Forum Dragon Ball Nao

» MLM, czyli sprzedaż wielopoziomowa (marketing)

Strony: 1, 2, 3  
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Ktoś się z tym spotkał, działa albo ma to za sobą ? Koncepcja sprzedaży podobna do piramidy finansowej, tyle z zasada działania jest odwrotna. Na moje rozumowanie koncepcja (system) jest dość kłopotliwa ale może okazać się opłacalna.
Motyw czy raczej wątek MLM jest w serii Welcome to the NHK.
PS. Ktoś zna produkty firmy FM, oni działają na tej koncepcji.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Mówisz o perfumach/kosmetykach FM? Dają dobre warunki to im się opłaca.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
No nie wiem. Tak to ta firma.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Jedyny kłopot to liczba znajomych, jeżeli masz ich dużo, to łatwiej idzie Ci rozprowadzanie produktów i szybciej zarabiasz. Kiedyś myślałam o współpracy z FM właśnie, ponieważ nie wymagają od ciebie tyle co np. od konsultantki Avon a można zarabiać nieźle w stosunku do ceny produktów. Taki rodzaj sprzedaży ma mnóstwo plusów, oszczędzasz na reklamie, pracownikach (za konsultantów nie płaci się składek,itp.), wykorzystujesz proste, ale skuteczne zasady psychologii.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Po prostu jesteś pośrednikiem, tak ?! Nie ma haczyka ? Nie masz jakiś obowiązków wobec tej marki finansowych ?
Jakie to zasady ?
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Dokładnie opisane jest na przykład tutaj: http://perfumyfm-wspolpraca.blogspot.com/
Masz umowę i wykupujesz starter, jednak to nie jest jakaś astronomiczna kwota. Zdobywasz narzędzia do pozyskiwania klientów, próbki, katalogi. W innych firmach np. musisz kupić od razu pewną pulę kosmetyków i dopiero potem je rozprowadzasz, a to jest mniej korzystne moim zdaniem. Haczyki są wszędzie, dopiero po dokładnym przeczytaniu umowy możesz stwierdzić czy jest wszystko ok. Piszę o tym, bo sama korzystałam z tych produktów i znam kilka konsultantek, które były zadowolone, ale nie wiem jak reszta współpracowników. Chociaż taką sprzedaż i tak wyprzedza Allegro, gdzie można to wszystko dostać o wiele taniej.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
U mnie w bloku chyba ze cztery osoby są z FM. Chcieli mnie wciągnąć, ale jakoś sprawa ucichła.

Obraz
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Musisz mieć ukończone 18 lat by zostać ich konsultantem, dziwię się więc, że Ci proponowali.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Masz rację warunki są dobre, kusi naprawdę kusi żeby nawet spróbować. To raczej zajęcie dla wytrwałych i mających dużą grupę znajomych i rodzinę. Poza tym lepiej zarobisz jeśli, ktoś się u ciebie "zapisze' będzie dystrybutorem, bo np. wa więcej znajomych ;p To taka własna organizacja sieci sprzedaży i łańcuch dostaw, a oni nazywają to strukturą, ciekawe określenie prawdziwe. Nie wiem czy dałbym radę Cycu. Domniemam, że w tym siedzisz. Kokosów nie masz pewnie, mój kolega ma z tego 800 zł miesięcznie, a chatę zawaloną tymi produktami, oraz telefon komórkowy u nich. Ciekawy sposób sprzedaży, prosto od producenta, omijając inne procesy logistyczne... Ciekawe, ale i tak najwięcej zarabia siedzący u podstaw tej sprzedaży (odwrócona piramida)

[ Dodano: 24.11.2012, 18:52 (po 2 minutach) ]
Cycu, może byśmy współpracowali hehehe, zarobiłbyś kasę i miał większą premię XD Za udział w sprzedaży w firmie, bo mogę działać po przez ciebie ;p Albo jakoś tak. Ciekawe i kuszące.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Wspominałam już o FM Group w temacie o Amway.
Jeśli chodzi o pracę to można sporo zarobić jeśli tylko poświęci się temu trochę czasu, ja sama jestem dystrybutorem od kilku miesięcy i w sumie nie narzekam. Jedyne co mi się nie podoba to system indoktrynacji w firmie, który podejrzanie przypomina sektę.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Warto pracować za grosze, poświęcasz czas, nie masz stałych zarobków, co będzie jeśli jak znajomi już nie kupią ? Poszukasz kolejnego osiołka ? Zawsze jakiś pieniądz. Mnie kusi ale raczej nie skorzystam. Niby koncepcja dobra, ale nie ma to jak hipermarket czy market, w którym sprzedaż jest masowa. Tak to tylko oni zarabiają, a ty masz z tego grosze, no i co według ciebie znaczy "trochę czasu" XD

[ Dodano: 24.11.2012, 19:46 (po 1 minucie) ]
W Japonii jest to chyba zakazane
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Miy, wystarczy zgoda rodziców

Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Mateusz, jak dobrze pójdzie to w to się "pobawię".
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Miy, wystarczy zgoda rodziców
Nie, musisz podać nr swojego dowodu osobistego, żeby przygotowali dla ciebie umowę.

Gonardino napisał(a):
Warto pracować za grosze, poświęcasz czas, nie masz stałych zarobków, co będzie jeśli jak znajomi już nie kupią ? Poszukasz kolejnego osiołka ? Zawsze jakiś pieniądz. Mnie kusi ale raczej nie skorzystam. Niby koncepcja dobra, ale nie ma to jak hipermarket czy market, w którym sprzedaż jest masowa. Tak to tylko oni zarabiają, a ty masz z tego grosze, no i co według ciebie znaczy "trochę czasu" XD
Ja akurat prawie w ogóle nie poświęcam na to czasu, wysłałam kilka katalogów w pdf'ie do znajomych, jak ktoś coś potrzebuje to zamawia, nic na tym nie tracę, mogę tylko te kilka groszy zyskać.
Poza tym, jeśli chodzi o FM, to tutaj nie zarabia się głównie na sprzedaży, tylko na wciąganiu do firmy nowych osób. Mój znajomy sprzedażą nie zajmuje się już w ogóle, a zarabia miesięcznie około 1,5 tysiąca zł, tyle ludzi w to powciągał.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mnie powiedziano inaczej.

Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
To w takim razie wprowadzono cię w błąd. Cytat z regulaminu dystrybutora:
2. Członkostwo w Klubie FM GROUP
2.1. Członkiem Klubu FM GROUP (Dystrybutorem) może zostać pełnoletnia osoba fizyczna,
w tym prowadząca działalność gospodarczą, jak również osoba prawna, która zostanie
zarekomendowana do Klubu FM GROUP przez jego uczestnika – Sponsora.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
DB
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.142
Posty: 1
Może Mateusz zarejestrował jednego ze swoich rodziców
i działa w jego imieniu?
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Kto pracując w FM chce zarabiać na sprzedaży, kariery nie zrobi. Ideą tego systemu jest to, by dużo ludzi kupowało mało, sprzedaż to tak naprawdę są grosze. Firma nagradza za reklamę. Dobrym motywem jest to, że nie ponosimy konsekwencji za jakiekolwiek działania.

Mart napisał(a):
Poza tym, jeśli chodzi o FM, to tutaj nie zarabia się głównie na sprzedaży, tylko na wciąganiu do firmy nowych osób. Mój znajomy sprzedażą nie zajmuje się już w ogóle, a zarabia miesięcznie około 1,5 tysiąca zł, tyle ludzi w to powciągał.
W której grupie jesteś? Kwiatka czy Kraja?
Wciągać to można kreskę .

DB napisał(a):
Może Mateusz zarejestrował jednego ze swoich rodziców
i działa w jego imieniu?
To jest możliwe.

[ Dodano: 25.11.2012, 23:08 (po 2 minutach) ]
Mart napisał(a):
Wspominałam już o FM Group w temacie o Amway.
Jeśli chodzi o pracę to można sporo zarobić jeśli tylko poświęci się temu trochę czasu, ja sama jestem dystrybutorem od kilku miesięcy i w sumie nie narzekam. Jedyne co mi się nie podoba to system indoktrynacji w firmie, który podejrzanie przypomina sektę.
Ah... więc system książkowy? Byłem w tej grupie i szybko wygasłem. Poznałem lidera, który przyjechał z Wrocławia, postanowiłem spróbować jeszcze raz, jak na razie [ ort! ] zaczyna się kręcić, to jest po prostu praktyczne podejście do biznesu ^^.

[ Dodano: 25.11.2012, 23:14 (po 7 minutach) ]
Miyako napisał(a):
Masz umowę i wykupujesz starter, jednak to nie jest jakaś astronomiczna kwota. Zdobywasz narzędzia do pozyskiwania klientów, próbki, katalogi. W innych firmach np. musisz kupić od razu pewną pulę kosmetyków i dopiero potem je rozprowadzasz, a to jest mniej korzystne moim zdaniem. Haczyki są wszędzie, dopiero po dokładnym przeczytaniu umowy możesz stwierdzić czy jest wszystko ok. Piszę o tym, bo sama korzystałam z tych produktów i znam kilka konsultantek, które były zadowolone, ale nie wiem jak reszta współpracowników. Chociaż taką sprzedaż i tak wyprzedza Allegro, gdzie można to wszystko dostać o wiele taniej.
Można wpisać się na status odbiorcy, wtedy nie musimy kupować startera, ale podpisujemy umowę, że nic nie sprzedamy, oczywiście nikt nas za to by i tak nie ukarał, ale bez próbek zapachów chyba nikt od nas nic nie kupi, bo w ciemno, prawda?
Ja na starym koncie nie działam już parę miesięcy i nikt nie ma do mnie pretensji.


Miyako napisał(a):
Jedyny kłopot to liczba znajomych, jeżeli masz ich dużo, to łatwiej idzie Ci rozprowadzanie produktów i szybciej zarabiasz. Kiedyś myślałam o współpracy z FM właśnie, ponieważ nie wymagają od ciebie tyle co np. od konsultantki Avon a można zarabiać nieźle w stosunku do ceny produktów. Taki rodzaj sprzedaży ma mnóstwo plusów, oszczędzasz na reklamie, pracownikach (za konsultantów nie płaci się składek,itp.), wykorzystujesz proste, ale skuteczne zasady psychologii.
Na sprzedaży to tylko kieszonkowe, potencjalni dystrybutorzy znajdą się sami po zaproponowaniu wszystkim znajomym, oni też mają znajomych, prawda?

Sprawa jest fantastyczna, żeby osiągnąć sukces, wystarczy poświęcić czas, tj. mój lider zarabiający 5k na rączkę po 2 lata działalności (oczywiście jest to jego pracą, która chyba do ciężkich nie należy? - picie kawki w kawiarni i poznawanie nowych ludzi), do tego dochodzą mega programy motywacyjne. Zajebista szansa dla każdego, kto oczekuje od życia czegoś więcej, niż wcale nie najlepszej płacy po latach studiów, lub zapieprzania cały czas u jednego pracodawcy za grosze. Oczywiście, jako sposób na dorobienie również jest dobry poprzez sprzedaż, generalnie to FM daje możliwość zarobku na 3 sposoby: oszczędzanie poprzez używanie ich produktów (skoro są o wiele wydajniejsze od szitowych produktów, wychodzi taniej, ponadto łapiemy punkty, za co firma nam płaci - dobre? biedronka nam nie zapłaci za to, że kupimy u nich mydło ;]), polecanie (to jest sprzedaż) i reklama (używanie, i proponowanie zmiany sklepu znajomym - normalnie sklep za znajdowanie mu klientów nic nam nie da, tutaj firma w podziękowaniu nam płaci).

System pracy FM jest bardzo prosty, ale bardzo trudno go wytłumaczyć nie mając bezpośredniego kontaktu.
Poza tym trzeba by opowiedzieć o firmie, skąd się wzięła i skąd ma tak dobre produkty... od biedy może być:
http://www.youtube.com/watch?v=GgKUAJDlcV8
W tym biznesie nie opłaca się też wpajać ściemy, bo to zawsze działa na krótką metę, co w efekcie staje się dla nas jedynie stratą czasu jak i wiarygodności.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez picaZananasem: 26.11.2012, 2:45
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Cyceron napisał(a):
W której grupie jesteś? Kwiatka czy Kraja?
Dudka, więc on chyba jest pod Krajem, o ile się nie mylę, ale ręki obciąć nie dam.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Olek? To on zarabia 800? No z tego co zauważyłem, to w tej grupie efekty budowania struktur idą bardzo mozolnie, do tego ta sekciarska atmosfera, fuj, cybul chyba ma swoją księgarnię, dlatego jest tam taki nacisk na książki ;D , ale każdy robi jak uważa xD . Oczywiście sprzedaż w każdej grupie wygląda tak samo.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » MLM, czyli sprzedaż wielopoziomowa (marketing)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook