Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 6.831 wyników

Kanon w DB (historia główna i poboczne)

"Al Ed Upek

Odp.: 4
Wyś.: 146
Najpierw proponuję ustawić chronologicznie (wg czasu akcji, nie produkcji) wszystkie utwory pod marką Dragon Ball. Historią główną i tak pozostanie manga, która zaczęła powstawać w latach 80. Wszystko inne do kanonu pasuje o tyle, o ile da się podpasować.

Abdykacja cesarza i nowa era Reiwa

"Al Ed Upek

Odp.: 4
Wyś.: 503
Szukałem na tyle, na ile potrafiłem, ale nie uchwyciłem czemu to się zmieniło. Tak instynktownie pomyślałem, że od rewolucji Meiji znaczenie cesarza wzrosło i Mutsuhito postanowił sam swojemu panowaniu nadać jakieś miano. Kolejni cesarze, jako że cieszyli sięboskim autorytetem, konstynuowali to co zapoczątkował Mutsuhito. Po wojnie spinao konstytucję, w której cesarz ma tylko rolę symbolicznej głowy państwa, która nie kieruje państwem, a jedynie kontrasygnuje to co postanowili premier i rząd. Zatem żeby pozostawić cesarzowi jakiś cień władzy pozwolono mu tak symbolicznie posługować się nazwą dla okresu swojego panowania. O ile to cesarz dziś o tym decyduje, bo tego nie wiem. Jęsli nie on to zapewne nadają jego panowaniu nazwę, żeby potraktować go w wyjatkowy sposób. Dużo wcześniej, jak mniemam i podpowiada mi intuicja, nazwa ery była ustalana post factum przez nowego cesarzy, a może nawet kronikarzy , żeby opisać przeszłość jakimś słowem. I tak zamiast ery dopasowanej do jednego cesarza pewnie były to ery mieszczące się między jakimiś wydarzeniami ramowymi, może były to dłuższe okresy wojen albo pokoju, rozwoju albo kryzysu itd.

Abdykacja cesarza i nowa era Reiwa

"Al Ed Upek

Odp.: 4
Wyś.: 503
Jak to jest z erami? Kiedyś era odpowiadała panowaniu kilku cesarzy, a od czasów Meiji era dotyczy jednego cesarza. Wydano wtedy jakiś dokument, który stanowi, że odtąd każdy władca nadaje miano okresowi swojego panowania?

Wiarygodność mediów

"Al Ed Upek

Odp.: 4
Wyś.: 275
Do takiej roli zdaje się aspirować portal internetowy pikio.pl. Jak sami twierdzą, piszą wszystko o czym chcą usłyszeć wszyscy Polacy i nie ignorują żadnego sektora społeczeństwa. Idea piękna, ale jak przyszło co do czego to wyszedł zwykły śmietnik.

Niewygodne ban z automatu - nie ma nawet stopki redakcyjnej. Do tego tytuły artykułów to zwykle clikbaity, a sama nazwa buńczuczna jak stąd do Mbabane. Warto rozpoznać tego typu źródła po nazwach: niewygodne, polskiepsrawy, wielkapolska, magnapolonia, dziennik narodowy, telewizja narodowa. Artykuły często się tam powielają, często są słowo w słowo przepisane z innego źródła. Zdarza się że z siebie nawzajem z pominięciem źródła pierwotnego. Jakby tego było niewygodne poleca Mirosław Jan Wiechowski (znany jako gajowy Marucha, przebywający na pozorowanym wygnaniu w Szwecji, suplementarny z Michnikiem), stary komuch ze skrzydła narodowego (Siwak, Moczar, Poręba, któego gówniak kręci się koło Sendeckiego i Olszańskiego).

https://marucha.wordpress.com - Po lewej macie taką listę. 3/4 o chwytających za serce nazwach. Dobrze się składa, że na szczycie bloga jest teraz wdowa po Adamowiczu. To druga strona tej samej monety. W sensie nie wdowa, a środowiska aksjologicznie chodzące w klimacie Adamowicza.

Wiarygodność mediów

"Al Ed Upek

Odp.: 4
Wyś.: 275
Prawie żadnych. A z tych nielicznych żadnego w całości, co najwyżej w pewnym zakresie. Nie chodzi tylko o stronniczość informacji, ale o nadużywanie clickbaitów i buzzwordów.

Cenzura internetu i podatek od linkowania

"Al Ed Upek

Odp.: 7
Wyś.: 1.881
W Chinach moż wiedzą, ale w Korei Północnej nie, bo tam nie ma internetu.

Muminki

"Al Ed Upek

Odp.: 65
Wyś.: 38.174
Angielski w ogole nie pasuje do kreskowek. Polski znacznie lepiej sie do tego nadaje. Chociaz sa wyjatki jak np. Spongebob.

[Polska] Zamach na Pawła Adamowicza

"Al Ed Upek

Odp.: 30
Wyś.: 2.153
Zostales zapytany kilka dni temu o przyklady. Odmowiles. Zachecamy Cie, nie powiem lekko prowokacyjnie, do tego bys je podal, a ty odmawiasz. Jak mamy z tego wyciagnac inny wniosek niz ten, ze nie potrafisz ich podac?

[Polska] Zamach na Pawła Adamowicza

"Al Ed Upek

Odp.: 30
Wyś.: 2.153
Masz nas przekonac do tego bysmy uratowali kraj, a nie do tego bysmy byli jak Niemcy. Ale spoko, nie czujesz potrzeby by nas oduczyc prawakowania i zaryzykujesz nawet zagarniecie kraju przez Kaczynskiego by oszczedzic sobie tego wysilku. To sprawia, ze jestes de facto pisowcem.

[Polska] Zamach na Pawła Adamowicza

"Al Ed Upek

Odp.: 30
Wyś.: 2.153
To wyobraz sobie, ze my nie czytamy artykulow a w wyborach jest remis i od Ciebie zalezy los kraju. Ja i Shounen jeszcze nie glosowalismy, za 10 minut zamykaja lokale wyborcze. Albo nas przekonasz i Polska sie uratuje albo na zawsze padnie lupem Jaroslawa Kaczynskiego. Dawaj.

[Polska] Zamach na Pawła Adamowicza

"Al Ed Upek

Odp.: 30
Wyś.: 2.153
Akurat o Owsiaku i WOSP to jest tu osobny temat, a jesli nie to mozna zalozyc, bo to kwestia bardzo dyskusyjna.
Natomiast piszac o tej ochronie sie troche zapedziles i sam sobie zaprzeczasz mowiac, ze ochrona nie zawinila, bo to ochrona imprezy masowej a nie prywatna. Ze niby blad popelniono przy sprawdzeniu tozsamosci. A kto ma to zrobic? Po to jest ochrona, by zapewnic bezpieczenstwo na scennie, pod scena, na trybunach, na bloniach, itd. A sprawdzenie tozsamosci i przeszukanie jest wlasnie podstawowa metoda zapobiegania takim sytuacjom.

Z Narutowiczem tez bylo inaczej. Bo w Gdansku ochrona generalnie byla, ale zawiodla i nie wykonala swoich zadan. Natomiast galeria Zacheta jako taka chroniona nie byla, bo to tylko galeria, a Narutowicz sam zadecydowal, ze pojawi sie tam bez ochrony. Ale tego czy Niewiadomski o tym wiedzial to nie wiem.

Polski dubbing do Dragon Ball Super (Polsat Games)

"Al Ed Upek

Odp.: 360
Wyś.: 37.855
Glosy jakby mieli jaja w imadle.

Lefebryści

"Al Ed Upek

Odp.: 5
Wyś.: 1.171
Aleksander Dugin to taki samozwanczy mistyk, filozof i geostrateg rosyjski, glowny ideolog eurazjatyzmu i ruskiego miru. Trucizna po prostu. W Polsce lansowany przez czolowych agentow: Bartosza Bekiera i Konrada Rekasa. I religijna dywersja to m. in jego narzedzie stosowane zarowno w samej Rosji jak i poza nia. Polega na wmiksowaniu religii w dzialalnosc polityczna, stad w Rosji sa zarowno marsze cerkwi z symbolika faszystowska, z portretami Lenina i tez cerkiewne wystepy Putina i jego opowiesci o krzyzyku, ktory w mlodosci dal matce. Na zachodzie najlepszym przykladem takiej dywersji jest teologia wyzwolenia dla lewactwa, a dla samozwanczego prawactwa idea trzeciego Rzymu i Moskwy jako ostatniego bastionu chrzescijanstwa, ktore infekuja Europe za posrednictwem takich gownojadow jak Salvini.

Lefebryści

"Al Ed Upek

Odp.: 5
Wyś.: 1.171
Teraz to mi zainteresowanie opadlo, po tym jak odkrylem, ze w Polsce pojawili sie z Austrii. Klerykow maja szkolonych w seminarium w Bawarii, a glownymi osrodkami lansujacymi ich dzialalnosc sa KZM i OMP - czolowe ruskie tuby w Polsce, gdzie prezes pierwszej otwarcie wystepuje w dyskusjach z Duginem. Czar prysl - religijna dywersja.

[Polska] Rok rządu PiS

"Al Ed Upek

Odp.: 42
Wyś.: 6.449
Manifest juz wyglosiles, wiec moglbys, jesli laska, odpowiedziec na wczesniejsze pytanie.

[Polska] Rok rządu PiS

"Al Ed Upek

Odp.: 42
Wyś.: 6.449
Wyjasnic pojecie "robic do tego co bylo". Czego nie zrobili a co bylo a juz nie ma.

[Polska] Rok rządu PiS

"Al Ed Upek

Odp.: 42
Wyś.: 6.449
Jaght, z jakiej pozycji w spektrum politycznym sie wypowiadasz? Jako liberal, konsewatysta, nacjonalista czy socjaldemokrata?

[Polska] Rok rządu PiS

"Al Ed Upek

Odp.: 42
Wyś.: 6.449
Ujio jest za likwidacja placy minimalnej. Korwinista.

Polski dubbing do Dragon Ball Super (Polsat Games)

"Al Ed Upek

Odp.: 360
Wyś.: 37.855
Obaj beznadziejni. To ze jako Polacy robimy slaby dubbing to jedno. Choc powiedziec o tym zjawisku in general, ze jestesmy leszczami to naduzycie. Dobrze wychodzi nam zdecydowana wiekszosc kreskowek (np. Gumball jest lepszy niz oryginal anglojezyczny) choc nie zawsze, bo Rick i Morty wyszedl slabo. Bardzo dobrze wygladaja tez gry z Gothiciem 2 na czele. Beznadziejnie wychodza filmy i anime.
Ale DBS bedzie dubbowany nie dlatego, ze Polacy sa leniwi i nie doceniaja wersji oryginalnej tylko dlatego ze nadawca, wie ze anime to ograniczony na raynku polskim produkt, a konkretny tytul jakim jest Dragon Ball jest z powodu czasu i momentu dziejowego bardzo slaba opcja na podboj telewizji. Ci co widzieli wczesniej obejrza tylko warunkowo albo sobie odpuszcza, bo juz ogladali wczesniej w internecie. Dubbing jest po to, by zagrac pod nowy target, a tego sie nie da zrobic bez dubbingu, bo kreskowki (DB z technicznego punktu widzenia jest kreskowka) sa dubbowane. Pondato pierwszy odcinek DBS w porownaniu do pierwszego odcinka zwyklego DB to susza jak stad do Mbabane, wiec nie oszukujmy sie, ze porwie miliony, tym bardziej bez dubbingu.

Najpopularniejsze imiona

"Al Ed Upek

Odp.: 20
Wyś.: 3.942
No bo bylo modne.
Strony: 1, 2, 3 ... 340, 341, 342  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2019 DB Nao
Facebook