się nie podobał.
Po pierwsze Goku- jego zachowanie i teksty nie w jego stylu:,, Tęsknię za normalnością",,Pewnego dnia będę silniejszy od ciebie dziadku". ,,Chciałbym im pokazać". Zachowywał się jak ostatni idiota, za przeproszeniem. Co jeszcze kiepskiego? A no Bulma z pistoletem. To było co najmniej niepoważne. Gra aktorów była taka kiepska że hej. Genialny Żółw był co najmniej dziwny. Yamaha ledwo do siebie podobny.
Efekty specjalne pozostawię bez komentarza...
Stworzenie klona Chi chi i zmuszenie Goku do bicia się z jedną z nich nie było niczym oryginalnym.
Wcale nie podobny nawet w 1% do Dragon Balla. Bardziej pokazywało to życie nastolatków.
Piccolo zaś mnie bardzo rozczarował. To miał być zły charakter? Zrobiony na siłę po prostu. Jego walka z Goku nie była ani długa, ani ciekawa. Jedynie puścił mu jakiś atak a ten odbił kamehameha. Zamiana Goku w Oozaru była strasznie szybka. Aż za szybka.
Bardziej przypominało mi to film o problemach nastolatków niż dragon ball.
Pozdro.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Byczusia napisał(a):
Wcale nie podobny nawet w 1% do Dragon Balla.
Sama nazwa "DragonBall" to jeden procent... Nie gadaj, że nie podobne bo podobne. Kilka różnic, które mi się podobały jest.
Byczusia napisał(a):
o pierwsze Goku- jego zachowanie i teksty nie w jego stylu:,, Tęsknię za normalnością"
To nie wiem kto robił te napisy... On mówił "chciałbym być normalny" albo "naucz mnie jak być normalnym". . .
Byczusia napisał(a):
,Pewnego dnia będę silniejszy od ciebie dziadku".
A to co coś nowego? Goku nie raz mówił "przegonię cię, wygram" itd.
Byczusia napisał(a):
A no Bulma z pistoletem.
Obejrzyj dokładnie odcinek numer jeden i powiedz to zdanie jeszcze raz.
Byczusia napisał(a):
Gra aktorów była taka kiepska że hej
Patrząc na to obiektywnie to główny bohater grał bardzo dobrze, reszta też nie grała źle. Porównaj sobie z innymi filmami. . .
Byczusia napisał(a):
Efekty specjalne pozostawię bez komentarza...
. . . a co ty byś chciała? żeby kamehameha wyglądała jak w anime? wyglądałoby dużo gorzej ...
Byczusia napisał(a):
Stworzenie klona Chi chi i zmuszenie Goku do bicia się z jedną z nich nie było niczym oryginalnym.
Klona? Mai zmieniła wygląd, ale szczegół.
Byczusia napisał(a):
Bardziej pokazywało to życie nastolatków.
życie nastolatków? Kilka scen i od razu robisz z tego dokument?
Byczusia napisał(a):
Piccolo zaś mnie bardzo rozczarował. To miał być zły charakter? Zrobiony na siłę po prostu.
Co takiego było na siłę?
A co mieli zrobić? Wymyślonego wroga? nie żartuj . . .
Byczusia napisał(a):
Jego walka z Goku nie była ani długa, ani ciekawa
Może dla ciebie. Ja mam inne zdanie co do ciekawości tej sceny.
Byczusia napisał(a):
Jedynie puścił mu jakiś atak a ten odbił kamehameha.
Tak tak, to chyba trailer oglądałaś. Była walka kulami energi i pięściami...
Byczusia napisał(a):
Zamiana Goku w Oozaru była strasznie szybka. Aż za szybka.
A po co mieli to robić 10 minut, skoro lepiej dodać więcej czegoś ciekawego niż patrzeć jak Justinowi rosną włosy?
Byczusia napisał(a):
Bardziej przypominało mi to film o problemach nastolatków niż dragon ball.
Aha. Czyli według ciebie normalny nastolatek nie ma rodziców, trenuje sztuki walki, lewitację etc. jego dziadek ginie z ręki demona który chciał zniszczyć ziemię. I ten nastolatek uczy się od mistrza energią niszczyć budynki, po czym zabija tego demona i jest bohaterem?

Jeżeli to miałyby być problemy nastolatka, to byłoby o trądziku, popędzie seksualnym, wahaniu nastrojów, kłótniach z rodzicami etc. a nie walce dobra ze złem.

"Pozdro."
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
^Kath napisał(a):
Aha. Czyli według ciebie normalny nastolatek nie ma rodziców, trenuje sztuki walki, lewitację etc. jego dziadek ginie z ręki demona który chciał zniszczyć ziemię. I ten nastolatek uczy się od mistrza energią niszczyć budynki, po czym zabija tego demona i jest bohaterem?

Jeżeli to miałyby być problemy nastolatka, to byłoby o trądziku, popędzie seksualnym, wahaniu nastrojów, kłótniach z rodzicami etc. a nie walce dobra ze złem.
Może przesadzam z tymi- przyznaję mój błąd, ale to bardziej z klimatów amerykańskich ten film i to do Db pasuje jak wół do karety.

^Kath napisał(a):
Obejrzyj dokładnie odcinek numer jeden i powiedz to zdanie jeszcze raz..

No ale w anime Bulma nie latała bez przerwy z pistoletem, ale tu ona miała go niemalże.
A mogliby tu wymyslić jakiegoś wroga. Bo czemu nie?

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
http://dbthemovie.com/

News 18 czerwca mówi nam o tym że jest pomysł aby........... DB nakręcić od nowa. Ma powstać nowy film, od którego zaczęła by się trylogia, co o tym myślcie??, jak dla mnie to jest oficjalne przyznanie sie Foxa do tego że DBE to gniot.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.674
Posty: 128
Skąd: Polska
Twórcy przestali być urwani od internetu, poczytali komentarze i może następny film będzie mniej holiłódzki, obfitujący w hardkorowe sceny walk wykonywane przez kaskaderów i scenariusz pisany przez reżyserów z czterema certyfikatami Bo z tym filmem to 'nie weszli' na szczyt sławy

Oficjalna tabelka power leveli z Daizenshuu: http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=134074#134074 No... może nie taka oficjalna, ale jest najlepsza jaką widziałem.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Każda adaptacja DB będzie słaba, dopóki Amerykanie nie zrozumieją różnicy pomiędzy mangą a ichnimi komiksami, i dopóki będzie kierowana do Amerykańskich nastolatków.
No co tu dużo gadać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Oglądałem dziś i nie mogę zrozumieć jak mógł powstać taki badziew . Nie ma praktycznie nic związanego z DB (oprócz imion bohaterów i Smoczych Kul). Myślałem, że przynajmniej walki mi to wynagrodzą, jednak ich jest mało, a jak już się pojawią to są tandetne. Finałowa walka Goku z Piccolo to był chyba jakiś żart... Skończyła się, zanim się jeszcze zaczęła.... Do bani.

2/10
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.398
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Film nie był aż taki zły, ale strasznie odbiegał od naszego prawdziwego anime. Nie było wielu postaci, które mają duży wpływ na Db.

Anime na zawsze !!!
AdrianC
Ziemianin
Ziemianin
AdrianC
Wiek: 36
Dni na forum: 4.784
Posty: 25
Skąd: Warszawa
O tym filmie ciężko jest powiedzieć cokolwiek dobrego.
Film powstał w 2009... mimo, to jest katastrofalny. Anime produkowane w latach 80 i 90 mają o wiele lepsze efekty specjalne i grafikę.
Zaraz pewnie ktoś powie, że anime łatwiej zrobić niż film z prawdziwymi aktorami i wszystkimi efektami. Być może kiedyś tak, ale w XXI wieku to już nie jest problem. Filmy takie jak Władca Pierścieni, Avatar, Garfield itp. pokazują, że przy pomocy komputera można stworzyć rewelacyjne efekty specjalne czy też komputerowe postacie, które wyglądają jak prawdziwe. Nawet można sięgnąć jeszcze dalej, chociażby trylogia "Powrót do przyszłości", fakt widać, że niektóre efekty specjalne są robione komputerowo, czy też w inny sposób, ale to nie razi w oczy tak jak to co zmajstrowano w DB: Evolution...
Producenci DB: Evolution mieli budżet w wysokości 45 mln. $ mogli więc stworzyć naprawdę dobry film.
Niestety nie dość, że stworzyli wizualnego gniota, to jeszcze całkowicie sknocili fabułę.

Jeśli chodzi o fabułę:
- w DB: Evolution Songo jest dużo starszy niż w DB;
- Songo... chodzi do szkoły i jest... popychadłem;
- Oazaru to... potwór kontrolowany przez Szatana Serduszko;
- co najbardziej wkurzające, to przeniesienie DB ze stworzonego przez Toriyamę świata do współczesnych Stanów Zjednoczonych... no, ale czego się dziwić... film robili Amerykanie...;
- Genialny Żółw nazywany jest po imieniu, czyli Roshi, no i nie nosi swojej skorupy, do tego brakuje mu tego humoru i zachowania z mangi i anime;
- brakuje takich postaci jak Oolong czy Kotek;
- swoją drogą, czy Songo ma w tym filmie ogon? bo chyba mi to umknęło;
- i wiele innych...

Jeśli chodzi o wizualne aspekty tego filmu:
- Najwyższa moc vel Kamehameha vel Fala uderzeniowa, to jakieś "piardnięcia" do tego marnie wykonane graficznie;
- ta nauka najwyższej mocy poprzez gaszenie/zapalanie świec... eh...
- Oazaru wygląda jak przerośnięty szympans cierpiący na wypadanie owłosienia;
- Szatan Serduszko wygląda, ehhh, sam nie bardzo wiem jak to określić, bardziej przypomina Green Goblina... albo charakteryzator się nie spisał albo twórca maski, bo to coś co miał na sobie aktor w żaden sposób nie przypominało Szatana z anime... a przecież można było stworzyć komputerowego Szatana, podobnie jak Oazaru...
- i wiele innych...

Mając tyle pieniędzy na wyprodukowanie filmu, tak rewelacyjny materiał(anime i manga DB, DB Z i DB GT), stworzono taki syf, że po zakończeniu jego kręcenia jego twórcy powinni, to co zrobili, wrzucić do kosza i spalić, i przeprosić wszystkich fanów DB, a przede wszystkim Akirę Toriyamę, że wyszło im takie G..., a nie puszczać to do kin...

Wyczytałem dziś w internecie, że DB 2 zostało oficjalnie potwierdzone przez odtwórcę roli Szatana Serduszko...
Asiunia Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 26
Dni na forum: 5.237
Posty: 4
Skąd: Iłowo-Osada
Taa. Miał wyjść DB Evolution 2. Wystarczy spojżeń na koniec jedynki, że piccolo jeszcze żyj. Ale na mnie ten film dużej sensacji nie zrobił. Mało rzeczy [ ort! ] z fabułą było związanych. Ale jeśli chodzi o film jako zwykły film, to było ok ;]
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Asiunia napisał(a):
Miał wyjść DB Evolution 2.
Już z niego zrezygnowano.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Tak się zastanawiam grając w DBE na emulatorze PSP, czy Neo Piccolo został stworzony na potrzeby gry, czy był jakoś brany pod uwagę przez twórców filmów przy ew. kontynuacji, bowiem w Story Mode pojawia się po ostatecznej walce, po kilku dniach pokju:
Obraz

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Końcówka filmu sugerowała kontynuację, więc możliwe

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Gdyby to nie nazywało się DB, gdyby nie dalo dragon ballowych imion .. film miałby znacznie lepsze recenzje. Niestety jako adaptacja mangi/anime jest KIEPSKI!

Ale jedno rozwiązanie podoba mi się bardziej niż w oryginale - w oryginale jak wiemy, Sayianie zmieniają się w oozaru pod wpływem pełni księżyca, w filmie DBE pod wpływem zaćmienia. Myślę, że to ciekawsze rozwiązanie. W anime jakoś nie chcę mi się wierzyć, że Sayianie tak rzadko zmieniali się w Oozaru żyjąc na ziemi, gdzie pełnia jest co miesiąc No chyba, że 19 .. kaszka i do domu
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Kiedyś czytałem, że początkowy scenariusz był zupełnie inny. Mieli się pojawić Tienshinhan, Krillin, a walka Goku z Piccolo miała wyglądać zupełnie inaczej, miała być bardziej krwawa ale wymóg PG zmusił ich do zmian bo chcieli aby jednak film był dostępny dla młodszych, oni byli głównymi odbiorcami.

Co zresztą? nie wiem czemu 20th Century nagle wszystko poprzestawiało i zmniejszyli budżet, jakby ich coś przerosło. I to ich należy winić, bo aktorzy zagrali dosyć dobrze (poza Bulmą, ale to głupi scenariusz, który zmienił ją w wojowniczke) a czemu? Bo Chatwin i Marsters lubili w młodości DB. Ich wygląd też był znośny, bo film to nie cosplay i poza Roshim (który mógł mieć jednak brodę) i Oozaru, który ewidentnie został zrobiony na szybko, jakby twórcy przewidzieli, że nie jest to "idealny obraz" i w ramach bonusa fanom zaserwowali właśnie jego (niedorobionego).

Twórcom dałbym jeszcze jedną szansę, ale pod szyldem innej wytwórni i z budżetem min. 150mln nie mniej, tylko wtedy można by spróbować zrobić sensowny film. Najprościej, zacząć od sagi Z.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Moim zdaniem największy minusem filmu jest to, że jest młodzieżowy, co automatycznie czyni go kiepskim w oczach starszego widza. W DBZ Goku był już stary, mógłby zagrać go poważny aktor, jak to w adaptacjach amerykańskich komiksów. Ale nikt tego się nie podejmie i dobrego filmu nie będzie. Bo anime jest dla dzieci i kropka. A Batman, kuźwa, jest dla dorosłych.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 12.03.2013, 1:38
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Gdzie stary? jak przybył Radditz miał chyba ponad 20 lat ; p

Ale pamiętajcie jedno, będzie wybór albo gościu obeznany w sztukach walki i słaby aktor, albo dobry aktor ale słabo obeznany w sztukach walki i tu jest największy problem bo efektami za daleko sie nie ujedzie, zwłaszcza w DB, gdzie sztuki walki to podstawa.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Na początku stary nie był, ale te 25 na karku miał. W każdym razie w Ewolucji nastoletniego Goku zagrał 27-letni Chatwin, czyli 25-letniego mógłby grać już jakiś 35+ ;p

Co do sztuk walki, to tego można się stosunkowo szybko na potrzeby filmu nauczyć, a dobrego aktorstwa już nie bardzo, więc wybór jest dla mnie jasny.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Shounen napisał(a):
Moim zdaniem największy minusem filmu jest to, że jest młodzieżowy, co automatycznie czyni go kiepskim w oczach starszego widza.
To nie prawda. Po prostu film jest słaby i starszy widz nie widzi w nim nic wartościowego. Dlaczego np starzy ludzie oglądają Król Lwa czy Epokę Lodowcową, które są bajkami, myślę dla młodszej widowni niż DBE. Dlaczego? Bo niosą ze sobą przesłanie, są wartością samą w sobie i zdecydowanie ciekawsze niż DBE.

A film DBE jest kierowany do takich odbiorów jak fani DBZ, czyli do nastolatków. To, że my oglądamy DB w wieku 20 lat lub więcej, to nie znaczy, że my jesteśmy grupą docelową tego tytułu. Wyobrażacie sobie 26-latka, który zbiera karty z chrupek lub kupuje sobie zeszyty z okładkami z postaciami DB? Bo ja tak średnio. Ok co kto lubi, ale to wygląda ciut dziwnie
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  

Forum DB Nao » » » Dragonball: Ewolucja / Dragonball: Evolution (2009)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook