Forum Dragon Ball Nao
Forum DB Nao » Szukaj » Znaleziono 6.718 wyników

Ulubione piwko ;p

"Al Ed Upek

Odp.: 84
Wyś.: 15.782
Endzik napisał(a):
Pisałem o tym z Joe prywatnie, ale podzielę się też tutaj. Ostatnio hipsterce odwaliło na punkcie tak zwanych piw kraftowych, czy rzemieślniczych. Według mnie to przesłodzone gówno, ale może nie piłem porządnego. Ogólnie rzecz biorąc, wolę lagery i ale.
Rozsądek nakazuje sądzić, że w tym jest ogromny potencjał, ale prawda jest taka, że tak szlachetne umiejętności jak sztuka warzenia piwa po prostu zanikły. To nie średniowiecze, że każda babulinka umiała piwa nawarzyć. Dziś od tego są fabryki.

Shingeki no Kyojin / Attack on Titan

"Al Ed Upek

Odp.: 48
Wyś.: 10.403
Bardzo długo im to zajęło.

Boruto: Naruto Next Generations

"Al Ed Upek

Odp.: 3
Wyś.: 168
Naruto właśnie się skończył. Pewnie będzie ogarniał Boruto, ale w ogóle to stało się to, co się w końcu stało z Dragon Ballem. Siła postaci wzrosła w tempie wykładnikowym i poza Naruto i Sasuke wszyscy w zasadzie stali się zbędni. Tak samo pewnie się rozkoksuje Boruto z Saradą.

DB Super odcinek 082, 19.03.2017

"Al Ed Upek

Odp.: 32
Wyś.: 972
Shounen napisał(a):
Nie rozumiem tego zdziwienia wszystkich postaci, że turniej już za 40 godzin. Przecież od początku wiedzieli (przynajmniej siódmy wszechświat), że turniej odbędzie się tamtego konkretnego dnia. Widocznie Beerus nie potrafił sobie przeliczyć.
Może jest tak jak na Wenus, gdzie dzień jest dłuższy od roku.

Demokracja

"Al Ed Upek

Odp.: 82
Wyś.: 7.123
Napisz co ty sądzisz o demokracji.

Skoki narciarskie

"Al Ed Upek

Odp.: 105
Wyś.: 20.943
Tylko 31 punktów przewagi ma w tej chwili Kraft, a Stoch zdaje się znów jest na fali wznoszącej. Jeśli wygra pierwszy konkurs, to Kraft może się już spalić na drugim. W tym sezonie Wellinger i Kraft spalili ostatnie skok w Raw Air (choć Austriak cały cykl wygrał), a Tande spalił TCS. Wiek jest po stronie Stocha.

Wspominki

"Al Ed Upek

Odp.: 52
Wyś.: 10.999
Obawiam się, że on już tak się wyrobił, że na wiadomość ode mnie nie zareaguje.

Wspominki

"Al Ed Upek

Odp.: 52
Wyś.: 10.999
Przeglądałem archiwum Shoutboxa i trafiłem na to. Niestety spóźniłem się wówczas na ostatnie orędzie Ujia i nie zdołałem go pożegnać.

Wspominki

"Al Ed Upek

Odp.: 52
Wyś.: 10.999
11.12.2016 14:17 Hayato: Ja powoli bede sie zegnal z Nao. Znalazlem grupe gdzie moge realizowac swoje hobby, jednoczesnie nie narazajac sie na chamstwo innych gaijinow, przed czym skutecznie broni mnie bariera jezykowa. Otwieraja sie przede mna nowe perspektywy a moje zycie wreszcie zaczyna nabierac rozmachu. Wyglada na to, ze chyba w koncu udalo mi sie przetrwac najgorszy okres w zyciu, chociaz pewne ofiary byly niezbedne. Nie widze juz sensu kontynuowania jalowych dyskusji o niczym z zkompleksionymi ludzmi, ktorzy ciagle stoja w miejscu, a pocieche z nieudanego zycia znajduja jedynie w gnojeniu innych ludzi w internecie. Mam dla kogo zyc i wreszcie czas na zmiany w zyciu. Dziekuje Wszystkim za mile chwile spedzone na Nao i zycze Wam wszystkiego dobrego. Pamietajcie, ze Wasz los jest w Waszych rekach. Trzymajcie sie. あばよ!

DB Super odcinek 082, 19.03.2017

"Al Ed Upek

Odp.: 32
Wyś.: 972
Na pewno nie tak, jak wtedy kiedy się totalnie wyeksploatował w walce z Hitem.

DB Super odcinek 082, 19.03.2017

"Al Ed Upek

Odp.: 32
Wyś.: 972
Potraktuj to jak zabawę. Za drugim razem okaże się, ile zdołałeś domyślić się z obrazu bez napisów.

DB Super odcinek 081, 05.03.2017

"Al Ed Upek

Odp.: 19
Wyś.: 1.130
Shounen napisał(a):
Co aż tak Cię ubodło w tym odcinku w zachowaniu Goku? Uważam, że zbyt surowo go oceniasz. Z Zenkiem zdaje się być w stosunkach koleżeńskich, a do tej pory nie stało się nic, żeby mógł sądzić, że jest inaczej. A cała ta sytuacja z niszczeniem wszechświatów? Myślę, że jest za wcześnie, żeby to oceniać. Przecież wiadomo, że wszystko skończy się dobrze i z pewnością nie stanie się to na przekór działaniom Goku. To niszczenie to być nawet zwykła bujda.

Od postaci z ewentualnych innych anime różni się tym, że Goku autentycznie jest najsilniejszy, więc ma swoje powody. Jeśli idzie o Beerusa, to nie jest on bogiem z pochodzenia. Bogiem Zniszczenia może być każdy, nawet Goku (przypuszczam, że może w tej sadze otrzymać taką propozycję). Goku, który posiadł boską moc, traktuje go jakby na równi z samym sobą. Z drugiej strony nie pełni roli boga, więc nie musi być z Zenkiem w oficjalnych stosunkach.
Ubodło mnie to, że nie zdaje sobie sprawy, że Zeno jest miły tylko z zachowania. Nie dociera do niego, że musi być powód dla którego Beerusowi worek ocieka potem na samo wspomnienie tego imienia. I to, że na jego wyobraźnię nie podziałał fakt, że tak po prostu ten miły koleś sobie zniszczył cały wymiar nie dając Zamasu szansy na wypowiedzenie się.

Goku Niebieski napisał(a):
Odcinek 18 dragon ball z i Goku po walkach z Piccolo i Raditsu. Spotyka małpkę Kaio i pyta ją o trening uważając za boga....
To wpisałem w to życiowe nieogarnięcie i głupkowatość. W momencie o którym mówię Goku już wie, że Zeno to ktoś ważny i powinien sobie zdać sprawę, że dla niego nieosiągalny i lepiej go nie prowokować.

kinichi napisał(a):
Przypomnij sobie jak wielkim szacunkiem darzył niższych bogów, tzn.
w DB Wszechmogącego, w DBZ Dendiego, Króla Yamę, Króla Światów, Króla Wszechświata, Boga Światów czy najstarszego Boga Światów.
Poza czasem drobnym ukłonem, który być może mu się zdarzył (nie będę się zarzekał, że nie), każdego z nich traktował jako kumpla. Czemu nagle miałby się zmienić?
Bo bogowie o których mówisz byli namacalnie w zasięgu, a co po niektórych po 10 minutach znajomości było widać, że się do walki na poważnym poziomie nie nadają.

kinichi napisał(a):
Wyobraźni też nie miał, gdy przeniósł Cella na planetę Króla Światów i zniszczył ją zamiast Ziemi. Podobnie z zostawieniem synów, gdy Buu niszczył Ziemię. Zero odpowiedzialności, jak zwykle u niego... Goku po prostu jest niepoprawnym optymistą z mottem "jakoś to będzie, damy radę".
No nie miał, ale trudno, by w tej sytuacji miał. Działał po wpływem impulsu i gdzieś przenieść się musiał. Tym bardziej, że technika teleportacji działa na zasadzie "do kogoś" a nie "gdzieś".

Diamante napisał(a):
Charakter Goku. Tak jak hejtowałem jego zachowanie, tak w tym odcinku to mi się podobało.
Był pewny siebie, oraz świadomy tego co robi. Nie bylo to zachowanie typu "przeciez ja nic nie zrobilem, tylko chcialem się bić".
Nie kupuję. Koncept Goku jest taki, że on jest zawsze pewny siebie, więc to nie jest żadna odmiana. To tylko wrażenie.

DB Super odcinek 081, 05.03.2017

"Al Ed Upek

Odp.: 19
Wyś.: 1.130
Ten odcinek, jak i poprzednie, dobitnie pokazują jakiego debila uczyniono z Goku.
Zawsze był niecywilizowanym głuptasem, nieprzystosowanym to życia w społeczeństwie i nie rozumiejącym otaczającego go świata, ale inteligentnym jako wojownik, świadomym zagrożeń (choć lekkomyślnym).
W Dragon Ball Super jest najwidoczniej niedorozwinięty, a wyeksponowanie jego instynktu wojownika, podniecanie się walkami, poszukiwaniem kolejnych wyzwań osiągnęło poziom, którego nie jestem w stanie określić właściwym słowem. Nie dlatego że jestem burakiem, a dlatego że nigdy nie widziałem czegoś równie beznadziejnego w kinematografii i literaturze, w związku z czym nie poznałem ani właściwego przymiotnika, ani właściwego terminu dla określenia środka wyrazu jakim jest to, co widzimy.

Goku powinien wiedzieć kim jest Beerus, a już tym bardziej kim jest Zeno. Zero pokory, wyobraźni, inteligencji. No po prostu dramat. Obrzydliwa postać. Gdybym zobaczył kogoś o takich cechach w innym anime z automatu uznałbym go za osobę do zabicia w finałowym odcinku. To nie jest głupkowatość z DBZ, która w gruncie rzeczy jest irytująca i czasem niebezpieczna, ale suma summarum staje się źródłem dobrej zabawy. To jest w ogóle nieśmieszne. Wygląda to gorzej niż fuzja fuzji fuzji Gasiuk-Pihowicz i Scheuring-Wielgus z fuzją Ryszarda Petru i Grzegorza Schetyny z fuzją Jana Grabca i Michała Szczerby z fuzją Agnieszki Pomaskiej i Ewy Kopacz.

Co do rankingu to chyba jasne, że siła tych wszystkich silnych wszechświatów bierze się z tego, że na (dajmy na to) 500 decylionów ludności 100 bilionów dysponuje siłą Kuririna lub większą (ale też elity na poziomie od Goku poprzez Vegetę, Buu, Gohana, Trunksa do Gotena liczebnie tyle samo), podczas gdy w 7 wszechświecie jest to 10mln, a poniżej są istoty na poziomie rolnika z 1 odcinka DBZ.

[Polska] Rząd vs KOD

"Al Ed Upek

Odp.: 22
Wyś.: 2.492
Ja wysiadłem po tytule, po zdjęciu miałem fatality, a jak czytałem wywiad to byłem tak pocharatany, że już mną kołowało.

Aktualności

"Al Ed Upek

Odp.: 346
Wyś.: 46.656
Problem jest, bo minister z tym nic nie robi i wszystko wskazuje na to, że nie tylko nie robi, ale i bierze w tym udział. Dlatego myślę, że zmiana ministra jest konieczna. I kadr w dyplomacji również.

Aktualności

"Al Ed Upek

Odp.: 346
Wyś.: 46.656
Shounen napisał(a):
Mówił o meczetach budowanych w Polsce sponsorowanych przez Arabię Saudyjską, żeby w zamian u nich budować kościoły. Ale nie wspomniał, że przez analogię to Polska by je sponsorowała. No chyba że nie?
To akurat była najmniej ważna część wątku saudyjskiego i zdecydowanie nie wypowiedziana na serio. Głównym zarzutem było to, że szkolimy saudyjskich wojskowych i kwestiach kulturowych obu państw panuje rażąca asymetria. Wiadomo, że w Arabii Saudyjskiej kościoły budowane nie będą, ale z tej sytuacji należy wynieść taką lekcję: nie dla jakichkolwiek inicjatyw religijnych, kulturowych, medialnych w Polsce finansowanych przez Arabię Saudyjską. A co do samego finansowania to episkopat spokojnie by się tym zajął. Polska eksportuje duchownych i w znacznym stopniu wspiera finansowo i organizacyjnie Kościół tam, gdzie występują naturalne niedobory, np. w Europie zachodniej, Afryce czy dalekiej Azji.

To co chciałem, aby zostało w tym wątku ruszone, to przechowywanie w MSZ spadów po Geremku, Bartoszewskim, Skubiszewskim, a wcześniej po establishmencie PRL częstokroć powiązanym służbowo, a także genealogicznie ze służbami specjalnymi oraz wywiadem, także radzieckim/rosyjskim. Schnepf spokojnie urzędujący w Waszyngtonie, nowa afera wokół Przyłębskiego w Berlinie, który miał być TW Wolfgang (i to nie zarzut z TVN a od Gmyza z TVP), wspomniany na filmie ambasador w Azji Płd-wsch i wiele innych brzydkich sytuacji. Waszczykowski powinien już dawno polecieć.

Aktualności

"Al Ed Upek

Odp.: 346
Wyś.: 46.656
https://www.youtube.com/watch?v=-t6kpwMdqKA
Bardzo ciekawy materiał o kolejnych patologiach w MSZ. Polecam słuchać Witolda Gadowskiego piętnującego dziadostwo panujące w MSZ i resorcie kultury. Te 2 resorty wyglądają zdecydowanie najgorzej.

DB Super odcinek 080, 26.02.2017

"Al Ed Upek

Odp.: 32
Wyś.: 2.022
Tak, ale to były gadki w stylu "niesamowicie się rozwinął", "zrobił postępy", "jest piekielnie szybki". Tutaj zaś są w stylu "truciznę ma już w nerach, jeśli tak dalej pójdzie nie zdąży zrealizować taktyki".

DB Super odcinek 080, 26.02.2017

"Al Ed Upek

Odp.: 32
Wyś.: 2.022
Nie widzę innej możliwości, niż Goku zyskawszy sobie sympatię Zeno namówi go na oszczędzenie reszty. To komediowy shounen, gdzie z założenia dzieją się rzeczy złe, okrutne i paskudne, lecz koniec końców wszystko kończy się dobrze, a cała seria ma optymistyczną wymowę.

Aktualności

"Al Ed Upek

Odp.: 346
Wyś.: 46.656
Ostatnio było multum przykładów dezinformacji i kreowania newsów medialnych dla wywołania paniki i osiągnięcia partykularnych celów, dlatego także i do tego należy podchodzić ostrożnie. Ale jest to ciekawa rzecz, o której warto napisać. Zrobię to w punktach przy czym miejcie też na uwadze fakt, że podczas swojej wizyty w Warszawie Angela Merkel podjęła liderów PO i PSL (Schetyna i Kosiniak-Kamysz) w ambasadzie RFN.

1. Od dłuższego czasu zauważane jest, a od niedawna dość obszernie komentowane postępowanie Jacka Saryusz-Wolskiego. Otóż europoseł Platformy Obywatelskiej konsekwentnie opowiada się przeciwko procedurom unijnym wymierzonym w Polskę. Do tego stopnia, że zakulisowo jeden z polityków PiS podał, że jeden z polityków PO nazwał Tuska szmaciarzem w związku z jego postępowaniem. Nazwiska tego polityka PO nie podał, ale wszystko wskazuje na to, że byłby to Saryusz-Wolski. O ile w ogóle taka sytuacja miała miejsce.
Nie powiem, że nie jestem zdziwiony. Nigdy nie spodziewałem się po nim, jak i po każdym innym polityku PO, że w chwili próby opowie się po stronie polskiej racji stanu.

2. Henry Foy (do niedawna korespondent Financial Timesa w Polsce) podał informację, jakoby premier Beata Szydło robiła w Unii rekonesans w sprawie wysunięcia kandydatury Saryusz-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europejskiej, czyli stanowisko o które ubiega się także Donald Tusk. Jarosław Kaczyński do sprawy się nie odnosi i nazywa sprawę dziennikarską sensacją. Nie wiem, czy dokładnie tymi słowami, ale chodzi o to, że sprawę ucina, nie potwierdza, nie zaprzecza.

3. Donald Tusk sam nie zabiega o poparcie z Warszawy, a Jarosław Kaczyński otwarcie dał do zrozumienia, że Tusk jest postrzegany jako wróg polskich interesów i zwolennik pozakonstytucyjnej zmiany władzy, wobec czego poparcia z Polski nie otrzyma.

4. Potwierdza się hipoteza o braku umiejętności przywódczych Grzegorza Schetyny, który w chaotyczny sposób komentuje sprawę. Na briefingu prasowym w sejmie informuje o tym, że Saryusz-Wolski nie odpowiada na jego telefony i prosi innych o to, by wpłynęli na europosła.

5. Marcin Palade, który moim zdaniem jest człowiekiem kompetentnym i wiarygodnym, podaje informację, że kwestia przejścia Saryusz-Wolskiego do Polski Razem Jarosława Gowina jest przesądzona. Nazywa to "przetarciem szlaków dla konserwatywnych liberałów z PO".

Moje wnioski:
- Angela Merkel czując możliwość utraty władzy na rzecz SPD szuka poparcia w Polsce i poprawy wzajemnych relacji, więc podejmując Grzegorza Schetynę z ambasadzie RFN godzi się z prezentacją opozycji w Polsce jako najemników niemieckich i godzi się na ich pożarcie przez media przychylne rządowi oraz rządzącą większość. Moim zdaniem oznacza to, że pogodzono się w Berlinie z faktem dokonanym, jakim jest władza PiS w Polsce.
- Przejście Saryusz-Wolskiego, a więc znaczącego polityka PO, do obozu rządzącego ma być sygnałem dla dołów partyjnych PO, że szeregi PiS są dla nich otwarte w obliczu problemów PO. Rzecz jasna pewnie nikt nie zrobi kariery, ale za cenę lojalności mogą liczyć na zahibernowanie ich w polityce zamiast niepewnego losu w chaotycznej i nie mającej planu na przyszłość PO.
- Rośnie rola Jarosława Gowina, który przeciągając istotną postać z PO do obozu władzy podnosi nie tylko swój osobisty status, ale także wykonuje ważną pracę dla obozu rządowego. Wygląda na to, że obecnie po Jarosławie Kaczyńskim jest to najsprawniejszy polityczny intrygant. Jeśli plan wypali, uda się uszczuplić stan osobowy PO, podważyć jeszcze bardziej zaufanie do Schetyny i jego pozycję w partii to można się spodziewać awansu dla Gowina. A już tym bardziej, jeśli przejście Saryusz-Wolskiego spowoduje awans w sondażach.

Najbardziej ogólnikowo powiedziałbym, że cała sprawa, o ile oczywiście wszystkie informacje podawane przez media się potwierdzą, jest częścią planu rozbicia PO.
Strony: 1, 2, 3 ... 334, 335, 336  następna
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2017 DB Nao
Facebook