Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 1.383 wyników

[J-rock] Luna Sea

"Kamzo

Odp.: 444
Wyś.: 92.023
Na YouTubie, i to zupełnie oficjalnie, pojawiło się ciekawe video. Utwór "BLACK AND BLUE", pochodzący z najnowszej płyty zespołu, doczekał się swego rodzaju klipu, czyli zlepków z koncertu Luna Sea, który miał miejsce 29 maja tego roku (występ był zarówno finałem ich trasy The LUV -World left behind-, jak i okazją do świętowania 29-lecia). Wyszło to całkiem zgrabnie:
https://www.youtube.com/watch?v=Bo02eJBSdYk

[J-rock] Luna Sea

"Kamzo

Odp.: 444
Wyś.: 92.023
Klip do "Hold You Down" przez 24 godziny był oficjalnie dostępny w całości na YouTube, a do tego podejrzewam, że jest puszczany w stacjach muzycznych w celu promocji nadchodzącego albumu. Efektem tego jest oczywiście dosyć powszechna dostępność video w sieci, więc jeśli ktoś jest ciekaw teledysku, jak i samego utworu, to zapraszam np. pod ten link:
https://www.youtube.com/watch?v=N4xO9_zGGbE

Swoją drogą, trochę nie rozumiem tej niechęci do umieszczania klipów na YouTube, jaka dotyczy większości japońskich wykonawców. Może nie jest to ich decyzja, a pewna zasada, jaka panuje na tamtejszym rynku muzycznym, ale z mojego punktu widzenia, jest to po prostu odbierani sobie pola do darmowej promocji o zasięgu globalnym. Ostatnio, po latach posuchy, zaczęło się to powoli zmieniać, ale w wielu przypadkach nadal nie doświadczymy oficjalnego kanału z klipami, a co najwyżej z krótkimi teaserami, wypowiedziami muzyków itd. Wielka szkoda!

[J-rock] Luna Sea

"Kamzo

Odp.: 444
Wyś.: 92.023
Chyba mogłem zwlekać z napisaniem poprzedniej wiadomości jeszcze jeden dzień, bo dzisiaj pojawiła się tracklista nadchodzącego albumu

01. Hold You Down
02. Brand New Days
03. 誓い文
04. piece of a broken heart
05. The LUV
06. Miss Moonlight
07. 闇火
08. Ride the Beat, Ride the Dream
09. Thousand Years
10. Limit
11. So Sad
12. BLACK AND BLUE

Jak widać, na liście znajduje się aż 11 zupełnie nowych utworów, poza "Limit", którego mogliśmy posłuchać na zeszłorocznym singlu. Im bliżej ukazania się płyty, tym czuję większe podekscytowanie, które podkręciła najnowsza wiadomość
Zdecydowanie 'must have' w mojej fizycznej kolekcji!

[J-rock] Luna Sea

"Kamzo

Odp.: 444
Wyś.: 92.023
Trochę niusów, głównie dotyczących nadchodzącej premiery nowego albumu.
Po pierwsze, okładka: LUV

Po drugie, fragment nowego utworu, do którego powstał teledysk, czyli "Hold You Down": https://www.youtube.com/watch?v=d55kiwK4Y4A&feature=youtu.be

No i po trzecie, już mniej związane z albumem, LUNA SEA dołączy do grona wykonawców, którzy 22 grudnia wystąpią podczas Music Station Super Live 2017.

[J-rock] Luna Sea

"Kamzo

Odp.: 444
Wyś.: 92.023
Kiedy prawie 4 lata temu wydali album "A WILL", nie spodziewałem się, że na kolejny będę musiał trochę poczekać. Co tu dużo mówić, lunatycy nieco nas rozpieścili sporą dawką aktywności, więc niemal zapomniałem, że to już nie te lata, gdy zespół był dla nich najważniejszą formą działalności muzycznej. Naturalnie, nadal jest bardzo istotny, ale nie pochłania ich całkowicie jak wtedy gdy mieli po dwadzieściakilka lat.

Dodatkowo wspomnę, że w przyszłym roku szykuje nam się trasa promująca najnowszy krążek. W ramach "LUNA SEA LUV TOUR 2018" grupa da 18 koncertów w okresie od 27 stycznia do 1 kwietnia.

Pozdro!

Ryuichi Kawamura

"Kamzo

Odp.: 156
Wyś.: 61.820
W związku z tym, że fankluby często są w posiadaniu newralgicznych danych (jak np. adres korespondencyjny, będący niejednokrotnie po prostu miejscem zamieszkania), ochrona tych informacji jest (a przynajmniej powinna być) w ich funkcjonowaniu bardzo istotna. Wiążę się to też z takimi drobnostkami jak ilość zarejestrowanych członków.
Co do nakładu wspomnianego albumu - podejrzewam, że wcześniej każdy członek owego fanklubu, będzie miał możliwość wyrażenia chęci takiego zakupu, poprzez wypełnienie odpowiedniego formularzu czy coś podobnego.

10x2 wasze ulubione japońskie zespoły i ich 2 utwory

"Kamzo

Odp.: 2
Wyś.: 398
Ogólnie fajny pomysł, no i chciałem pogratulować za inicjatywę, bo ruszyło to nieco skostniały (niestety, sam także nie jestem bez winy!) temat o j-music. Jednak... nie mogę przyłączyć się do zabawy xD O ile zawsze byłem w stanie wymienić ulubionych wykonawców, a nawet wskazać tych, którzy znajdują się w mojej prywatnej czołówce, o tyle ułożenie z tego top 10 stanowiłoby dla mnie wielkie wyzwanie. Granice są po prostu zbyt płynne.
W chwili natchnienia pewnie mógłbym się podjąć rozpisania takiej listy, jednak poległbym przy wybieraniu ulubionych kawałków. W wielu przypadkach nie byłbym po prostu w stanie ograniczyć się do dwóch kompozycji.
W każdym razie, jeszcze raz dziękuję za inicjatywę.

Pozdrawiam!

[J-rock] Luna Sea

"Kamzo

Odp.: 444
Wyś.: 92.023
Kompletny zapis teledysku do najnowszego utworu - "Limit":
http://www.dailymotion.com/video/x4ejq41_lun ... t-pv_music

Dostrzegam, że zespół nadal przemierza ścieżkę, jaką wyznaczył sobie ostatnim albumem z 2013 roku. Utwór klimatycznie wpisuje się w styl zawarty na "A WILL" i jest kompozycją, która ma pozytywny wydźwięk i może dodać słuchaczowi energii. Nie wgniata w beton, ale jest bardzo przyjemny dla ucha.
Jestem ciekaw, co jeszcze zaprezentuje nam zespół w tym roku, i kiedy poznamy datę wydania kolejnego albumu

Pozdro

[J-rock] Luna Sea

"Kamzo

Odp.: 444
Wyś.: 92.023
Wczoraj zespół obchodził swoje 27 urodziny, więc ukazanie się teasera do "Limit" właśnie tego dnia, nie było raczej dziełem przypadku
https://www.youtube.com/watch?v=fZllmGruvB4

Poza tym, wiadomo już, że utwór ze strony B, będzie nosił tytuł "I'll Stay With You" (wyczytałem, że zgodnie ze słowami Ryuichiego, kompozycja ta powstała po tegorocznym trzęsieniu ziemi w Kumamoto).

Z zaskoczeniem odkryłem dzisiaj, że zespół dał wczoraj (w ramach małego świętowania swojej rocznicy) mini koncert akustyczny (akustyczny częściowo, czy w całości? Tego nie jestem pewien!). Nie wiem jednak gdzie i przed jaką publicznością xD Mam za to set listę!
01 IN MY DREAM (WITH SHIVER)
02. I for You
03. 銀ノ月
04. I'll Stay With You
05. MARIA
06. WISH

Pozdrawiam!

J-musicowe filmiki

"Kamzo

Odp.: 30
Wyś.: 12.530

Nightmare

"Kamzo

Odp.: 30
Wyś.: 13.485
Jeden z niewielu zespołów, który przyciągnął moją uwagę na dłużej. Co prawda, ostatnimi laty śledziłem ich poczynania z mniejszą dokładnością, ale do wcześniejszych dokonań nadal wracam z przyjemnością.
Biorąc pod uwagę powyższe, zasmuciła mnie wiadomość o zawieszeniu działalności. Mam nadzieję, że to naprawdę tymczasowe, a Yomi szybko dojdzie do siebie. Wiadomo, ciężko grać dalej bez wokalisty, a Axl Rose już się zadeklarował, że wspomoże AC/DC, więc do Nightamre nie dołączy xD

Gackt

"Kamzo

Odp.: 321
Wyś.: 65.987
Wielki zawód. Liczyłem na dużo nowego (i solidnego!) materiału, a tu otrzymujemy danie, gdzie odgrzewano kotlety wymieszano dla niepoznaki ze świeżymi produktami. Niektóre z tych kawałków ukazały się na singlach już kilka ładnych lat temu. Oj Gackto, Gackto. Niby sporo się u niego zawsze dzieje, ale konkretnego albumu studyjnego jak nie było, tak nie ma (już ponad 10 lat!).

[J-rock] Duel Jewel

"Kamzo

Odp.: 81
Wyś.: 25.046
Szkoda, szkoda. Jeden z pierwszych japońskich zespołów, jakie miałem okazję usłyszeć. Z tej przyczyny na pewno na zawsze pozostaną w mojej pamięci, chociaż nie tylko dlatego. Na uwagę zasługują także od strony muzycznej, bo w ciągu całej swojej kariery, wydali na świat mnóstwo fajnych, chwytliwych kawałków. I chociaż byłem raczej przywiązany do ich starszej twórczości, to potrafiłem także odnaleźć coś dla siebie wśród nowszych kompozycji.
DuelJewel mieli także swój polski epizod. Na początku tego stulecia, wstępnie planowano ich występ w Polsce (promocją zajęło się m. in. słynne czasopismo "Kawaii"), co wtedy miało być sporym wydarzeniem. Nie było tak jak obecnie, gdy naszą ojczyznę odwiedza w ciągu roku kilka japońskich zespołów; wtedy to było coś. Ostatecznie jednak do koncertu nie doszło, nie wiem dokładnie z jakich przyczyn.

Pozdrawiam!

[J-rock] Luna Sea

"Kamzo

Odp.: 444
Wyś.: 92.023
Po półrocznej przerwie, znowu mogę podzielić się lunatycznymi newsami ^^ Na początek, set lity z dwóch świątecznych koncertów dla członków fanklubu zespołu.

23.12.2015 SLAVE Gentei GIG 2015: The Holy Night - To The Next Dimension

01. SLAVE
02. TIME IS DEAD
03. Rouge
04. JESUS
05. a Vision
06. TWICE
07. AURORA
08. Violin solo
09. RA-SE-N
10. BLUE TRANSPARENCY 限りなく透明に近いブルー
11. Metamorphosis
12. TONIGHT
13. Déjàvu
14. BELIEVE
-Encore-
15. FOREVER & EVER
16. ROSIER
17. White Christmas
18. WISH

24.12.2015 SLAVE Gentei GIG 2015: The Holy Night - To The Next Dimension

01. SLAVE
02. TIME IS DEAD
03. Rouge
04. JESUS
05. a Vision
06. TWICE
07. AURORA
08. Violin solo
09. RA-SE-N
10. BLUE TRANSPARENCY 限りなく透明に近いブルー
11. Metamorphosis
12. TONIGHT
13. Déjàvu
14. BELIEVE
-Encore-
15. FOREVER & EVER
16. ROSIER
17. White Christmas
18. WISH

Jak widać, set listy z dwóch dni są identyczne, co jest rzadko spotykaną rzeczą na występach LS. Co ciekawe, już teraz ogłosili, że za rok również zagrają świąteczne koncerty xD Odbędą się 23 i 24 grudnia 2016 roku w Saitama Super Arena pod nazwą Next Holy Night. Te koncerty będą jednak dostępne dla ogółu fanów, a nie jedynie członków oficjalnego fanklubu (dlatego także hala będzie większa). Ważniejszą informacją jest jedna wieść, że zespół szykuje nowy album! Więcej szczegółów poznamy na pewno z czasem (osobiście nastawiałbym się gdzieś tak na drugą połowę 2016 roku).

Pozdrawiam!

[J-rock] Luna Sea

"Kamzo

Odp.: 444
Wyś.: 92.023
Zakończył się LUNATIC FEST., który bez wątpienia był jednym z większym muzycznych wydarzeń w Japonii tego roku.
Ponieważ jest to temat poświęcony LUNA SEA, a także byli oni inicjatorami całego przedsięwzięcia, skupię się setliście Lunatyków. Co ciekawe, każdego dnia wystąpili pod dwa razy. Na otwarcie, wcielając się w swoją indiesową wersję, czyli Lunacy, i na koniec, już normalnie, jako Luna Sea.

27.06.2015
*LUNACY*
01. CHESS
02. MECHANICAL DANCE
03. SHADE

27.06.2015
*LUNA SEA*
01. LOVELESS
02. Dejavu
03. Rouge
04. JESUS
05. TONIGHT
06. gravity
07. Sweetest Coma Again
08. I for You
09. Pink Spider (hide cover)
10. STORM
11. TIME IS DEAD
12. ROSIER
13. PRECIOUS... (tutaj do Lunatyków dołączyło wielu członków innych zespołów, które grały tego dnia, m. in. X JAPAN)
14. WISH

28.06.2015
*LUNACY*
01. FATE
02. SUSPICIOUS
03. SHADE

28.06.2015
*LUNA SEA*
01. Anthem of Light
02. TONIGHT
03. DESIRE
04. TRUE BLUE
05. FACE TO FACE
06. Providence
07. I for You
08. ROCKET DIVE (hide cover)
09. Metamorphosis
10. TIME IS DEAD
11. ROSIER
12. BELIEVE (tutaj, tak jak dzień wcześniej, do zespołu dołączyli członkowie różnych grup, m. in. GLAY)
13. WISH

Cały festiwal obfitował w różne smaczki, jak np. gościnny udział niektórych członków LUNA SEA podczas występów innych zespołów, czy covery kawałków LS w wykonaniu tychże grup.
Z setlisty widać, że Lunatycy uhonorowali pamięć hide grając także jego kawałki. Sam mam co do tego mieszane uczucia, bo przecież to był festiwal organizowany z okazji 25 rocznicy istnienia Luna Sea, a nie jakiś memoriał, ale rozumiem też co nimi kierowało. Hide był ich przyjacielem i ważnym kawałkiem historii rocka w Japonii.

J-musicowe filmiki

"Kamzo

Odp.: 30
Wyś.: 12.530

J-musicowe filmiki

"Kamzo

Odp.: 30
Wyś.: 12.530
Hayato napisał(a):
Przy calym moim szacunku do Gackta i jego umiejetnosci wokalnych, uwazam, ze nie poradzil sobie z ta piosenka. Nie podoba mi sie to wykonanie.
Natomiast ja uważam, że wypadł dobrze Wiadomo, Gackt to nie Ryuichi - różnią się barwą głosu i sposobem śpiewania, ale to była tylko interpretacja w wykonaniu pana G
Może to i lepiej, że nie próbował kopiować Ryu, bo nie byłoby to łatwe.

J-musicowe filmiki

"Kamzo

Odp.: 30
Wyś.: 12.530
Wskrzeszam temat, bo trafiłem na ciekawe video (a nawet dwa). Zupełnie przypadkiem, ale zaciesz był, bo niespodzianka tym większa.

Na pierwszy ogień dla fanów Gackta i LUNA SEA, utwór "END OF SORROW" w wykonaniu tego pierwszego:
https://www.youtube.com/watch?v=y0TmEBaUou4

Dalej Gackt podjął się zaśpiewania "STAY AWAY" L'Arc~en~Ciel:
https://www.youtube.com/watch?v=_09hd8DvzO0

Pozdrawiam!

PS. To w sumie w ramach świętowania dziesięciolecia na Nao, które pyknęło mi w grudniu

PPS. Gackto, ponad czterdziestka na karku, a Ty się przebierasz z jakiegoś uczniaka xD...

[J-rock] Luna Sea

"Kamzo

Odp.: 444
Wyś.: 92.023
Ostatnie w tym roku koncerty w ramach trasy "25th ANNIVERSARY LIVE TOUR THE LUNATIC -A Liberated Will-" już za nami. Druga część tournée rozpocznie się w styczniu przyszłego roku. Wcześniej jednak czekają nas jeszcze dwa grudniowe koncerty, w ramach świętowania ćwierćwiecza zespołu.

Sapporo Nitori bunka hall 13.09.2014
01. Anthem of Light
02. TONIGHT
03. Rouge
04. TRUE BLUE
05. END OF SORROW
06. 乱
07. gravity
08. Ray
09. Providence
10. Drum solo
11. Déjàvu
12. Metamorphosis
13. Bass solo
14. STORM
15. ROSIER
16. absorb
~Encore~
17. I for You
18. BELIEVE
19. WISH
20. IN MY DREAM (WITH SHIVER)

Sapporo Nitori bunka hall 14.09.2014
01. LOVELESS
02. Déjavu
03. JESUS
04. Rouge
05. MARIA
06. Glowing
07. RAIN
08. Violin & guitar solo
09. Drum solo
10. BLUE TRANSPARENCY 限りなく透明に近いブルー
11. Thoughts
12. Bass solo
13. The End of the Dream
14. TIME IS DEAD
15. ROSIER
~Encore~
16. TONIGHT
17. WISH
18. Grace
19. Anthem of Light
20. PRECIOUS...

[J-rock] Luna Sea

"Kamzo

Odp.: 444
Wyś.: 92.023
W ostatni weekend odbyły się dwa kolejne koncerty w ramach trasy 25th ANNIVERSARY LIVE TOUR THE LUNATIC -A Liberated Will-.

Shizuoka-shi Minbunka kaikan 06.09.2014
01. Anthem of Light
02. TONIGHT
03. Rouge
04. END OF SORROW
05. Sweetest Coma Again
06. 乱
07. gravity
08. RAIN
09. Violin/Guitar solo
10. Drum solo
11. Déjàvu
12. Metamorphosis
13. Bass solo
14. STORM
15. ROSIER
16. absorb
~Encore~
17. I for You
18. BELIEVE
19. WISH
20. PRECIOUS...

Shizuoka-shi Minbunka kaikan 07.09.2014
01. Déjàvu
02. PRECIOUS...
03. DESIRE
04. TRUE BLUE
05. 銀ノ月
06. Glowing
07. FALLOUT
08. UNTIL THE DAY I DIE
09. Drum solo
10. Thoughts
11. Bass solo
12. The End of the Dream
13. TIME IS DEAD
14. ROSIER
~Encore~
15. TONIGHT
16. WISH
17. Grace
18. SHINE
19. Anthem of Light
Strony: 1, 2, 3 ... 68, 69, 70  następna
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2018 DB Nao
Facebook