Forum Dragon Ball Nao

» Witam ;D

Strony:   1, 2
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Kikoushi napisał(a):
j-rock i ogólnie Japonia zainteresowałam się stosunkowo niedawno bo ok. pół roku temu i jakoś mnie to wciągnęło
To rzeczywiście krótki staż... Ja siedzę w tym już ponad 14 lat...


Kikoushi napisał(a):
mam zamiar studiować japonistyke
Śmiały plan.Życzę powodzenia...


Kikoushi napisał(a):
co do muzyki to podstawą jest metal i rock ;D moim ulubionym zespołem jest Dir en grey, ale lubię też zespoły takie jak Disturbed czy Bullet for my valentine.
Dir en Grey...? To raczej mocne brzmienia. Ja osobiście jestem zagorzałym fanem Luna Sea,które szczerze polecam...

Witam na forum.Życzę dobrej zabawy i zostań z nami jak najdłużej.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.600
Posty: 308
Witaj Honorato (Jak do Ciebie mówią ? Honorata to strasznie długie imię. XD)

Kikoushi napisał(a):
za trzy lata [czyt. gdy skończe liceum] mam zamiar studiować japonistyke
To podobnie jak moja siostra cioteczna. Jest w Twoim wieku i ma już skończony jakiś tam kurs japońskiego. Ty też masz ?

Kikoushi napisał(a):
co do muzyki to podstawą jest metal i rock
Mogę polecić Ci L`Arc~en Ciel, bo to mój ulubiony zespół. Zresztą. Tutaj pełno jest tematów o japońskich zespołach, także na pewno znajdziesz coś wartego uwagi.

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy.
Kikoushi Kobieta
Wojownik
Wojownik
Kikoushi
Wiek: 30
Dni na forum: 5.354
Plusy: 1
Posty: 40
Chwila napisał(a):
Witaj Honorato (Jak do Ciebie mówią ? Honorata to strasznie długie imię. XD)
na ogół większośc mówi Honia
Chwila napisał(a):
To podobnie jak moja siostra cioteczna. Jest w Twoim wieku i ma już skończony jakiś tam kurs japońskiego. Ty też masz ?
właśnie kupiłam sobie kurs japońskiego i już się za niego zabrałam, z tym, że skupia się on raczej na gramatyce, a o piśmie w nim jest nie wiele , zresztą potrafię już hiragane i częściowo katakane

"Wielu żywych zasługuje na śmierć, a czasem umierają ci, którzy zasłużyli na życie..."
"Od piekła lub nieba odgradza nas tylko życie, rzecz najkruchsza na świecie."
"Czas nie leczy ran tylko przyzwyczaja do bólu."

Obraz
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Widzę, że masz ambicje i sobie nie odpuścisz po tygodniu. To dobrze. Jak się już za coś brać, to na całego

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Kikoushi napisał(a):
właśnie kupiłam sobie kurs japońskiego i już się za niego zabrałam, z tym, że skupia się on raczej na gramatyce, a o piśmie w nim jest nie wiele , zresztą potrafię już hiragane i częściowo katakane
Mogę się spytać co to za kurs?


Chwila napisał(a):
Kikoushi napisał(a):
za trzy lata [czyt. gdy skończe liceum] mam zamiar studiować japonistyke


To podobnie jak moja siostra cioteczna. Jest w Twoim wieku i ma już skończony jakiś tam kurs japońskiego. Ty też masz ?
Ja sobie japonistykę podarowałem,co nie znaczy że zrezygnowałem z japońskiego. Po prostu,jak dla mnie raz,że japonistyka jest nieco przereklamowana,dwa że bym się pewnie nie dostał (cholernie dużo chętnych i mało miejsc,oraz rozszerzony polski i angielski są tam wymagane),trzy,że nie stać mnie na studia w innym mieście,a cztery,że po prostu nie jest mi to potrzebne.Doskonale sobie radzę i bez tych studiów.Tyle,jeżeli chodzi o mnie.Nie chcę nikogo broń Boże zniechęcać,mówię tylko jak było ze mną.A wy zrobicie,jak będziecie chciały.Życzę powodzenia,a w razie jakiś pytań lub wątpliwości,pisz w temacie o japońskim,a ktoś na pewno Ci pomoże.


Zettai Daikoku napisał(a):
Widzę, że masz ambicje i sobie nie odpuścisz po tygodniu.
Motywacja jest najważniejsza Zettai. Bez niej nic nie osiągniesz.


Jak się już za coś brać, to na całego
Popieram w całej rozciągłości.


Kikoushi napisał(a):
na ogół większośc mówi Honia
Dziwnie brzmi.To już wolę zostać przy oryginale.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kikoushi Kobieta
Wojownik
Wojownik
Kikoushi
Wiek: 30
Dni na forum: 5.354
Plusy: 1
Posty: 40
Hayato napisał(a):
Mogę się spytać co to za kurs?
kurs językowy dla początkujących, takie "naucz się sam", z dużym naciskiem na gramatykę. opisane są odmiany czasowników, przymiotników itd. ale chyba warto znać chociaż podstawy.
Hayato napisał(a):
cholernie dużo chętnych i mało miejsc
ale jednak ktoś się dostaje, nie? jak dotąd to większość mi mówiła, że problemem nie jest się dostać ale się utrzymać

"Wielu żywych zasługuje na śmierć, a czasem umierają ci, którzy zasłużyli na życie..."
"Od piekła lub nieba odgradza nas tylko życie, rzecz najkruchsza na świecie."
"Czas nie leczy ran tylko przyzwyczaja do bólu."

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Kikoushi napisał(a):
ale jednak ktoś się dostaje, nie?
Nie mówię przecież,że nie.Kumpel się niestety nie dostał.Ja w ogóle dałem sobie spokój,by mówić po japońsku,wbrew temu co uważa wielu ludzi, nie potrzeba mi japonistyki...Tobie życzę powodzenia.W razie jakiś pytań z języka,wal śmiało.Na tyle,ile potrafię pomogę.


Kikoushi napisał(a):
jak dotąd to większość mi mówiła, że problemem nie jest się dostać ale się utrzymać
Nawet nie wiem,jak teraz jest.Mam nieco przestarzałe informacje,ale mogę się dowiedzieć...


kurs językowy dla początkujących, takie "naucz się sam", z dużym naciskiem na gramatykę. opisane są odmiany czasowników, przymiotników itd. ale chyba warto znać chociaż podstawy.
A jaki...?Czysta ciekawość. Nie neguje tego przecież...,a próbuję jedynie pomóc...(trochę w tym siedzę... ).

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kikoushi Kobieta
Wojownik
Wojownik
Kikoushi
Wiek: 30
Dni na forum: 5.354
Plusy: 1
Posty: 40
PONS wydawnictwo LektorKlett..."japoński w jeden miesiąc, kurs dla początkujących" tłumaczone z niemieckiego i nawet dwie płytki z nagarniami dialogów "gratis"

"Wielu żywych zasługuje na śmierć, a czasem umierają ci, którzy zasłużyli na życie..."
"Od piekła lub nieba odgradza nas tylko życie, rzecz najkruchsza na świecie."
"Czas nie leczy ran tylko przyzwyczaja do bólu."

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Kikoushi napisał(a):
PONS wydawnictwo LektorKlett..."japoński w jeden miesiąc, kurs dla początkujących"
Wiem już o co chodzi.Mnie odrzuca sam tytuł...

Proponuje przenieść tą rozmowę,do tematu w tym celu założonego,aby nie robić offtopu.

http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?t=271

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.576
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Siema. Życzę miłego pobytu na forum!

Ps. Daj może jakieś zdjęcie z twoim obliczem.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce

witaj, baw się dobrze, pisz dużo a mądrze

Gdzie będziesz studiować? Może, jak Bóg da, spotkamy się w Poznaniu
Kikoushi Kobieta
Wojownik
Wojownik
Kikoushi
Wiek: 30
Dni na forum: 5.354
Plusy: 1
Posty: 40
bardzo prawdopodobne, bo też chciałabym studiować

"Wielu żywych zasługuje na śmierć, a czasem umierają ci, którzy zasłużyli na życie..."
"Od piekła lub nieba odgradza nas tylko życie, rzecz najkruchsza na świecie."
"Czas nie leczy ran tylko przyzwyczaja do bólu."

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » Witam ;D
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook