Forum Dragon Ball Nao

» Dziewictwo: Powód do dumy czy wstydu?

Strony: 1, 2  
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.716
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Dziewictwo – stan kobiet lub mężczyzn przed podjęciem stosunków seksualnych.Dziewictwo ma dwa aspekty, nie zawsze pokrywające się ze sobą: fizyczny i moralny. W przekonaniach i obyczajach religijnych akcent jest różnie rozłożony, zależnie do religii. Dziewictwo odnoszone jest także do płci męskiej – dawniej, zwłaszcza w języku staropolskim, chłopca w stanie dziewiczym określano mianem prawiczka.

I moje pytanie do Was: jak podchodzicie do sprawy dziewictwa, i czy uwazacie to za cos, czego powinno sie wstydzic, lub przeciwnie, za cos, z czego powinno sie byc dumnym?

Zapraszam do wyrazania opinii. Mam tez nadzieje, ze temat posluzy czemus konstruktywnemu, a nie bedzie jedynie popisem chamstwa i glupoty uzytkownikow, tak wiec prosze o powazne podejscie.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.666
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Pewnie, że się powinno być dumnym.
Niemniej uważam, że należy przetestować partnera przed ślubem i nie brać kota w worku.
Na udany związek składają się dwie sfery- uczuciowa i seksualna.
Aby stworzyć udany i szczęśliwy związek, każda z tych sfer musi dobrze funkcjonować. Sama miłość może nie wystarczyć, jeśli temperamenty i możliwości obojga partnerów są bardzo rozbieżne. Tak samo seks nie może być jedyną bazą związku. Jeśli brakuje w nim uczucia, prędzej czy później wszystko się posypie.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.823
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ja uważam, że dziewictwo nie jest ani powodem do wstydu, ani do dumy. Co prawda, nie uważam, że powinno się pójść z pierwszym lepszym bądź pierwszą lepszą do łóżka(czy u facetów: przelatywać każdą laskę, u kobiet: puszczalstwa) ,byleby się dziewictwa pozbyć, bo to istny debilizm. Każdy ma prawo decydować o własnym życiu seksualnym, o ile nie jest to krzywdzące dla innych.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.818
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Moim zdaniem ani powód do wstydu, ani do dumy, a po prostu sprawa naturalna. Jeśli ktoś uprawia seks, to przestaje być dziewicą - sprawa prosta i wynikająca z własnej decyzji. Równie dobrze można się zastanawiać, czy uprawianie seksu to powód do dumy czy wstydu - a na to chyba już jesteśmy zbyt dorośli, nie?

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.666
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Patrząc na to pod tym kątem, zapewne macie racje. Ja jednak zinterpretowałam to jako bycie dumnym z posiadania dziewictwa, mimo wielu nadarzających się okazji do zmiany tego stanu.
Bo wielką sztuką jest zachować wstrzemięźliwość, jeśli jest się w związku, a partner bardzo pociąga nas seksualnie. Uważam, że ludzie, którzy ze względów np. religijnych potrafią mimo wszystko wytrwać w swoim postanowieniu powinni być z siebie dumni, gdyż mają bardzo silną wolę.
Chyba, że to kwestia niskiego libido :p

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.853
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Nie to wiara. Wiara i silna wola. Dlatego w mamy sporo sióstr zakonnych. Mimo to znam zakonne lecz świeckie. Co jest dla mnie zaskoczeniem. No a takim pozostałym to pomaga owa religia z modłami. Wiecie "Zdrowaśki".
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.716
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Zgadzam sie z Wami dziewczyny,ze to indywidualna sprawa kazdego, jednakze spoleczenstwo i massmedia wywieraja na ludzi presje. Seks jest promowany na kazdym kroku, co stawia wielu szczegolnie mlodych ludzi w malokomfortowej sytuacji.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.234
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Brak dziewictwa nie jest powodem do wstydu, za to puszczalstwo w wydaniu zarówno damskim jak i męskim na pewno powodem do dumy nie jest. Posiadanie zaś dziewictwa nieważne czy wynikającego z postanowień czy z niemożności znalezienia partnera (aczkolwiek bardziej cenne jest to pierwsze) zawsze robi wrażenie. Czy jest to jednak powodem do dumy to już chyba kwestia indywidualna. Rozsądnym podejściem jest oczywiście sprawdzenie się przed ślubem. Z ideologicznych punktów widzenia posiadanie dziewictwa nie wiadomo jak długą ilość czasu jest dla mnie dziwne, ale jeszcze akceptowalne.

Istnieje tu jednak pewna negatywna strona posiadania dziewictwa szczególnie widoczna u chłopców, podejście typu 'nigdy w życiu piczki na oczy nie widziałem, ale przecież muszę się pokazać jakim to wielkim ruchaczem nie jestem' oraz przy okazji obrażaniu innych panów, którzy takiego to zaawansowanego podejścia nie wyznają. Oczywiście
im dłużej taki nie może znaleźć baby tym większe szmaty robi z dziewczyn i kobiet w ogóle. Ale z drugiej też strony dziewczyn nie podrywa się na tekst 'ej, chcesz się *kochać*?' ... Nie dziwota więc, że takiej zachęcie nie mogąc się oprzeć niewiasty, uciekają od delikwenta na kilometr, wobec czego ten za stan rzeczy obwinia wszystkich tylko nie siebie i następnym razem jest jeszcze bardziej wulgarny. Powstaje błędne koło.
Dużo jest takich osób, niektóre znam osobiście i żadnej praktycznie nie darzę szacunkiem, bo to dziadostwo i zaraza, równocześnie też przykład naprawdę słabych charakterów. Natomiast jak ktoś ma słaby charakter i zamiast to zaakceptować na siłę stara się być fajny, w rzeczywistości jest bardzo żałosny.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.969
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Drakan dobrze oddała moje zdanie na ten temat.

A tak bardziej po mojemu:

Jeżeli kobieta/mężczyzna oddaje się drugiej osobie z miłości, to nie jest to powód do wstydu, a nawet do dumy. Natomiast jeżeli robi to dla przyjemności (mam na myśli pierwszy stosunek) wykazuje pogardę dla siebie i ja osobiście bym się takiego czynu wstydził.

Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.889
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Mateusz napisał(a):
Natomiast jeżeli robi to dla przyjemności (mam na myśli pierwszy stosunek) wykazuje pogardę dla siebie
Widzisz, życie jest jedno. Nie każdy chce czekać na tą jedyną, wieczną, prawdziwą miłość, która może tak naprawdę nigdy nie nadejść. Nie mogę zrozumieć twojego podejścia. Dlaczego respektowanie swoich własnych potrzeb i postępowanie zgodnie ze swoimi zasadami miałoby być pogardą dla samego siebie? Uważam, że jest wręcz przeciwnie. Jeśli ktoś chce przeżyć swój pierwszy raz, jest tego pewny, nie skrzywdzi w żaden sposób drugiej osoby, postępuje tak zgodnie ze swoją własną i nieprzymuszoną wolą, to czemu miałby okazywać dla siebie pogardę? Bo szanuje swoje potrzeby fizyczne i emocjonalne? Okazywaniem pogardy dla siebie jest trzymanie dziewictwa w nieskończoność, wbrew swojej chęci, ze strachu przed opinią innych.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.969
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Dla mnie, dziewictwo wiążę się z czymś ważnym, czym nie powinno się wymachiwać na prawo i lewo.
Niekoniecznie dla mnie dobrym powodem do straty tego stanu rzeczy musi być miłość, ale chociaż wewnętrzne przywiązanie, dobre, pozytywne, szczere uczucie do drugiej osoby. Dziewicą/prawiczkiem jest się tylko raz, trochę głupio stracić stan takiej niewinności tylko dlatego, że ktoś chce zobaczyć jak miły jest seks.


Mart napisał(a):
Okazywaniem pogardy dla siebie jest trzymanie dziewictwa w nieskończoność, wbrew swojej chęci, ze strachu przed opinią innych.
Z tym strachem trochę przesadzasz, mówisz tak, jakbyś trzymała dziewictwo w nieskończoność - do 18 roku życia, bo chyba potem to owego strachu nie można odczuwać. Nikt przecież jak będziesz miała 22 lata i będziesz po pierwszym stosunku nie powie Ci: weź, nie jesteś już dziewicą, Ty krowo.

Mart napisał(a):
Dlaczego respektowanie swoich własnych potrzeb i postępowanie zgodnie ze swoimi zasadami miałoby być pogardą dla samego siebie?
Kiedy sobie wyobrażę, że jestem prawiczkiem idę z jakąś panną do łóżka chociaż jej nie znam, uprawiam z nią seks, a potem, że rok później mogę się zakochać, czuje pewien niesmak i myślę, że wiele osób by się tak poczuło.
Wydaję mi się, że cywilizowana osoba, gdy się wysili, potrafi dostrzec tę pogardę - to, że udostępnia swoje ciało tylko dla przyjemności, a nie z powodu uczucia.
Myślę, że kiedy człowiek oddaje siebie (szczególnie po raz pierwszy) to powinno być to oddanie uczuciowe czy duchowe i fizyczne, a nie tylko fizyczne.


Takie jest po prostu moje zdanie, można się z nim nie zgadzać

Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.889
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Jeżeli kobieta/mężczyzna oddaje się drugiej osobie z miłości, to nie jest to powód do wstydu, a nawet do dumy. Natomiast jeżeli robi to dla przyjemności (mam na myśli pierwszy stosunek) wykazuje pogardę dla siebie i ja osobiście bym się takiego czynu wstydził.
Mateusz napisał(a):
Niekoniecznie dla mnie dobrym powodem do straty tego stanu rzeczy musi być miłość, ale chociaż wewnętrzne przywiązanie, dobre, pozytywne, szczere uczucie do drugiej osoby.
Plączesz się trochę w zeznaniach ;p.
Mateusz napisał(a):
Z tym strachem trochę przesadzasz, mówisz tak, jakbyś trzymała dziewictwo w nieskończoność - do 18 roku życia, bo chyba potem to owego strachu nie można odczuwać. Nikt przecież jak będziesz miała 22 lata i będziesz po pierwszym stosunku nie powie Ci: weź, nie jesteś już dziewicą, Ty krowo.
A czemu nie. Jeśli dziewczyna czy facet po mimo upływu lat nie pozna tej drugiej wyjątkowej osoby, której mogłaby się oddać z powodu uczucia, może obawiać się, że ktoś powie jej, że wykazuje pogardę dla siebie. Skoro twierdzisz, że to uczucie jest wyznacznikiem, a nie wiek, to jakie ma znaczenie, czy ktoś będzie miał 18 lat, czy 50? Może nie powie się "masz 22 lata, nie jesteś dziewicą, ty krowo", ale może powiedzieć "uprawiałeś/aś seks z osobą której nie kochałaś/eś, ty krowo". Niezaspokajanie swoich potrzeb prowadzi do frustracji, kompleksów, głównie problemów na tle psychicznym. Jeśli ktoś chce dbać o swoje zdrowie psychiczne i nie ma wielkiej duchowej potrzeby czekać na tą wyjątkową osobę, co jest w tym złego?
Mateusz napisał(a):
Myślę, że kiedy człowiek oddaje siebie (szczególnie po raz pierwszy) to powinno być to oddanie uczuciowe czy duchowe i fizyczne, a nie tylko fizyczne.
A jakie to ma znaczenie, czy pierwszy, czy dwudziesty? Seks to seks, oddanie się to oddanie.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.969
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mart napisał(a):
Plączesz się trochę w zeznaniach ;p.
No właśnie poprawiłem się bo w zasadzie, to wcześniejsze było zbyt naiwnym podejściem.

Mart napisał(a):
Skoro twierdzisz, że to uczucie jest wyznacznikiem, a nie wiek, to jakie ma znaczenie, czy ktoś będzie miał 18 lat, czy 50?
Uznałem, że ten strach wynika z wieku, a nie z tego, że ludzie uważali by tak jak ja. Choć ja nie gardzę takimi osobami i nigdzie tak nie napisałem, więc nie ma się co mnie bać

Mart napisał(a):
Jeśli ktoś chce dbać o swoje zdrowie psychiczne i nie ma wielkiej duchowej potrzeby czekać na tą wyjątkową osobę, co jest w tym złego?
To jest w tym złego, że nie ma takiej potrzeby duchowej, a może powinien.

Mart napisał(a):
A jakie to ma znaczenie, czy pierwszy, czy dwudziesty? Seks to seks, oddanie się to oddanie.
No nie to samo. Po pierwsze, kiedy ktoś po praz pierwszy uprawia seks bez uczucia (jakieś tam uczucie jest, ale nie to o jakie mi chodzi - chyba rozumiesz) to robi to też z ciekawości. Natomiast za kolejnym razem wie mniej więcej co go czeka, a ciekawość nie jest dla mnie dobrym powodem ku oddaniu się. Po drugie, pierwsze oddanie ma charakter symboliczny, druga osoba raczej cieszy się, że jej druga połowa nie dała się komuś innemu. Po trzecie, kiedy robi się to pierwszy raz z osobą, która coś dla Ciebie znaczy, to potem jesteś bardziej świadomy tego, że, jeśli zrobisz to z osobą, do której nic nie czujesz to będzie coś innego. Natomiast jak się od razu oddasz pierwszej lepszej to nie będziesz wiedzieć co tracisz, a jeśli w przyszłości się zakochasz, to nie będziesz mógł tego błędu cofnąć.

Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.889
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Mateusz napisał(a):
Po pierwsze, kiedy ktoś po praz pierwszy uprawia seks bez uczucia (jakieś tam uczucie jest, ale nie to o jakie mi chodzi - chyba rozumiesz) to robi to też z ciekawości.
Nie koniecznie z ciekawości. Są również takie uczucia jak potrzeba afirmacji swojego ciała przez drugą osobę czy chęć zbliżenia, ciepła.
Mateusz napisał(a):
Po drugie, pierwsze oddanie ma charakter symboliczny, druga osoba raczej cieszy się, że jej druga połowa nie dała się komuś innemu.
Ma taki charakter, jaki sam temu nadasz. Mnie osobiście coś takiego kompletnie nie ruszyło. Jeśli jesteś z kimś, to naturalne, że po dłuższym czy krótszym czasie będzie się uprawiać seks. W życiu spotyka się wiele osób i to jest tylko kwestia przypadku, czy chłopak spotka mnie wcześniej czy później.

Mateusz napisał(a):
Po trzecie, kiedy robi się to pierwszy raz z osobą, która coś dla Ciebie znaczy, to potem jesteś bardziej świadomy tego, że, jeśli zrobisz to z osobą, do której nic nie czujesz to będzie coś innego.
No i analogicznie - jeśli robisz to po raz pierwszy z osobą, do której nic nie czujesz, to potem jesteś bardziej świadomy tego, że jeśli zrobisz to z osobą, która coś dla ciebie znaczy, to będzie coś innego.

Mateusz napisał(a):
to nie będziesz mógł tego błędu cofnąć.
a czemu miałby to być błąd? trochę tolerancji dla zasad innych ludzi.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.666
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Jakiej tolerancji?
Przecież Mateusz nie krytykuje nikogo, wyraża tylko swoje poglądy dokładnie tak samo jak Ty.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.889
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Stwierdzenie o okazywaniu pogardy i z góry zakładanie, że coś jest błędem, nie patrząc na konsekwencje nie jest krytyką?

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.666
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
W jego mniemaniu i w oparciu o zasady, którymi się kieruje jest to błąd, ale nie narzuca swoich kryteriów innym. Stara się wytłumaczyć Ci dlaczego tak uważa, tak jak Ty przedstawiasz swój tok rozumowania.
Mówienie o braku tolerancji z jego strony jest określeniem troszkę na wyrost.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.889
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Ja zwroty typu "powinien" odczuwam raczej jednoznacznie, nietolerancyjnie.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.666
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Aj Mart, by Ty wszystko bierzesz za bardzo do siebie:P

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.889
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Staje w obronie poszkodowanych i uciśnionych ;p

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Dziewictwo: Powód do dumy czy wstydu?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook