Forum Dragon Ball Nao
Forum DB Nao » Szukaj » Znaleziono 72 wyników

Patriotyzm a nacjonalizm

Rombowiec

Odp.: 3
Wyś.: 120
Jeśli nacjonalizm zdefiniujemy tak jak mówi Michalkiewicz, czyli, że każdy naród powinien mieć swoje państwo, to ta idea jest już w zasadzie wyczerpana w Polsce. Dzisiaj Ci którzy określają się nacjonalistami zazwyczaj już w niepodległym państwie swój nacjonalizm definiują jako chęć zmiany prawa, które im się nie podoba, bo rzekomo nie sprzyja narodowi. Gdyby większość nacjonalistów myślała zdroworozsądkowo, to może nawet przyznawałbym się do bycia nacjonalistą, ale większość z nich myśli dokładnie tak samo jak lewica - "pomagać", wtrącać się, zabezpieczać przed, wszystko to, ale uprzywilejowanemu białemu Polakowi, interwencjonizm i tworzenie prawa pod białego Polaka.

Nacjonalista w chwili obecnej kojarzy mi się z prymitywnym osiłkiem mający dziwne wyimaginowane pojęcie męskości, co kończy się podbudowywaniem nienawiści wobec ludzi, którzy kryteriów takiej męskości nie spełniają, no i eskaluje rzadziej przemocą fizyczną. Dlatego nie utożsamiam się z polskim nacjonalizmem, chociaż chciałbym.

Dlaczego wierzymy...?

Rombowiec

Odp.: 11
Wyś.: 1.022
Wgląd, który reprezentuje głębię tajemnej i nieludzkiej wiedzy. Wiedzy prowadzącej do szaleństwa i jednocześnie będącej błogosławieństwem.

Odpowiedzialność za europejski kryzys emigracyjny

Rombowiec

Odp.: 5
Wyś.: 160
Największą winę ponoszą słabe państwa europejskie, które nie są w stanie bronić swoich granic, ale nie bez winy są duże mocarstwa światowe i regionalne, jak USA, Rosja, Turcja, Iran i Arabia Saudyjska, które uczyniły sobie z Afganistanu, Libii, Iraku i Syrii pole wojny. Sam fakt istnienia uchodźców i emigrantów ma właśnie przyczynę w tych konfliktach, ale z drugiej strony bez takiego hojnego zaproszenia do Europy, nie przyszłoby tylu ludzi, no i sam fakt, że państwa europejskie nadal nie potrafią bronić swoich granic - tęczowa lewica rozmiękczyła przez lata politykę i tak to już jest, że nikt nie chce się postawić zdecydowanie.

[Świat] Wybory prezydenckie w USA 2016

Rombowiec

Odp.: 16
Wyś.: 1.968
Głosowałbym na Trumpa. Nie podobały mi się za bardzo jego debilne prowokacje w stronę Clinton i Obamy - chociaż jeśli należą do pedofilskiej siatki tak jak mówi popularna ostatnio teoria spiskowa, to nie mam nic przeciwko temu żeby wsadzić ich za kraty.


Osobiście liczę na storpedowanie próby konfliktu z Rosją, chociaż Rosja nie jest naszym przyjacielem, ale konfrontacja z nią i jej izolowanie też nie jest nam na rękę.

[Świat] Syria

Rombowiec

Odp.: 6
Wyś.: 1.194
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/68/Syrian_Civil_War_map.svg

Obecna sytuacja w skrócie:

* Kurdowie pod postacią SDF czynią ogromne postępy przeciwko Państwu Islamskiemu zajmując strategiczne miasto Manbij na szlaku zaopatrzeniowym IS - Turcja. Teoretycznie i praktycznie Kurdowie już dawno przekroczyli czerwoną linię, którą Erdogan ustanowił na Eufracie, aczkolwiek żadnej większej reakcji z jego strony nie było. Być może nie chce ruszać SDF, które ma wsparcie USA.

* Strategicznym miejscem obrony dla sił rządowych jest miasto Aleppo w prowincji o tej samej nazwie, gdzie rebelianci/dżihadyści przerwali oblężenie nałożone przez lojalistów. To największe miasto w Syrii, jego zdobycie wzmocni zwycięzcę i może zadecydować o losach wojny.

* Trwają walki między kurdyjskimi oddziałami a lojalistami w miejscowości Hasaka. Według mnie walki tam nie są lojalistom w żaden sposób potrzebne, powinni oni zachować swoje terytorium np do czasu wyzwolenia Deir Ezzor spod oblężenia terrorystów i ogólnego pokonania IS. Terytorium kontrolowane przez lojalistów przyda się Asadowi w każdym miejscu w Syrii. Niestety obawiam się, że te walki skończą się na przegranej lojalistów i zabraniem ich terytoriów przez Kurdów, to najbardziej prawdopodobna opcja.


Generalnie w tej wojnie nie widać przyszłego zwycięzcy, Stanom Zjednoczonym bardziej zależy na pokonaniu kalifatu w Iraku, a w Syrii na odcięciu ich od Turcji, co jednak nie załatwia sprawy, bo terytorium kontrolowane przez nich jest ogromne. Kurdowie mogą wcale nie mieć ochoty iść na Rakkę, która będzie 100x lepiej ufortyfikowana niż takie Manbij, w dodatku całkowicie arabska. Lojaliści są obecnie zajęci Aleppo i generalnie obroną bardziej strategicznych części kraju. Rosja bardzo zawiodła przy ostatnim przerwaniu oblężenia lojalistów przez rebeliantów, nie mam pojęcia dlaczego tak się to potoczyło, ale zawiedli i to straszliwie. Generalnie widać, że Rosjanie są mniej zaawansowani w robieniu nalotów niż USA, Syria to dla nich przede wszystkim obrona swojej jedynej bazy nad Morzem Śródziemnym i zdobycie doświadczenia, które w krótkiej przyszłości może im się bardzo przydać. Już można powiedzieć, że docenili rolę dronów w wojnie.

Berserk

Rombowiec

Odp.: 40
Wyś.: 10.095
Sporo CGI, ale wygląda klimatycznie. Mam nadzieję, że uda się im jak najwięcej materiału zanimować i że będzie to miało ręce i nogi. Może po tamtych filmach poprawią co nie co i będzie lepiej.

Berserk

Rombowiec

Odp.: 40
Wyś.: 10.095
Przecież już są wydane tomy. Nazwa to po prostu "Berserk" Ja mam na razie tylko pierwszy tomik, ale jak będę miał trochę pieniędzy, to kupię sobie następne.

[Polska] Rząd vs KOD

Rombowiec

Odp.: 22
Wyś.: 3.627
Po stronie rządu i nie jestem za PiSem, demokratycznie zdobyli władzę i robią porządki po swojemu. Ciekawe, bo jak PO postępowało co najmniej kontrowersyjnie, to nikt poza krajem się tym nie interesował, a jak teraz do władzy doszło "średniowiecze", to cały "cywilizowany" świat się burzy. KOD i ci śmieszni skoczkowie są bardzo szkodliwi i mogą doprowadzić do rozwalenia państwa, dlatego lepiej żeby się uspokoili.

Berserk

Rombowiec

Odp.: 40
Wyś.: 10.095
Łał, no i to jest dobry news. Ostatnio regularnie wychodzą epizody mangi, więc coś się przynajmniej dzieje wokół tego tytułu.

Nous apprendons français - uczymy się francuskiego.

Rombowiec

Odp.: 27
Wyś.: 23.216
Francuski to język robactwa, nie warto się go uczyć, już lepiej angielskiego.

Aktualności

Rombowiec

Odp.: 372
Wyś.: 58.789
Bo Rosji nikt nie lubi.

[Polska] Wybory 2015

Rombowiec

Odp.: 52
Wyś.: 9.083
Dobrze ze masz taka a nie inna koncowke nicku glosujac na takich ludzi.

[Polska] Wybory 2015

Rombowiec

Odp.: 52
Wyś.: 9.083
Al Ed Upek napisał(a):
Jak to bez lewaków?
Niektórym się wydaje, że definicje można sobie dowolnie zmieniać. Zresztą taki PiS nawet dobrze swojej Biblii nie zna, bo tam pisze, że kto nie pracuje, niech też nie je. PiS myśli dokładnie na odwrót - kto nie pracuje dostanie ??? zł, a na dziecko 500 zł Wiadomo przecież, że tych 500 zł nie wykorzystają Polacy, ale tacy np Arabowie już tak.

[Polska] Wybory 2015

Rombowiec

Odp.: 52
Wyś.: 9.083
Na nikogo, ale jakbym glosowal, to chyba na PO, bo zrobili z Polski potege gospodarcza.

Czego teraz słuchasz?

Rombowiec

Odp.: 15.418
Wyś.: 1.325.588
Ajnad Media - The Land of Sinai

Wiedźmin 3: Dziki Gon / The Witcher 3: Wild Hunt

Rombowiec

Odp.: 130
Wyś.: 38.309
Chodzi o ta latke co ma 7gb? Na czym grasz? Ja na PS4 i mialem ja pobierac, teraz juz sam nie wiem.

Muzułmanie i islamizacja Europy

Rombowiec

Odp.: 141
Wyś.: 28.656
https://www.youtube.com/watch?v=VdRycY2Xtg4

Wzruszające ... Pani kanclerz ma chyba większe "jaja" niż Fransła Oląd, czy Kamerun xD Nie zmienia to oczywiście faktu, że ziarna w Europie zostały zasiane i właśnie zaczynają kiełkować. Jeśli Polacy zechcą być tak wrażliwi, to lepiej z nami nie będzie. Poza tym ta sama wrażliwość niekoniecznie jest okazywana wobec zgwałconych/okradzionych/pobitych/zamordowanych przez tych "przyjaznych" imigrantów.

Polityka Skandynawii

Rombowiec

Odp.: 95
Wyś.: 20.097

Polityka Skandynawii

Rombowiec

Odp.: 95
Wyś.: 20.097
http://www.thelocal.se/20150630/swedish-womens-sex-habits-riskier-than-ever-naturalcycles-tlccu

Zastanawiające

Aktualności

Rombowiec

Odp.: 372
Wyś.: 58.789
https://pbs.twimg.com/media/CI3Po61UsAAlTuF.jpg

Turcja musi naprawdę nie lubić Kurdów ( i Asada ) ... I pewnie dlatego planują wziąć sobie kawałek Syrii ... dopiero wtedy gdy Kurdowie zaczynają odbierać terytorium IS. Ostatnio odbite dżihadystom Tal Abyad było ich ważnym punktem zaopatrzeniowym ( od strony Turcji ). Kurdowie natomiast oskarżają Turcję za to, że pozwolili wjechać dżihadystom od swojej strony i zaatakować Kobane. Ciekawe czy Kurdowie żyjący w Turcji zbuntują się. Pomyślec że ta Turcja jest w NATO i mówi się o Turcji w UE
Strony: 1, 2, 3, 4  następna
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2017 DB Nao
Facebook