Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 6.842 wyników

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 17
Wyś.: 793
Hayato napisał(a):
Tia...czyli kazdy wybor, ktory jest sprzeczny z wola Waszego Boga, Was zniewala? Tak bardzo przyzwyczaiscie sie do tych boskich ograniczen, ze nawet jego lancuch przestal Was juz uwierac? Bezkrytyczna wiara w jego doskonalosc i nieomylnosc, zdaje sie zwalniac Was z logicznego myslenia. Zaczynam Wam wspolczoc, chociaz wiem, ze jako heretyk i bluznierca w Waszym mniemaniu trafie do piekla.
Dlaczego nam współczujesz? W zasadzie robimy to samo co Ty. Walimy konia, pijemy wódkę tylko że potem odczuwamy z tego powodu żal i spowiadając się wyrażamy nadzieję, że zostanie nam to wybaczone.
Ty jedynie tego nie żałujesz i w zawoalowany sposób próbujesz wyrazić sprzeciw wobec istnieniu takiej etyki, która uważa to za złe.

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 17
Wyś.: 793
Już pisałem. Wola jest psychiczną i fizyczną możliwością dokonania czynu, myśli i wypowiedzenia słowa. A nie zdjęciem sankcji karnej. Bóg karze piekłem za kradzież, ale można kradzieży dokonać. Analogicznie sąd ziemski karze więzieniem na kradzież, ale kradzieży nadal można dokonać. Tak czy nie?

[Polska] Wspólna lista obywatelska z ramienia Kukiza

"Al Ed Upek

Odp.: 11
Wyś.: 2.660
Kwintesencja antysystemu.

Zasiłki, zapomogi, becikowe

"Al Ed Upek

Odp.: 123
Wyś.: 23.854
1. Jakieś dowody na to stanowisko z przeszłości?
2. Po czym wnosisz, że Polski nie stać?

Zasiłki, zapomogi, becikowe

"Al Ed Upek

Odp.: 123
Wyś.: 23.854
Ponawiam pytanie.

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 17
Wyś.: 793
Grzechy. Taka jest idea piekła, że trafiają tam źli, a do nieba dobrzy.

A wracając do woli, przyjmijmy, że jest pojeciem bezzakresowym. W zasadzie tu masz nawet rację, bo powinienem był napisać: Potrafisz podać chociaż jeden możliwy wybór jakiego w życiu dokona człowiek, poza wybraniem ateizmu oczywiście, który mógłbyś subiektywnie nazwać dobrym wyborem godnym nazwania wyrażeniem wolnej woli? Nieopatrznie zasugerowałem, że wolna wola jest pojęciem o ograniczonym zakresie. Co nadal nie zmienia faktu, że prawdopodobnie nie rozumiesz tego pojęcia. Bo wolna wola nie jest ograniczona bożym kodeksem i możłiwą sankcją piekła. Bo wola to nie brak zasad. Wolna wola to psychiczna i fizyczna możność dokonania myśli, słowa lub czynu. I tak wola nie jest ograniczona, bo nikogo nie ogarnia paraliż przed wzięciem kuta do ręki albo zabrania komuś samochodu. Skoro można to zrobić to znaczy, że nie ma ograniczeń woli. Dlatego zamiast podważać nadanie człowiekowi wolnej woli i nazwanie jej zniewoleniem przez Boga, po prostu powiedz z jakimi nakazami i zakazami się nie zgadzasz i uważasz je za hamulec cywilizacji. Postawione pytanie, obecnie zaktualizowane, podtrzymuję.

Zasiłki, zapomogi, becikowe

"Al Ed Upek

Odp.: 123
Wyś.: 23.854
Czy kiedy PO ustami Joanny Muchy krytykowała Szydło za to, że obiecała 500 na nie każde pierwsze dziecko i że PO da na serio na każde to przychylałeś się do propozycji PO czy do propozycji PiS? Z perspektywny czasu, która partia wówczas proponowała mniej irracjonalną i nieodpowiedzialną politykę socjalną?

[Serial] Wiedźmin (2019-)

"Al Ed Upek

Odp.: 42
Wyś.: 10.704
Obejrzę tylko na ocenie 2.5 do pierwszego dialogu. Bo po wypowiedzeniu pierwszego "Łyzyma" jeszcze spadnie.

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 17
Wyś.: 793
Hayato napisał(a):
Czyli jednak ta cala wolna wola czlowieka to tylko iluzja, a czlowiek od samego poczatku jest uzalezniony/zniewolony przez Boga, ktory lepiej wie co jest dla niego dobre niz on sam. Czy w tym Chrzescijanie widza swoj sens istnienia? Czy niezaleznosc i samodzielne myslenie sa az tak godne potepienia?
Potrafisz podać chociaż jeden możliwy wybór jakiego w życiu dokona człowiek, poza wybraniem ateizmu oczywiście, który mógłbyś subiektywnie nazwać dobrym wyborem mieszczącym się w zakresie skorzystania wolnej woli?

Sławne/znane osoby, które lubią Dragon Ball

"Al Ed Upek

Odp.: 38
Wyś.: 7.499
Lubię tego Bolsonaro. Konkretny z niego pener i nie jest gawnojedem jak wielu innych takich. No i nie jest wariatem jak Duterte.

[Polska] Wybory do europarlamentu 2019

"Al Ed Upek

Odp.: 11
Wyś.: 1.021
Konfederacja to jawni Rosjanie. Wypad z nimi.

Kanon w DB (historia główna i poboczne)

"Al Ed Upek

Odp.: 4
Wyś.: 352
Najpierw proponuję ustawić chronologicznie (wg czasu akcji, nie produkcji) wszystkie utwory pod marką Dragon Ball. Historią główną i tak pozostanie manga, która zaczęła powstawać w latach 80. Wszystko inne do kanonu pasuje o tyle, o ile da się podpasować.

Abdykacja cesarza i nowa era Reiwa

"Al Ed Upek

Odp.: 4
Wyś.: 968
Szukałem na tyle, na ile potrafiłem, ale nie uchwyciłem czemu to się zmieniło. Tak instynktownie pomyślałem, że od rewolucji Meiji znaczenie cesarza wzrosło i Mutsuhito postanowił sam swojemu panowaniu nadać jakieś miano. Kolejni cesarze, jako że cieszyli sięboskim autorytetem, konstynuowali to co zapoczątkował Mutsuhito. Po wojnie spinao konstytucję, w której cesarz ma tylko rolę symbolicznej głowy państwa, która nie kieruje państwem, a jedynie kontrasygnuje to co postanowili premier i rząd. Zatem żeby pozostawić cesarzowi jakiś cień władzy pozwolono mu tak symbolicznie posługować się nazwą dla okresu swojego panowania. O ile to cesarz dziś o tym decyduje, bo tego nie wiem. Jęsli nie on to zapewne nadają jego panowaniu nazwę, żeby potraktować go w wyjatkowy sposób. Dużo wcześniej, jak mniemam i podpowiada mi intuicja, nazwa ery była ustalana post factum przez nowego cesarzy, a może nawet kronikarzy , żeby opisać przeszłość jakimś słowem. I tak zamiast ery dopasowanej do jednego cesarza pewnie były to ery mieszczące się między jakimiś wydarzeniami ramowymi, może były to dłuższe okresy wojen albo pokoju, rozwoju albo kryzysu itd.

Abdykacja cesarza i nowa era Reiwa

"Al Ed Upek

Odp.: 4
Wyś.: 968
Jak to jest z erami? Kiedyś era odpowiadała panowaniu kilku cesarzy, a od czasów Meiji era dotyczy jednego cesarza. Wydano wtedy jakiś dokument, który stanowi, że odtąd każdy władca nadaje miano okresowi swojego panowania?

Wiarygodność mediów

"Al Ed Upek

Odp.: 4
Wyś.: 401
Do takiej roli zdaje się aspirować portal internetowy pikio.pl. Jak sami twierdzą, piszą wszystko o czym chcą usłyszeć wszyscy Polacy i nie ignorują żadnego sektora społeczeństwa. Idea piękna, ale jak przyszło co do czego to wyszedł zwykły śmietnik.

Niewygodne ban z automatu - nie ma nawet stopki redakcyjnej. Do tego tytuły artykułów to zwykle clikbaity, a sama nazwa buńczuczna jak stąd do Mbabane. Warto rozpoznać tego typu źródła po nazwach: niewygodne, polskiepsrawy, wielkapolska, magnapolonia, dziennik narodowy, telewizja narodowa. Artykuły często się tam powielają, często są słowo w słowo przepisane z innego źródła. Zdarza się że z siebie nawzajem z pominięciem źródła pierwotnego. Jakby tego było niewygodne poleca Mirosław Jan Wiechowski (znany jako gajowy Marucha, przebywający na pozorowanym wygnaniu w Szwecji, suplementarny z Michnikiem), stary komuch ze skrzydła narodowego (Siwak, Moczar, Poręba, któego gówniak kręci się koło Sendeckiego i Olszańskiego).

https://marucha.wordpress.com - Po lewej macie taką listę. 3/4 o chwytających za serce nazwach. Dobrze się składa, że na szczycie bloga jest teraz wdowa po Adamowiczu. To druga strona tej samej monety. W sensie nie wdowa, a środowiska aksjologicznie chodzące w klimacie Adamowicza.

Wiarygodność mediów

"Al Ed Upek

Odp.: 4
Wyś.: 401
Prawie żadnych. A z tych nielicznych żadnego w całości, co najwyżej w pewnym zakresie. Nie chodzi tylko o stronniczość informacji, ale o nadużywanie clickbaitów i buzzwordów.

Cenzura internetu i podatek od linkowania

"Al Ed Upek

Odp.: 7
Wyś.: 2.103
W Chinach moż wiedzą, ale w Korei Północnej nie, bo tam nie ma internetu.

Muminki

"Al Ed Upek

Odp.: 65
Wyś.: 39.180
Angielski w ogole nie pasuje do kreskowek. Polski znacznie lepiej sie do tego nadaje. Chociaz sa wyjatki jak np. Spongebob.

[Polska] Zamach na Pawła Adamowicza

"Al Ed Upek

Odp.: 30
Wyś.: 2.615
Zostales zapytany kilka dni temu o przyklady. Odmowiles. Zachecamy Cie, nie powiem lekko prowokacyjnie, do tego bys je podal, a ty odmawiasz. Jak mamy z tego wyciagnac inny wniosek niz ten, ze nie potrafisz ich podac?

[Polska] Zamach na Pawła Adamowicza

"Al Ed Upek

Odp.: 30
Wyś.: 2.615
Masz nas przekonac do tego bysmy uratowali kraj, a nie do tego bysmy byli jak Niemcy. Ale spoko, nie czujesz potrzeby by nas oduczyc prawakowania i zaryzykujesz nawet zagarniecie kraju przez Kaczynskiego by oszczedzic sobie tego wysilku. To sprawia, ze jestes de facto pisowcem.
Strony: 1, 2, 3 ... 341, 342, 343  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2019 DB Nao
Facebook