Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 6.765 wyników

Wegeterianizm

"Al Ed Upek

Odp.: 24
Wyś.: 4.483
Nie że wegetarianizm, ale zacząłem przestrzegać postów. Nie tylko z przyczyn religijnych, ale też dietetycznych i zdrowotnych. Muszę przyznać, że jestem z tego ruchu zadowolony.

Seks

"Al Ed Upek

Odp.: 124
Wyś.: 21.536
Widzę, że u Ciebie jest regularnie kute.

[Pytanie] Apostazja

"Al Ed Upek

Odp.: 10
Wyś.: 190
Hayato napisał(a):
Shounen napisał(a):
Ciężko mówić o woli w przypadku niemowlaka.
Chrystus przyjal chrzest jako dorosly i swiadomy sakramentu mezczyzna. Jaka wartosc mialby ten sakrament, gdyby zdecydowali za niego rodzice?
Ujio ma rację. Jezus przyjął Chrystusa i wstąpił do Kościoła jako dorosły mężczyzna.

[Pytanie] Apostazja

"Al Ed Upek

Odp.: 10
Wyś.: 190
A podzielisz się z nami treścią swojego aktu?

[Pytanie] Apostazja

"Al Ed Upek

Odp.: 10
Wyś.: 190
Napisz, zanieś do księdza i przyprowadź ze sobą dwóch świadków.

Imiona w Polsce

"Al Ed Upek

Odp.: 3
Wyś.: 43
Brajan x 298

[Polska] Rok rządu PiS

"Al Ed Upek

Odp.: 31
Wyś.: 2.771
Eee tam, takie źródła to nie źródła. Jak zwykle sraczka liberalnych mediów, bez znaczenia.
Jakaś wypowiedź z 2002 powtórzona w 2015 żeby zapalić wyobraźnię i zdyskredytować w oczach zachodniej opinii publicznej. A minister odwołany dopiero w 2018, w międzyczasie ministrował też w latach 2005-2007.

[Polska] Rok rządu PiS

"Al Ed Upek

Odp.: 31
Wyś.: 2.771
Nie mam żadnej zakulisowej wiedzy w temacie i nie zgrywam, że mam. Można powiedzieć, że wszystkiego po trochu.

1. Bezpieczniackie watahy urobiły prezydenta. Plan dezubekizacji armii w pi$#!%. - To że prezydent zawodzi, ulega wpływom to niestety prawda. Chciał traktować przeciwników politycznych po partnersku licząc na to, że będzie prezydentem dialogu, a jest tym kim był - Adriankiem. Ale nie używajmy takiego języka i nie siejmy takich komentarzy, bo potem się każdy będzie prześcigiwał w tym, kto mocniej !? prezydentowi, a Putin tylko czeka na to, by wraz z kolegami w tym !? zainstalować jakiś ideologiczny wirus i zachęcić kogoś do czegoś głupiego.
2. Macierewicz coś tam kiedyś o Żydach nie tak powiedział. Wyleciał na prośbę lobby żydowskiego. - To najmniej prawdopodobne. W ogóle nawet nie wiem co by tam niby miał powiedzieć.
3. Chowają Macierewicza na potrzeby wyborów - chcą pozyskać macierewiczofobiczny elektorat. - Tak się dzieje, ale to konsekwencja, a nie plan. Odwołanie Macierewicza to efekt nacisków ze strony prezydenta, a w przemyślaną taktykę próbują to przekuć ci, którzy nie dopuszczają myśli, że coś mogło pójść nie tak.
4. Zmiana pozorna. Błaszczak będzie twarzował, Macierewicz będzie podejmował decyzje - Macierewicz z pewnością cały czas będzie się liczył, ale nie musimy szukać takiego scenariusza. MON to miejsce, które potrzebuje ostrego gada na górze. Błaszczak to też kawał gnoja, więc o MON byłbym spokojny.
5. Spuszczenie antymacierewiczowego powietrza z opozycji. - Też nie było to celowe, a wynikło z racji tej zmiany. Opozycja ma problem, bo okazało się, że odwołano ruskiego agenta. Oczywiście teraz będzie jazda na Błaszczaka, ale on nawet w 1% tak nie działa opozycji na nerwy jak Macierewicz.
6. Deal z prezydentem: głowa Macierewicza za ustawy o sądownictwie. - Tak, prezyent jest od dawna w sporze z Macierewiczem, ponadto zaczął budować swoją pozycję. Widać, że dotknęły go mocno teksty o Adrianku.

Ciekawostki

"Al Ed Upek

Odp.: 12
Wyś.: 1.993
Toriyama albo ktoś z ekipy producenckiej/edytorskiej wypowiedział się kiedyś na temat swojej fascynacji baseballem?

Goku Black i paradoks czasowy?

"Al Ed Upek

Odp.: 8
Wyś.: 335
Mogło być prościej. Otrzymując jego ciało otrzymał nie tylko możliwości fizyczne, ale też zasób pamięciowy.

Młody papież

"Al Ed Upek

Odp.: 1
Wyś.: 101
Młody papież to serial produkcji HBO w reżyserii Paolo Sorrentino. Bohaterem głównym jest 47-letni Amerykanin Lenny Belardo (Jude Law), który przyjmuje imię Piusa XIII.

Jak można się spodziewać nowy papież okaże się zupełnie innym człowiekiem niż się tego po nim spodziewano. W odróżnieniu od watykańskiego otoczenia jest tradycjonalistą, przywiązanym do ceremoniału i dążącym do konserwatywnej odnowy wrogiem modernizmu.

Ktoś oglądał i chce się podzielić wrażeniami?

Patriotyzm a nacjonalizm

"Al Ed Upek

Odp.: 4
Wyś.: 225
To jest źle postawione pytanie, na które nie ma odpowiedzi. Patriotyzm i nacjonalizm nie nalezą do tej samej grupy pojęć.

Założę, że definicje, które dał Madao są dobre. W sumie to są, jeśli się uprości wszystko do minimum.

patriota «człowiek kochający swoją ojczyznę, gotów do poświęceń dla niej»,
nacjonalizm «postawa i ideologia uznająca interes własnego narodu za wartość najwyższą»
Patriotyzm to postawa wyrażająca się jakimś pozytywnym stosunkiem do swojego państwa (jeżeli się je ma) i narodu.
Zaś nacjonalizm to doktryna/ideologia polityczna zakładająca, że punktem wyjścia do sformułowania racji stanu jest naród jako wspólnota etniczna, językowa, religijna czy kulturowa (bo to się w zależności od narodu różni). Ideologią jest też socjalizm, który uznaje, że punktem wyjścia jest uspołecznienie środków produkcji (w modelu idealnym), upowszechnienie świadczeń społecznych oraz równanie statusu materialnego, społecznego i kulturalnego w społeczeństwie. Ideologią jest komunizm, który odrzuca w ogóle pojęcie własności i to jest jego cechą podstawową. I tak ideologie można mnożyć, dzielić, wyróżniać podtypy.

Patriotyzm i nacjonalizm to nie są pojęcia leżące na jednej osi, gdzie patriotyzm odpowiadałby opcji umiarkowanej, a nacjonalizm skrajnej. Błędem jest też utożsamianie nacjonalizmu z prawicą, bo z tym bywało bardzo różnie.

"Patriota" może powiedzieć o sobie każdy, kto uważa, że przynależy do danego narodu i uważa to za swoją cechę tożsamościową, którą chce utrzymać, rozwijać i przekazać dalej. Często sobie ludzie wymawiają, że nie są patriotami, ale uczciwie trzeba dać zdecydowanej większości to prawo. Jakiś tak kodziarz może być patriotą, choć jest umysłowym inwalidą wskutek czytania Wyborczej przez całe życie. On faktycznie wierzy, że polskość jest zespołem takich cnót jak skromność, unikanie konfliktów, tolerancja, dążenie do spokoju za wszelką cenę, podporządkowanie się, sprzątanie kupy po psie. Patriotą np. nie jest Tusk.

Nacjonalizm się wymawia każdemu lekko chociaż konserwatywnemu człowiekowi, żeby go zdyskredytować, bo słowo to budzi generalnie negatywne skojarzenia. Jeśli nie budzi ich wprost, to właściwymi zabiegami semantycznymi można je po kilku próbach wywołać. I tak dla przykładu obecnie rządzący obóz nazywa się nacjonalistami, choć trzeba przyznać otwarcie - nie są. Jedyne co ich z nacjonalizmem łączy to fakt, że próbują się trochę pod to podpiąć aksjologicznie, by zawęzić pole na faktyczny nacjonalizm. Bo PiS generalnie uchodzi za partię prawicową z przypadku. Po pierwsze nie jest wcale prawicowy, a jedynie przejawia kilka cech. Po drugie tylko z tego powodu, by zapełnić na scenie politycznej w Polsce niszę po ZChN. Ale to już była taka dygresja, bo dyskusja jest o nacjonaliźmie, a nie prawicy i lewicy.

Ja określam siebie jako nacjonalistę.

Odpowiedzialność za europejski kryzys emigracyjny

"Al Ed Upek

Odp.: 5
Wyś.: 370
Sensu strico winę ponosi państwo niemieckie i jego kanclerz jako przedstawiciel najsilniejszego politycznie państwa unijnego. Sensu largo ogólnoeuropejski obóz demoliberalny złożony z rozmiękczonych chadeków, socjaldemokratów, grupy ALDE, zielonej lewicy. Dodałbym do tego antifę i resztę skrajnego lewactwa, ale oni, chociaż ideę sprowadzania tych ludzi popierają, to nie odegrali żadnej roli przy jej realizacji. Odpowiedzialność powinny ponieść Niemcy, ale nie poniosą, bo nikt ich do niej nie pociągnie. Jednakże Niemcy, i inne państwa i narody Europy zachodniej poniosą, w zależności od skali problemu, wewnętrzne konsekwencje tej decyzji, a także wielu innych związanych z realizacją doktryny multikulturalizmu.

Znalezione w necie

"Al Ed Upek

Odp.: 118
Wyś.: 38.090
Przyjrzałeś się dokładnie?

DB Super odcinek 111, 15.10.2017

"Al Ed Upek

Odp.: 27
Wyś.: 1.579
Shounen napisał(a):
Pytanie, po co to było. Jeśli twórcy ostatecznie i tak zamierzają go uśmiercić, to takie trochę daremne. Być może nie zamierzają.
W kategorii ulitowanie jest 1-1. Teraz wystarczy tylko wygrać. Tak to widzę.

DB Super odcinek 109-110, 08.10.2017

"Al Ed Upek

Odp.: 39
Wyś.: 2.286
Wojownicy miłości, ekipa sprawiedliwości kosmicznej. Za dużo dziwadeł.

Sword Art Online

"Al Ed Upek

Odp.: 11
Wyś.: 1.800
Przymierzam się do recenzji.

[Problem] Smocze Kule po 21 TB

"Al Ed Upek

Odp.: 8
Wyś.: 330
Przecież nie jest powiedziane, że wszystko zaczęło się już dzień po zakończeniu turnieju. Tak naprawdę nie wiemy ile czasu minęło od zakończenia turnieju do poszukiwania kul.

DB Super odcinek 107, 17.09.2017

"Al Ed Upek

Odp.: 17
Wyś.: 1.154
No i chyba rozwiały się ostatecznie wątpliwości odnośnie stosunku Vegety do reszty ekipy. Wyszło na moje: Vegeta uważa ich za cudaków, błaznów czy głupków, ale za swoich.

[Anime] Dragon Ball Super - nowa seria

"Al Ed Upek

Odp.: 1.106
Wyś.: 193.163
Shounen napisał(a):
Kwestia podejścia. Ja go lubię, bo to postać typowo SF.
SF to znaczy small forward?
Strony: 1, 2, 3 ... 337, 338, 339  następna
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2018 DB Nao
Facebook